چه چیزهایی باعث ایجاد یک لوگوی خوب میشود؟

حتی در بین طراحان گرافیک، این سوال که چه لوگویی خوب است می تواند به عدم اطمینان منجر شود. از سلیقه شخصی به عنوان یک عامل اجتناب ناپذیر سخن در میان است که می تواند یک معمای غیرقابل حل به نظر برسد. اما این درست نیست. برای درک اینکه چه چیزی یک برند خوب را ایجاد می کند یا باعث ایجاد یک لوگوی خوب می شود، باید به دنبال راهی برای داشتن یک نگاه عینی باشید-

بدان معنا که عاری از احساسات شخصی ، ترجیحات یا عقاید شخصی که درنهایت روی نتیجه تأثیر می گذارد ، باشد. باید پرسیده شود ، لوگو و برند چه ارتباطی باهم دارند؟ چه جایگاهی درطول زمان خواهد داشت و اینکه آیا مردم می توانند همه این موارد را فقط در یک نگاه به خاطر بسپارند؟ در ادامه میخواهیم به این که چه چیزهایی باعث ایجاد یک لوگوی خوب میشود؟ پاسخ دهیم.

 ایجاد یک لوگوی خوب

ما در مقالات قبلی در مورد این موضوع صحبت کردیم که طراح برای درک کامل برند و نمایش بصری آن و یا حتی طراحی لوگو، طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی به ساعت ها، روزها، هفته ها و حتی ماه ها تحقیق نیاز دارد.

و این مورد را هم ذکر کردیم که خلق نشانه ها در شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم و زیر نظر طراحان و با تعرفه طراحی لوگوی مشخص اتفاق می افتد به این صورت که در ابتدا قیمت لوگو و قیمت طراحی لوگو به صورت لیست قیمت لوگو ارائه می شود.اما موارد دیگری نیز وجود دارد که نشان می دهد یک لوگوی خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد.

ما در اینجا هستیم تا به این سؤالات پاسخ دهیم و یک چشم انداز کلی از عملکرد های اصلی و ویژگی های یک لوگوی خوب ارائه دهیم. به این ترتیب ،شما دقیقاً می دانید که چگونه لوگوی خود را برای موفقیت ، از ابتدای روند طراحی تنظیم کنید.

چه چیزهایی باعث ایجاد یک لوگوی خوب میشود؟

  • عملکرد یک لوگوی خوب

برای درک اینکه بدانیم چه چیزهایی باعث ایجاد یک لوگوی خوب میشود؟ بیایید در مورد آنچه یک لوگو قرار است انجام دهد صحبت کنیم.

چه چیزهایی باعث ایجاد یک لوگوی خوب میشود؟

طراحی لوگو با یک استراتژی آغاز میشود. یک لوگوی خوب همان استراتژی نشانه میرود.

 

لوگوهای عالی ابزار مناسبی برای جلب نظر مخاطبان به برندها و ایجاد برداشت های به یاد ماندنی هستند. آنها از طراحی به منظور متمایز کردن محصولات و خدمات خود از بازار رقابت استفاده می کنند تا مالکیت سهم یک برند را در بازار بدست آورند.

اگرچه این آسان است که درمورد طبیعت زیبایی شناسی بصری در طراحی لوگو احساس ناراحتی کنیم ، عواملی را که می توانید هنگام ارزیابی یک لوگو آزمایش کنید در نظر بگیرید – یعنی اینکه چقدر عملکردش  را خوب ارائه میدهد. در پایان روز ، یک لوگو خوب باید خوب به نظر برسد ، اما مهمتر از همه این که باید اهداف برند سازی اش را انجام دهد و برای مخاطبان هدف خود جذاب باشد.

  • عناصر بصری یک لوگوی خوب

لوگوها معمولاً از تایپوگرافی و طرح های رنگی تشکیل شده اند. اینها عناصر طراحی بصری هستند و کیفیت آنها می تواند ذهنی باشد. با این وجود ، طراحان لوگوی خوب برای بهینه سازی این عناصر از تحقیقات درمورد برند و اصول طراحی لوگو استفاده می کنند.

