استراتژی انتخاب نام تجاری کسب و کار

به عنوان صاحب یک کسب و کار کوچک ممکن است فکر می کنید نام تجاری چیزی است که فقط به بهترین شرکتها مانند اپل، گوگل و مک دونالد هستند. اما حقیقت این است که مهم نیست چقدر شرکت شما بزرگو یا کوچک باشد؛ اگر در صاحب کسب و کاری هستید، باید درباره نام تجاری آن فکر کنید.

شرکت های بزرگتر دارای وجوه بیشتری برای صرفه جویی در نام تجاری هستند. اما برای ساخت استراتژی نام تجاری موثر به حساب بانکی اپل نیاز نیست. بسیاری از چیزهایی که می توانید برای کمک به کسب و کار خود انجام دهید تا به برجسته شدن، جذب مشتریان، به یاد ماندنی بودن محصولات بدون پرداخت هزینه ای برسید.

به طور خلاصه، هویت نام تجاری این است که مخاطبان شما شرکت شما را درک می کنند. اکثر کارشناسان بازاریابی توصیه می کنند به نام تجاری خود به عنوان یک فرد واقعی نگاه کنند. شما همچنین باید مخاطبین خود را به عنوان یک گروه از دوستان آینده نگر که می خواهید با آنها ارتباط برقرار کنید، مشاهده کنید. برای اینکه این گروه را دوست داشته باشید و با شرکت خود ارتباط برقرار کنید، باید تأثیر مثبتی بر روی آنها داشته باشید.

بیایید نگاهی به استراتژی که به شما کمک می کند تا نام تجاری کسب و کار کوچک خود را به سطح بعدی برسانید بیاندازیم:

هویت نام تجاری خود را تعریف کنید

نام تجاری بیش از دیدن لوگوی شما در وب سایت دیده می شود. نام تجاری شما حتما باید درخور عنوان یک شرکت باشد؛ این ارزش ها و ماموریت شماست، این همان شیوه ای است که شما با مشتریان خود رفتار می کنید، این نگاه و احساس دارایی های بصری شما است.

بنابراین قبل از اینکه بتوانید با مراحل تاکتیکی بیشتری در استراتژی نام تجاری خود (مانند طراحی لوگوی خود) پیشرفت کنید، باید وقت خود را برای مشخص شدن اینکه به عنوان یک شرکت چه کسی هستید را مشخص کنید یا به عبارت دیگر، هویت نام تجاری خود را روشن کنید.

چند مرحله برای این فرآیند وجود دارد:

تصور کنید که چه کسی هستید

اگر شما در حال حاضر یک ایده واضح برای نام تجاری دارید، این عالی است، اما اگر این کار را نکنید، خوب است. این فقط زمان کوچی برای انجام تحقیق در روح شرکت شما است.

سوالاتی از خود بپرسید که بتواند به شما در روند انتخاب نام کمک کند: اینکه شما به عنوان یک نام تجاری چه کسی هستید. وقتی هویت نام تجاری خود را تعریف میکنید، این سوالها را بپرسید:

اگر من مجبور شدم شرکتم را در سه حرف توصیف کنم، چه می شد؟

من می خواهم در بازار شناخته شوم؟

ماموریت ها و ارزش های اصلی شرکت من چیست؟

من چه می خواهم در صنعت چه کاری انجام دهم؟

هر چه وضوح بیشتری پیدا کنید که چه کسی هستید و چه چیزی می خواهید، بیشتر می توانید هویت نام تجاری خود را به یادها بسپارید و نام تجاری خود را برجسته و مشتریان را جذب کنید.

کشف کردن مشتریانی که هدف شما هستند

ممکن است واضح باشد چندین کسب و کار کوچکی وجود دارد که تمرکز زیادی بر فهمیدن اینکه چه کسانی هستند و کدام نوع محصولات یا خدماتی که آنها می خواهند ارائه دهند هست، اما کاملا غفلت می کنند و نمی دانند که چه کسانی در حال فروش محصولات یا خدمات به آنهاست در نتیجه به علت درست نبودن نام تجاری آنها دچار مشکل می شوند.

برای تعیین مشتری ایده آل خود، زمان زیادی را صرف کنید. آنها چه کسانی هستند؟ آن ها چند ساله هستند؟ آنها چه نوع درآمد و تحصیلات دارند؟ آیا آنها عمدتا یک جنس هستند؟ آنها در شرکتهایی که با آنها کار می کنید چه می خواهند؟ برای آنها مهم است هنگامی که آنها از محصول یا سرویس شما استفاده می کنند آیا به آن نیاز دارند؟

وقتی می دانید که بازار هدف شما چیست، می توانید از آن برای هدایت استراتژی تبلیغاتی خود استفاده کنید و نتیجه نهایی یک نام تجاری است که واقعا با مشتریانی که مایل به کار با آنها هستید، ارتباط برقرار کنید.

