نحوه رقابت فریلنسر در مقابل آژانس های طراحی

طراحی فریلنسر, گرافیک کار , طرح , آرم

هنگامی که شما نیاز به انجام کارهای طراحی مانند طراحی لوگو دارید، چند گزینه برای بررسی وجود دارد. بهترین روش برای ساخت گرافیک، بستگی به چندین عامل کلیدی دارد:

  • بودجه ی شما
  • جدول زمانی شما
  • محدوده ی پروژه
  • چقدر ایده برای پروژه دارید

شما می توانید گرافیک خود را با سازنده آرم یا برنامه ای مانند ایلاستریتور طراحی کنید. اما اگر شما یک طراح گرافیک را استخدام کنید، احتمالا زمان، مهارت و میل به انجام آن را ندارید. برای پیدا کردن بهترین طراح گرافیک برای کار، تعیین کنید که آیا بهترین مسیر برای کار مستقیم با یک گرافیک کار فریلنسر (آزاد)  است یا برگزاری یک مسابقه طراحی یا کار با یک آژانس است.

می خواهم گزینه های زیادی در این مورد داشته باشم؟

هنگامی که یک مسابقه یا یک سایت مسابقه راه اندازی می کنید، فرم بریف را پر کنید که به کاربران اجازه می دهد ایده های شما و شرایط مورد نیاز را شناسایی کنند. سپس، چندین نظر و خواسته را دریافت می کنید، این فرصت را دارید تا نظرات خود را ارائه دهید و در نهایت طرح هایی را که دوست دارید به عنوان بهترین انتخاب کنید.

مسابقه طراحی می تواند دیدگاه های مختلفی را در مورد طراحی شما به دست آورد ولی هنگامی که شما فقط با یک طراح کار می کنید، به واسطه چشم انداز و سبک آنها محدود می شوید. مطمئنا، شما می توانید با اجرای مسابقه طراحی کنید طرحی را انتخاب کنید که به دید شما نزدیک است؛ اما در مورد تجدید نظر نمی توانید تفسیرهای چندگانه ای از همان مفهوم را ببینید که در هنگام برگزاری مسابقه طراحی میزبانی می کردید.

مسابقه طراحی همچنین یک راه عالی برای پیدا کردن بخش مختلف پروژه شما است. همه ما چشم برای طراحی نداریم، و اگر شما از طرحی خوشتان نیامد، نگران نباشید. میزبانی یک مسابقه طراحی برای طراحان با استعداد منجربه بهترین پیشنهادات به شما می شود.

با همه این، رقابت طراحی بهتر برای برخی از انواع پروژه ها، به طور معمول، آنهایی که دارای یک تحویل عظیم (مانند طراحی جلد کتاب) هستند. آنها همچنین می توانند بزرگ باشند اما اگر شما در تلاش برای پیدا کردن یک پروژه بزرگتر هستید و منابع لازم برای تکمیل این پروژه را داشته دارید حتما با شرکتها وارد مذاکره شوید و بهترین طرح ها را برای آنها بیان کنید. (به عنوان مثال اگر شما مالک یک کسب و کار توسعه وب هستید، می توانید ایده های طراحی را از چندین طراح بگیرید، سپس سبک طراحان را به تمام قسمت های وب سایت مشتری خود اعمال کنید و در آخر شروع به تصمیم گیری نماید).

هنگام رفتن به یک مسابقه طراحی، آماده باشید که هر روز وقت خود را صرف بازخورد کارها کنید.

شاید برای شما جالب باشد: طراحی وکتور با ایلاستریتور

با یک گرافیک کار فریلنسر ، شما می توانید طرح های خود را کامل کنید.

مسابقه طراحی مناسب برای زمانی است که شما می خواهید گزینه های زیادی را انتخاب کنید، این بهترین ایده برای پروژه ی دارای اجزای متعدد نیست، ما توصیه می کنیم از رقابت های طراحی، زمانی که فقط به یک تصویر خاص نیاز دارید، مانند یک گرافیک برای تی شرت یا آرم برای کسب و کار کوچک اسفاده نکنید.

