۵۰ نکته حرفه ای در مورد طراحی لوگو – سری اول

پل راند در کتاب Design Form & Chaos میگوید :

لوگو ابزاری برای طراحی غرور است و باید به بهترین شکل ممکن نشان داده شود.

اگر در روابط کسب و کار تصاویر پادشاه باشد، ماهیت این تصویر لوگوست و این مورد همانند جواهرات موجود در تاج پادشاهی عمل می‌کند.

 

 1. بدانید لوگو چیست

اول از هرکاری باید بدانید لوگو چیست چه کاری انجام می‌دهد و برای چه به آن نیاز داریم. لوگو در فرهنگ و زندگی ما آمیخته است. اما سوال اینجاست که لوگو چه کاری انجام می‌دهد و چرا به آن نیاز داریم؟ جملات زیر از طراح مشهور پل راند نقل قول خواهد شد و به خوبی به سوالات بالا پاسخ می‌دهد. این جملات از کتاب پل راند  با نام Design Form & Chaos گرفته شده است.

لوگو ابزاری برای طراحی غرور است و باید به بهترین شکل ممکن نشان داده شود. اگر در روابط کسب و کار تصاویر پادشاه باشد، ماهیت این تصویر لوگوست و این مورد همانند جواهرات موجود در تاج پادشاهی عمل می‌کند.

 • لوگو پرچم ، امضا ، سپر یا یک نشانه در خیابان است.
 • یک لوگو به طور مستقیم فروش را انجام نمی‌دهد بلکه آن را شناسایی می‌کند.
 • لوگو به ندرت توصیفی از کسب و کار است.
 • یک لوگو معنای خود را از کیفیت چیزی که آن را نشان می‌دهد دریافت می‌کند
 • اهمیت لوگو نسبت به محصولاتی که نشان می‌دهد بسیار کمتر است. چیزی که لوگو نشان می‌دهد بسیار مهم تر است.
 • موضوع لوگو می‌تواند هر چیزی باشد.

نقش اصلی لوگو شناسایی و ساده کردن معنای موجود در آن است. طراحی که پیچیده و مبهم و آشفته باشد نمی‌تواند این معنا را به بیننده منتقل کند. یک لوگو در اصل بیان کننده ماهیت کسب و کار است.

 1.  یک فرآیند طراحی توسعه دهید

هر طراح موفقی ، فرایند خلاقانه خویش را دارد. این فرآیند به ندرت خطی ایت و در بیشتر موارد بر اساس شرایط تغییر می‌کند و خودد را با آن سازگار می‌سازد. برای بیشتر طراحان ، لوگو یک فرآیند معمولی شبیه مراحل زیر است:

 • ایجاد یک طرح مختصر از لوگو
 • فاز تحقیق و اکتشاف
 • تولید ایده و طراحی
 • نمایش طراحی
 • اصلاح و تغییر
 • تحویل فایل لوگو

اگر در یک پروژه مشکلی وجود داشته باشد ، مشتری را سرزنش نکنید. در عوض فرآیند طراحی خود را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را اصلاح نمایید و در این شرایط قادر خواهید بود از بروز چنین اتفاقاتی جلوگیری کنید. سعی کنید فرایندی را برای خود ایجاد کنید که می‌تواند برایتان مفید باشد و توانایی های شما را تقویت کند.

 

 1. اهداف پروژه را درک کنید

لوگو تنها یک شکل زیبا نیست که بر روی همه محصولات شرکت قرار داده می‌شود ، بلکه یک شی‌ء زیباست که یک عملکرد دارد. ارزش کسب و کار را نشان می‌دهد ، مخاطبان مورد نظر را جلب می‌کند و سعی می‌کند در یک بازار بزرگ رقابتی باشد. به همین خاطر شما باید طراحی داشته باشید که به خوبی کار کند و در نهایت موفقیت آمیز باشد.

 

 1. سوالات مناسب بپرسید

قبل از اینکه بخواید روی هر پروژه طراحی کار کنیدد باید بدانید که چرا اینکار را انجام می‌دهید و چه چیزی طراحی می‌کنید استوارت در کتاب خود توصیه هایی برای طراحان لوگو دارد، استوارت کراوفورد:

اگر مشخصه اصلی طراحی خود را ندانید ، چگونه می‌توانید یک راه حل موثر برای مشکل مشتری خود ایجاد کنید؟ مطمئن شوید که سوالات زیر را در مقاله های حضوری یا تماس آنلاین از مشتریان خود می‌پرسید:

 • آیا یک داستان منحصربفرد پشت کسب و کار یا نام تجاری شما وجود دارد؟
 • ۵ کلمه‌ای که بهتر می‌تواند کسب و کار شما را تعریف کند چیست؟
 • اولین و اصلی ترین پیامی که می‌خواهید به مشتریان خود منتقل کنید چیست؟

پرسیدن چنین پرسش هایی مشتری را وادار می‌کند عمیق تر در مورد کسب و کار و برند خود فکر کند که در طراحی لوگو به شما کمک خواهد کرد. بر اساس پاسخ ها می‌توانید لوگویی طراحی کنید که نشان دهنده داستان یک شرکت است.

