۵۰ نکته حرفه ای در مورد طراحی لوگو – سری اول

پل راند در کتاب Design Form & Chaos میگوید :

لوگو ابزاری برای طراحی غرور است و باید به بهترین شکل ممکن نشان داده شود.

اگر در روابط کسب و کار تصاویر پادشاه باشد، ماهیت این تصویر لوگوست و این مورد همانند جواهرات موجود در تاج پادشاهی عمل می‌کند.

 

 1. بدانید لوگو چیست

اول از هرکاری باید بدانید لوگو چیست چه کاری انجام می‌دهد و برای چه به آن نیاز داریم. لوگو در فرهنگ و زندگی ما آمیخته است. اما سوال اینجاست که لوگو چه کاری انجام می‌دهد و چرا به آن نیاز داریم؟ جملات زیر از طراح مشهور پل راند نقل قول خواهد شد و به خوبی به سوالات بالا پاسخ می‌دهد. این جملات از کتاب پل راند  با نام Design Form & Chaos گرفته شده است.

لوگو ابزاری برای طراحی غرور است و باید به بهترین شکل ممکن نشان داده شود. اگر در روابط کسب و کار تصاویر پادشاه باشد، ماهیت این تصویر لوگوست و این مورد همانند جواهرات موجود در تاج پادشاهی عمل می‌کند.

 • لوگو پرچم ، امضا ، سپر یا یک نشانه در خیابان است.
 • یک لوگو به طور مستقیم فروش را انجام نمی‌دهد بلکه آن را شناسایی می‌کند.
 • لوگو به ندرت توصیفی از کسب و کار است.
 • یک لوگو معنای خود را از کیفیت چیزی که آن را نشان می‌دهد دریافت می‌کند
 • اهمیت لوگو نسبت به محصولاتی که نشان می‌دهد بسیار کمتر است. چیزی که لوگو نشان می‌دهد بسیار مهم تر است.
 • موضوع لوگو می‌تواند هر چیزی باشد.

نقش اصلی لوگو شناسایی و ساده کردن معنای موجود در آن است. طراحی که پیچیده و مبهم و آشفته باشد نمی‌تواند این معنا را به بیننده منتقل کند. یک لوگو در اصل بیان کننده ماهیت کسب و کار است.

 1.  یک فرآیند طراحی توسعه دهید

هر طراح موفقی ، فرایند خلاقانه خویش را دارد. این فرآیند به ندرت خطی ایت و در بیشتر موارد بر اساس شرایط تغییر می‌کند و خودد را با آن سازگار می‌سازد. برای بیشتر طراحان ، لوگو یک فرآیند معمولی شبیه مراحل زیر است:

 • ایجاد یک طرح مختصر از لوگو
 • فاز تحقیق و اکتشاف
 • تولید ایده و طراحی
 • نمایش طراحی
 • اصلاح و تغییر
 • تحویل فایل لوگو

اگر در یک پروژه مشکلی وجود داشته باشد ، مشتری را سرزنش نکنید. در عوض فرآیند طراحی خود را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را اصلاح نمایید و در این شرایط قادر خواهید بود از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری کنید. سعی کنید فرایندی را برای خود ایجاد کنید که می‌تواند برایتان مفید باشد و توانایی های شما را تقویت کند.

 

 1. اهداف پروژه را درک کنید

لوگو تنها یک شکل زیبا نیست که بر روی همه محصولات شرکت قرار داده می‌شود ، بلکه یک شی‌ء زیباست که یک عملکرد دارد. ارزش کسب و کار را نشان می‌دهد ، مخاطبان مورد نظر را جلب می‌کند و سعی می‌کند در یک بازار بزرگ رقابتی باشد. به همین خاطر شما باید طراحی داشته باشید که به خوبی کار کند و در نهایت موفقیت آمیز باشد.

 

 1. سوالات مناسب بپرسید

قبل از اینکه بخواید روی هر پروژه طراحی کار کنیدد باید بدانید که چرا اینکار را انجام می‌دهید و چه چیزی طراحی می‌کنید استوارت در کتاب خود توصیه هایی برای طراحان لوگو دارد، استوارت کراوفورد:

اگر مشخصه اصلی طراحی خود را ندانید ، چگونه می‌توانید یک راه حل موثر برای مشکل مشتری خود ایجاد کنید؟ مطمئن شوید که سوالات زیر را در مقاله های حضوری یا تماس آنلاین از مشتریان خود می‌پرسید:

 • آیا یک داستان منحصربفرد پشت کسب و کار یا نام تجاری شما وجود دارد؟
 • ۵ کلمه‌ای که بهتر می‌تواند کسب و کار شما را تعریف کند چیست؟
 • اولین و اصلی ترین پیامی که می‌خواهید به مشتریان خود منتقل کنید چیست؟

پرسیدن چنین پرسش هایی مشتری را وادار می‌کند عمیق تر در مورد کسب و کار و برند خود فکر کند که در طراحی لوگو به شما کمک خواهد کرد. بر اساس پاسخ ها می‌توانید لوگویی طراحی کنید که نشان دهنده داستان یک شرکت است.

