چگونگی ایجاد یک آرم تجاری

 

چگونگی ایجاد یک آرم تجاری: اولین قدم شما در نام تجاری بصری

آرم ها ممکن است فقط تصاویر کوچک یا گرافیک پایه باشند، اما آرم ها نشانه های قدرتمندی هستند. ایجاد یک آرم تجاری به معنای تقلید معنای و جوهر شرکت شما در یک عنصر تصویری است که می تواند شخصیت شما را در یک ثانیه تقسیم کند.

آرم ها به عنوان یک نشانگر قابل تشخیص از هر کسب و کار، می توانند شما کمک می کند تا (به معنای واقعی کلمه) نماد خود را در صنعت انتخاب شده خود قرار دهید. این به این معنی است که یادگیری نحوه ایجاد یک آرم تجاری که نه تنها شرکت شما را شناسایی می کند، بلکه به عنوان یک ابزار ارزشمند در استراتژی شما برای آگاهی می تواند بسیار مهم باشد.

ایجاد لوگو اولین گام در مسیر نام تجاری بصری است و در این فرایند بیشتر درگیر یک نام در یک شکل و یک روزی که آن را فراخوانی کند. ایجاد یک علامت تجاری یک مسئولیت عظیم است، زیرا به معنی یافتن راه بصری برای سریع و آرام کردن آرمان های یک نام تجاری است.

لوگوی شما اولین شانس شما برای ایجاد تأثیر در مخاطبان شماست – یکی که می تواند بر روی درک آنها از شرکت شما و تعاملات آنها با کسب و کار شما برای همیشه تاثیر گذار باشد. مشکل این است که در چنین بازار رقابتی، انتخاب یک طراحی مناسب برای جذب، مشارکت و الهام بخشیدن به آن، سخت است.

در دنیایی که قبلا در خاطره ها لوگوهایی محفوظ شده اند، پس چطور می توان یک اثر را ایجاد کرد که تأثیر درست بر مخاطبان مورد نظر شما داشته باشد؟ این سؤالی است که ما قصد داریم به آن پاسخ دهیم …

طراحی آرم ایده آل آسان نیست، اما در این مقاله ما قصد داریم به شما چند مرحله ساده، برخی از اطلاعات کلیدی و بسیاری از توصیه ها برای کمک به شما در مسیر درست راه را نمایش دهیم.

ایجاد یک آرم تجاری: نوع را انتخاب کنید

نحوه یادگیری ایجاد لوگوی تجاری به معنی درک گزینه هایی است که شما باید از آن انتخاب کنید. سبک های مختلفی از آرم در دسترس وجود دارد و بسیاری از شرکت ها با گزینه های متعدد قبلی از آنها در طراحی نهایی خود استفاده می کنند.

اگرچه اکثر آرم ها ترکیبی از تصاویر، گرافیک و تایپوگرافی هستند، لازم به ذکر است که هر سبک برند شما را در راه منحصر به فرد خود تحت تاثیر قرار می دهد. از آنجا که لوگوی شما اغلب اولین چیزی است که مشتری جدید می بیند، پس شما باید اطمینان داشته باشید که درست است. سبک اکثر آرم ها را می توان به پنج دسته مجزا تقسیم کرد: نشان ها، علائم ترکیبی، علامت های تجاری، حروف علامت دار وعلامت های نوشتاری.

چگونه یک آرم تجاری ایجاد کنیم: علامت نوشتاری

آرم نوشتاری، و یا “لوگوتایپ”، یکی از ساده ترین راه برای شروع ایجاد یک نام تجاری و یا آرم شرکت است. این شامل استفاده از نام شرکت شما در یک متن خاص است. بهترین راه برای استفاده بیشتر از لغت نامه شما با یک فونت سفارشی است که می تواند به عنوان بخشی از استراتژی به رسمیت شناختن نام تجاری شما عمل کند. به نمونه های برجسته شامل دیزنی، کوکاکولا، فیس بوک و گوگل می توان اشاره داشت.

چگونگی ایجاد یک آرم تجاری و لوگو و نشان تجاری

یک آرم نوشتاری می تواند یک انتخاب عالی برای یک کسب و کار نوظهور باشد زیرا به نام خود در صنعت شما کمک می کند. همچنین حس ثبات و اعتماد به نفس را بیان می کند. با این حال، ممکن است یک نام طولانی برای مخاطبانتان دشوار باشد.

چگونگی ایجاد یک آرم تجاری: حروف علامت دار

همانند یک آرم نوشتاری، حروف علامت دار یا “لوگوی طنز” یکی دیگر از راه حل های مبتنی بر متن برای ایجاد یک علامت تجاری است که بر اساس حروف اول شرکت است، نه نام کامل آنها. برخی از نمونه های معروف شامل CNN، IGN، HBO و حتی ناسا است.

