طوفان فکری و خلاقیت در طراحی لوگو(بخش اول)

لوگوی شما چهره شرکت شماست و اولین چیزی است که مشتریان، رقبا و تقریباً همه افراد روی کره زمین از الان تا ابد با تجارت شما ارتباط برقرارخواهند کرد. بنابراین بهتر است لوگوی خوبی داشته باشید. اما طراحی لوگوی جذاب، آنقدرها هم آسان نیست. ما لیستی از نکاتی را که برای ایده پردازی  در طراحی لوگو لازم است گردآوری کرده ایم که به وسیله ی آنها شما می توانید به یک رقیب جدی در میان سایر طراحان تبدیل شوید.

یک طراح لوگوی حرفه ای می‌تواند طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی را به نحو احسن انجام دهد. و افراد صاحب کسب و کار می توانند سفارش طراحی لوگوی مورد نظر خود را به طراح لوگو داده و با دریافت تعرفه طراحی لوگو اقدام به ثبت سفارش خود ‌کنند. حتی شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم نیز وجود دارند که تعرفه های متفاوتی به نسبت فریلنسرها به مشتریان خود ارائه می‌دهند. این شرکت ها قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگوی خود را بر اساس نوع کسب و کار و نوع لوگو از لحاظ حرفه ای یا ساده بودن و … ارائه می‌دهند.

1) قوانین طوفان مغزی را دنبال کنید

  • جلوی خود را نگیرید: اگر ایده ای دارید ، آن را در ذهنتان نگه ندارید. در طوفان مغزی زمان خود سانسوری نیست. بلکه وقت آن است که همه چیز را از ذهنتان بیرون بکشید و وارد دنیا بکنید.
  • هر ایده ای را بنویسید: حتی اگر فکر می کنید که ایده هایتان مسخره  یا احمقانه یا وحشتناک هستند، تک تک ایده های خود را بنویسید .  در یک طوفان فکری ، شما لیست کاملی از تمام ایده هایتان را لازم دارید.
  • زمان مناسب را انتخاب کنید: بهتر است زمانیکه در اوج خلاقیت هستید ، برای ایده یابی لوگو از تکنیک طوفان فکری استفاده کنید ، خواه یک ساعت بعد از صبحانه باشد یا چند ساعت قبل از خواب. هر زمان که احساس خلاقیت ، هوشیاری و تمرکز می کنید ، زمانی است که برای انجام طوفان مغزی باید برنامه ریزی کنید.
  • بگذارید ایده های شما بپزند: هنگامی که لیستی از ایده های لوگو را تهیه کردید ، از لیست تهیه شده دور شوید و حداقل 24 ساعت دیگر به آن نگاه نکنید.

2) نگاه عمیق به اهداف برند خود بیندازید

اگر می خواهید در اخر لوگویی را ارائه دهید که به  برندش وفادار باشد ، باید کاملاً بدانید که آن برند در واقع چیست؟ داستان برند چیست؟ ماموریت شما چیست؟ اهداف شما چیست؟

در اینجا چند روش برای یافتن آنها ذکرشده است:

  • لیستی از صفتهایی که برند شما را توصیف می کنند تهیه کنید: مجموعه صفتهایی را که شما را به عنوان یک برند می شناسند ، مشخص کنید. با 25 تا 30 ایده شروع کنید، سپس آن را به پنج مورد برتر محدود کنید که به نظر می رسد بیشتر از همه، برای برند شما مناسب است.
  • لیستی از احساساتی را که می خواهید مردم با دیدن لوگو شما داشته باشند تهیه کنید: وقتی مردم لوگو شما را می بینند ، می خواهید چه احساسی داشته باشند؟ احساساتی که می خواهید در مشتریان و مخاطبان ایجاد کنید ، در مورد ماموریت و اهداف برند شما چیزهای زیادی خواهد گفت.
  • چگونه از طریق طوفان فکری نشانه خلق کنیم