اما بگذارید بگوییم نیازهای طراحی گرافیک شامل آرم، اینفوگرافی، تصاویر است که برای چندین صفحه و هدر ها و پاورقی های هر یک از آنهاست. مطمئنا، شما می توانید یک مسابقه را برای هر مورد میزبانی کنید، اما وقتی این کار سریع باشد می تواند گران از آن برای شما تمام شود، مگر اینکه هر زمان یک طراح را انتخاب کنید، و این کار به نام تجاری شما آسیب زده و آن را از حالت یکپارچگی در خواهد آورد. به طور معمول بهتر است برای چنین پروژه هایی با یک گرافیک کار فریلنسر همکاری داشته باشید.

از دیگر پروژه هایی که فکر میکنیم بهتر است با یک گرافیک کار فریلنسر انجام دهید، طرحهای کتاب، طرح‌های تصویری و طرح‌های برنامه یا اپلیکیشن است. در واقع، چیزی که شما در آن مقدار زیادی از قطعات متحرک را برای استفاده کردن دارید.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید لوگو لوگو کوکاکولا و پپسی هم توسط شرکت ها انجام نشده است.

 

در چه مواردی باید با آژانس های طراحی همکاری کرد؟

هنگامی که شما یک طرح جامع طراحی گرافیک را در دستان خود به همراه بودجه برای پرداخت آن دارید. کار با یک آژانس انتخاب مناسب است چون:

  • شما در حال انجام کار مداوم هستید و باید طراح خود را برای انجام این کار تضمین کنید
  • به جای فقط چند تصویر، شما نیاز به یک استراتژی تجاری یا استراتژی بازاریابی کامل دارید
  • شما نیاز به کار با کیفیت و به زمان دقیق آن نیاز دارید

کار با یک آژانس، جز موارد ساختار یافته و پیچیده راه برای رفتن است. یک آژانس اغلب گران ترین گزینه است، و آنها می گویند شما چه مقدار را باید پرداخت کنید. کار کردن با آژانس برای کسی که به فکر تدارک پروژه خود، به سبب مدیریت طراح یا گروهی از طراحان کار بر روی پروژه مفید است، تا اطمینان حاصل کنید که کار با کیفیت را انجام می دهید و بیش از آن ارائه ایده هایی است که به کسب و کار شما کمک می کند. هنگامی که شما به یک بازاریابی کامل و یا یک کمپین بازاریابی چند منظوره نیاز دارید، آژانس راهی برای رفتن است.

آژانس ها به طور معمول ۹-۵ ساعت اداری کار می کنند و به دلیل حجم کاری و ساختار شرکت هایشان می توانند زمان زیادی از شما برای صرف ارائه محصول نهایی بگیرند. انتظار می رود پروژه شما چند هفته یا حتی چند ماه طول بکشد.

مطمئن نیستید که انتخاب مناسب برای طراحی شما چیست؟ ما می توانیم کمک کنیم.

نترسید! با نحوه طراحی گرافیک خلاقیت پیدا می کنید. اگر چه ممکن است امروز طرح یک مسابقه برای کار شما مناسب باشد، ولی ممکن است خودتان تصمیم بگیرید با یک گرافیک کار آزاد به طور مستقیم به جهت رفع نیازهای طراحی مداوم خود همکاری داشته باشید.

حتی، شاید شما یک داوطلب بلندپرواز ایده آل با میزبانی یک مسابقه پیدا کنید. یا شاید شما خدمات طراحی را ارائه می دهید و می خواهید به چندین جهت خلاقیت خود برای طراحی خود پیشنهاد دهید. هیچ راهی کامل برای طراحی گرافیک وجود ندارد، فقط راه مناسب برای رفع نیازهای طراحی شما در حال حاضر همان گرافیک کاران فریلنسر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *