نکات کلیدی در طراحی لوگو

لوگو نمادی تصویری معرف یک شرکت، محصول، سایت، وبلاگ و یا هویت یک برند است و به گونه ای طراحی می شوند که در عین سادگی حاوی بیشترین اطلاعات و نشانه های تصویری هستند. یک لوگو با طراحی حرفه ای توجهات افراد را جلب می کند که اثری ماندگار روی ذهن مردم دارد و برای هر کسب و کاری ضروری می باشد. همچنین اصول ‌های پایه‌ ای زیاد ونکات کلیدی در طراحی لوگوی منحصر به ‌فرد وجود دارد که برای طراحی آن باید خوب فکر شود، چرا که می ‌تواند باعث رشد کسب و کار شود.

نکات کلیدی در طراحی لوگو

طرح باید ساده باشد

یکی از این اصول مهم، داشتن مفهومی ساده است که به بیننده حسی آنی و شفاف از خود بدهد و عاری از هر گونه در هم ریختگی باشد. چرا که سادگی تاثیر گذارتر می باشد. اگر عناصری در لوگوی خود دارید که نقشی در کلیت طرح ندارند، آن‌ها را دور بریزید، چون که اولین و مهم ‌ترین اصل در طراحی لوگو، خودداری از پیچیدگی و ساده کردن آن تا حد امکان می باشد تا طراح اطمینان حاصل کند که مخاطبان می‌ توانند پیام کسب و کار را از طریق این طرح بفهمند. در نتیجه لوگوهای پیچیده با رنگ‌ ها، فونت‌ ها و عناصر تزئینی بسیار می‌ تواند باعث حواس ‌پرتی بیننده شود. یک طرح ساده نیازی به توضیح کارشناسی ندارد و حتی بینندگان معمولی نیز می ‌توانند فوراً پیام لوگو را بفهمند.

در سایز و اندازه دقت شود

یک لوگو برای سربرگ کمپانی مخصوص وب سایت و مناسب برای آگهی های تبلیغاتی باید در سایزهای مختلف تولید شود، چرا که اگر طرح خیلی پیچیده باشد درک و تشخیص آن در سایزهای کوچک بسیار سخت خواهد بود. بنابراین سعی کنید لوگو را در اندازه های مختلف ارائه کنید چرا که این مسئله برای یک مشتری با تجربه اهمیت زیادی دارد.

در خصوصیات مجزا دقت شود

اگر مشتری از شما خواست که در طراحی خود از اشکال گرافیکی و متن به یک میزان استفاده کنید، توصیه ما به شما این است که روی همه اجزا به صورت جداگانه کار کنید. به طوری که بهتر است روی هر یک از آیتم های متن و شکل به طور مستقل کار کنید، سپس در پایان همگی را در کنار هم قرار داده و طرح را کامل تر نمایید.

 

خصوصیات لوگو

ماهیت کمپانی را در نظر داشته باشید

یک کمپانی دارای ارزش های اصولی و بنیادی است که همیشه سعی می شود آن ها را در تاریخچه خود برجسته و زنده نگه دارند. هنگام طراحی لوگو، طراح باید این ارزش ها را مد نظر داشته و آن ها را در طرح خود بروز دهد، به طوری که بهتر است برخی از موارد دارای ارزش را با آیتم های دیگر ترکیب کند. به عنوان مثال یک لوگوی هندسی که برای مدرسه یا آموزشگاه، کارکرد خوبی دارد، برای یک مغازه لباس فروشی که در خیابان قرار دارد اصلا مناسب نیست.

در انتخاب رنگ هوشمندانه دقت شود

رنگ و روانشناسی رنگ در طراحی آرم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چرا که شما با دانستن اثر هر رنگ در ذهن بیننده می توانید به صورت هوشمندانه لوگویی با رنگ های متناسب را طراحی کنید، اما باید به یاد داشته باشید که ممکن است این لوگو به وسیله یک چاپگر سیاه و سفید دفتری چاپ شود. بنابراین سعی کنید شکل و فرم طرح آن را در اولویت نخست خود قرار دهید.

