نکات مثبت در فضاهای منفی لوگو

نکات مثبت در فضاهای منفی لوگو

لوگوهای فضای منفی یکی از داغترین روندهای آرم برای سال ۲۰۱۹ است، بنابراین برای دیدن فضاهای خالی بین آنها در هر کجا که نگاه کنید، باید آمادگی لازم را داشته باشید.

از آنجا که این همه آرم های منفی مربوط به این حالت است: استفاده از فضاهای سفید در داخل و بین حروف و تصاویر برای ایجاد تصاویر جدید در لوگو است. معروف ترین آرم منفی فضا ، نشان تجاری FEDEX است و اگر نمی دانید در مورد چه چیزی صحبت می کنیم . برای دیدن مطلبی که هرگز قادر به دیدن آن نیستید، آماده شوید:

فضای منفی در لوگو فدکس
فضای منفی در لوگو فدکس

بین E و X را ببینید؟ اکنون این اولین چیزی خواهد بود که اگر هر بار که به آرم FedEx نگاه کنید آن را خواهید دید. در سال ۲۰۱۹، برندهای موجود در صنایع، آرم های بسیار متنوعی را طراحی و استفاده کرده اند و دقیقا از همین استراتژی استفاده می کنند تا خود را در ذهن مشتری جا کنند و در آنجا بمانند.

به این روشهای جالب توجه نگاه کنید که طراحان از آرم های فضای منفی استفاده می کنند تا برندها را به مشتری های خود معرفی کنند.

از فضاهای منفی لوگو استفاده کنید تا اطلاعات زیادی را در یک فضای کوچک قرار دهید

یکی از خصوصیاتی که در مورد بسیاری از آرم های فضای منفی مشاهده خواهید کرد این است که معانی آنها لایه بندی شده است. تصاویر زیادی در داخل تصاویر ، تصاویر درون حروف و حروف درون تصاویر وجود دارد. تصاویر پنهان ، ابتدای نام و حتی جزئیات اضافی درباره برندهایی که آنها را نشان می دهند پیدا خواهید کرد.

فضای منفی موجود در یک آرم را به عنوان یک محفظه مخفی به خاطرتان بسپارید، جز اینکه جزئیات اضافی را دور از ذهن خود نگه دارید و بدون اینکه کار لوگو به نظر به اتمام برسد، آنها را به نمایش بگذارید. این واقعاً واقعیت استفاده از یک آرم فضای منفی برای جلب جزئیات زیاد است … تلاش برای قرار دادن همه آنها در فضای مثبت آرم شما باعث می شود تا لوگوی شما احساس شود که بیش از حد بزرگ شده است و مشتری های آینده را برای برند شما نتیجه بخش نمی بینند. به هر عنصر موجود در لوگو خود اجازه دهید تا با استفاده از فضای منفی برای جابجایی آرم ، در فضای مخصوص خود نفس بکشد و بدرخشد.

و به یاد داشته باشید ، لازم نیست با فضای منفی خود کاملا همه چیز را آشکار کنید. بسیاری از این آرم ها از فضای منفی برای فریب دادن جزئیات مهمی که در طراحی لوگو “اصلی” جای نمی گیرند ، استفاده می کنند. شما می توانید با این جزئیات عمق طراحی را در لوگوی خود نشان دهید و این کار کاملا بر عهده شماست.

مینیمالیسم + فضای منفی = بازی با طراحی

فضاهای منفی لوگو با یکی دیگر از روندهای آرم سال ۲۰۱۹ به خوبی ظاهر می شود و آن هم مینیمالیسم است. با تبدیل فضای منفی یک آرم به فضای قابل استفاده ، این آرم به جزئیات کاملی یا پالت رنگی بزرگ احتیاج ندارد. این بدان معنا نیست که شما نمی توانید از آنها استفاده کنید و آنها را به شکلی معنی دار کار کنید ، اما این که با استفاده از فضای منفی شما ابعادی را اضافه می کنید که می تواند در صورت حفظ حداقل آنها ، جزئیات و رنگ را ایجاد کند. روش های زیادی برای ارتباط با شخصیت برند شما وجود دارد ، و یک آرم مینیمالیستی به خوبی اجرا شده می تواند به همان اندازه یک آرم بزرگ و جسورانه را با رنگ و جزئیات نشان می دهد.

با استفاده از فضای منفی آن ، آرم مینیمالیستی خود را بیشتر تحت فشار قرار دهید. اگر این یک آرم انتزاعی باشد، بینندگان شما از قبل از لحاظ ذهنی اشکال و خطوط شما را به یک تصویر منسجم تبدیل می کنند. آنها از قبل به فضای منفی آرم نگاه می کنند تا با ترکیب فضای منفی و مثبت یک آرم هوشمندانه ، این توجه را به نفع خود استفاده کنند.

فضای منفی در طراحی لوگو
فضای منفی در طراحی لوگو

چهره درست در فضاهای منفی

Pareidolia پدیده دیدن چهره در تصاویری است که در واقع صورت ندارند. فکر می کنید اگر به BMW نگاه می کنید ، چهره ای می بینید، یا شاید لبخند بی دندان را در طراحی ببینید. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد پارییدولی ریشه های تکاملی دارد ، ما می خواهیم چهره های انسانی را به تصویر بکشیم ، بنابراین می توانیم آنها را برای اطلاعاتی درباره کسانی که با آنها ارتباط چشمی برقرار می کنیم بخوانیم.

