۵۰۰ سال طراحی گرافیک در تصاویر چاپی

کتاب تازه‌ای از انتشارات فایدون به نام «گرافیک: ۵۰۰ طرحی که مهم هستند» که درباره تاریخچه طراحی گرافیک در تصاویر چاپی ‌است.

تاریخچه چاپ

در سال ۱۴۵۵، معمار و نویسنده جوان ایتالیایی، اِنیا سیلویو بارتولومئو راسترلی (Enea Silvio Bartolomeo Piccolomini) در فرانکفورت بود که اولین نسخه کتاب مقدس گوتنبرگ را مشاهده کرد.

سپس در نامه‌ای خطاب به کاردینال خوان کارواجال نوشت: «نوشته متن خیلی تمیز و خوانا است، بدون هیچ‌گونه تلاشی به‌راحتی می‌توان آن را خواند و به لطف شما برای خواندن آن نیازی به عینک نیست.» انیا که سه سال بعد از انتصاب پاپ پیوس دوم به مقام پاپی رسیده بود، در همان روز هم در مسیر پاپ شدن بود؛ اما تجلی او با صفحه چاپی به‌طور حتم به شکل‌گیری جاه‌طلبی پاپ شدن وی کمک کرد.

رمان «داستان دو عاشق» که نویسنده آن پیوس (Pius) است، تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های قرن پانزدهم می‌شود و تا امروز به چاپ می‌رسد.

موفقیت گوتنبرگ در اولین کتاب مهم چاپ‌شده با تولید انبوه و از نوع متحرک، سرچشمه‌ای در پیشرفت توزیع اطلاعات بود. همچنین انگیزه اروپایی برای چیزی بود که ما اکنون آن را طراحی گرافیکی می‌نامیم.

تاریخچه چاپ۱ استودیو مونس خواه

کتاب مقدس گوتنبرگ، کتاب، یوهانس گوتنبرگ، از ۱۴۵۳ تا ۱۴۵۵، آلمان (صفحه ۴۶۹)

کتاب تازه‌ انتشارات فایدون به نام «گرافیک: ۵۰۰ طرحی که مهم هستند»، نقاط عطفی از تاریخ غنی ارتباطات بصری را در یک مجموعه منحصربه‌فرد از پیش طراحی و گونه شناسی جمع‌آوری کرده است. این کتاب ترکیب کارهای کانونی برای تأکید بر بازتاب‌های بصری در طول سالیان و ارتباطات طراحی‌های گرافیکی بین تصاویر را از صلیب شکسته المان نازی در ۱۹۲۰ تا آیکون‌های اصلی هشدار مکینتاش در ۱۹۸۴ را ترسیم می‌کند. این کتاب نتیجه یک سلسله کوتاه و غیر زمانی از برخی از مهم‌ترین پیام‌های بصری در طی هزاران سال گذشته هست. تصور کنید فونت Fette Fraktur با لوگوی شرکت نایکی ترکیب شود.

نمونه هایی از طراحی‌هایی برای چاپ

در دنیایی پر از اطلاعات، طراحی گرافیک به‌عنوان روشی که در آن پیام‌ها از طریق رسانه منتقل می‌شوند حیاتی است. از نقشه‌های مترو گرفته تا نمودارهای دایره‌ای، طراحی عالی، درهم‌ریختگی را برای کمک به شکل و تجربه روزانه از بین می‌برد، یا توانایی ما برای جذب سریع آنچه نیاز داریم بدانیم را تسهیل می‌کند، یا اینکه ما را وادار به سؤال کردن درباره مشاهداتمان می‌کند. اگر اینترنت پیدا نمی‌شد.

تاریخچه چاپ۲ استودیو مونس خواه

تئاتر عمومی، پوستر، Paula Scher، ۱۹۹۵، تئاتر عمومی، ایالات‌متحده:Bring in Da Noise, Bring in Da Funk، پوستر تئاتر عمومی، ۱۹۹۵

تاریخچه چاپ۳ استودیو مونس خواه

برنامه‌های باوهاوس، کتاب، László Moholy-Nagy، هربرت بایر، والتر گروپیوس، ۱۹۲۲ تا ۱۹۳۱، باوهاوس، آلمان: Bauhausbucher ۱۴ توسط László Moholy-Nagy در سال ۱۹۲۹.

تاریخچه چاپ۴ استودیو مونس خواه

(تصویر سمت چپ) ۵ انگشت دست مرگ، پوستر، جان هارتفیلد، ۱۹۲۸، حزب کمونیست آلمان، آلمان: Die Rote Fahne، ۱۳ مه ۱۹۲۸. | (تصویر سمت راست) ونیتی فیر، جلد مجله، Mehemed Fehmy Agha، ۱۹۲۹ تا ۱۹۳۶، نشریات Condé Nast، آمریکا / Vanity Fair تصویرسازی توسط جین کارلو، کارگردان هنری Mehemed Fehmy Agha، آوریل ۱۹۳۱.

