۵۰۰ سال طراحی گرافیک در تصاویر چاپی

۵۰۰ سال طراحی گرافیک در تصاویر چاپی مسئله ای است که در کتاب تازه‌ای از انتشارات فایدون به نام «گرافیک: ۵۰۰ طرحی که مهم هستند» به آن اشاره شده.

تاریخچه چاپ

در سال ۱۴۵۵، معمار و نویسنده جوان ایتالیایی، اِنیا سیلویو بارتولومئو راسترلی (Enea Silvio Bartolomeo Piccolomini) در فرانکفورت بود که اولین نسخه کتاب مقدس گوتنبرگ را مشاهده کرد.

سپس در نامه‌ای خطاب به کاردینال خوان کارواجال نوشت: «نوشته متن خیلی تمیز و خوانا است، بدون هیچ‌گونه تلاشی به‌راحتی می‌توان آن را خواند و به لطف شما برای خواندن آن نیازی به عینک نیست.» انیا که سه سال بعد از انتصاب پاپ پیوس دوم به مقام پاپی رسیده بود، در همان روز هم در مسیر پاپ شدن بود؛ اما تجلی او با صفحه چاپی به‌طور حتم به شکل‌گیری جاه‌طلبی پاپ شدن وی کمک کرد.

رمان «داستان دو عاشق» که نویسنده آن پیوس (Pius) است، تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های قرن پانزدهم می‌شود و تا امروز به چاپ می‌رسد.

موفقیت گوتنبرگ در اولین کتاب مهم چاپ‌شده با تولید انبوه و از نوع متحرک، سرچشمه‌ای در پیشرفت توزیع اطلاعات بود. همچنین انگیزه اروپایی برای چیزی بود که ما اکنون آن را طراحی گرافیکی می‌نامیم.

تاریخچه چاپ۱ استودیو مونس خواه

کتاب مقدس گوتنبرگ، کتاب، یوهانس گوتنبرگ، از ۱۴۵۳ تا ۱۴۵۵، آلمان (صفحه ۴۶۹)

کتاب تازه‌ انتشارات فایدون به نام «گرافیک: ۵۰۰ طرحی که مهم هستند»، نقاط عطفی از تاریخ غنی ارتباطات بصری را در یک مجموعه منحصربه‌فرد از پیش طراحی و گونه شناسی جمع‌آوری کرده است. این کتاب ترکیب کارهای کانونی برای تأکید بر بازتاب‌های بصری در طول سالیان و ارتباطات طراحی‌های گرافیکی بین تصاویر را از صلیب شکسته المان نازی در ۱۹۲۰ تا آیکون‌های اصلی هشدار مکینتاش در ۱۹۸۴ را ترسیم می‌کند. این کتاب نتیجه یک سلسله کوتاه و غیر زمانی از برخی از مهم‌ترین پیام‌های بصری در طی هزاران سال گذشته هست. تصور کنید فونت Fette Fraktur با لوگوی شرکت نایکی ترکیب شود.

نمونه هایی از طراحی‌هایی برای چاپ

در دنیایی پر از اطلاعات، طراحی گرافیک به‌عنوان روشی که در آن پیام‌ها از طریق رسانه منتقل می‌شوند حیاتی است. از نقشه‌های مترو گرفته تا نمودارهای دایره‌ای، طراحی عالی، درهم‌ریختگی را برای کمک به شکل و تجربه روزانه از بین می‌برد، یا توانایی ما برای جذب سریع آنچه نیاز داریم بدانیم را تسهیل می‌کند، یا اینکه ما را وادار به سؤال کردن درباره مشاهداتمان می‌کند. اگر اینترنت پیدا نمی‌شد.

تاریخچه چاپ۲ استودیو مونس خواه

تئاتر عمومی، پوستر، Paula Scher، ۱۹۹۵، تئاتر عمومی، ایالات‌متحده:Bring in Da Noise, Bring in Da Funk، پوستر تئاتر عمومی، ۱۹۹۵

تاریخچه چاپ۳ استودیو مونس خواه

برنامه‌های باوهاوس، کتاب، László Moholy-Nagy، هربرت بایر، والتر گروپیوس، ۱۹۲۲ تا ۱۹۳۱، باوهاوس، آلمان: Bauhausbucher ۱۴ توسط László Moholy-Nagy در سال ۱۹۲۹.

تاریخچه چاپ۴ استودیو مونس خواه

(تصویر سمت چپ) ۵ انگشت دست مرگ، پوستر، جان هارتفیلد، ۱۹۲۸، حزب کمونیست آلمان، آلمان: Die Rote Fahne، ۱۳ مه ۱۹۲۸. | (تصویر سمت راست) ونیتی فیر، جلد مجله، Mehemed Fehmy Agha، ۱۹۲۹ تا ۱۹۳۶، نشریات Condé Nast، آمریکا / Vanity Fair تصویرسازی توسط جین کارلو، کارگردان هنری Mehemed Fehmy Agha، آوریل ۱۹۳۱.

تاریخچه چاپ۵ استودیو مونس خواه

مرد حروفی، یا الفبای Pierrot، حروف الفبا، فونت، (طراح ناشناخته)، ۱۷۹۴، بولز و کارور، انگلستان.

