طوفان فکری و خلاقیت در طراحی لوگو(بخش اول)

لوگوی شما چهره شرکت شماست و اولین چیزی است که مشتریان، رقبا و تقریباً همه افراد روی کره زمین از الان تا ابد با تجارت شما ارتباط برقرارخواهند کرد. بنابراین بهتر است لوگوی خوبی داشته باشید. اما طراحی لوگوی جذاب، آنقدرها هم آسان نیست. ما لیستی از نکاتی را که برای ایده پردازی  در طراحی لوگو لازم است گردآوری کرده ایم که به وسیله ی آنها شما می توانید به یک رقیب جدی در میان سایر طراحان تبدیل شوید.

یک طراح لوگوی حرفه ای می‌تواند طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی را به نحو احسن انجام دهد. و افراد صاحب کسب و کار می توانند سفارش طراحی لوگوی مورد نظر خود را به طراح لوگو داده و با دریافت تعرفه طراحی لوگو اقدام به ثبت سفارش خود ‌کنند. حتی شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم نیز وجود دارند که تعرفه های متفاوتی به نسبت فریلنسرها به مشتریان خود ارائه می‌دهند. این شرکت ها قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگوی خود را بر اساس نوع کسب و کار و نوع لوگو از لحاظ حرفه ای یا ساده بودن و … ارائه می‌دهند.

1) قوانین طوفان مغزی را دنبال کنید

  • جلوی خود را نگیرید: اگر ایده ای دارید ، آن را در ذهنتان نگه ندارید. در طوفان مغزی زمان خود سانسوری نیست. بلکه وقت آن است که همه چیز را از ذهنتان بیرون بکشید و وارد دنیا بکنید.
  • هر ایده ای را بنویسید: حتی اگر فکر می کنید که ایده هایتان مسخره  یا احمقانه یا وحشتناک هستند، تک تک ایده های خود را بنویسید .  در یک طوفان فکری ، شما لیست کاملی از تمام ایده هایتان را لازم دارید.
  • زمان مناسب را انتخاب کنید: بهتر است زمانیکه در اوج خلاقیت هستید ، برای ایده یابی لوگو از تکنیک طوفان فکری استفاده کنید ، خواه یک ساعت بعد از صبحانه باشد یا چند ساعت قبل از خواب. هر زمان که احساس خلاقیت ، هوشیاری و تمرکز می کنید ، زمانی است که برای انجام طوفان مغزی باید برنامه ریزی کنید.
  • بگذارید ایده های شما بپزند: هنگامی که لیستی از ایده های لوگو را تهیه کردید ، از لیست تهیه شده دور شوید و حداقل 24 ساعت دیگر به آن نگاه نکنید.

2) نگاه عمیق به اهداف برند خود بیندازید

اگر می خواهید در اخر لوگویی را ارائه دهید که به  برندش وفادار باشد ، باید کاملاً بدانید که آن برند در واقع چیست؟ داستان برند چیست؟ ماموریت شما چیست؟ اهداف شما چیست؟

در اینجا چند روش برای یافتن آنها ذکرشده است:

  • لیستی از صفتهایی که برند شما را توصیف می کنند تهیه کنید: مجموعه صفتهایی را که شما را به عنوان یک برند می شناسند ، مشخص کنید. با 25 تا 30 ایده شروع کنید، سپس آن را به پنج مورد برتر محدود کنید که به نظر می رسد بیشتر از همه، برای برند شما مناسب است.
  • لیستی از احساساتی را که می خواهید مردم با دیدن لوگو شما داشته باشند تهیه کنید: وقتی مردم لوگو شما را می بینند ، می خواهید چه احساسی داشته باشند؟ احساساتی که می خواهید در مشتریان و مخاطبان ایجاد کنید ، در مورد ماموریت و اهداف برند شما چیزهای زیادی خواهد گفت.
  • چگونه از طریق طوفان فکری نشانه خلق کنیم

همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد لوگوی شما چهره شرکت شماست و اولین چیزی است که مشتریان، رقبا و تقریباً همه افراد روی کره زمین از الان تا ابد با تجارت شما ارتباط برقرارخواهند کرد. ما در این مقاله 2 مورد از طوفان های فکری که می‌توانیم به وسیله آن نشانه خلق کنیم را برای شما توضیح دادیم. البته موارد دیگری نیز وجود دارد که در مقاله بعدی در مورد آن صحبت شده است. جهت مطالعه ادامه مطلب به مقاله طوفان فکری و خلاقیت در طراحی لوگو (بخش دوم) مراجعه نمایید.

|
+1
| 31

طراحی لوگو پزشکی

لوگو یا آرم عنصری گرافیکی از علائم یا برچسب‌ها است به‌طوری که با سبک حروف یا قلم خاصی تنظیم شده یا به صورت ویژه اما خوانایی چیده شده‌است. شکل، رنگ، سبک حروف و … باید مشخصاً از دیگر علایم مشابه بازار متفاوت باشد. به زبان عامیانه لوگو نشانه یا علامتی گرافیکی است که توسط سرمایه داران […]

۱۵ گرایش رایج طراحی لوگو در سال ۲۰۱۷

معمولا روال بر این است که ترندها و یا گرایش‌های عمومی و رایج به طراحی لوگو در هر سال مانند آن چیزی که در مُد و فشن اتفاق می‌افتد اعلام شود، ما هم به تعدادی از این ترندها می‌پردازیم. البته واضح و آشکار است که کار یک هنرمند تقلید و کپی از مُد روز نیست. […]

ایده ها و دستورالعمل های طراحی لوگو حیوانات – بخش سوم

شانه شناسی حیوانات در فرهنگ ها فرهنگ های مختلف از حیوانات به روش های مختلف استفاده می کنند. ما همه با شیوه ای که شیر برای نشان دادن شجاعت استفاده می شود آشنا هستیم، یا از قو برای نمایش ظرافت استفاده می شود. این تصاویر بسیار رایج هستند و به لطف اقتصاد جهانی ما و […]

۵۰ نکته حرفه ای در مورد طراحی لوگو – سری دوم

به خاطر داشته باشید که شناسایی رقبا همیشه هم کار آسانی نیست. برخی از اوقات مشتریان در مورد رقبای خود توضیحاتی خواهند داد اما ارزیابی های آنها ممکن است صحیح نباشد. رقبا را بررسی کنید درک صحیح و شناخت رقبا بسیار ارزشمند است زیرا می‌توانید هویت مخاطبانی را بدست آورید که در حال حاضر با […]

۵۰ نکته حرفه ای در مورد طراحی لوگو – سری پنجم

طراحی بصری به معنای داشتن مهارت های طراحی است. اینکه چگونه می‌توانید ایده ای را اجرا کنید و سبک انتخاب شده را به کار ببندید. ممکن است مفهوم انتخابی قوی باشد، سبک مناسب انتخاب گردد اما اجرای ضعیف آن نتیجه بسیار بدی بر روی طراحی شما خواهدد داشت. سه اصل مهم: مفهوم ، سبک و […]

لوگو های معروف و آنچه شما می توانید از آنها یاد بگیرند

لوگو مانند درب ورودی یک کسب و کار است. این یک تصور اولیه از  معروف ترین لوگو های جهان هست؛ اما، چه چیزی باعث شکست یک لوگو می شود؟ بازارها و روند ها همیشه در حال تکامل هستند، اما ویژگی های خاص مانند تایپوگرافی، طرح بندی، الگوها و رنگ تاثیر زیادی بر چگونگی آگاهی مردم […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...