نئو مینیمالیسم در طراحی گرافیک

نئو مینیمالیسم در طراحی گرافیک

روزی استیو جابز گفت: “ساده می تواند سخت تر از پیچیده باشد: شما باید سخت تلاش کنید تا فکر خود را تمیز کنید تا ساده شود.” بیایید از Jobs به عنوان الهام استفاده کنیم تا آستین هایمان را بالا بزنیم و طرح خودمان را به چیزی تبدیل کنیم. ساده ، می تواند کوهها را حرکت دهد! نئو مینیمالیسم یک سبک طراحی گرایش است که مینیمالیسم سنتی را به سطح بعدی می برد. این به معنی کم کردن جزئیات بیشتر و ایجاد فضای منفی در هنگام استفاده از رنگ های چشم نواز و تایپوگرافی است.

نئو مینیمالیسم
نئو مینیمالیسم

چرا نئو مینیمالیسم در حال حاضر گرایش دارد؟

در حال حاضر شاهد رشد نسبی در روند نئو مینیمالیسم هستیم زیرا هنوز سن کمتری دارد. مدت زمان توجه کوتاهتر از همیشه است اساساً برای دریافت این اطلاعات به اطلاعات کمتری هم نیاز داریم.

این همچنین زمانی است که به نسبت blabbermouth جذابیت بیشتری دارد. هنگامی که یک فرد جذاب ساکت است ، مردم هرچه که بگویند با دقت بیشتری گوش می دهند. طرح های بصری نیز همین است. اگر با استفاده از حداقل عناصر به حداکثر خلاقیت برسید ، مخاطبان از این امر قدردانی می کنند و به محصول یا خدمات شما توجه بیشتری می کنند.

چالش های طراحی پیچیده

ممکن است منطقی به نظر بیاید که هرچه یک طرح پیچیده تر باشد ، باهوش تر یا پیچیده تر است. اما وارد این دام نشو. در اینجا ، ما سه دلیل اصلی محدود کردن طرح های پیچیده را بیان کردیم. در زیر هر ، ما به اشتراک خواهیم گذاشت که چرا نئو مینیمالیسم راهی بهتر برای پیشروی است. آرشیو درست است!

طراحی پیچیده می تواند خفه کننده باشد.

نئو مینیمالیسم به بینندگان اتاق می دهد تا نفس بکشند. آیا تا به حال به اتاق اتاقی می روید که با یک دسته از وسایل مختلف به هم ریخته باشد؟ این احساس کلاستروفوبیک است زیرا نمی توانید حرکت کنید. از نظر بصری نیز خسته کننده است. چشمان شما دائماً در حال خندیدن است و همه چیز اهمیت خود را از دست می دهد زیرا هیچ چیز از این وضع نیست.

طراحی پیچیده اغلب کمتر در یاد میماند

به خاطر سپردن ساده تر از پیچیدگی است. به نمادهای مذهبی بیاندیشید: یک صلیب ، یک ستاره ، یک ماه و یک ستاره ، یک نماد Om و غیره. این نمادهای ساده این قدرت را دارند که محتویات نه تنها کل کتاب ها بلکه کل سبک های زندگی را نیز در خود جای دهند. پیروان مذهبی در سراسر جهان با دیدن نماد خود احساساتی می شوند ، زیرا این همه درس ها و داستانهایی را که دوستشان دارند ، در بر می گیرد.

طراحی پیچیده می تواند اقناع کمتری داشته باشد.

وقتی فقط با یک یا دو عنصر کار می کنید ، هرکدام مسئولیت زیادی را بر عهده دارند. احتمالاً مزایای بسیاری برای محصول یا خدمات شما وجود دارد. اما نئو مینیمالیسم اقتضا می کند که یکی دو مزیت برتر را انتخاب کنید و آنها را به طور مؤثر نشان دهید. این امر باعث شفاف سازی و تمرکز طراحی شما می شود و به قدرت اقناعی آن می افزاید.

مینیمالیسم ترند جدید طراحی در عصر مدرن است. توصیه میکنیم مقاله لوگو مینیمال وبلاگ را هم مطالعه کنید تا کاملا به این مبحث اشراف داشته باشید.

چگونه یک طراحی نئو مینیمالیستی بسیار جذاب را بسازیم

از تصاویر تاثیرگذار استفاده کنید

این به خصوص برای ایجاد یک نقطه کانونی مفید است. هنگام استفاده از تصاویر ، تعادل ، تقارن ، فضای باز و کنتراست را با دقت در نظر بگیرید.

نئو مینیمالیسم در طراحی
نئو مینیمالیسم در طراحی

 

قلم ها را با دقت انتخاب کنید

از آنجا که نئو مینیمالیسم دارای کانون های کمی است ، تایپوگرافی توجه بسیاری را به خود جلب می کند. بنابراین با قلم خود خلاق شوید. فقط مطمئن شوید که قابل فهم باشد و آن را تا یک یا دو نوع فونت نگه دارید.