تاریخچه چاپ۶ استودیو مونس خواه

(تصویر سمت چپ) اتللو، پوستر، گونتر راموو، ۱۹۹۹، تئاتر ایالت Hessian، آلمان. (تصویر سمت راست) بتهوون، پوستر، آرشیو یوزف مولر-برکمن. ۱۹۵۵، Tonhalle زوریخ، سوئیس.

تاریخچه چاپ۷ استودیو مونس خواه

IBM، ۱۹۵۶ – ۱۹۹۱، هویت، پاول رند، IBM، آمریکا

تاریخچه چاپ۸ استودیو مونس خواه

Nippon، جلد مجله، استودیو ژاپنی Nihon Kobo، ۱۹۳۴ تا ۱۹۴۴، خودسوزی، ژاپن، تواضع تصویر: موزه ریاستی فوکوشیما، میوا ناتوری، نیپون، طراحی: Ayao Yamana، عکس yoshio Watanabe، ۱۹۳۴.

تاریخچه چاپ۹ استودیو مونس خواه

Luchshih Sosok ne Bilo i Nyet، پوستر، الکساندر رودچنکو، ۱۹۲۳، Rezinotrest، روسیه.

در پایان مقاله ۵۰۰ سال طراحی گرافیک در تصاویر چاپی می توان گفت تمامی این هنر ها سبب شده که چیزی به طراحی لوگو، طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی و امثال آن ایجاد شود. سال ها طول کشید که شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم نیز شکل بگیرند.

به این ترتیب نوعی جدید از کسب و کار نیز شکل گرفت. این شرکت ها با ارائه قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگوی مربوط به شرکت خود به صاحبان کسب و کار سفارش طراحی لوگوی آن ها را دریافت کرده و طرح مورد نظر را که زیر نظر طراحان حرفه ای ایجاد شده را به صاحب کسب و کار تحویل دهند.

|
+2
| 611

سیر تکامل طراحی لوگو بین سال‌های ۱۹۰۵ تا ۱۹۳۵ — اکسپرسیونیسم آلمانی

  تجلی گرایی آلمانی نوعی از طراحی لوگو است که با دیدگاه عاطفی و معنوی جهان تغذیه می‌شود. این سبک شکل نئو‌نوآر طراحی با خطوط زاویه‌دار مستقیم، اشکال هندسی، اشکال انتزاعی و عناصر مذهبی و فرهنگی را در رنگ‌های سیاه‌وسفید تطبیق می‌دهد. لوگوی VOLKSWAGEN پیش از جنگ دوم جهانی، هنگامی‌که تجلی گرایی آلمانی محبوب‌ترین اصطلاح […]

روندهای طراحی لوگو ۲۰۱۸

  لوگوها مانند یک معما و یک عامل کلیدی در شناسایی یک شرکت و یا محصول هستند. لوگوها می‌توانند بسته به نوع برند، حس نوستالژی، اعتماد و حتی گاهی اوقات احساس آرامش را در مخاطبان برانگیزند. تداوم استفاده از لوگو‌ اهمیت زیادی دارد تا جاییکه تلاش برای معرفی لوگوی جدید، اغلب با واکنش شدیدی مواجه […]

مطالعه موردی طراحی لوگو آرسنال

مطالعه موردی طراحی لوگو | آرسنال – لوگو جدید آرسنال ترکیبی از نسخه مدرن و اولین نسخه از سال ۱۸۸۸ بود – استودیو گرافیک مونس خواه

تاریخچه طراحی لوگو برندهای مشهور ( بخش سوم)

همانطور که در بخش اول و بخش دوم مقاله  گفته شد لوگوی شرکت یک ابزار شناختن عمومی آن است که باعث می‌شود افراد بتوانند خدمات و محصولات شرکت را به آن مرتبط کنند. به عبارت دیگر، لوگو بخشی از نام تجاری شرکت است. بدون چنین نام تجاری، مردم نمی توانند بین شرکت ها تمایز داشته […]

باز طراحی لوگوهای معروف – بخش اول

مشتریان به‌راحتی می‌توانند برند را با لوگو شناسایی کنند و معمولاً با اعتماد به لوگو‌ها این کار میسر است. لوگو‌ها مشخص‌ترین سیاست برند‌سازی هستند که یک برند می‌تواند داشته باشد،  اکثر برندهای مهم به دنبال طراحی به‌روز لوگو‌های خود هستند، به‌طوری‌که لوگوی برند آن‌ها مدرن به نظر برسد. به‌سختی می‌توان این حق تغییر لوگو را […]

مطالعه موردی طراحی لوگو پژو

سیر تحول ، تاریخچه و مفهوم لوگوی Peugeot نشانه پژو یکی از برجسته ترین و برجسته ترین آرم ها در تاریخ خودرو در جهان است. اگر برای این نشان نبود، این شرکت هرگز نمیتوانست به بالاترین سطح برسد و یکی از معتبرترین تولیدکنندگان خودرو در سراسر جهان شود. کرم برند دارای یک تاریخ بسیار غنی است. […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...