چه چیزهایی باعث ایجاد یک لوگوی خوب میشود؟

این لوگو مستقیما از محصول خود الهام گرفته و با بازی با اشکال در تلاش برای خلق یک اثر بدون محدودیت زمانی است.

چه چیزهایی باعث ایجاد یک لوگوی خوب میشود؟

این لوگو با آگاهی از فضا در صدد خلق یک اثر  زیبا و خوشایند است

طرح حروف بیش از کلمه واقعی نمایش داده می شود. یک لوگوی خوب با فونت هایی که باید فضای خاصی را پرورش دهند ، مورد توجه قرار می گیرد. آرم های بالا را در نظر بگیرید – دو مدل برای یک لوگو را در بالا در نظر بگیرید. اگرچه هر طراح رویکرد متفاوتی دارد اما هر دو آنها از سبک  sans serifبرای انتقال ظرافت و مدرنیته به بینندگان استفاده کرده اند. بیننده ها میتوانند این را بلافاصله و حتی بدون توصیفات شرکت ها تفسیرکنند. این تصادفی اتفاق نمی افتد. طراحان لوگوهای تاثیرگذار ، درمورد تجارت خود  مطالعه می کنند.

چه چیزهایی باعث ایجاد یک لوگوی خوب میشود؟

در این لوگو از هماهنگی و روشنایی، همچنین رنگ های گرم برای خلق یک لوگو با احساس گرما و صمیمیت خانوادگی استفاده شده است.

رنگ توانایی تحریک احساسات بدوی را دارد و لوگوهای خوب از این مزیت استفاده می کنند تا به احساسات مخاطبان خود دست پیدا کنند . انتخاب رنگ مناسب برای لوگو می تواند بلافاصله احساس خوشحالی و شعف ایجاد کند. (مثل لوگوی بالا) در حالی که رنگ های تیره تر ممکن است باعث شود همان لوگو تیره و مبهم به نظر بیاید. طراحان خوب انتخاب رنگ هوشمندانه ای با کمک روانشناسی و تئوری رنگ دارند و فراموش نکنید که تفاوت در فرهنگ ها و سنت ها را در نظر بگیرید.

چه چیزهایی باعث ایجاد یک لوگوی خوب میشود؟

لوگو میتواند شامل تصاویر پیچیده باشد

چه چیزهایی باعث ایجاد یک لوگوی خوب میشود؟

یا به صورت مسطح و متداول باشد.

یک لوگو ممکن است شامل تصاویر و نمادهای ترسیم شده یا خطوط ، الگوهای و بافت های ساده باشند. هنگامی که وارد فرایند برندسازی می شوند ، گرافیک پتانسیل آن را دارد که اصلی ترین نیرو باشد. به لوگوهای معروف که در طوت روز با آنها ارتباط دارید ، فکر کنید ، مانند سیب اپل یا صدای جیر جیر نایک. گرافیک خوب می تواند به ارتقاء نقش بالقوه محصول کمک کند ، و برند شما را در حافظه بیننده برای مدتها بعد از دور شدن از آن قرار دهد.

در این لوگو از تایپوگرافی طرح و رنگ همزمان استفاده شده تا یک ترکیب دلپذیر ایجاد کند.

ساختارها همگی درمورد یافتن موثرترین روش برای هماهنگی همه عناصر طراحی بصری است. یک لوگوی متناسب ، لوگویی است که عناصر مختلف را به صورت متعادل در کنار هم قرار دهد . نقاط کانونی باید تأکید بصری داشته باشند ، جایی که مهمترین اطلاعات طرح به صورت چشمگیر مشخص می شود. در حالی که تحقیقات ثابت کرده اند که فضای سفید بیشتر باعث افزایش درک مطلب و کاربردی تر بودن اثر میشود، آرم های خوب می توانند از الگوهای آزمایش شده و واقعی برای حفظ نسبت های خیره کننده بصری استفاده کنند (قاعده سوم ، قانون شانس) .

ما در مقاله” چه چیزهایی باعث ایجاد یک لوگوی خوب میشود؟”به شما موارد ایجاد لوگوی خوب را توضیح دادیم. در مقاله بعدی می خواهیم در مورد ویژگی های یک آرم خوب با شما صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید.

