وکتور لوگو چیست و چه کاربردی دارد؟

این لوگوها استفاده گسترده و بسیاری به منظور درج لوگوی شرکت ‌ها در صنعت چاپ، طراحی وب سایت، طراحی پوستر، کارت ویزیت، طراحی جلد کتاب و … طراحی می شود و به کاربر این امکان را می ‌دهند که تصاویری با کیفیت بالا خلق کنند. امروزه افرادی که با طراحی گرافیک کامپیوتری سرو کار دارند، می توانند در آثار خود از وکتور لوگو کمک بگیرند چرا که تصویر این لوگو بدون از دست دادن کیفیت می تواند به هر اندازه ای که بخواهید، بزرگ تر شود. طرح ‌های گرافیکی این لوگو دارای دو نقطه‌ دو بعدی می باشد که توسط خطوط و منحنی‌ ها به هم متصل می ‌شوند و اشکال جدیدی را به وجود می ‌آورند، این امر سبب می ‌شود طرح ‌هایتان، بدون ایجاد خدشه‌ به کیفیت آن بزرگ و کوچک شوند.

وکتور لوگو چیست و چه کاربردی دارد؟

کاربرد های وکتور لوگو

  • قابل ویرایش بودن هر قسمت تصویر وکتور به راحتی و بدون از بین رفتن کیفیت
  • قابلیت تغییر سایز در طول ترکیب، ویرایش، افزایش حجم، فشرده سازی و …
  • اهمیت کم بودن حجم تصاویر وکتور
  • تنظیم تصویر وکتور با کیفیت بالا برای هر تصویر یا صفحه نمایشی برای تبلیغات رسانه ای
  • ایجاد قابلیت تغییر ابعاد در این لوگو
  • طراحی لوگو های حرفه ای در رسانه های اجتماعی یا به صورت چاپی
  • قابلیت ساخت انیمیشن، ارائه عملی و کارهای با جزئیات زیاد

خصوصیات و مزیت های وکتور لوگو

داشتن حجم کمتر

یکی از مزیت های این لوگوها، کم حجم بودن آن‌ها می باشد چرا که این لوگو ها با روابط ریاضی ایجاد می ‌شوند و نیازی به اشغال فضای بسیاری ندارند. بنابراین نیازی به فضای بیشتر نخواهید داشت.

انعطاف پذیر در تغییر اندازه

این لوگو را بدون افت کیفیت و بدون هیچ گونه آسیبی می توانید در پروژه ها و تصاویر طراحی خود تغییر اندازه دهید، به طوری که تا هر مقیاسی که خواستید آن را کوچک یا بزرگ کنید و یا هر چه قدر نیاز بود زوم کنید.

وکتور لوگو چیست و چه کاربردی دارد؟

پسوند های متفاوت

فرمت استاندارد به صورت «.SVG.SVG» برای این لوگو می باشد که «W3C» استاندارد های مورد نیاز برای طراحی وب را در این لوگو مشخص می ‌کند و پسوند مورد نیاز برای تصاویر آنلاین وکتور می باشد.

قابلیت ادیت و ویرایش

در صورتی که بعد از تنظیم فایل لوگو و طراحی آن نیاز به تغییر داشته باشید به راحتی می توانید این کار را انجام دهید چرا که به راحتی قابل ویرایش و تغییر می باشد که این ویژگی از اهمیت زیادی برخوردار می باشد.

فرمت های فایل وکتور لوگو

EPS

این فرمت پرکاربرد، کوتاه شده  Encapsulated Postscriptمی باشد که توسط شرکت اداب ارائه شده و تقریبا در تمام ویرایشگر ها از جمله فتوشاپ، ایلوستریتور و کورل اجرا می ‌شود. کدهای پست اسکریپت به کار رفته در این فرمت از پایین آمدن کیفیت آن در این نرم افزارها خودداری می ‌کند که استفاده گسترده ای نیز در صنعت چاپ حرفه ای دارد.

PDF

این فرمت مخفف عبارت PORTABLE DOCUMENT FORMAT یکی از فرمت های متداول ارائه شده در سیستم های ادوبی می باشد که در آن می توان تصاویر و متن را به راحتی در ترکیب با یکدیگر ذخیره کرد و این امکان را می دهد که لینک ها، انیمیشن و صدا ها را به فایل لوگو خود اضافه کنید. همچنین مولفه های گرافیکی در فرمت pdf حجم بسیار کمی دارند و فضای کم تری را اشغال می کنند.

AI

این فرمت کاملا پایدار و قابل اطمینان، محدودیت ‌های خاص خود را دارد اما کمتر در بین طراحان لوگو محبوبیت پیدا کرده است و در اکثر ویرایشگرهای تصویر اجرا می شود و مختص ادوبی ایلوستریتور می باشد. همچنین کیفیت تصویر این فرمت در زمان تغییر سایز نیز به راحتی حفظ می‌ شود.

