۵۰ نکته حرفه ای در مورد طراحی لوگو – سری پنجم

طراحی بصری به معنای داشتن مهارت های طراحی است. اینکه چگونه می‌توانید ایده ای را اجرا کنید و سبک انتخاب شده را به کار ببندید. ممکن است مفهوم انتخابی قوی باشد، سبک مناسب انتخاب گردد اما اجرای ضعیف آن نتیجه بسیار بدی بر روی طراحی شما خواهدد داشت.

  1. سه اصل مهم: مفهوم ، سبک و طراحی بصری

زمانی که طراحی لوگو به ماهیت اصلی خویش بر می‌گردد می‌توان آن را به سه ناحیه اصلی طبقه بندی کرد: مفهوم ، سبک و طراحی بصری.

مفهوم، روح طراحی است و تقریبا انتخاب سبک را دیکته می‌کند.

سبک دربرگیرنده طراحی زیباست و به طور مداوم در حال تغییر است.

طراحی بصری نیز به معنای داشتن مهارت های طراحی است. اینکه چگونه می‌توانید ایده ای را اجرا کنید و سبک انتخاب شده را به کار ببندید. ممکن است مفهوم انتخابی قوی باشد، سبک مناسب انتخاب گردد اما اجرای ضعیف آن نتیجه بسیار بدی بر روی طراحی شما خواهدد داشت. زمانی که مفهوم، سبک و طراحی بصری هر کدام به درستی مدیریت می‌شود، یک طراحی خوب ایجاد می‌گردد.

 

  1. از تقلید بپرهیزید

اگر به یک سوپر مارکت بروید و ردیفی از نوشابه هایی با بطری قرمز رنگ را مشاهده کنید ، کدام برند را انتخاب می‌کنید؟ خوب هر شرکتی رقبایی دارد بنابراین درک صحیح موقعیت برند برای داشتن یک طراحی منخصر بفرد ضرور است. تقلید کردن از رقبا نتیجه خوبی در پی نخواهد داشت

 

  1. از ارتباط کلمات استفاده کنید

ارتباط کلمات بهترین روش برای ایجاد سریع ایده های مناسب است.

در مرکز کاغذ چند کلمه ای که مرتبط با پرويه است را قرار دهید. به عنوان مثال زمانی که در حال طراحی لوگو برای شرکت استخدامی هستید ، می‌توانید از کلماتی چون مردم ، کد و اشتغال استفاده کنید. از میان تمامی کلمات ، کلمه های مرتبط را استخراج کنید. زمانی که ایده ای برای طراحی لوگو ندارید می‌توانید از این روش استفاده کنید. سایر کلمات را نیز طبقه بندی کنید. در نهایت لیستی از کلمات مرتبط خواهید داشت. بعد از بئست آوردن این لیست ، کلمات را کنار هم قرار دهید و طراحی زیبایی از آن ایجاد کنید.

 

  1. کافیست طراحی خوبی انجام دهید

اصلا مهم نیست ایده شما چقدر هوشمندانه است ، ممکن است سایر افراد نیز به همین ایده دست پیدا کرده باشند. همه ما از تاثیرات یکسانی احاطه شده ایم و در معرض اشکال ، فرم ها و الگوهای یکسان قرار داریم. با وجود چنین شرایطی که هزاران طراح بر روی پروژه های مشابه کار می‌کنند. متمایز بودن بسیار مهم است اما سعی نکنید خود را بیش از حد اصیل نشان دهید. همین که طراحی خوبی ارائه دهید کافیست.

 

  1. به ایده های غیر مفید زیاد پایبند نباشید

حتما برای ما هم پیش آمده است که ایده عالی در ذهن داشتید اما در عمل نتیجه خوبی از آن نگرفته اید. به جای اینکه ساعت ها زمان روی آن صرف کنید بهتر است به سراغایده دیگری بروید. نقل قول زیر از Chip Kidd اهمیت این موضوع را به خوبی نشان می‌دهد:

هرگز عاشق یک تیده خاص نشوید. ایده های بسیار زیادی در جهان وججود دارد. اگر ایده ای برایتان کارساز و مفید نیود، همیشه ایده دیگری نیز وجود داید. پس به سراغ آن بروید

0
Print Friendly, PDF & Email

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید...دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های الزامی علامت گذاری شده اند *

نمونه لوگوهای طراحی شده در استودیو مونس خواه

× Chat with us on WhatsApp