دقت در انتخاب فونت یکی از نکات کلیدی در طراحی لوگو

طراحی تایپوگرافی یا حروف چینی در این کار بسیار مهم است چرا که اگر قصد دارید در طرح خود از فونت استفاده کنید باید سعی کنید فونت های معمول را کنار بگذارید. استفاده از فونت های سفارشی تاثیر بسیار خوبی در ذهن بیننده ایجاد خواهد کرد و نشان از حرفه ای بودن طرح و برند خواهد داشت. همچنین توجه داشته باشید که فونت‌ های انگلیسی قدیمی مظهر قدرت هستند اما خواندن آن‌ها دشوار است، مخصوصا زمانی که در ابعاد کوچک نوشته می‌ شوند.

 

فونت لوگو

مخاطب خود را به درستی بشناسید

لوگوی انتخابی شما باید با نوع جامعه مخاطبتان تناسب داشته باشد، به طوری که در طراحی آن برای یک محصول کودکانه باید از رنگ های شاد و فونت های تا حدی جذاب و غیر رسمی استفاده کرد. درحالی که این نوع طراحی برای طراحی لوگوی یک سازمان حقوقی اصلا مناسب نیست.

از ترکیب حروف با یکدیگر استفاده کنید.

استفاده از تک حروف ها و یا ترکیب چند حروف با یکدیگر برای تثبیت نام تجاری تان می تواند موثر باشد، به طوری که اگر با خلاقیت و ابتکار درستی انجام  شود. این تکینیک به ویژه در بخش پوشاک و مد بسیار رایج می باشد.

بنابراین دانستن همین نکات کلیدی در طراحی لوگو کمک شیانی کرده و سبب می شود به عنوان یک فرد حرفه ای شناخته شوید.

|
+2
| 118

آرم های آینده نگر با سال نوری در حرکت هستند

  چرا اکنون زندگی می کنید در حالی که می توانید در آینده هم زندگی کنید؟ ماشین های زمان ممکن است وجود نداشته باشند (اما هنوز وجود ندارد)، اما تا زمانی که این کار انجام شود، می توانید برای قرار دادن نام تجاری خود در آینده با یک آرم آینده نگر تسویه حساب کنید. هر […]

طراحی لوگو برای سالن های زیبایی و آرایشگاه ها

  قبل از اینکه اولین قرار خود را برای آرایشگاه رزرو کرده باشید، آیا به مشتریان خود در مورد سالن توضیحاتی میدهید؟ برای جواب این کار ساده است: آرم کامل را باید پیدا کرد که آن تمام کننده سالن شما باشد. در حقیقت، یک لوگوی شیک موفقیت آمیز، اظهارات بسیاری را می تواند به خود […]

۱۸ آرم مثلث که به هدف رسیدند

  آرم های مثلث، خود را از آرم های دایره ای جدا کرده اند. به عنوان مثال در نظر بگیرید، که چگونه میزهای تاشو اغلب دارای پایه های مثلثی شکل هستند؟ یا  چگونه صندلی دارای پایه های مثلثی است. پس می توان گفت این یک شکل قابل اعتماد است! این ویژگی های منحصر به فرد […]

خلاقیت و معنا در نشانه چه مفهومی دارد؟

بسیاری از افراد تصور می کنند طراحی نشانه کاری بسیار آسان است، از نظر آنها قرار دادن یک آیکون و نماد در کنار نام تجاری که با یک قلم مسخره تایپ شده است کاری آسان است. اما طراحی یک نشانه خلاقانه و پرمفهوم فراتر از آن است. گاهی طراح برای درک کامل برند و نمایش […]

نئو مینیمالیسم در طراحی گرافیک

  یک شخص باهوش به نام استیو جابز گفت: “ساده می تواند سخت تر از پیچیده باشد: شما باید سخت تلاش کنید تا فکر خود را تمیز کنید تا ساده شود.” بیایید از Jobs به عنوان الهام استفاده کنیم تا آستین هایمان را بالا بزنیم و طرح خودمان را به چیزی تبدیل کنیم. ساده ، […]

روانشناسی فونت و الهام از تایپوگرافی در طراحی لوگو – بخش دوم

تایپوگرافی شگفت انگیز: الهام بخشی طراحی لوگو درک روانشناسی فونت و نحوه تایپ فونت های مختلف می تواند موجب تحریک احساسات مختلف شود، این که بدانید کدام تایپوگرافی مورد استفاده شما برای برقراری ارتباط در مورد مارک شما مناسب است، نکته کلیدی است. در حقیقت، فونتی که برای لوگوی شما استفاده می کنید، می تواند […]

guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...