تاریخچه چاپ۵ استودیو مونس خواه

مرد حروفی، یا الفبای Pierrot، حروف الفبا، فونت، (طراح ناشناخته)، ۱۷۹۴، بولز و کارور، انگلستان.

تاریخچه چاپ۶ استودیو مونس خواه

(تصویر سمت چپ) اتللو، پوستر، گونتر راموو، ۱۹۹۹، تئاتر ایالت Hessian، آلمان. (تصویر سمت راست) بتهوون، پوستر، آرشیو یوزف مولر-برکمن. ۱۹۵۵، Tonhalle زوریخ، سوئیس.

تاریخچه چاپ۷ استودیو مونس خواه

IBM، ۱۹۵۶ – ۱۹۹۱، هویت، پاول رند، IBM، آمریکا

تاریخچه چاپ۸ استودیو مونس خواه

Nippon، جلد مجله، استودیو ژاپنی Nihon Kobo، ۱۹۳۴ تا ۱۹۴۴، خودسوزی، ژاپن، تواضع تصویر: موزه ریاستی فوکوشیما، میوا ناتوری، نیپون، طراحی: Ayao Yamana، عکس yoshio Watanabe، ۱۹۳۴.

تاریخچه چاپ۹ استودیو مونس خواه

Luchshih Sosok ne Bilo i Nyet، پوستر، الکساندر رودچنکو، ۱۹۲۳، Rezinotrest، روسیه.

 

|
+2
| 444

مطالعه موردی طراحی لوگو | اپل

نام اپل مترادف با استانداردهای بالا کیفیت، فن آوری های نوآورانه و برای تنظیم منحنی پیشرفت در جهان فناوری است. زاییده ذهن استیو جابز و استیو ووزنیاک، اپل، با بسیاری از ابزارهای جدید فناوری پیشرفته و رایانه های خود که همچنان برای بسیاری از آنها تنها نوع فناوری است که هرگز نیازی به آن ندارند، […]

انتخاب تصاویر برای نمایش نام تجاری

آیا تابحال در مورد تعداد تصاویری که هر روز مشاهده میکنیم چه در فیدهای فیسبوک و توییتر، چه در وبسایتهایی که بازدید میکنیم یا در بازیها و برنامه هایی که در تلفنهایمان استفاده میکنیم، فکر میکنیم. اگر چه بیلبوردها و تبلیغات چاپی ثابت می کنند که تصاویر برند همواره در بازاریابی جایگاهی داشته و این […]

معنی اشکال و نحوه استفاده از آنها به صورت خلاقانه در طراحی شما – بخش اول

موفقیت هر داستان سرایی بصری یا استراتژی بازاریابی بصری بیشتر به آنچه که مخاطبان درک می کنند متکی است. امروز، می خواهیم به اصول اولیه برگردیم و در مورد چگونگی ارتباط همه چیزهایی که می بینیم با اشکال ساده و چگونه استفاده از این شکل ها بر نتیجه استراتژی های ما تاثیر میگذارد صحبت کنیم. […]

ایده ها و دستورالعمل های طراحی لوگو حیوانات – بخش دوم

نگاهی به لوگو های حیوانی موفق هنگامی که شما شروع به تفکر در مورد آن کنید، شما قادر خواهید بود تمام انواع لوگو های حیوانات موفق را نام گذاری کنید. اکثر آنها برای برند ها و محصولات مورد استفاده قرار می گیرند که در واقع هیچ ارتباطی با حیوانات استفاده شده در لوگو یا کلا […]

لوگو های معروف و یادگیری از این لوگوها

لوگو مانند درب ورودی یک کسب و کار است. این یک تصور اولیه از  معروف ترین لوگو های جهان هست؛ اما، چه چیزی باعث شکست یک لوگو می شود؟ بازارها و روند ها همیشه در حال تکامل هستند، اما ویژگی های خاص مانند تایپوگرافی، طرح بندی، الگوها و رنگ تاثیر زیادی بر چگونگی آگاهی مردم […]

برترین تکنیک های طراحی لوگو

۱) استفاده هوشمندانه از فضاهای خالی استفاده از جذابیت بصری یک تکنیک قدیمی با سابقه است اما روش هوشمندانه تر برای انتقال مفاهیم در طراحی لوگو استفاده از فضاهای خالی هستند. به عنوان مثال به فلش مشخص شده بین e و x نگاه کنید و رابطه حمل و نقل با این فلش. سیستم فدکس، سیستم […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...