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد لوگوی شما چهره شرکت شماست و اولین چیزی است که مشتریان، رقبا و تقریباً همه افراد روی کره زمین از الان تا ابد با تجارت شما ارتباط برقرارخواهند کرد. ما در این مقاله 2 مورد از طوفان های فکری که می‌توانیم به وسیله آن نشانه خلق کنیم را برای شما توضیح دادیم. البته موارد دیگری نیز وجود دارد که در مقاله بعدی در مورد آن صحبت شده است. جهت مطالعه ادامه مطلب به مقاله طوفان فکری و خلاقیت در طراحی لوگو (بخش دوم) مراجعه نمایید.

|
+1
| 161

مطالعه موردی طراحی لوگو | اپل

نام اپل مترادف با استانداردهای بالا کیفیت، فن آوری های نوآورانه و برای تنظیم منحنی پیشرفت در جهان فناوری است. زاییده ذهن استیو جابز و استیو ووزنیاک، اپل، با بسیاری از ابزارهای جدید فناوری پیشرفته و رایانه های خود که همچنان برای بسیاری از آنها تنها نوع فناوری است که هرگز نیازی به آن ندارند، […]

اشتباهات متداول در طراحی لوگو

لوگو یکی از مهم‌ترین سرمایه‌گذاری‌هایی است که یک اصل اساسی در رونق کسب‌وکار به شمار می آید. اما بسیاری این اقدام را بسیار آماتور و ضعیف انجام می‌دهند. در صورت طراحی یک لوگوی آماتور، کسب‌وکار شما هم همین طور خواهد بود. جای تأسف دارد که برخی طراحان بی تجربه لوگوهای بسیار ضعیفی را طراحی می […]

مطالعه موردی طراحی لوگو پژو

سیر تحول ، تاریخچه و مفهوم لوگوی Peugeot نشانه پژو یکی از برجسته ترین و برجسته ترین آرم ها در تاریخ خودرو در جهان است. اگر برای این نشان نبود، این شرکت هرگز نمیتوانست به بالاترین سطح برسد و یکی از معتبرترین تولیدکنندگان خودرو در سراسر جهان شود. کرم برند دارای یک تاریخ بسیار غنی است. […]

سیر تکامل طراحی لوگو بین سال‌های ۱۸۸۰ تا ۱۹۱۰ — هنر و صنایع‌دستی

  روزهای هنرهای تزئینی و زیبا این جنبش بین‌المللی، با استفاده از عناصر تزیینی به‌صورت اشکال ساده در سبک قرون‌وسطایی، رمانتیک و سبک‌های عامیانه تزئین با بافت‌های پیچیده و برجسته‌سازی حروف اول کلمات، تعریفی نو از طراحی لوگو ارائه کرد. این حرکت به‌عنوان پلی بین ارزش‌های دوره ویکتوریا سنتی و جنبش مدرن عمل می‌کند. یکی […]

خلاقیت و معنا در نشانه چه مفهومی دارد؟

بسیاری از افراد تصور می کنند طراحی نشانه کاری بسیار آسان است، از نظر آنها قرار دادن یک آیکون و نماد در کنار نام تجاری که با یک قلم مسخره تایپ شده است کاری آسان است. اما طراحی یک نشانه خلاقانه و پرمفهوم فراتر از آن است. گاهی طراح برای درک کامل برند و نمایش […]

لوگو های معروف و آنچه شما می توانید از آنها یاد بگیرند

لوگو مانند درب ورودی یک کسب و کار است. این یک تصور اولیه از  معروف ترین لوگو های جهان هست؛ اما، چه چیزی باعث شکست یک لوگو می شود؟ بازارها و روند ها همیشه در حال تکامل هستند، اما ویژگی های خاص مانند تایپوگرافی، طرح بندی، الگوها و رنگ تاثیر زیادی بر چگونگی آگاهی مردم […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...