نکات کلیدی در طراحی لوگو

لوگو نمادی تصویری معرف یک شرکت، محصول، سایت، وبلاگ و یا هویت یک برند است و به گونه ای طراحی می شوند که در عین سادگی حاوی بیشترین اطلاعات و نشانه های تصویری هستند. یک لوگو با طراحی حرفه ای توجهات افراد را جلب می کند که اثری ماندگار روی ذهن مردم دارد و برای هر کسب و کاری ضروری می باشد. همچنین اصول ‌های پایه‌ ای زیاد ونکات کلیدی در طراحی لوگوی منحصر به ‌فرد وجود دارد که برای طراحی آن باید خوب فکر شود، چرا که می ‌تواند باعث رشد کسب و کار شود.

نکات کلیدی در طراحی لوگو

نکات کلیدی در طراحی لوگو

طرح باید ساده باشد

یکی از این اصول مهم، داشتن مفهومی ساده است که به بیننده حسی آنی و شفاف از خود بدهد و عاری از هر گونه در هم ریختگی باشد. چرا که سادگی تاثیر گذارتر می باشد. اگر عناصری در لوگوی خود دارید که نقشی در کلیت طرح ندارند، آن‌ها را دور بریزید، چون که اولین و مهم ‌ترین اصل در طراحی لوگو، خودداری از پیچیدگی و ساده کردن آن تا حد امکان می باشد تا طراح اطمینان حاصل کند که مخاطبان می‌ توانند پیام کسب و کار را از طریق این طرح بفهمند. در نتیجه لوگوهای پیچیده با رنگ‌ ها، فونت‌ ها و عناصر تزئینی بسیار می‌ تواند باعث حواس ‌پرتی بیننده شود. یک طرح ساده نیازی به توضیح کارشناسی ندارد و حتی بینندگان معمولی نیز می ‌توانند فوراً پیام لوگو را بفهمند.

در سایز و اندازه دقت شود

یک لوگو برای سربرگ کمپانی مخصوص وب سایت و مناسب برای آگهی های تبلیغاتی باید در سایزهای مختلف تولید شود، چرا که اگر طرح خیلی پیچیده باشد درک و تشخیص آن در سایزهای کوچک بسیار سخت خواهد بود. بنابراین سعی کنید لوگو را در اندازه های مختلف ارائه کنید چرا که این مسئله برای یک مشتری با تجربه اهمیت زیادی دارد.

در خصوصیات مجزا دقت شود

اگر مشتری از شما خواست که در طراحی خود از اشکال گرافیکی و متن به یک میزان استفاده کنید، توصیه ما به شما این است که روی همه اجزا به صورت جداگانه کار کنید. به طوری که بهتر است روی هر یک از آیتم های متن و شکل به طور مستقل کار کنید، سپس در پایان همگی را در کنار هم قرار داده و طرح را کامل تر نمایید.

 

نکات کلیدی در طراحی لوگو

ماهیت کمپانی را در نظر داشته باشید

یک کمپانی دارای ارزش های اصولی و بنیادی است که همیشه سعی می شود آن ها را در تاریخچه خود برجسته و زنده نگه دارند. هنگام طراحی لوگو، طراح باید این ارزش ها را مد نظر داشته و آن ها را در طرح خود بروز دهد، به طوری که بهتر است برخی از موارد دارای ارزش را با آیتم های دیگر ترکیب کند. به عنوان مثال یک لوگوی هندسی که برای مدرسه یا آموزشگاه، کارکرد خوبی دارد، برای یک مغازه لباس فروشی که در خیابان قرار دارد اصلا مناسب نیست.

در انتخاب رنگ هوشمندانه دقت شود

رنگ و روانشناسی رنگ در طراحی آرم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است چرا که شما با دانستن اثر هر رنگ در ذهن بیننده می توانید به صورت هوشمندانه لوگویی با رنگ های متناسب را طراحی کنید، اما باید به یاد داشته باشید که ممکن است این لوگو به وسیله یک چاپگر سیاه و سفید دفتری چاپ شود. بنابراین سعی کنید شکل و فرم طرح آن را در اولویت نخست خود قرار دهید.

دقت در انتخاب فونت یکی از نکات کلیدی در طراحی لوگو

طراحی تایپوگرافی یا حروف چینی در این کار بسیار مهم است چرا که اگر قصد دارید در طرح خود از فونت استفاده کنید باید سعی کنید فونت های معمول را کنار بگذارید. استفاده از فونت های سفارشی تاثیر بسیار خوبی در ذهن بیننده ایجاد خواهد کرد و نشان از حرفه ای بودن طرح و برند خواهد داشت. همچنین توجه داشته باشید که فونت‌ های انگلیسی قدیمی مظهر قدرت هستند اما خواندن آن‌ها دشوار است، مخصوصا زمانی که در ابعاد کوچک نوشته می‌ شوند.