POD خود را بسازید

مهم نیست که کسب و کار شما چیست، اگر شما می خواهید کسب و کار خود را نسبت به نیازهای که کشف کرده اید مقاوم سازی کنید مجبورید آنها را برجسته نشان دهید.

چیزی که کسب و کار شما را متفاوت از رقبای خود می کند نقطه تفاوت شما (یا POD) است. POD شما چیزی است که شما را ویژه می سازد؛ این چیزی است که یک مشتری تصمیم می گیرد که شرکت شما برای انجام کار با رقبای خود را انتخاب کند و باید در هر بخش از استراتژی نام تجاری خود قرار گیرد.

به این ترتیب از این طریق فکر کنید: اگر شرکت شما یک کمپانی بزرگ باشد، POD شما مخصوص شرکت شما باشد؛ این چیزی است که شما را به طور منحصر به فرد نشان میدهد. آیا از موارد اخلاقی تهیه شده در محصولات خود استفاده می کنید؟ آیا بهترین خدمات مشتریان در بین شما هست؟ کسب و کار خانوادگی شما در خدمت جامعه برای چندین نسل است؟ هر آنچه که هست، می بینید که کسب و کار خود را متمایز می کند و آن POD را به طور مستقیم به هویت نام تجاری می رساند.

شما می خواهید نام تجاری خود را برجسته کنید و متفاوت باشید. اما اگر میخواهید موثرترین استراتژی نام تجاری را داشته باشید، همچنین باید انگشت خود را روی پالس آنچه که در صنعت شما کار می کند (و آنچه که کار نمی کند) نگه دارید.

سهام خود را از رقبای خود و آنچه انجام می دهید، به دست آورید آیا شما متوجه شدید؟ به عنوان مثال، بگذارید بگویم شما یک شرکت مشاوره مالی جدید را راه اندازی می کنید و زمانی که رقبای خود را بررسی می کنید، متوجه خواهید شد که همه آنها در طرح لوگو رنگ های خنثی دارند یا همه تلاش های بازاریابی خود را در فیس بوک به جای Instagram تمرکز می کنند. در حالی که شما (بدیهی) نمیخواهید نام تجاری رقبای خود را سرقت کنید یا آنها را خراب کنید، با توجه به روندهای صنعت بازاریابی، می توانید احساس کنید که چه چیزی با بازار ایده آل شما ارتباط دارد و شما می توانید بر اساس آن، هویت نام تجاری خود را بسازید.

نام تجاری خود را بصری در نظر بگیرید

هنگامی که شما تعریف کردید که چه کسی هستید، چه کسانی مشتری شما هستند، چه چیزی را به شما اختصاص می دهد و در چه موضوعی در صنعت کار می کنید، وقت آن است که در حقیقت طراحی نام تجاری خود را شروع کنید.

در اینجا چند مورد برای ایجاد نگاه و احساس نام تجاری خود لازم است بدانید:

یک راهنمای سبک برند

قبل از اینکه شروع به طراحی کنید، مهم است که جزئیات استراتژی طراحی خود را، مانند پالت رنگی نام تجاری، فونت ها و طراحی های انجام شده و غیره، بیاموزید. یک راهنمای سبک برند یک راه عالی برای سازماندهی جزئیات طراحی شماست و اطمینان حاصل کنید که شما، طراح شما و هرکسی که بر روی نام تجاری خود کار می کند، در همان صفحه با جهت برند شما قرار دارد.

آرم لوگوی شما مانند صورت شما است

این اولین چیزی است که بسیاری از مشتریان شما هنگامی که با نام تجاری خود مواجه می شوند را مشاهده می کنید و این دارایی بصری است که بیشتر با کسب و کار شما مرتبط می شود. لوگو شما باید اولین چیزی باشد که شما طراحی می کنید، چرا که آن را به عنوان نقطه پرش برای همه تصاویری دیگر (مانند وب سایت شما و کارت های کسب و کار شما) عمل می کند.

کارت بازرگانی

اگر در کسب و کاری هستید، به یک کارت بازرگانی نیاز دارید و طراحی باید با لوگوی شما و سایر دارایی های طراحی شما منطبق باشد.

