معرفی ویژگی های مهم لوگو مدرن

طراحی مدرن لوگو

لوگو اولین عنصر برند شما است که مشتری با آن روبرو می شود. لوگو یک پرچم و امضای مخصوص و منحصر به فرد برای شرکت شما محسوب می شود. یک لوگوی خوب باید حرفه ای، متناسب، کاربردی، متمایز بوده و طراحی مدرن داشته باشد تا بتواند هویت و مشخصات کمپانی و تجارت شما را به خوبی به تصویر بکشد. یک لوگو مدرن از تاثیرگذار ترین فاکتورهای یک کسب و کار در جامعه پر رقابت امروز است.

تاثیر لوگو مدرن روی مشتریان و مخاطبان

یک لوگو اگر با فکر و اصول صحیح متناسب با برند و مجموعه شما طراحی شود، تاثیر بسیار زیادی بر افزایش فروش و سفارش گیری شما از مشتری خواهد داشت. در عصر اینترنت و تکنولوژی، تمام شرکت ها برای  شروع کار خود در اولین قدم یک لوگو مشخص طبق اصول طراحی مدرن می سازند.

به طور کلی اگر یک لوگو درست و هماهنگ با فعالیت شرکت یا محصول شما طراحی و اجرا شود، ارتباط خوبی با مخاطب برقرار خواهد کرد و در همان نگاه اول بسیار انعطاف پذیر و قابل فهم و درک خواهد بود. مهم ترین چالش برای یک طراح لوگو هم این موضوع است که هویت اصلی شرکت را در لوگو و طراحی خود لحاظ بکند.

یک لوگو اگر مدرن طراحی شود، حس اعتماد را در مشتریان شما ایجاد می کند و به مشتریان شما می گوید که مجموعه شما چه خدمات ارائه می دهد و چه سودی برای آن ها خواهد داشت. لوگو مدرن شما به مشتریانتان نشان می دهد که قرار است چه توقعی از کیفیت محصولات و خدمات مجموعه شما داشته باشند و مشتری را در مورد اعتبار تجاری برند شما آگاه خواهد کرد. اگر در کسب و کار خود رقیبان زیادی دارید، با طراحی یک لوگوی مدرن، برجسته و خاص می توانید برند خود را به یک برند نام آشنا و متمایز تبدیل کنید.

ویژگی های لوگو مدرن چیست؟

در طراحی لوگو مدرن، باید به چند نکته اساسی و مهم پرداخته شود تا یک لوگوی مخصوص داشته باشید. لوگوی مدرن باید منحصر به فرد و خاص باشد تا مشتری بتواند با نگاه به لوگوی شما محصولات یا خدمات شما را از دیگر رقبا تمایز دهد. به همین خاطر است که با طراحی مدرن لوگو علاوه بر القای حس مدرنیزه لوگو، می توانید حس زیبای خاص بودن را نیز نشان دهید.

ویژگی های طراحی مدرن لوگو
ویژگی های طراحی مدرن لوگو

روش های زیادی برای طراحی مدرن لوگو وجود دارد که با استفاده از آن ها می توان یک لوگوی قابل قبول و مدرن طراحی کرد. پس توصیه مجموعه ما به شرکت هایی که قصد داشتن یک لوگوی خوب دارند این است حتما یک نماد هم برای محصولات خود در نظر بگیرند تا در نهایت صاحب یک لوگوی خوب و قابل قبول شوند.

از مهم ترین ویژگی های لوگوی مدرن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. ترکیب سادگی در عین زیبایی، خود از ابتدایی ترین قدم ها برای طراحی لوگوی مدرن است.

رعایت تعادل در سادگی همیشه خوب است؛ بخصوص در طراحی لوگوی مدرن! برای مثال، لوگوی اپل را در نظر بگیرید که در گذر زمان چگونه تغییر کرده است:

طراحی لوگوی مدرن
طراحی لوگوی مدرن

این تغییرات را ببینید و خودتان بگویید کدام لوگو بنظر شما مدرن تر است؟ قطعا لوگوی اخیر شرکت اپل سادگی را در عین زیبایی منتقل کرده است و این یعنی اوج مدرن بودن در عین سادگی.

حتما بخوانید: انتخاب رنگ لوگو در شرکت های بزرگ

2. بهتر است لوگو نشان دهنده حال و روز الان دنیا باشد.

معمولا لوگو ها با پالت های رنگی و طراحی های بروز باید ساخته شوند. طراحی مدرن برای لوگو می تواند با در نظر داشتن رنگ سال و ترکیبات مهم بصری که بسیار معروف است انجام شود. بنابراین این وظیفه شما است که بدانید چه طراحی های بصری و چه رنگ هایی می تواند نشان دهنده بروز بودن لوگوی شما باشد.

3. طراحی مدرن لوگو با ابزار های حرفه ای گرافیکی انجام خواهد شد.

در حال حاضر، تقریبا تمام لوگو های موجود برای کسب و کار ها، با هدف های مختلفی طراحی می شوند. اما تمام آن ها در یک وجه مشترک اند: این وجه، نحوه طراحی آن ها است. طراحی گرافیکی می تواند به مشتریان یک لوگوی مدرن ارائه دهد. استفاده از این نرم افزار ها می تواند علاوه بر افزایش زیبایی لوگوی شما، باعث افزایش کاربرد های آن در دنیای پر از تکنولوژی امروز شود.

4. برای داشتن لوگوی مدرن، باید اطلاعات بروز داشت.

معمولا پیش می آید که داشتن لوگوی قدیمی به علت نداشتن اطلاعات بروز در زمینه های مختلف است. این مشکل هنگامی می تواند بزرگ تر شود که شما احساس نکنید لوگوی شما مدرن نیست. هنگامی می توانید احساس مدرن بودن لوگو را به مشتری القا کنید که خودتان اطلاعات بروز داشته باشید و تیمی که طراحی لوگو را برای شما انجام می دهد نیز از این اطلاعات آگاه باشد.

مفاهیم قدیمی هم می‌توان طراحی‌های مدرنی داشته باشند. نمونه این طرح‌ها را می‌توانید در طراحی لوگو مذهبی مشاهده کنید.

جمع بندی

در این مقاله از مقالات مونس خواه، مهم ترین موارد مربوط به لوگو مدرن را به شما گفتیم. گفتیم که شما می توانید با در نظر داشتن اصول خاص، یک لوگو با طراحی مدرن داشته باشید. البته می توانید اگر از قبل لوگو دارید، آن را با توجه به نکات این مقاله بروز کنید. همچنین سعی کنید کمی در وب سایت های مد و بروز دنیا بگردید تا اطلاعات بیشتری در خصوص رنگ و طرح های سال دنیا کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *