۵۰ نکته حرفه ای در مورد طراحی لوگو – سری دهم

وقتی قصد طراحی یک لوگو را دارید ، یکی از اهداف شما این است که معنی و مفهوم ارزش های اساسی کمپانی را تا حد امکان ساده سازی کنید.

 1. در طراحی لوگو lock-up را ایجاد کنید

یک lock-up واژه ای است که برای تووصیف طرح لوگو با آیکون ها ، فونت و متن استفاده می‌شود. برای اینکه مطمئن شوید لوگو شما همه کاره و تطبیق پذیر است باید lock-up را ایجاد کنید. به عنوان مثال اگر لوگوی شما از یک آیکون استفاده کرده است ایجاد نسخه های مختلف به همراه آیکون ضروری است.

 

 1. فایل های مختلف چاپ و وب تحویل دهید

فایل های ایجاد شده برای وب و چاپ باید به صورت متفاوت مد نظر گرفت. همانطور که می‌دانید از رنگ های RGB (قرمز ، سیز ، آبی) استفاده میکند. این موضوع بدین معناست که همه رنگ ها با یکدیگر ترکیب می‌شوند تا رنگ سفید را ایجاد کنند. در نسخه چاپی معمولا از CMYK استفاده می‌شود. در این شرایط همه رنگ ها با هم ترکیب می‌شود تا رنگ سیاه به دست آید.

کارهای هنری برای وب معمولا ۷۲ نقطه در هر اینچ دارد در حالیکه کارهای چاپی حداقل ۳۰۰  DPI است. برای چاپ بهتر است فایل های مبتنی بر وکتور در اختیار مشتری قرار گیرد زیرا چاپ خوبی خواهد داشت.

برای کاربرد لوگو در صفحات وب ، بهتر است فایل JPEG ارائه شود. اگر شفافیت فایل مد نظر باشد باید فایل PNG نیز تهیه شود. فایل های وکتور را میتوان به صورت آنلاین نیز مورد استفاده قرار داد. در این شرایط لوگو شما بر روی صفخات نمایش رتینا به شدت شارپ و تیز دیده خواهد شد و باید از فایل SVG استفاده شود. اگر فایل ادوبی را ذخیره می‌کنید بهتر است از SVGO استفاده کنید تا فایل ها را پاکسازی نمایید.

 

 1. فرایند طراحی را به فروش برسانید نه لوگو را

نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که شما در حال فروش مهارت ها  خدمات خود هستید. من همیشه این جمله را از مشتریان می‌شنوم که می‌پرسند قیمت لوگو چقدر شد؟

پاسخ به این سوال بر روی یک مفهوم اصلی تمرکز دارد و آن هم ارزش است. بهترین روش برای فراهم آوردن ارزش ، ایجاد و توسعه اعتماد در میان مشتریان است. از همان ایتدا با مشتریان خود صادق باشید. من همیشه به آنها می‌گویم که اگر به دنبال طراحی ارزان قیمت لوگو هستند باید به سراغ شخص دیگری بروند. اما اگر به دنبال لوگوی با کیفیت و منحصر بفرد می‌گردند، میتوانیم با هم همکاری خوبی داشته باشیم. این مکالمه میتواند سطح اعتماد و ارزش را افزایش دهد.

 

 1. لوگو را Tag Line نکنید

این آیتم مشکلی ایجاد نمیکند اما جزو طرح لوگو به شمار نمی‌رود. وقتی قصد طراحی یک لوگو را دارید ، یکی از اهداف شما این است که معنی و مفهوم ارزش های اساسی کمپانی را تا حد امکان ساده سازی کنید. شکی نیست هنگامی که سایز لوگو را برای استفاده روی یک خودکار کاهش می‌دهند ، Tag Line ها به طور محسوسی غیر قابل تشخیص شده و به عبارت دیگر ناخوانا می‌شوند. Tag Line یا اصل مطلب ، را میتوان در حاهایی که فضای بیشتری برای چاپ وجود دارد مثل فکس ها و یا سربرگ ها مورد استفاده قرار داد.

 

 1. توسعه یک طرح “خط مونتاژ”

برای تولید پی در پی لوگو های با کیفیت ، باید فرایند طراحی یا خط مونتاژ خود را بهبود و گسترش دهید.

این فرایند شامل مراحل زیر است:

 • تحقیق و جستوجو
 • بارش مغزی و تولید ایده
 • کشیدن طرح های اولیه
 • بهبود و ارتقای طرح های وکتور
 • ارسال طرح برای مشتری
 • حذف یا اضافه کردن آنچه مشتری می‌خواهد
 • نهایی سازی و تکمیل طرح و ارسال مجدد برای مشتری

هر چند ممکن است بخواهید دستورالعمل را کمی تغییر دهید ، اما ایم مراحل را در طراحی هر لوگو دنبال کنید. این به شما کمک می‌کند کارتان ساده تر شده ، کار هدفمند و سازماندهی شده بماند، تمرکز روی قسمت هایی که لازم است از بین نرود و بهترین کیفیت و منسجم ترین نتایج را بدست آورید.

269
0
Print Friendly, PDF & Email

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید...

دیدگاه بگذارید

avatar

نمونه لوگوهای طراحی شده در استودیو مونس خواه