یک وبسایت

وب سایت شما مانند یک قطعه املاک دیجیتال شرکت شماست – و هنگامی که مردم از وب سایت شما بازدید می کنند، باید نگاه و احساس با سایر نام های تجاری شما سازگار باشد.

بسته به کسب و کار شما، ممکن است نیاز به دارایی های مارک تجاری اضافی (مانند بسته بندی محصول یا دفترچه ای از شرکتی) دارید، اما مهمترین چیز در ذهن چیست؟ مهم نیست که کدام یک از مشتریان با نام تجاری شما مواجه می شوند چه از طریق دیدن آرم و یا بازدید از وب سایت شما و یا بررسی یکی از محصولات شما در فروشگاه – نگاه و احساس طراحی باید سازگار باشد. اگر نام تجاری شما سازگار نباشد، شما دارید مخاطبان خود را سردرگم می کنید و اگر آنها گیج شوند، نمی توانید آنها را به میدان رقابت دعوت کنید.

سخن نهایی

استودیو طراحی مونس خواه یکی از معتبرترین شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم می باشد که در زمینه طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی تخصص دارد. این شرکت تعرفه طراحی لوگو مختص خود را دارا بوده و در مقابل هر سفارش طراحی لوگو ، قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگو خاصی را ارائه داده و لوگوی مورد نظر را طراحی می نماید.

جهت دیدن نمونه کارها و سفارش طراحی به سایت استودیو طراحی مونس خواه مراجعه نمایید.

|
+1
| 644

مطالعه موردی طراحی لوگو – نایک (Swoosh مشهور)

در دنیای خلاق طراحی، Nike Swoosh بدون شک یک لوگو برند درخشان با یک پیام ساده و واضح است. مفهوم پشت Swoosh متفکرانه است – ظرافت در سادگی نهفته است. تقریبا نیم قرن پیش از آن در سال ۱۹۷۱، یک دانشجوی دختر دانشگاه کارولین دیویدسون، دانشگاه ایالتی پورتلند، با طراحی لوگو در سطح جهانی، Nike […]

روانشناسی فونت و الهام از تایپوگرافی در طراحی لوگو – بخش دوم

تایپوگرافی شگفت انگیز: الهام بخشی طراحی لوگو درک روانشناسی فونت و نحوه تایپ فونت های مختلف می تواند موجب تحریک احساسات مختلف شود، این که بدانید کدام تایپوگرافی مورد استفاده شما برای برقراری ارتباط در مورد مارک شما مناسب است، نکته کلیدی است. در حقیقت، فونتی که برای لوگوی شما استفاده می کنید، می تواند […]

مطالعه موردی طراحی لوگو | اپل

نام اپل مترادف با استانداردهای بالا کیفیت، فن آوری های نوآورانه و برای تنظیم منحنی پیشرفت در جهان فناوری است. زاییده ذهن استیو جابز و استیو ووزنیاک، اپل، با بسیاری از ابزارهای جدید فناوری پیشرفته و رایانه های خود که همچنان برای بسیاری از آنها تنها نوع فناوری است که هرگز نیازی به آن ندارند، […]

۵ نکته‌ برای توسعه یک ابزار طراحی گرافیکی آزاد برای عموم

شرکت دپوزیت‌فوتوز (Depositphotos) در طی ۹ ماه گذشته در حال توسعه کرلّو (Crello) بودند که یک ویراستار رایگان است و به افراد کمک می‌کند تا انواع تصاویر بازاریابی و تبلیغاتی را ایجاد کنند. این تیم بینش ارزشمندی در مورد نحوه استفاده مردم از محتوای آزاد، این که چگونه طراحان با طراحی چیزهای مختلف دست‌وپنجه نرم […]

مطالعه موردی طراحی لوگو | کوکا کولا و پپسی

جنگ های مشروبات گاز دار” برای بیش از ۱۰۰ سال بوده و استدلال “کوکا کولا بهتر از پپسی است” یا بالعکس، از قدیم الزمان بوده است. مردم پالت های مختلفی دارند و مانند چیزهای مختلف، این استدلال هرگز حل نمی شود. چیزی که عیان است ، چرا کوکا کولا به طور پیوسته ، پپسی را […]

ایده ها و دستورالعمل های طراحی لوگو حیوانات – بخش دوم

نگاهی به لوگو های حیوانی موفق هنگامی که شما شروع به تفکر در مورد آن کنید، شما قادر خواهید بود تمام انواع لوگو های حیوانات موفق را نام گذاری کنید. اکثر آنها برای برند ها و محصولات مورد استفاده قرار می گیرند که در واقع هیچ ارتباطی با حیوانات استفاده شده در لوگو یا کلا […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...