۵۰ نکته حرفه ای در مورد طراحی لوگو – سری دهم

وقتی قصد طراحی یک لوگو را دارید ، یکی از اهداف شما این است که معنی و مفهوم ارزش های اساسی کمپانی را تا حد امکان ساده سازی کنید.

 1. در طراحی لوگو lock-up را ایجاد کنید

یک lock-up واژه ای است که برای تووصیف طرح لوگو با آیکون ها ، فونت و متن استفاده می‌شود. برای اینکه مطمئن شوید لوگو شما همه کاره و تطبیق پذیر است باید lock-up را ایجاد کنید. به عنوان مثال اگر لوگوی شما از یک آیکون استفاده کرده است ایجاد نسخه های مختلف به همراه آیکون ضروری است.

 

 1. فایل های مختلف چاپ و وب تحویل دهید

فایل های ایجاد شده برای وب و چاپ باید به صورت متفاوت مد نظر گرفت. همانطور که می‌دانید از رنگ های RGB (قرمز ، سیز ، آبی) استفاده میکند. این موضوع بدین معناست که همه رنگ ها با یکدیگر ترکیب می‌شوند تا رنگ سفید را ایجاد کنند. در نسخه چاپی معمولا از CMYK استفاده می‌شود. در این شرایط همه رنگ ها با هم ترکیب می‌شود تا رنگ سیاه به دست آید.

کارهای هنری برای وب معمولا ۷۲ نقطه در هر اینچ دارد در حالیکه کارهای چاپی حداقل ۳۰۰  DPI است. برای چاپ بهتر است فایل های مبتنی بر وکتور در اختیار مشتری قرار گیرد زیرا چاپ خوبی خواهد داشت.

برای کاربرد لوگو در صفحات وب ، بهتر است فایل JPEG ارائه شود. اگر شفافیت فایل مد نظر باشد باید فایل PNG نیز تهیه شود. فایل های وکتور را میتوان به صورت آنلاین نیز مورد استفاده قرار داد. در این شرایط لوگو شما بر روی صفخات نمایش رتینا به شدت شارپ و تیز دیده خواهد شد و باید از فایل SVG استفاده شود. اگر فایل ادوبی را ذخیره می‌کنید بهتر است از SVGO استفاده کنید تا فایل ها را پاکسازی نمایید.

 

 1. فرایند طراحی را به فروش برسانید نه لوگو را

نکته ای که باید به خاطر داشته باشید این است که شما در حال فروش مهارت ها  خدمات خود هستید. من همیشه این جمله را از مشتریان می‌شنوم که می‌پرسند قیمت لوگو چقدر شد؟

پاسخ به این سوال بر روی یک مفهوم اصلی تمرکز دارد و آن هم ارزش است. بهترین روش برای فراهم آوردن ارزش ، ایجاد و توسعه اعتماد در میان مشتریان است. از همان ایتدا با مشتریان خود صادق باشید. من همیشه به آنها می‌گویم که اگر به دنبال طراحی ارزان قیمت لوگو هستند باید به سراغ شخص دیگری بروند. اما اگر به دنبال لوگوی با کیفیت و منحصر بفرد می‌گردند، میتوانیم با هم همکاری خوبی داشته باشیم. این مکالمه میتواند سطح اعتماد و ارزش را افزایش دهد.

 

 1. لوگو را Tag Line نکنید

این آیتم مشکلی ایجاد نمیکند اما جزو طرح لوگو به شمار نمی‌رود. وقتی قصد طراحی یک لوگو را دارید ، یکی از اهداف شما این است که معنی و مفهوم ارزش های اساسی کمپانی را تا حد امکان ساده سازی کنید. شکی نیست هنگامی که سایز لوگو را برای استفاده روی یک خودکار کاهش می‌دهند ، Tag Line ها به طور محسوسی غیر قابل تشخیص شده و به عبارت دیگر ناخوانا می‌شوند. Tag Line یا اصل مطلب ، را میتوان در حاهایی که فضای بیشتری برای چاپ وجود دارد مثل فکس ها و یا سربرگ ها مورد استفاده قرار داد.

 

 1. توسعه یک طرح “خط مونتاژ”

برای تولید پی در پی لوگو های با کیفیت ، باید فرایند طراحی یا خط مونتاژ خود را بهبود و گسترش دهید.