 

 1. بر روی برند شرکت پژوهش انجام دهید

این یک موضوع واضح و روشن است اما باید بدانید که شرکت مقابل چه کاری انجام می‌دهد و چرا در این حوزه فعالیت دارد. تاریخچه شرکت را پیدا کنید ، محصولات و خدماتی کع ارائه می‌کند را بشناسید و به دنبال مشکلاتی باشید که این شرکت در حال حل کردن آن است. به دنبال درک ارزش های شرکت باشید. پیامی که شرکت مورد نظر قصد دارد به مخاطبانش منتقل کند چیست و احساس مشتری بعدد از تعامل با برند چگونه خواد بود؟ پاسخ به این سوالات می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی طراحی داشته باشد.

سخن نهایی

استودیو طراحی مونس خواه یکی از معتبرترین شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم می باشد که در زمینه طراحی لوگو، طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی تخصص دارد. این شرکت تعرفه طراحی لوگو مختص خود را دارا بوده و در مقابل هر سفارش طراحی لوگو ، قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگو خاصی را ارائه داده و لوگوی مورد نظر را طراحی می نماید.

جهت دیدن نمونه کارها و سفارش طراحی به سایت استودیو طراحی مونس خواه مراجعه نمایید.

|
+1
| 522

۵۰ نکته حرفه ای در مورد طراحی لوگو – سری پنجم

طراحی بصری به معنای داشتن مهارت های طراحی است. اینکه چگونه می‌توانید ایده ای را اجرا کنید و سبک انتخاب شده را به کار ببندید. ممکن است مفهوم انتخابی قوی باشد، سبک مناسب انتخاب گردد اما اجرای ضعیف آن نتیجه بسیار بدی بر روی طراحی شما خواهدد داشت. سه اصل مهم: مفهوم ، سبک و […]

روش های خلق نشانه (بخش چهارم)

روش های خلق نشانه (بخش چهارم) آخرین بخش مجموعه مقالات خلق نشانه می باشد. همانطور که در بخش اول، بخش دوم و بخش سوم این مقاله گفته شد طراحی یک نشانه خلاقانه و پرمفهوم فراتر از آن است که میدانید. گاهی طراح برای درک کامل برند و نمایش بصری آن و یا حتی طراحی لوگو، […]

طوفان فکری و خلاقیت در طراحی لوگو (بخش سوم)

همانطور که در بخش اول و بخش دوم مقاله‌ی طوفان فکری و خلاقیت در طراحی لوگو گفته شد، لوگوی شما چهره شرکت شماست و اولین چیزی است که مشتریان، رقبا و تقریباً همه افراد روی کره زمین از الان تا ابد با تجارت شما ارتباط برقرارخواهند کرد. بنابراین بهتر است لوگوی خوبی داشته باشید. اما […]

۵۰ نکته حرفه ای در مورد طراحی لوگو – سری چهارم

حتی ایده بد را نیز به تصویر بکشید. حتما از خود می‌پرسید چرا باید ایده های بد را نیز طراجی کنیم؟ سوال بسیار خوبی است. اینکار به شما کمک می‌کند ذهن خود را از موارد مزاحم پاک کنید با استفاده از روش Smart طراحی کنید یک لوگو باید به روش Smart طراحی شده باشد. ایم […]

سیر تکامل طراحی لوگو بین سال‌های ۱۹۳۴ تا ۱۹۴۵ — رئالیسم حماسی

وقتی هنر به تبلیغات تبدیل شد رئالیسم حماسی به‌جای اینکه یک جنبش هنری باشد، بیشتر تبلیغی بود که با رئالیسم سوسیالیست و حکومت‌های کمونیست همراه بود. خصوصیات اصلی رئالیسم، نمایش فیگورها به‌عنوان انواع ایدئال نماد در لوگو و رد صریح مدرنیسم در هنر بود. آتش برمی‌خیزد طراحان گرافیک و هنرمندان لوگو درک کردند که چگونه […]

طراحی لوگو برای صنعت نوشیدنی

  انتخاب نوشیدنی اغلب بخشی از کارهای روزانه ما هستند. صبح انتخاب نوشیدنی قهوه، یا شاید یک کامبوچو یا یک آبمیوه خنک بعد از اتمام کار به نظر خوب بیاید. فقط بیاید در مورد چند الگوی نوشیدنی که هر روز آنها را میبینیم فکر کنیم. با این وجود، ما همه آنها را به نمی توانیم […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...