چگونگی ایجاد یک آرم تجاری و لوگو و نشان تجاری

لوگوی حروف علامت دار اغلب انتخاب ایده آل برای شرکت هایی است که نامشان بیش از حد طولانی است تا به راحتی یادآوری شوند و یا تلفظ شوند. همچنین می تواند برای شرکت های بزرگ ایده آل باشد که نیاز به استفاده از کل نام خود جهت رشد و بهبود شرکت دارد.

چگونگی ایجاد آرم تجاری: مارک تجاری

مارک تجاری که به برخی از آنها به عنوان یک لوگو “تصویری” نیز می گویند، هیچ علامتی ندارد. در عوض، همه چیز در مورد ایجاد یک مارک تجاری با یک تصویر، نماد یا آیکون است که ماهیت اساسی نام تجاری را نشان می دهد. به عنوان مثال، پرنده توییتر یا Nike Swoosh و یا اپل نگاه کنید.

چگونگی ایجاد یک آرم تجاری و لوگو و نشان تجاری

یک مارک تجاری برای ایجاد روابط با یک مخاطب عالی است زیرا مغز نسبت به متن نوشته شده واکنش نشان می دهد. با این حال، ارزش یک مارک تجاری بر توانایی مخاطبان در درک تصویری به معنای آن استوار است. شرکت SNP در هنگام ایجاد آرم خود چندین مشکل داشت..

چگونگی ایجاد یک آرم تجاری: علامت ترکیبی

همان طور که از نام پیداست، علامت ترکیبی مجموعه ای از نمادها و عبارات هستند که استفاده می شود. به عنوان مثال، نمونه های معروف شامل مایکروسافت، Doritos، ایکس باکس، آدیداس و مک دونالد است. این عناصر بصری به برخی از لوگوهای “نمادین” مشهور هستند که بر روی ایجاد لوگوی نام تجاری تمرکز می کنند تا خلاقیت را با وضوح ترکیب کنند.

چگونگی ایجاد یک آرم تجاری و لوگو و نشان تجاری

از آنجا که از یک نام تجاری و یک تصویر استفاده می کند، می توانید یک ارتباط احساسی با مخاطبان خود ایجاد کنید، در عین حال بهبود آگاهی و شناخت در یک زمان. علاوه بر این، پیچیدگی این نوع آرم ها زیاد است.

چگونگی ایجاد یک آرم تجاری: نشان تجاری

در نهایت، همانند یک علامت ترکیبی، یک نشان تجاری شامل نماد و متن است، اما در این موارد، متن در داخل نماد قرار دارد. به عنوان مثال، نمونه های معروف شامل فورد، استارباکس، یو پی اس و NFL هستند.

چگونگی ایجاد یک آرم تجاری و لوگو و نشان تجاری

نشان تجاری یک راه حل ساده و انعطاف پذیر برای ایجاد یک آرم تجاری است تا یک علامت ترکیبی؛ زیرا عناصر برای جداسازی سخت تر است. با این حال، آنها می توانند قدرت هویت و تاریخ را به نام تجاری مدرن ارائه دهند.

چگونگی ایجاد برندسازی لوگو

خوب، بنابراین شما می دانید که یک نوع “سبک” برای آرم خود را انتخاب کنید. اکنون، شما فقط باید بر روی ساخت لوگوی خود تا حد امکان تمرکز کنید. اگرچه ایجاد آرم تجاری یک تجربه ذهنی است و موثرترین علامت ها باید باشد:

  • ساده: آرم های ساده را آسان تر می توان به رسمیت شناخت و به یاد داشت.
  • به یاد ماندنی: بهترین آرم مجموعه ای از نام تجاری جدا از هم هستند که می توانند شما را به عنوان منحصر به فرد تشخیص دهند.
  • بی وقفه: لوگو باید بتواند به تکامل و انطباق با روند برسد.
  • چند منظوره: آرم باید در اندازه های مختلف، رنگ ها و رسانه ها موجود باشد.
  • مناسب: آرم های بزرگ برای مخاطبان مورد علاقه نام تجاری مناسب است.

چگونگی ایجاد یک آرم تجاری و لوگو و نشان تجاری

قبل از شروع طرح ریزی یا کمک از متخصصان به اینکه چگونه یک آرم تجاری را ایجاد کنید، باید یک برنامه عملی ایجاد کنید که هر یک از این عناصر را در نظر بگیرد. این بدان معناست که طراحی یک “استراتژی آرم تجاری” طراحی شده است.

برای اطلاع از استراتژی خود، مطمئن شوید که این مراحل را دنبال کنید:

قدم اول برای ایجاد یک آرم تجاری: تحقیق

تحقیق برای هر فرآیند نام تجاری ضروری است. شما نه تنها نیاز به بررسی آرم های مورد علاقه در فضای خود دارید تا تصمیم بگیرید که چگونه باید طرح خود را آغاز کنید، بلکه باید بدانید که چگونه می توانید خود را از رقبا جدا کنید.

شما باید خود را از رقبائی که به مخاطبان وفادار خود با آرم دست پیدا کرده اند، بدون کپی کردن ایده های آنها استفاده کنید . در عین حال، شما همچنین نیاز به تحقیق در مورد مشتریان خود و ترجیحات خود دارید تا بتوانید طراحی خود را جذاب تر کنید.

