۵۰ نکته حرفه ای در مورد طراحی لوگو – سری دوم

به خاطر داشته باشید که شناسایی رقبا همیشه هم کار آسانی نیست. برخی از اوقات مشتریان در مورد رقبای خود توضیحاتی خواهند داد اما ارزیابی های آنها ممکن است صحیح نباشد.

  1. رقبا را بررسی کنید

درک صحیح و شناخت رقبا بسیار ارزشمند است زیرا می‌توانید هویت مخاطبانی را بدست آورید که در حال حاضر با بخش مورد نظر آشنایی کافی دارند. این اطلاعات شما را مطمئن می‌سازد که از تقلید ناخواسته از برندهای موجود اجتناب می‌کنید. البته باید به خاطر داشته باشید که شناسایی رقبا همیشه هم کار آسانی نیست. برخی از اوقات مشتریان در مورد رقبای خود توضیحاتی خواهند داد اما ارزیابی های آنها ممکن است صحیح نباشد. به همین حاطر بهتر است اطلاعاتی که از مشتریان خود به دست آورده اید را با تحقیقات خود ترکیب کنید. به ماهیت رقبای اصلی نگاه کنید (افرادی که خدمات یا محصولات یکسانی را در اختیار مخاطبان هدف قرار می‌دهند). همچنین بهتر است ماهیت رقبای غیر مستقیم مشتریان را نیز شناسایی کنید. هدف شما طراحی لوگویی است که شرکت را از رقبایش متمایز می‌کند. تکرار دوباره کارهایی که رقبا انجام داده اند به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. ثبت بصری لوگوی رقبا و هویت آن بسیار ارزشمند است زیرا در نهایت می‌توانید لوگویی طراحی شده را قبل از تحوبل با آن مقایسه کنید و از متمایز بودن آن مطمئن شوید.

 

  1. مخاطبان هدف را بشناسید

باید مخاطبانی که کسب و کار موجود هدف قرار داده است بشناسید. در این شرایط قادر خواهید بود لوگویی طراحی کنید که برایشان جذاب است. برخی از شرکت ها می‌توانند مخاطبان هدف را با دقت شناسایی کنند اما برخی دیگر در این مورد مطمئن نخواهند بود یا ممکن است بخواهند همه افراد را هدف قرار دهند. در چنین شرایطی ، از مشتریان خود بخواهید مشتریان ایده آل خود را توصیف کنند. جمعیت مخاطبان هدف را نیز درک کنید. سن ، جنس ، موقعیت ، سطح ورودی ، سبک زندگی ، رفتار و موارد دیگر باید شناسایی شود. نیاز مشکلاتی باشید که ممکن است در زندگی روزمره خود تجربه کنند.

 

  1. طراحیتان کجا و چگونه استفاده می‌شود

می‌توان در مورد جایی که لوگو مورد استفاده قرار می‌گیرد فرضیاتی داشت. به عنوان مثال لوگوی یک شرکت ممکن است در سایت ، رسانه های اجتماعی ، کارت ویزت و فروشگاه مورد استفاده قرار گیرد. اما در هر کسب و کاری ممکن است محدودیت های خاصی در اندازه یا سناریوها وجود داشته باشد که باید در طول فرآیند طراحی مد نظر قرار گیرد ، به دست آوردن حقایق بسیار مهم است.

 

  1. گرایش ها را درک کنید ولی دنبال نکنید

در دنیای گرایش ها و تمایلات ، دنبال کردن مد بسیار ارزشمند است به خصوص اگر در یک جامعه مد محور زندگی می‌کنید. با این حال در دنیای طراحی لوگو این موردد به هیچ عنوان صحیح نیست. دنبال کردن تمایلات و گرایش های طراحی به این معناست که خود را در جامعه غرق می‌کنید و طراحی شما مشابه طراحی های دیگران است. هدف از طراحی لوگو کمک به شناخت برند است. ب همین خاطر بهتر است از دنبال کردن روند ها و گرایشات خودداری کنید و روی پای خود بایستید تا موفق شوید عیب دیگری که دنبال کردن گرایش ها دارد این است که طراحی شما بعد از مدتی قدیمی می‌شود.

حالا سوال اینجاست که از کجا می‌توان گرایش های موجود را شناسایی کرد؟ هر سال ، بیل گاردنر گزارشی را در مورد تمایلات و گرایش های موجود در حوزه طراحی لوگو جمع آوری می‌کند. او این کار را با جمع آوری لوگو در یک پایگاه داده آغاز می‌کند و سپس آنها را با لوگوهای سال قبل مقایسه می‌کند. هر گروه تازه‌ای که قبلا دیده نشده است به عنوان ترند در نظر گرفته می‌شود.

 

  1. بدانید کی و چرا طراحی خود را تغییر دهید

دلیل اصلی برای طراحی دوباره‌ یک لوگو ، غیر حرفه‌ای و قدیمی بودن ظاهر آن است. در این موارد ، ممکن است مشتری طراحی لوگو خودش را انجام داده باشد. انجام تحقیقات می‌تواند به شما کمک کند تغییرات مورد نیاز را تشخیص دهید. دلیل دیگر برای طراحی دوباره یک لوگو (حتی لوگویی که بسیار خوب طراحی شده و قابل تشخیص است) نشان دادن تغییراتی است که ددر کسب و کار مورد نظر ایجاد شده است. این تغییر می‌تواند یک ماموریت جدید ، ادغام با شرکت دیگر یا مالکیت باشد. طراحی دوباره یک عنصر بصری می‌تواند کارمندان را فراهم آورد. مقدار تغییری که باید بر روی لوگو انجام شود به تغییر اهداف ، ماموریت ها و برند بستگی دارد.

 

268
1+
Print Friendly, PDF & Email

پیشنهاد میکنیم این مقالات را هم بخوانید...

دیدگاه بگذارید

avatar

نمونه لوگوهای طراحی شده در استودیو مونس خواه