با ایجاد چهره فضای منفی در لوگوی خود ، ارتباط مستقیمی با خریداران آینده خود برقرار کنید. این یک تکنیک بسیار رایج است که برندها از آن برای توصیف محصولات و خدمات استفاده می کنند در غیر این صورت ممکن است احساس غیر شخصی داشته باشند. از این نوع استراتژی خودداری کنید فقط به این دلیل که در کار عملی یه نوع معمول است. فضای منفی می تواند یک چرخش هوشمندانه به این تکنیک اضافه کند. چه نوع چهره ای را می سازید – چهره ای زیبا ، جادوگر ، چهره قابل دسترسی و یا یک فرد مشتاق همه به برند و مخاطبان مورد نظر بستگی دارد.

فضای منفی در ساخت انواع مختلفی از لوگو کاربرد دارد. نمونه این کار را می‌توانید در طراحی لوگو کودکانه ببینید.

ساختن چهره با استفاده از فضای خالی
ساختن چهره با استفاده از فضای خالی

جزئیات مهم را در فضاهای منفی لوگو برجسته کنید

همانطور که قبلاً به آن اشاره کردیم ، فضای منفی آرم شما مکان مناسبی برای جلب جزئیات است که نمی توانید بدون اینکه عجیب به نظر برسید ، در فضای مثبت قرار بگیرید. اما استفاده از فضای منفی شما به عنوان یک محفظه مخفی بیشتر از یافتن راهی برای جنجالی کردن تمام جزئیات بیشتر خود در آرم است: شما می توانید از آن به عنوان هایلایت بصری استفاده کنید.

جزئیاتی را که می خواهید مطمئن شوید بینندگان وقتی به آرم شما نگاه می کنند، را برجسته کنید. این مسئله برعکس شوخی های ناچیز در لوگوی شما از طریق فضای منفی آن است. برای نمایش یک یا چند پیام اصلی جهت برقراری ارتباط با مشتریان می توانید از فضای منفی استفاده کنید و آن را در کانون توجه قرار دهید.

دقیقاً همانطور که می توانید با استفاده از فضای آرامش بخش در فضای منفی استفاده کنید شاید برعکس آن نیز مزاحمت و فضای ناراحت کننده ایجاد کند. می توانید با جزئیاتی که به معنای واقعی کلمه برجسته می شوید در طراحی استفاده کنید: مانند استفاده از فضای منفی برای درست کردن برگ روی درخت یا فلس روی ماهی. از چهره های منفی تر استفاده کنید . از فضای منفی برای برجسته کردن ویژگی های خاصی استفاده کنید مانند اینکه نشانگر Whole Foods از فضای منفی برای تبدیل یکی از سیستم خود به سیب استفاده می کند و این نشانگر تعهد خود به غذاهای واقعی و طبیعی است.

با یک پالت رنگی کوچک تضاد ایجاد کنید

اگر فقط چند رنگ برای کار با آنها به دست آورده اید ، باید روش های دیگری پیدا کنید تا لوگوی شما از نظر بصری جالب باشد. یکی از این راهها استفاده از فضای منفی آن برای ساخت تصاویر دقیق است. با داشتن یک پالت رنگی محدود ، تضاد دوست شماست. و نیروهای فضای منفی با آرم شما تضاد دارند. bff خود را با استفاده از آن در تضاد قرار دهید تا تصاویر خیره کننده ای ایجاد کنید که با وجود پالت محدود آنها عمیق به نظر می رسند.

زاویه دیگر استفاده از فضای منفی برای ایجاد عمق این است که می توانید از آن برای ساخت تصاویر سه بعدی استفاده کنید. سریع ، مکعب سه بعدی را روی کاغذ بکشید. این فقط خط هایی است که روی هم قرار دارند و از همدیگر عبور می کنند ، اما مغز شما آن را به عنوان مکعب تعبیر می کند. چرا؟ زیرا می داند که کدام طرف باید سایه خورده باشد. از فضای منفی برای انجام همان کارها با آرم پالت محدود استفاده کنید.

حتی اگر آرم شما یک پالت محدود ندارد ، احتمالاً نسخه ای با رنگ محدود ایجاد خواهید کرد تا روی پاکت ها و سایر لوازم ثابت چاپ شود که نمی خواهید از یک آرم کامل رنگ استفاده کنید. با طراحی یک آرم فضای منفی با کنتراست بالا از get-go ، موضوع گم شدن بخشی از آرم خود را در ترجمه از رنگ کامل به سیاه و سفید حل کنید.

فضاهای منفی لوگو یک نکته مثبت برای برند شما خواهد بود

دلایل زیادی برای استفاده از یک آرم فضای منفی وجود دارد و در هر مورد یکی از آنها صادق است تا آنها جالب به نظر برسند. وقتی احساس می کنید بارها و بارها شاهد طراحی هر آرم هستید، یک آرم فضای منفی شما را مجبور می کند تا با یک جفت چشم تازه به آن نگاه کنید و نگاه دوم را به خود جلب کنید تا واقعاً متوجه همه چیزهای موجود در آن شوید. شما ممکن است قبلا یک دسته از آرم های فضای منفی را دیده باشید. اما هرگز یک آرم فضای منفی مشاهده نخواهید کرد که به شکلی کاملا تازه به نظر نرسد.

حتما بخوانید: بهترین جا ها برای استفاده از لوگو

دسته بندی مجله طراحی
فهرست مطالب صفحه

مطالب مرتبط