این فرایند شامل مراحل زیر است:

 • تحقیق و جستوجو
 • بارش مغزی و تولید ایده
 • کشیدن طرح های اولیه
 • بهبود و ارتقای طرح های وکتور
 • ارسال طرح برای مشتری
 • حذف یا اضافه کردن آنچه مشتری می‌خواهد
 • نهایی سازی و تکمیل طرح و ارسال مجدد برای مشتری

هر چند ممکن است بخواهید دستورالعمل را کمی تغییر دهید ، اما ایم مراحل را در طراحی هر لوگو دنبال کنید. این به شما کمک می‌کند کارتان ساده تر شده ، کار هدفمند و سازماندهی شده بماند، تمرکز روی قسمت هایی که لازم است از بین نرود و بهترین کیفیت و منسجم ترین نتایج را بدست آورید.

سخن نهایی

استودیو طراحی مونس خواه یکی از معتبرترین شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم می باشد که در زمینه طراحی لوگو، طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی تخصص دارد. این شرکت تعرفه طراحی لوگو مختص خود را دارا بوده و در مقابل هر سفارش طراحی لوگو ، قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگو خاصی را ارائه داده و لوگوی مورد نظر را طراحی می نماید.

جهت دیدن نمونه کارها و سفارش طراحی به سایت استودیو طراحی مونس خواه مراجعه نمایید.

|
0
| 501

۵۰ نکته حرفه ای در مورد طراحی لوگو – سری سوم

برند دقیقا همان چیزی است که افراد در مورد شما و شرکتتان حس می‌کنند با تعامل برقرار کردن می‌توان به این موضوع پی برد. بهترین روش برای درک این موضوع این است که تصور کنید لوگوی شرکت همانند صورت شماست.   لوگو و برند را با هم اشتباه نگیرید بیشتر افراد همچون طراحان ، لوگو […]

روانشناسی فونت و الهام از تایپوگرافی در طراحی لوگو – بخش اول

ارتباطات برای همه کارهایمان ضروری است، بیایید با آن روبرو شویم. در حالی که شما در حال تلاش برای ایجاد ارتباط با مخاطب خود به عنوان یک برند نوپا، تاسیس یک صنعت در حال رشد، ویا برقراری ارتباطی ساده با دیگران هستید، ارتباطات امری کلیدی است. با این حال، موارد زیادتری از ارتباط کلامی ساده […]

طوفان فکری و خلاقیت در طراحی لوگو (بخش سوم)

همانطور که در بخش اول و بخش دوم مقاله‌ی طوفان فکری و خلاقیت در طراحی لوگو گفته شد، لوگوی شما چهره شرکت شماست و اولین چیزی است که مشتریان، رقبا و تقریباً همه افراد روی کره زمین از الان تا ابد با تجارت شما ارتباط برقرارخواهند کرد. بنابراین بهتر است لوگوی خوبی داشته باشید. اما […]

نوشته‌ها را چگونه مانند یک طراح گرافیک بنویسیم؟

  شاید فقط ما این‌گونه هستیم. شاید علتش این است که ما چهار سال اخیر را در کنار طراحان گرافیک گذرانده‌ایم، به آن‌ها نگاه کرده، کار بر روی پروژه‌ها را تماشا کرده و از زیبایی آنچه انجام می‌دادند شگفت‌زده شده‌ایم. اغلب به استعدادهای آن‌ها حسادت می‌کنیم. نوشتن یک رسانه دیداری نیست. شما نمی‌توانید آخرین پست […]

روانشناسی فونت و الهام از تایپوگرافی در طراحی لوگو – بخش دوم

تایپوگرافی شگفت انگیز: الهام بخشی طراحی لوگو درک روانشناسی فونت و نحوه تایپ فونت های مختلف می تواند موجب تحریک احساسات مختلف شود، این که بدانید کدام تایپوگرافی مورد استفاده شما برای برقراری ارتباط در مورد مارک شما مناسب است، نکته کلیدی است. در حقیقت، فونتی که برای لوگوی شما استفاده می کنید، می تواند […]

روش های خلق نشانه (بخش اول)

همانطور که در مقالات قبلی گفته شد طراحی یک نشانه خلاقانه و پرمفهوم فراتر از آن است که می دانید. گاهی طراح برای درک کامل برند و نمایش بصری آن و یا حتی طراحی لوگو، طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...