رنگ ها را ساده نگه دارید

رنگی را انتخاب کنید که پیام و خلق و خوی را تعریف کند. برای ایجاد علاقه پاپ و پیک از دو رنگ متضاد استفاده کنید.

اولویت بندی ضروریات

از تزیینات غیرقانونی دور شوید. اگر به فکر اضافه کردن یک عنصر هستید ، از خود بپرسید که آیا این طرح را افزایش می دهد یا خیر. آیا این یک هدف است؟ اگر نه ، آن را برش دهید.

در طراحی لوگوهای مینیمال از قدرت فضاهای خالی در طراحی لوگو غافل نشوید.

لوگوهای نئو مینیمالیسم در طراحی
لوگوهای نئو مینیمالیسم در طراحی

متعادل باشید

با اطمینان از اینکه یک طرفه نیست ، هماهنگی کلی ترکیب را حفظ کنید.

نئومینیمالیسم شاید در ابتدا راحت به نظر برسد. همین مورد باعث شده است تا بسیاری از طراحان تازه کار در زمان کار روی آن ها دچار اشتباه شوند. برای دیدن اشتباهات رایج در کار طراحان، حتما مقاله اشتباهات رایج طراحی لوگو را مطالعه کنید.

nagativ 600x511 1

چه موقع از نئو مینیمالیسم در طراحی استفاده کنیم

وقتی می خواهید از مخاطبان پیشرفته درخواستی داشته باشید

نئو مینیمالیسم ، مشابه خواندن کتاب یا گوش دادن به موسیقی ابزار ، فضای بیننده را برای افزودن ایده های خود باقی می گذارد. این یک تعامل و مشارکت دو طرفه ایجاد می کند.

مثالی از نئومینیمالیسم
مثالی از نئومینیمالیسم

وقتی امیدوار هستید با مخاطبان واضحتر صحبت کنید

نئو مینیمالیسم هر دو روش کار می کند. بیننده درست نیز می تواند از هدایت نئو مینیمالیسم قدردانی کند. هیچ چیز فانتزی اینجا نیست. بدون ترفند ، فقط معامله واقعی است.

راحتی طراحی و تطبیق پذیری را افزایش می دهد

طرح های نئو مینیمالیستی در صفحه های کوچکتر و نواحی سطحی سریعتر بارگیری می شوند و بهتر به نظر می رسند.

لوگو نئو مینیمالیسم
لوگو نئو مینیمالیسم

از کجا می توان از طرح نئو مینیمالیسم استفاده کرد

آیکون

یک نماد باید به اندازه کافی ساده باشد تا در یک نگاه قابل درک باشد و به راحتی در یک صفحه شلوغ قابل مشاهده باشد. اینها شرایط مناسبی برای نئو مینیمالیسم است.

لوگو و طرح

هرچه طراحی ساده تر باشد ، فراخوان بیننده بیشتر خواهد بود. با نئو مینیمالیسم ، می توانید یک علامت غیرقابل توصیف را در ذهن بیننده قرار دهید.

وب سایتها

مهمتر از همه ، طراحی وب سایت باید برای کاربر مفید باشد. آنها نباید تعجب کنند که از کجا شروع کنند یا چه کاری انجام دهند. این نوع شرط عدم تجارت سهام نئو مینیمالیسم است.

لوگو های نئو مینیمالیسم
لوگو های نئو مینیمالیسم

طراحی بسته بندی

طراحی بسته بندی بزرگ، تجربه مشتری از نام تجاری را به روشی ساده و یکپارچه ادامه می دهد. اغلب اوقات ، کسب و کارها مشتریان خود را با طراحی بسته بندی با عمومی کردن از دست می دهند.

نئو مینیمالیسم
نئو مینیمالیسم

نئو مینیمالیسم: بهتر است از خواب بیدار شوید!

برخی معتقدند که هرچه رنگ ها و سوت های یک طرح بیشتر باشد ، منحصر به فرد بودن آن است. اما ، از دیدگاه دیگر ، محدودیت های نئو مینیمالیسم می تواند فضای بیشتری برای خلاقیت در طراحی شما باشد. منظور این استیو جابز از “تمیز کردن فکر شما برای ساده کردن آن” است. یک کهکشان آگاهی بلوری روشن در همه ما وجود دارد. هم از نظر طراح و هم برای بیننده ، فضای تنفسی که توسط این سبک ارائه شده است به شما امکان می دهد تا آگاهی شما در آن کهکشان وسیع گسترش یابد و فضایی برای آگاهی بیشتر ، درک بیشتر و بیدار شدن بیشتر فراهم کند. با طراحی نئو مینیمالیستی شما مردم را از خواب بیدار کنید!

دسته بندی مجله طراحی
فهرست مطالب صفحه

مطالب مرتبط