سخن نهایی

استودیو طراحی مونس خواه یکی از معتبرترین شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم می باشد که در زمینه طراحی لوگو، طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی تخصص دارد. این شرکت تعرفه طراحی لوگو مختص خود را دارا بوده و در مقابل هر سفارش طراحی لوگو، قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگو خاصی را ارائه داده و سفارش مورد نظر را طراحی می نماید. تخصص ویژه استودیو طراحی مونس خواه در زمینه طراحی لوگو فروشگاهی، لوگو شرکتی، لوگو آی تی، لوگو صنعتی، لوگو شخصی، لوگو صنایع غذایی، لوگو پوشاک، و حتی لوگو موسیقی غیر قابل انکار است.

جهت مشاهده نمونه کارها و سفارش طراحی می توانید به سایت استودیو طراحی مونس خواه مراجعه نمایید.

|
+1
| 36

سیر تکامل طراحی لوگو بین سال‌های ۱۹۳۴ تا ۱۹۴۵ — رئالیسم حماسی

وقتی هنر به تبلیغات تبدیل شد رئالیسم حماسی به‌جای اینکه یک جنبش هنری باشد، بیشتر تبلیغی بود که با رئالیسم سوسیالیست و حکومت‌های کمونیست همراه بود. خصوصیات اصلی رئالیسم، نمایش فیگورها به‌عنوان انواع ایدئال نماد در لوگو و رد صریح مدرنیسم در هنر بود. آتش برمی‌خیزد طراحان گرافیک و هنرمندان لوگو درک کردند که چگونه […]

لوگو حرف A

همانطور که می دانید طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی توسط شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم ارائه می شود. جالب است بدانید که این طراحی ها دامنه ی گسترده ای دارد و علاوه بر سفارش طراحی لوگو ممکن است سفارش […]

آزمون طراحی لوگو های معروف توسط افراد عادی

آزمون میزان یادآوری برندهای مشهور برندهای مشهور میلیاردها دلار صرف تبلیغات برای ماندگاری نام و لوگوهایشان می کنند مانند  Apple، Starbucks، Target و Walmart  اما سوال اینجاست که چه مقدار موفق شده اند؟ حال نتیجه ی خنده‌دار آزمون میزان یادآوری برندهای مشهور که توسط سایت signs.com بین ۱۵۰ فرد عادی در آمریکا برگزار شد را بررسی می […]

سیر تکامل طراحی لوگو بین سال‌های ۱۹۰۵ تا ۱۹۳۵ — اکسپرسیونیسم آلمانی

  تجلی گرایی آلمانی نوعی از طراحی لوگو است که با دیدگاه عاطفی و معنوی جهان تغذیه می‌شود. این سبک شکل نئو‌نوآر طراحی با خطوط زاویه‌دار مستقیم، اشکال هندسی، اشکال انتزاعی و عناصر مذهبی و فرهنگی را در رنگ‌های سیاه‌وسفید تطبیق می‌دهد. لوگوی VOLKSWAGEN پیش از جنگ دوم جهانی، هنگامی‌که تجلی گرایی آلمانی محبوب‌ترین اصطلاح […]

نکات کلیدی در طراحی لوگو

لوگو نمادی تصویری معرف یک شرکت، محصول، سایت، وبلاگ و یا هویت یک برند است و به گونه ای طراحی می شوند که در عین سادگی حاوی بیشترین اطلاعات و نشانه های تصویری هستند. یک لوگو با طراحی حرفه ای توجهات افراد را جلب می کند که اثری ماندگار روی ذهن مردم دارد و برای […]

انواع لوگو و کاربردهای آن

اهمیت طراحی لوگو با گسترش اینترنت و افزایش روز افزون برندها راهکار مناسبی شده است تا نام و علامت تجاری خود را در ذهن مخاطبان قرار دهید. لوگوی شما می ‌تواند حروف طراحی شده نام شرکتتان باشد یا تصویری را به عنوان نماد کسب و کار خود طراحی کنید تا دامنه فعالیت شما را به […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...