 

 1. بر روی برند شرکت پژوهش انجام دهید

این یک موضوع واضح و روشن است اما باید بدانید که شرکت مقابل چه کاری انجام می‌دهد و چرا در این حوزه فعالیت دارد. تاریخچه شرکت را پیدا کنید ، محصولات و خدماتی کع ارائه می‌کند را بشناسید و به دنبال مشکلاتی باشید که این شرکت در حال حل کردن آن است. به دنبال درک ارزش های شرکت باشید. پیامی که شرکت مورد نظر قصد دارد به مخاطبانش منتقل کند چیست و احساس مشتری بعدد از تعامل با برند چگونه خواد بود؟ پاسخ به این سوالات می‌تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی طراحی داشته باشد.

 

|
+1
| 351

۱۰ مورد از روند لوگوها در سال ۲۰۱۹

  سال نو به معنای شروع تازه، فرصت های بیشتر و مهمتر از همه روند تغییر آرم است. ما از برخی طراحان گرافیک از سراسر جهان پرسش هایی کرده ایم و با طراحان داخلی خود مورد بررسی قرار داده ایم تا پیش بینی کنیم که بزرگترین روند لوگو در سال ۲۰۱۹ چگونه می تواند باشد. […]

مطالعه موردی طراحی لوگو – نایک (Swoosh مشهور)

در دنیای خلاق طراحی، Nike Swoosh بدون شک یک لوگو برند درخشان با یک پیام ساده و واضح است. مفهوم پشت Swoosh متفکرانه است – ظرافت در سادگی نهفته است. تقریبا نیم قرن پیش از آن در سال ۱۹۷۱، یک دانشجوی دختر دانشگاه کارولین دیویدسون، دانشگاه ایالتی پورتلند، با طراحی لوگو در سطح جهانی، Nike […]

۸ نکته تایپوگرافی برای طراحان: چگونگی صحبت کردن فونتها

تایپوگرافی یک راه ارتباط با کاربران است. عملکرد بصری و قابلیت خواندن نسخه در محصولات دیجیتال تاثیر زیادی بر تجربه کاربر دارد. یکی از طراحان گرافیک ، Hoon Kim ، میگوید : “طراحی تایپوگرافی قابل مشاهده و همچنین قابل شنیدن است. اگر سناریوی خوبی داشته باشید، زمان آن است که بازیگران خوب بازی کنند. » […]

مطالعه موردی طراحی لوگو پژو

سیر تحول ، تاریخچه و مفهوم لوگوی Peugeot نشانه پژو یکی از برجسته ترین و برجسته ترین آرم ها در تاریخ خودرو در جهان است. اگر برای این نشان نبود، این شرکت هرگز نمیتوانست به بالاترین سطح برسد و یکی از معتبرترین تولیدکنندگان خودرو در سراسر جهان شود. کرم برند دارای یک تاریخ بسیار غنی است. […]

سیر تکامل طراحی لوگو بین سال‌های ۱۹۰۵ تا ۱۹۳۵ — اکسپرسیونیسم آلمانی

  تجلی گرایی آلمانی نوعی از طراحی لوگو است که با دیدگاه عاطفی و معنوی جهان تغذیه می‌شود. این سبک شکل نئو‌نوآر طراحی با خطوط زاویه‌دار مستقیم، اشکال هندسی، اشکال انتزاعی و عناصر مذهبی و فرهنگی را در رنگ‌های سیاه‌وسفید تطبیق می‌دهد. لوگوی VOLKSWAGEN پیش از جنگ دوم جهانی، هنگامی‌که تجلی گرایی آلمانی محبوب‌ترین اصطلاح […]

لوگو حرف C

  حرف C حرف C محصولی از الفبای لاتین است. این حرف در فاصله اولین و دومین جنگ *کارتاژی وارد الفبای لاتین شد، به همین دلیل این حرف در بسیاری از الفباهای کهن وجود ندارد. حرف C مصری که اولین بار به شکلی خوابیده بر روی پهلو دیده شده است، بر طبق الگوی کوهان شتر […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...