 

نکات کلیدی در طراحی لوگو

مخاطب خود را به درستی بشناسید

لوگوی انتخابی شما باید با نوع جامعه مخاطبتان تناسب داشته باشد، به طوری که در طراحی آن برای یک محصول کودکانه باید از رنگ های شاد و فونت های تا حدی جذاب و غیر رسمی استفاده کرد. درحالی که این نوع طراحی برای طراحی لوگوی یک سازمان حقوقی اصلا مناسب نیست.

از ترکیب حروف با یکدیگر استفاده کنید.

استفاده از تک حروف ها و یا ترکیب چند حروف با یکدیگر برای تثبیت نام تجاری تان می تواند موثر باشد، به طوری که اگر با خلاقیت و ابتکار درستی انجام  شود. این تکینیک به ویژه در بخش پوشاک و مد بسیار رایج می باشد.

بنابراین دانستن همین نکات کلیدی در طراحی لوگو کمک شیانی کرده و سبب می شود به عنوان یک فرد حرفه ای شناخته شوید.

سخن نهایی

استودیو طراحی مونس خواه یکی از معتبرترین شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم می باشد که در زمینه طراحی لوگو، طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی تخصص دارد. این شرکت تعرفه طراحی لوگو مختص خود را دارا بوده و در مقابل هر سفارش طراحی لوگو، قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگو خاصی را ارائه داده و سفارش مورد نظر را طراحی می نماید. تخصص ویژه استودیو طراحی مونس خواه در زمینه طراحی لوگو فروشگاهی، لوگو شرکتی، لوگو آی تی، لوگو صنعتی، لوگو شخصی، لوگو صنایع غذایی، لوگو پوشاک، و حتی لوگو موسیقی غیر قابل انکار است.

جهت مشاهده نمونه کارها و سفارش طراحی می توانید به سایت استودیو طراحی مونس خواه مراجعه نمایید.

 

 

 

 

 

 

|
+1
| 37

سیر تکامل طراحی لوگو (قرن نوزدهم)

دنیای لوگوها دنیای پیچیده ای است و این پیچیده گی ها در طول سالیان دراز تکامل یافته. چیزی که امروزه به عنوان طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی می شناسیم و یا شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم که به […]

۵ دلیل که شما باید یک لوگو داشته باشید

حتی اگر نام برند در طرح آن‌ ادغام نشده باشد، احتمالاً حداقل ۹۹٫۹۹% از مردم روی کره زمین می‌توانند نام برند را تشخیص دهند و آن را مشخص کنند؛ اما اگر به رسمیت شناختن جهانی و سلطه جهانی در صنعتتان برای شما خوب نیست، چند دلیل دیگر هم وجود دارد: یک لوگو به این دلیل […]

چقدر طراحی عالی باعث بهتر شدن کارها می شود

چه می شود اگر شما بتوانید یک کتاب را با جلد آن داوری کنید و یا اگر زیبایی بیشتر از پوست عمیق باشد چه می کنید؟ اگر این تکه ها را از مطالعات مختلفی در زمینه نورولوژی ، روانشناسی را برای قابلیت استفاده و حتی تکامل انسان قرار دهید ، ارزش واقعی ظاهر را مشاهده […]

طوفان فکری و خلاقیت در طراحی لوگو (بخش چهارم)

همانطور که در بخش اول، بخش دوم و بخش سوم مقاله‌ی طوفان فکری و خلاقیت در طراحی لوگو گفته شد، لوگوی شما چهره شرکت شماست و اولین چیزی است که مشتریان، رقبا و تقریباً همه افراد روی کره زمین از الان تا ابد با تجارت شما ارتباط برقرارخواهند کرد. بنابراین بهتر است لوگوی خوبی داشته باشید. […]

طراحی لوگو با دست در عین سادگی، منحصربه فرد

استفاده از نرم افزارهای طراحی و تبلت های دیجیتال که جایگزین جوهر و کاغذ شده است فراموش می شود که طراحی لوگو ابتدا با عمل دست طراحی شده است. در واقع، بسیاری از آرم های مشهور در دهه های ۶۰، ۷۰ و ۸۰ بدون کامپیوتر ساخته شده بودند. با توجه به اینکه چقدر طول کشیده، […]

تاثیر شبکه های اجتماعی بر طراحی لوگو

  تقریبا هر کس یک گوشی هوشمند دارد و تقریبا همه ما از رسانه اجتماعی استفاده می کنیم. رسانه اجتماعی نحوه ارتباط و مصرف محتوای روزانه را تغییر داد. این تغییر تاثیری مستقیم بر طراحی طراحان لوگو دارد و در این مقاله می خواهم از چندین پیشرفت که متوجه شده ام صحبت کنم. ما باید […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...