۵۰ نکته حرفه ای در مورد طراحی لوگو – سری هشتم

برخی از اوقات برای اینکه طراحی خوب و قابل قبولی داشته باشید باید طراحی خود را با چشم اصلاح نمایید. این موضوع در طراحی تایپوگرافی رایج است اما در طراحی لوگو نیز اعمال می‌شود.

  1. اصلاحات چشمی را درک کنید

اگرچه ما یکی از طرفداران گریدها و خطوط راهنماها هستیم اما برخی از اوقات نمی‌توان به درستی از این موارد استفاده کرد. برخی از اوقات برای اینکه طراحی خوب و قابل قبولی داشته باشید باید طراحی خود را با چشم اصلاح نمایید. این موضوع در طراحی تایپوگرافی رایج است اما در طراحی لوگو نیز اعمال می‌شود. به طور خلاصه ، از گرید ها به عنوان یک راهنما استفاده کنید.

 

  1. سبک های مختلف تایپوگرافی را بدانید

برای برقراری ارتباط و نشان دادن مشخه اصلی یک برند می‌توانید از تایپوگرافی استفاده کنید. قبل از اینکه بخواهید طرح اولیه یک ایده را ترسیم کنید، باید هدف از ایجاد آن را درک کنید. باید بدانید که سبک های مختلف تایپوگرافی چه معنایی دارند و چگونه می‌توانند واکنش های احساسی و عاطفی مخاطب را تحریک کنند. به عنوان مثال اگر می‌خواهید شرکت شما قدرتمند ، برجسته و مدرن ظاهر شود از فونت هایی همچون Open Sans یا Helvetica استفاده کنید. دانستن معنای حروف و فونت خاص و اینکه چگونه می‌توانند برند شما را به مخاطب نشان دهند ، می‌تواند در انتخاب تایپوگرافی مناسب برای طراحی لوگوی شما مفید باشد.

 

  1. با یک رنگ در ذهن ، کار طراحی را آغاز کنید

لوگو باید بر اساس یک رنگ واحد طراحی شده باشد. حتما از خود می‌پرسید چرا؟ دلیل این امر بسیار ساده است. لوگو باید همه کاره باشد و استفاده ا یک رنگ واحد می‌تواند به این موضوع کمک کند. البته استفاده از رنگ های متعدد در طراحی لوگو اشکالی ندارد اما باید از یک رنگ برای طراحی لوگوی خود استفاده کنید.

 

  1. فونت های موجود را اصلاح کنید

اگر به دنبال ایجاد یک فونت منحصر بفرد هستید می‌توانید فونت موجود را اصلاح کنید. Jacob Cass در این باره می‌گوید:

از سفارشی سازی فونت خود هراس نداشته باشید. سفارشی سازی فونت ها به شما اجازه می‌دهد نگاه متمایزی به ایجاد لوگوی منحصربفرد و به یادماندنی داشته باشید.

 

  1. فونت های مناسب بخرید و استفاده کنید

همانطور که می‌دانید تایپوگرافی بخش ضروری طراحی لوگوست. این موضوع بدین معناست که مجموعه فونت ما باید بهترین باشد. فونت های مختلفی وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید. واقعیت این است که فونت های رایگان تنها برای استفاده شخصی ساخته شده اند و نمیتوان از آنها برای طراحی یک لوگوی ایده آل استفاده کرد.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_empty_space height=”50px”][vc_column_text]

 

245
0
Print Friendly, PDF & Email

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید...

دیدگاه بگذارید

avatar

نمونه لوگوهای طراحی شده در استودیو مونس خواه