۵۰ نکته حرفه ای در مورد طراحی لوگو – سری نهم

 

  1. لوگوی خود را تست کنید

برای تست و بررسی لوگوی طراحی شده ، می‌توانید از افزونه ای به نام LiveSurface در نرم افزار ایلوستریتور استفاده کنید. این افزونه اپلیکیشن مک است که در نرم افزار ایلوستریتور ادغام شده است و به شما اجازه می‌دهد ایده های طراحی خود را در دیک دنیای واقعی و بدون ترک رابط ایلوستریتور تجسم کنید. البته باید بدانید که این افزونه رایگان نیست و برای استفاده از آن باید هزینه ای را بصورت ماهانه پرداخت کنید.

شرکت ها و طراحان مختلفی وجود دارد که در حال طراحی موکاپ های فتوشاپ از عناصر برندینگ هستند و شما می‌توانید به سادگی آنها را خریداری کنید و در طراحی های خود به کار ببرید. بیشتر این فالب ها از smart objects استفاده می‌کنند. این موضوع بدین معناست که می‌توانید محتوای اشیا را تغییر دهید و آن را به صورت خودکار بر روی اشیای خود اعمال نمایید

 

  1. در طراحی زمان استراحت داشته باشید

طراحی یک فرایند شخصی و صمیمی است. شما می‌توانید به مدت چند ساعت و بدون استراحت بر روی طراحی خود کار کنید. بهتر است زمانی را برای دور بودن از طراحی خود اختصاص دهید تا بتوانید با چشمانی باز در مورد آن تصمیم بگیرید. برای اینکه کار شما از بالاترین درجه استاندارد برخوردار باشد باید این گزینه را مد نظر داشته باشید. تفریبا هر زمانی که از این گزینه در طراحی استفاده کنید ، متوجه خواهید شد که طراحی شما به تغییراتی نیاز دارد.

 

  1. نپرسید “شما چه فکر میکنید؟”

حتما برای شما هم پیش آمده است که به هنگام نشان دادن لوگو یا طراحی خود به مشتری با مشکلاتی مواجه شده اید. بیشتر افراد سعی می‌کنند طراحی زیبای شما را بد جلوه دهند. باید بدانید که مقصر اصلی ماجرا خود شما هستید زیرا نحوه صحیح نمایش طراحی خود را نمی‌دانید. زمانی که از مشتریان خود سوالاتی همچون “شما چه فکری می‌کنید” را میپرسید با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد.

بعد از پرسیدن این سوال آنها به دنبال نقاط ضعف و مشکلات طراحی شما می‌گردند تا آن را پیدا کنند. در هایت ایده شما را یه چالش می‌کشند و از آن ایراد خواهند گرفت. بنابراین به خاطر داشته باشید که پرسیدن این سوال تمامی زحمات شما را به هدر خواهد داد. از پرسیدن چنین سوال هایی اجتناب کنید.

 

  1. فایل ها خروجی را کامل تحویل دهید

بعد از اینکه کار طراحی لوگو به پایان رسید و آن را کامل کردید باید فایل های خود را آماده کنید. برای اینکار بهتر است انواع مختلفی از فایل ها را آماده کنید. این فایل ها شامل موارد زیر است:

فایل های وکتوری (EPS و PDF ، Ai)

  • نسخه CMYK
  • نسخه رنگ پنتون
  • نسخه تک رنگ سیاه / تک رنگ سفید

فایل رستر

  • JPEG
  • PNG

 

  1. وزن نسخه سفید لوگو را کاهش دهید

زمانی که لوگو خود را تبدیل می‌کنید و آن را بر روی پس زمینه سیاه رنگ مورد استفاده قرار می‌دهید ممکن است اتفاقات عجیبی رخ دهد. یک توهم نوری اتفاق می‌افتد که با عنوان پدیده تابش شناخته شده است. در این شرایط نسخه سفید ۱۰۰ درصد بزرگتر دده می‌شود. برای از بین بردن این توهم ، باید وزن کلی لوگو کاهش پیدا کند. ساده ترین رویکرد اضافه کردن استروک به کار هنری است (وزن لوگو به کار هنری ما بستگی دارد بنابراین باید با چشم قضاوت کنید). سپس باید استروک را قبل از استفاده از ابزار Pathfinder برای حذف وزن (weight) اضافی ، outline کنید.

248
1+
Print Friendly, PDF & Email

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید...

دیدگاه بگذارید

avatar

نمونه لوگوهای طراحی شده در استودیو مونس خواه