قدم دوم برای ایجاد یک آرم تجاری: پیام نام تجاری خود

لوگوی شما راه بصری برای نشان دادن آنچه که شرکت شما در مورد آن است نمایش می دهد. به عبارت دیگر، شما باید اطمینان حاصل کنید که از پیام نام تجاری شما پیروی می کنند. سعی کنید شرکت خود را با استفاده از یک آرم که شخصیت و رویکرد منحصر به فرد خود را به کسب و کار تشریح می کند، نشان دهید.

در صورت امکان، حتی می توانید یک لوگوی تجاری را ایجاد کنید که شما را برجسته می کند. به عنوان مثال، Nike swoosh سرعت و اعتماد به نفس را به ارمغان آورد، که دقیقا همان چیزی است که نایک تلاش می کند تا به مشتریان خود بدهد.

قدم دوم برای ایجاد یک آرم تجاری: سازگار باشید

هنگام کشف نحوه ایجاد آرم تجاری، مهم است که به یاد داشته باشید که علامت تجاری شما در یک سیلو وجود ندارد. لازم است به طور یکپارچه با سایر جنبه های هویت نام تجاری خود، از جمله نام، شخصیت شما و حتی رنگ های کسب و کار خود ارتباط برقرار کنید. حتی اگر حروف علامت دار یا آرم نوشتاری را برای علامت خود استفاده نکنید، عناصر دیگر نام تجاری شما بر روی آنچه شما ایجاد می کنند، تاثیر می گذارند.

 

سخن نهایی

استودیو طراحی مونس خواه یکی از معتبرترین شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم می باشد که در زمینه طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی تخصص دارد. این شرکت تعرفه طراحی لوگو مختص خود را دارا بوده و در مقابل هر سفارش طراحی لوگو ، قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگو خاصی را ارائه داده و لوگوی مورد نظر را طراحی می نماید.

جهت دیدن نمونه کارها و سفارش طراحی به سایت استودیو طراحی مونس خواه مراجعه نمایید.

|
0
| 1,141

مطالعه موردی طراحی لوگو پژو

سیر تحول ، تاریخچه و مفهوم لوگوی Peugeot نشانه پژو یکی از برجسته ترین و برجسته ترین آرم ها در تاریخ خودرو در جهان است. اگر برای این نشان نبود، این شرکت هرگز نمیتوانست به بالاترین سطح برسد و یکی از معتبرترین تولیدکنندگان خودرو در سراسر جهان شود. کرم برند دارای یک تاریخ بسیار غنی است. […]

طراحی وکتور با ایلاستریتور

کارکردن با ابزارهای جدید و تکنیک های خاص در ایلاستریتور ممکن است یک تجربه عالی باشد. در آموزش امروز طراحی چند وکتور خوشمزه را یاد می گیرید. در این آموزش شما طراحی ۵ بستنی خوشمزه و خوشرنگ را یاد می گیرید که علی رغم ظاهری ساده زیبا هستند. با بکارگیری اشکال ساده، اشکالی زیبا با […]

انواع لوگو و کاربردهای آن

اهمیت طراحی لوگو با گسترش اینترنت و افزایش روز افزون برندها راهکار مناسبی شده است تا نام و علامت تجاری خود را در ذهن مخاطبان قرار دهید. لوگوی شما می ‌تواند حروف طراحی شده نام شرکتتان باشد یا تصویری را به عنوان نماد کسب و کار خود طراحی کنید تا دامنه فعالیت شما را به […]

بررسی لوگوهای نئون

لوگوهای نئونی به خاطر شباهتشان به آرم های امروزی رایج تر هستند و حتی از زمان خودشان دارای محبوبیت بیشتر بین طراحان و شرکت ها کسب کرده اند. با این حال، آنها از حالت قدیمی خود خارج شدند و به سبک امروزی تر نزدیک شده اند. ما بر این باوریم که به خاطر تاریخچه ای […]

روانشناسی فونت و الهام از تایپوگرافی در طراحی لوگو – بخش دوم

تایپوگرافی شگفت انگیز: الهام بخشی طراحی لوگو درک روانشناسی فونت و نحوه تایپ فونت های مختلف می تواند موجب تحریک احساسات مختلف شود، این که بدانید کدام تایپوگرافی مورد استفاده شما برای برقراری ارتباط در مورد مارک شما مناسب است، نکته کلیدی است. در حقیقت، فونتی که برای لوگوی شما استفاده می کنید، می تواند […]

بایدها و نبایدها استفاده از گرادیان در طراحی لوگو

طراحی مسطح برای بسیاری آرم ها در این روزها گشترس یافته است، اما لزوما به این معنی نیست که طراحی گرادیانی برای همیشه کنار رفته است. این بدان معنی است که بسیاری می توانند استفاده از گرادیان را در طراحی آرم ها بیشتر از آنچه استفاده می شوند، استفاده کنند. این روش می تواند به خوبی انجام […]

guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...