نکات کلیدی در طراحی لوگو

لوگو نمادی تصویری معرف یک شرکت، محصول، سایت، وبلاگ و یا هویت یک برند است و به گونه ای طراحی می شوند که در عین سادگی حاوی بیشترین اطلاعات و نشانه های تصویری هستند. یک لوگو با طراحی حرفه ای توجهات افراد را جلب می کند که اثری ماندگار روی ذهن مردم دارد و برای هر کسب و کاری ضروری می باشد. همچنین اصول ‌های پایه‌ ای زیاد ونکات کلیدی در طراحی لوگوی منحصر به ‌فرد وجود دارد که برای طراحی آن باید خوب فکر شود، چرا که می ‌تواند باعث رشد کسب و کار شود.

نکات کلیدی در طراحی لوگو

طرح باید ساده باشد

یکی از این اصول مهم، داشتن مفهومی ساده است که به بیننده حسی آنی و شفاف از خود بدهد و عاری از هر گونه در هم ریختگی باشد. چرا که سادگی تاثیر گذارتر می باشد. اگر عناصری در لوگوی خود دارید که نقشی در کلیت طرح ندارند، آن‌ها را دور بریزید، چون که اولین و مهم ‌ترین اصل در طراحی لوگو، خودداری از پیچیدگی و ساده کردن آن تا حد امکان می باشد تا طراح اطمینان حاصل کند که مخاطبان می‌ توانند پیام کسب و کار را از طریق این طرح بفهمند. در نتیجه لوگوهای پیچیده با رنگ‌ ها، فونت‌ ها و عناصر تزئینی بسیار می‌ تواند باعث حواس ‌پرتی بیننده شود. یک طرح ساده نیازی به توضیح کارشناسی ندارد و حتی بینندگان معمولی نیز می ‌توانند فوراً پیام لوگو را بفهمند.

در سایز و اندازه دقت شود

یک لوگو برای سربرگ کمپانی مخصوص وب سایت و مناسب برای آگهی های تبلیغاتی باید در سایزهای مختلف تولید شود، چرا که اگر طرح خیلی پیچیده باشد درک و تشخیص آن در سایزهای کوچک بسیار سخت خواهد بود. بنابراین سعی کنید لوگو را در اندازه های مختلف ارائه کنید چرا که این مسئله برای یک مشتری با تجربه اهمیت زیادی دارد.

در خصوصیات مجزا دقت شود

اگر مشتری از شما خواست که در طراحی خود از اشکال گرافیکی و متن به یک میزان استفاده کنید، توصیه ما به شما این است که روی همه اجزا به صورت جداگانه کار کنید. به طوری که بهتر است روی هر یک از آیتم های متن و شکل به طور مستقل کار کنید، سپس در پایان همگی را در کنار هم قرار داده و طرح را کامل تر نمایید.

 

خصوصیات لوگو

ماهیت کمپانی را در نظر داشته باشید

یک کمپانی دارای ارزش های اصولی و بنیادی است که همیشه سعی می شود آن ها را در تاریخچه خود برجسته و زنده نگه دارند. هنگام طراحی لوگو، طراح باید این ارزش ها را مد نظر داشته و آن ها را در طرح خود بروز دهد، به طوری که بهتر است برخی از موارد دارای ارزش را با آیتم های دیگر ترکیب کند. به عنوان مثال یک لوگوی هندسی که برای مدرسه یا آموزشگاه، کارکرد خوبی دارد، برای یک مغازه لباس فروشی که در خیابان قرار دارد اصلا مناسب نیست.

در انتخاب رنگ هوشمندانه دقت شود

رنگ و روانشناسی رنگ در طراحی آرم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چرا که شما با دانستن اثر هر رنگ در ذهن بیننده می توانید به صورت هوشمندانه لوگویی با رنگ های متناسب را طراحی کنید، اما باید به یاد داشته باشید که ممکن است این لوگو به وسیله یک چاپگر سیاه و سفید دفتری چاپ شود. بنابراین سعی کنید شکل و فرم طرح آن را در اولویت نخست خود قرار دهید.

دقت در انتخاب فونت یکی از نکات کلیدی در طراحی لوگو

طراحی تایپوگرافی یا حروف چینی در این کار بسیار مهم است چرا که اگر قصد دارید در طرح خود از فونت استفاده کنید باید سعی کنید فونت های معمول را کنار بگذارید. استفاده از فونت های سفارشی تاثیر بسیار خوبی در ذهن بیننده ایجاد خواهد کرد و نشان از حرفه ای بودن طرح و برند خواهد داشت. همچنین توجه داشته باشید که فونت‌ های انگلیسی قدیمی مظهر قدرت هستند اما خواندن آن‌ها دشوار است، مخصوصا زمانی که در ابعاد کوچک نوشته می‌ شوند.