وکتور لوگو چیست و چه کاربردی دارد؟

SVG

این فرمت برای تصاویر وکتور دو بعدی معمولا در وب ‌سایت ‌ها به کار گرفته می شود که می تواند متن، تصویر و انیمیشن را با فرمت SVG بر مبنای XML همزمان در یک فایل ذخیره کند. مولفه های تصویری فایل های این فرمت قابلیت تغییر سایز دارند و کیفیت بالای خود را بعد از ویرایش حفظ می ‌کنند که در ویرایشگرهای متن و تصویر نمایش داده می شوند.

با توجه به این نکات گفته شده و مقایسه های لازم در مورد فرمت های فایل وکتور لوگو، فرمت هایSVG  و pdf مناسب ترین فرمت برای طراحی این لوگو می باشند که در سرویس های آنلاین این لوگو نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

سخن نهایی

استودیو طراحی مونس خواه یکی از معتبرترین شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم می باشد که در زمینه طراحی لوگو، طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی تخصص دارد. این شرکت تعرفه طراحی لوگو مختص خود را دارا بوده و در مقابل هر سفارش طراحی لوگو، قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگو خاصی را ارائه داده و سفارش مورد نظر را طراحی می نماید. تخصص ویژه استودیو طراحی مونس خواه در زمینه طراحی لوگو فروشگاهی، لوگو شرکتی، لوگو آی تی، لوگو صنعتی، لوگو شخصی، لوگو صنایع غذایی، لوگو پوشاک، و حتی لوگو موسیقی غیر قابل انکار است.

جهت مشاهده نمونه کارها و سفارش طراحی می توانید از صفحه‌ی نمونه کار استودیو طراحی مونس خواه بازدید نمایید.

|
+1
| 12

لوگو سه بعدی چیست؟

لوگو سه بعدی با استفاده از یک سری نرم افزار خاص، سمبل ها و یا متن به صورت سه بعدی طراحی می شود، به طوری که وقتی به آن نگاه می کنید فقط یک تصویر ساده نمی بینید و احساس می کنید که این تصویر واقعی بوده و حجم دارد. امروزه طراحی این نوع لوگو […]

سیر تکامل طراحی لوگو بین سال‌های ۱۹۰۵ تا ۱۹۳۵ — اکسپرسیونیسم آلمانی

  تجلی گرایی آلمانی نوعی از طراحی لوگو است که با دیدگاه عاطفی و معنوی جهان تغذیه می‌شود. این سبک شکل نئو‌نوآر طراحی با خطوط زاویه‌دار مستقیم، اشکال هندسی، اشکال انتزاعی و عناصر مذهبی و فرهنگی را در رنگ‌های سیاه‌وسفید تطبیق می‌دهد. لوگوی VOLKSWAGEN پیش از جنگ دوم جهانی، هنگامی‌که تجلی گرایی آلمانی محبوب‌ترین اصطلاح […]

۵۰ نکته حرفه ای در مورد طراحی لوگو – سری پنجم

طراحی بصری به معنای داشتن مهارت های طراحی است. اینکه چگونه می‌توانید ایده ای را اجرا کنید و سبک انتخاب شده را به کار ببندید. ممکن است مفهوم انتخابی قوی باشد، سبک مناسب انتخاب گردد اما اجرای ضعیف آن نتیجه بسیار بدی بر روی طراحی شما خواهدد داشت. سه اصل مهم: مفهوم ، سبک و […]

نکاتی برای ایجاد لوگوهای به یاد ماندنی – بخش دوم

جذب مشتریان با رنگ یک استراتژی بازاریابی شناخته شده است. رنگ باعث تحریک قوی احساسات و ارتباطات درون مغز می شود. سیاه غنی ، توانا ، قدرت   وقتی میخواهید قدرت، کلاس یا لوکس بودن را انتقال دهید، سیاه انتخابی آسان است. در حالی که میان برخی از گزینه های رنگی پر زرق و برق […]

قیمت گذاری طراحی لوگو

تصور کنید از شما خواسته شده قیمتی برای طراحی یک لوگو جدید بدهید؟ حتماً از خودتان می‌پرسید چقدر سخت است؟ با خودتان فکر می‌کنید همین‌الان به اینترنت نگاه می‌کنم و پاسخی پیدا می‌کنم. درخواست شما از گوگل چیزی شبیه این است: «چگونه یک طراحی لوگو را قیمت‌گذاری کنید؟» و اما نتایج گوگل چه خواهد بود؟ […]

طراحی لوگو پزشکی

لوگو یا آرم عنصری گرافیکی از علائم یا برچسب‌ها است به‌طوری که با سبک حروف یا قلم خاصی تنظیم شده یا به صورت ویژه اما خوانایی چیده شده‌است. شکل، رنگ، سبک حروف و … باید مشخصاً از دیگر علایم مشابه بازار متفاوت باشد. به زبان عامیانه لوگو نشانه یا علامتی گرافیکی است که توسط سرمایه داران […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...