۵۰ نکته حرفه ای در مورد طراحی لوگو – سری هفتم

باید به این نکته توجه داشته باشید که حدود ۳۰ سال قبل ، طراحی لوگو توسط دست انجام می‌شد. لوگوهای مشهوری که ما امروز عاشق آنها هستیم (همچون لوگوی نایکی ، کوکا کولا و استار باکس) کلا با دست طراحی شده بودند

 

  1. لوگو توسط دست طراحی شده است

باید به این نکته توجه داشته باشید که حدود ۳۰ سال قبل ، طراحی لوگو توسط دست انجام می‌شد. لوگوهای مشهوری که ما امروز عاشق آنها هستیم (همچون لوگوی نایکی ، کوکا کولا و استار باکس) کلا با دست طراحی شده بودندو نرم افزار ایلوستریتور و کرل و … یک ابزار جدید برای طراحی است. شما میتوانید طرح های خود را بر روی کاغذ ترسیم کنید ، تازمانی که آماده نشدید ، نسخه وکتور لوگو خود را ایجاد نکنید (یعنی نیازی به انجام اینکار نیست).

 

  1. از نرم افزار مناسب استفاده کنید

یک لوگو ممکن است در اندازه های مختلفی مورد استفاده قرار گیرد. به همین خاطر کار هنری شما باید بدون کاهش کیفیت و مقیاس پذیرباشد. برای دسترسی به چنین اثری ، استفاده از نرم افزار های وگتور همچون ایلوستریتور و … الزامی است.

تصاویر وکتوری معمولا از نقاط دقیقی تشکیل شده است که می‌توان آن را بدون کاهش کیفیت در هر مقیاسی مورد استفاده قرار داد. تصاویری که بر اسا پیکسل هستند (همچون تصاویری که توس طنرم افزار فتوشاپ طراحی می‌شود) با افزایش اندازه ، تغییر پیکسل می‌دهند. یکی از رایج ترین نرم افزار های وکتوری که توسط طراحان مورد استفاده قرار می‌گیرد ، ادوبی ایلوستریتور است. با این حال نرم افزار های جایگرین دیگری همچون Inkscape نیز وجود دارد.

 

  1. ویرایش های قدیمی طراحی ها را نگه دارید

زمانی که در حال کار بر روی طراحی خود در نرم افزارهایی همچونن ایلوستریتور و کرل و فتوشاپ هستید و به یک ایده جالب دست پیدا می‌کنید. بهتر است از نسخه قدیمی خودد یک کپی بگیرید تا در صورت بروز مشکل به دردسر نیفتید. اگرچه ممکن است از نسخه اولیه خود زیاد راضی نباشید اما داشتن مراحل توسعه کار بسیار مهم است. اگر نسخه های قبلی را داشته باشید می‌توانید به عقب برگردید و در صورت نیاز دوباره طراحی کنید.

 

  1. خود را به عنوان یک معیار در نظر بگیرید

برای اینکه بتوانید کار را به جلو ببرید باید خود را همانند یک معیار بدانید. به عنوان یک طراح باید بتوانید کارهایی ایجاد کنید که با کارهای هنری طراحان بزرگ قابل مقایسه باشد. استفاده از ابزار ها و سایت هایی همچون پینترست و Dribble برای یافتن کارهای هنری با کیفیت که توسط طراحان با استعداد ایجاد شده است می‌تواند مفید باشد. هر روز به دنبال کارهایی باشید که برایتان الهام بخش است، طراحی مورد نظر را خوب مطالعه کنید تا بفهمید چه چیزی باعث تمایز این اثر شده است و در نهایت کار خود را آغاز کنید.

 

  1. از خطوط راهنما استفاده کنید

زمانی که در حال کار بر روی لوگو خود هستید ، از گرید ها و راهنما ها استفاده کنید تا طراحی خوبی داشته باشید. Brent Galloway در این باره می‌گوید:

یک لوگو باید قابل توصیف ، به یاد ماندنی ، موثر و مقیاس پذیر باشد. برای دسترسی به این موارد مطمئن شوید لوگویی را طراحی می‌کنید که متعلق به یک زمتن خاص نیست. لوگوی خود را بر روی گرید ترسیم کنیدو سعی کنید  از تصاویر هندسی بهره مند شوید

228
0
Print Friendly, PDF & Email

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید...

دیدگاه بگذارید

avatar

نمونه لوگوهای طراحی شده در استودیو مونس خواه