۵۰ نکته حرفه ای در مورد طراحی لوگو – سری چهارم

حتی ایده بد را نیز به تصویر بکشید. حتما از خود می‌پرسید چرا باید ایده های بد را نیز طراجی کنیم؟ سوال بسیار خوبی است. اینکار به شما کمک می‌کند ذهن خود را از موارد مزاحم پاک کنید

  1. با استفاده از روش Smart طراحی کنید

یک لوگو باید به روش Smart طراحی شده باشد. ایم واژه از کلمات ساده (Simple). به یاد ماندنی (Memorable) مناسب (Appropriate) ، با قابلیت اندازه بندی مجدد (Resizable) و بی انتها (Topless) گرفته شده است.

 

  1. حتی ایده های بد را نیز طراحی کنید

حتی ایده بد را نیز به تصویر بکشید. حتما از خود می‌پرسید چرا باید ایده های بد را نیز طراجی کنیم؟ سوال بسیار خوبی است. اینکار به شما کمک می‌کند ذهن خود را از موارد مزاحم پاک کنید و بر روی کار خود تمرکز داشته باشید. طراحی یک ایده بد بر روی کاغذ ممکن است به ایده بهتری بیانجامد که ترسیم آن در ذهن وجود نداشت.

 

  1. طراحی خود را ساده تر کنید

مایکل، معتقد است بیروت یکی از طراحان مشهور در زمینه لوگو ، اولین و مهم ترین چیزی  که در طراحی لوگو باید رعایت شود سادگی آن است. اگرچه این جمله کمی ساده به نظر می‌رسد اما یکی از مهم ترین قوانین در حوزه طراحی است. سادگی ، باعث می‌شود لوگو طراحی شده قابل تشخیص ، به یاد ماندنی و تطبیق پذیر باشد طراحی یک لوگو ساده بسیار چالش برانگیز است. اگرچه به نظر می‌رسد کار دشواری در پیش نداشته باشید اما هر کدام از اشیا باید به درستی در جای خود قرار گیرد. اگر یکی از قابلیت های موجود شما را به هدف مورد نظرتان نزدیک نکی‌کند بهتر است آن را حذف کنید.

 

  1. از منابع آنلاین برای ایده یابی استفاده کنید

همانطور که می‌دانید امروزه تعدادد گالری های الهام بخش بسیار زیاد شده است. اگر جستوجویی در گوگل انجام دهید به نتایج شگفت انگیزی دست پیدا می‌کنید. شما می‌توانید برای دسترسی به سبک ها ، رنگ ها و شکل هایی که ماهیت برند را نشان میدهد از این کتاب ها و گالری ها استفاده کنید. همچنین می‌توانید از این طرح ها برای بررسی و مقایسه با طرح های خود استفاده کنید و از مثال های موجود نهایت استفاده را کنید.

 

  1. برای مخاطبان طراحی کنید نه مشتریان

مشتریان هزینه طراحی لوگو را پرداخت می‌کنند اما آیا باید طراحی را برا آنها انجام دهید؟ قطعا خیر.

Vincent Burkhead در این باره می‌گوید:

برای مشتریان خود طراحی نکیند. طراحی خود را برای مخاطبان انجام دهید. تمایلات شخصی مشتری خود را به هنگام طراحی خلاقانه اعمال نکنید.

استفاده از ایده های مشتریان یک روش رایج است. در برخی از موارد این افراد ممکن است ایده ها و نظرات خوبی داشته باشند اما در بیشتر موارد به دنبال سبک خاصی هستند و دوست دارند لوگویی که شبیه لوگوی رقیب خود داشته باشند بدون اینکه به تاثیر این امر فکر کنند. طراحی لوگو بر اساس درخواست های مشتری فقط باعث خوشحالی او می‌شود اما نتیجه طولانی مدت خوبی به همراه نخواهد داشت. در عوض بهتر است مخاطبان هدف مشتریان خود را بشناسید و سعی کنید لوگویی طراحی کنید که در طولانی مدت موفقیت بیشتری کسب کند.

 

311
0
Print Friendly, PDF & Email

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید...

دیدگاه بگذارید

avatar

نمونه لوگوهای طراحی شده در استودیو مونس خواه