ویژگی های یک آرم خوب

همانطور که می دانید طراح برای درک کامل برند و نمایش بصری آن و یا حتی طراحی لوگو، طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی به ساعت ها، روزها، هفته ها و حتی ماه ها تحقیق نیاز دارد. و این مورد را هم ذکر کردیم که خلق نشانه ها در شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم و زیر نظر طراحان و با تعرفه طراحی لوگوی مشخص اتفاق می افتد به این صورت که در ابتدا قیمت لوگو و قیمت طراحی لوگو به صورت لیست قیمت لوگو ارائه می شود. اما موارد دیگری نیز وجود دارد که نشان می دهد چه چیزهایی باعث ایجاد یک لوگوی خوب میشود؟ یا ویژگی های یک آرم خوب چیست؟

ما در مقاله قبلی گفتیم که چه چیزهایی باعث ایجاد یک لوگوی خوب میشود؟ و در این مقاله نیز می خواهیم برای شما ویژگی های یک آرم خوب را توضیح دهیم. هدف ما این است که بدانید لوگو و برند چه ارتباطی باهم دارند؟ چه جایگاهی درطول زمان خواهد داشت و اینکه آیا مردم می توانند همه این موارد را فقط در یک نگاه به خاطر بسپارند؟

ویژگی های یک آرم خوب

بیایید ویژگی های نامشهودتری که طراحی لوگوی خوب را تشکیل می دهند، بررسی کنیم. در حالی که مهم است تاثیر لوگوی شما افزایش پیدا کند از طریق ویژگی هایی که در بالا ذکر شد، طرح لوگوی خوب باید کار زیادی درمورد اینکه تا چه حد اهداف تجاری شمارا ارضا میکند ، انجام دهد .

گرچه ارزیابی کیفیت طراحی می تواند ذهنی باشد ، اما داشتن یک هدف مشخص می تواند نتایج را به راحتی سنجش پذیر کند. هنگامی که در تلاش برای تصمیم گیری در مورد کیفیت کار خود هستید ، معیارهای زیر را در نظر بگیرید :

  • وجه تمایز

آرم شما باید متمایز باشد ، طوری طراحی شود که از مارک های مشابه متفاوت باشد. برای ایجاد تأثیر دیداری قوی از عناصری استفاده کنید که خارج از روندهای فعلی قرار می گیرند. لوگوی شما باید داستان منحصر به فردی داشته باشد که تبدیل به راهنمای شما برای طراحی یک لوگوی متفاوت شود.

ویژگی یک آرم خوب

این لوگو یک تفسیر هوشمندانه از رول های سوشی است.

 

ویژگی یک آرم خوب

یک شکل انتزاعی درحال دویدن یک صورت رایج در طرح های مربوط به باشگاه های ورزشی است که با یک کلاه بامزه متمایز است.

  • ارتباط

ارتباط به چگونگی رابطه طرح شما با مخاطبانتان مربوط میشود . انجام تحقیقات دربین مخاطبان برای درک اینکه لوگوی شما دقیقاً با چه کسانی صحبت کند ، اهمیت دارد . از توصیفگر های گسترده مانند سن و تحصیلات گرفته تا موارد جزئی تر مانند ارزش ها و سرگرمی ها . از دانش ارتباطی خود در مورد آنچه که عناصر طراحی به بهترین وجه لوگوی شما را جذاب میکند استفاده کنید ، تا تحقیقات خود را هدایت کنید. این باعث ایجاد تعادل با عناوینی است که در بالا گفته شد. شما می خواهید لوگوی شما متمایز باشد، اما نمی خواهید آنقدر غیر معقول باشد که بازار هدف نتوانند با آن ارتباط برقرار کنند.

ویژگی یک آرم خوب

در این لوگو از یک تایپوگرافی خاطره انگیز برای جلب توجه گردشگران و مسافران قرار گیرد.

  • سادگی

بهترین لوگوها به اندازه ای ساده هستند که در نگاه اول درک شوند . همانطور که طراح معروف جف فیشر می گوید : “علائم یک لوگو باید طوری توجه بیننده را با سرعت 100 کیلومتر در ساعت ، روی بسته بندی قفسه های شلوغ یک فروشگاه یا هر وسیله نقلیه دیگری که برای بازاریابی و تبلیغ استفاده می شود ، جلب کند.”

ویژگی یک آرم خوب

در این لوگو برای ایجاد یک فضای خوشایند از طرح های کم ارتفاع استفاده شده است.

سادگی مستقیماً با به یادماندنی تر بودن ارتباط دارد. یک آرم باید یک پیام مختصر را در خود جای دهد ، و این به راحتی از طریق فونت های قابل خواندن، شکل های مینیمال شده و جزئیات کم حاصل می شود (در نظر بگیرید که طراحی شما به صورت تک رنگ یا در اندازه کوچک هم خوب به نظر بیاید).

ویژگی یک آرم خوب

در این لوگو از سریف های هندسی و دقیق برای خلق یک اثر به صورت مدرن و کلاسیک، استفاده شده است.

  • بدون تاریخ انقضا

این کافی نیست که این برند فقط برای امروز خوب باشد – باید برای سالها بعد هم خوب بماند. اگرچه طراحی مجدد مجدد لوگو همیشه یک گزینه محسوب میشود ، اما تغییرات مداوم می تواند در ارتباط مشتری با لوگوی یک شرکت اختلال ایجاد کند. به همین دلیل یک لوگوی خوب از ابتدا همینگونه بدون محدودیت زمانی طراحی میشود .