 

فونت لوگو

مخاطب خود را به درستی بشناسید

لوگوی انتخابی شما باید با نوع جامعه مخاطبتان تناسب داشته باشد، به طوری که در طراحی آن برای یک محصول کودکانه باید از رنگ های شاد و فونت های تا حدی جذاب و غیر رسمی استفاده کرد. درحالی که این نوع طراحی برای طراحی لوگوی یک سازمان حقوقی اصلا مناسب نیست.

از ترکیب حروف با یکدیگر استفاده کنید.

استفاده از تک حروف ها و یا ترکیب چند حروف با یکدیگر برای تثبیت نام تجاری تان می تواند موثر باشد، به طوری که اگر با خلاقیت و ابتکار درستی انجام  شود. این تکینیک به ویژه در بخش پوشاک و مد بسیار رایج می باشد.

بنابراین دانستن همین نکات کلیدی در طراحی لوگو کمک شیانی کرده و سبب می شود به عنوان یک فرد حرفه ای شناخته شوید.

|
+2
| 116

طراحی لوگو برای صنعت نوشیدنی

  انتخاب نوشیدنی اغلب بخشی از کارهای روزانه ما هستند. صبح انتخاب نوشیدنی قهوه، یا شاید یک کامبوچو یا یک آبمیوه خنک بعد از اتمام کار به نظر خوب بیاید. فقط بیاید در مورد چند الگوی نوشیدنی که هر روز آنها را میبینیم فکر کنیم. با این وجود، ما همه آنها را به نمی توانیم […]

چگونگه طراحی لوگوی دایره ای نام تجاری شما را متحد می کند

  حلقه ها یک شکل امن و قابل تشخیص هستند که نشان دهنده وحدت، ثبات و یکپارچگی است. به عنوان مثال زمین و خورشید، آنها نیز یک نماد هستند که با سیاره و طبیعت ما مرتبط هستند. دایره ها را می توان به عنوان آیکون ها در آرم و یا به عنوان شکل در کل […]

معنی اشکال و نحوه استفاده از آنها به صورت خلاقانه در طراحی شما – بخش دوم

پنج ضلعی، شش ضلعی و هشت ضلعی پنج ضلعی، شش ضلعی و هشت ضلعی چند ضلعی هایی هستند که بیشتر از چهار ضلعی ها استفاده میشوند. البته خیلی بیشتر از اینها وجود دارد، اما این سه برای گرافیک بسیار متنوع هستند. بیایید بررسی کنیم که هر کدام از این شکل ها در زندگی روزمره ما […]

لوگو های معروف و آنچه شما می توانید از آنها یاد بگیرند

لوگو مانند درب ورودی یک کسب و کار است. این یک تصور اولیه از  معروف ترین لوگو های جهان هست؛ اما، چه چیزی باعث شکست یک لوگو می شود؟ بازارها و روند ها همیشه در حال تکامل هستند، اما ویژگی های خاص مانند تایپوگرافی، طرح بندی، الگوها و رنگ تاثیر زیادی بر چگونگی آگاهی مردم […]

روانشناسی اشکال؛ مهمترین نکاتی که باید بدانید

روانشناسی اشکال تمام اشیای دیداری را می‌توان برحسب شکل تحلیل کرد. به‌عنوان‌مثال، یک خانه معمولی معمولاً با یک مستطیل و یک مثلث در بالای آن شناخته شود و خورشید اغلب به شکل دایره‌ای با خطوطی در اطراف آن تصویر می‌شود. افراد ممکن است همیشه به این توجه نکنند که چه شکل‌ها و فرم‌هایی آن‌ها را […]

۸ نکته تایپوگرافی برای طراحان: چگونگی صحبت کردن فونتها

تایپوگرافی یک راه ارتباط با کاربران است. عملکرد بصری و قابلیت خواندن نسخه در محصولات دیجیتال تاثیر زیادی بر تجربه کاربر دارد. یکی از طراحان گرافیک ، Hoon Kim ، میگوید : “طراحی تایپوگرافی قابل مشاهده و همچنین قابل شنیدن است. اگر سناریوی خوبی داشته باشید، زمان آن است که بازیگران خوب بازی کنند. » […]

guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...