برای داشتن یک لوگوی نامحدود ، از پیروی چشم و گوش بسته از سنت ها و روش های روتین طراحی پرهیز کنید. این روش ها خود سریع تر از هنگامی که لوگو به دست مشتری میرسد ، منقضی میشوند . براساس تحقیقات در بازار به کیفیت لوگو تمرکز کنید. به طراحی لوگوهایی که می دانید در طول زمان ماندگار هستند فکر کنید . در حالی که برخی لوگو های معروف خود را به روز می کنند تا با دوران مدرن همگام شوند ، هنوز هم می توانید آنها را با همه تغییراتشان تشخیص دهید.

  • سازگاری

انطباق پذیری به چگونگی نگه داشتن طراحی لوگو شما در همه رسانه های دیجیتالی و واقعی امکان پذیر هستند ، اشاره دارد .

ویژگی یک آرم خوب

این لوگو با ترکیب های متعدد طراحی شده است تا برای هر موقعیتی مناسب باشد.

لوگوهای خوب بازده از نظر اندازه و پیچیدگی متفاوت هستند و حتی گاهی اوقات در رنگهای مختلف نیز وجود دارند تا مقصود های متنوعی را در خود جای دهند .

طرح لوگو باید برای موبایل و وب ، در حالت دیجیتالی و یا چاپ شده ، برای هر مقیاس و شکل مناسب باشد.

هر برند سزاوار یک لوگوی خوب است

اکنون که می دانید چه ویژگی هایی را باید دنبال کنید ، شما آماده هستید تا یک لوگو خلق کنید که بتوانید با اطمینان به آن لوگوی خوب بگویید. اگر برای اجرای لوگوی خود به کمک نیاز دارید، برای نقل دیدگاه خود درباره یک لوگوی عالی به فکر استخدام یک متخصص حرفه ای باشید که بتوانید به آن افتخار کنید.

سخن نهایی

استودیو طراحی مونس خواه یکی از معتبرترین شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم می باشد که در زمینه طراحی لوگو، طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی تخصص دارد. این شرکت تعرفه طراحی لوگو مختص خود را دارا بوده و در مقابل هر سفارش طراحی لوگو، قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگو خاصی را ارائه داده و سفارش مورد نظر را طراحی می نماید. تخصص ویژه استودیو طراحی مونس خواه در زمینه طراحی لوگو فروشگاهی، لوگو شرکتی، لوگو آی تی، لوگو صنعتی، لوگو شخصی، لوگو صنایع غذایی، لوگو پوشاک، و حتی لوگو موسیقی غیر قابل انکار است.

جهت مشاهده نمونه کارها و سفارش طراحی می توانید به سایت استودیو طراحی مونس خواه مراجعه نمایید.

|
+1
| 32

اصول طراحی آرم

طراحی آرم یکی از مهم ترین شاخه های رشته گرافیک محسوب می شود و معرف هویت و شخصیت یک مجموعه، شخص، شغل و یا هرگونه فعالیت می باشد. آرم باید در مکانی قرار گیرد که ترکیب کل کار را بهم نزند و در کنار نوشتار فضایی مناسب و ترکیب بندی چشم نواز داشته باشد، به […]

نکات کلیدی در طراحی لوگو

لوگو نمادی تصویری معرف یک شرکت، محصول، سایت، وبلاگ و یا هویت یک برند است و به گونه ای طراحی می شوند که در عین سادگی حاوی بیشترین اطلاعات و نشانه های تصویری هستند. یک لوگو با طراحی حرفه ای توجهات افراد را جلب می کند که اثری ماندگار روی ذهن مردم دارد و برای […]

طراحی لوگو جعبه

طراحی لوگوی جعبه ای به کمک تایپوگرافی طراحی لوگو قادر به پیشرفت یا شکست یک شرکت است. اهمیت طراحی لوگو برای هر شرکتی بزرگ است زیرا نمایش نمادین شرکت مربوطه است. به همین دلیل، در طراحی لوگوی شرکت باید برنامه ریزی کافی داشته باشیم. بسیاری از کسب و کارها مانند خدمات تمیز کردن، رستوران ها و […]

لوگو رستوران های معروف برای الهام گیری از آنها

  یکی از بهترین استراتژی ها و راهکارهای بازاریابی که حضور شما و فعالیت و سرویس ارائه شده از جانب شما را در بازار منعکس می کند، استفاده از پیام ها و طرح هایی مثل لوگو و نماد به عنوان یک عنصر تاثیرگذار در شکل گیری هویت شما در بازار می باشد. اگر شما صاحب […]

چقدر طراحی عالی باعث بهتر شدن کارها می شود

چه می شود اگر شما بتوانید یک کتاب را با جلد آن داوری کنید و یا اگر زیبایی بیشتر از پوست عمیق باشد چه می کنید؟ اگر این تکه ها را از مطالعات مختلفی در زمینه نورولوژی ، روانشناسی را برای قابلیت استفاده و حتی تکامل انسان قرار دهید ، ارزش واقعی ظاهر را مشاهده […]

انتخاب تصاویر برای نمایش نام تجاری

آیا تابحال در مورد تعداد تصاویری که هر روز مشاهده میکنیم چه در فیدهای فیسبوک و توییتر، چه در وبسایتهایی که بازدید میکنیم یا در بازیها و برنامه هایی که در تلفنهایمان استفاده میکنیم، فکر میکنیم. اگر چه بیلبوردها و تبلیغات چاپی ثابت می کنند که تصاویر برند همواره در بازاریابی جایگاهی داشته و این […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...