۵ دلیل که شما باید یک لوگو داشته باشید

اهمیت لوگو۱ استودیو مونس خواه

حتی اگر نام برند در طرح آن‌ ادغام نشده باشد، احتمالاً حداقل ۹۹٫۹۹% از مردم روی کره زمین می‌توانند نام برند را تشخیص دهند و آن را مشخص کنند؛ اما اگر به رسمیت شناختن جهانی و سلطه جهانی در صنعتتان برای شما خوب نیست، چند دلیل دیگر هم وجود دارد:

یک لوگو به این دلیل مهم است که:

۱. هویت خود را تغییر دهید

وسترن قدیمی را به خاطر بیاور که گاوچران‌ها چطور دامداری را برندسازی کرده بودند؟ آن‌ها این کار را برای نشان دادن مالکیت انجام دادند. لوگوی شما باید همان کار را انجام دهد؛ البته منهای درد علامت‌گذاری یک آهن‌داغ. بر روی محصولات خود، کارت ویزیتتان و وب‌سایتتان تمرکز کنید، لوگویتان با مالکیت ارتباط برقرار می‌کند. لوگویتان می‌تواند به مشتریان بالقوه دنیا و مشتریان احتمالی که دارید، بگوید که چه نوع محصول یا سرویسی را می‌فروشید و یا چه چیزی به مشتریان پیشنهاد می‌دهید.

اهمیت لوگو۲ استودیو مونس خواه

لوگوی Swirl Frozen Yogurt در مورد محصولی که شرکت می‌فروشد شک کمی باقی می‌گذارد، درحالی‌که لوگوی Noble Pillow با نام پادشاهی شرکت بازی می‌کند و نشان می‌دهد که این بالش برای خانواده سلطنتی مناسب است. جغد به‌طورمعمول نماد عقل و خرد است و در لوگوی Little Minds Book Box نیز این حس را القا می‌کند که مشتریان افراد باهوشی هستند. به‌عنوان‌مثال، بچه‌های باهوش.

۲. مشتریان جدید را تشویق کنید تا شما را بشناسند

ما در دنیای تک‌رنگ زندگی نمی‌کنیم. افراد به طراحی و رنگ‌های جالب کشیده می‌شوند. لوگویی که بسته‌بندی شما را نشان می‌دهد یا آن را زینت می‌دهد باید برای جلب توجه و تحریک حس کنجکاوی مشتریان احتمالی شما طراحی شود و باعث شود که آن‌ها حداقل نگاه کنند و امیدوارانه محصول شما را بخرند.

اهمیت لوگو۳ استودیو مونس خواه

رستوران Forager’s Table که در غذاهای خانگی تخصص دارد، غذای خوشمزه را با ایجاد لوگو که دارای سبک ارگانی است، در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. آن‌ها می‌توانند این لوگو را در تابلوها، منوها و وب‌سایتشان قرار دهند تا در جستجوی مصرف کنندگان گرسنه به دنبال این تجربه غذاخوری خاص باشند.

لوگو برای این نوع از لوازم آرایشی مراقبت از پوست به‌طور کامل مزایای محصول را به‌طور کامل و با طراوت، ملایم، طبیعی و سالم ارتباط می‌دهد. سادگی مؤثری مثل این باعث می‌شود که مشتری بخواهد آن را از قفسه بیرون کشیده و در سبد خرید خود قرار دهد.

۳. شما را از رقابت جدا می‌کنید

علائم ویژه‌ای وجود دارند که به نمایندگی از صنایع یا محصولات خاص می‌آیند. به‌عنوان‌مثال، چند مکان پیتزا با لوگو دیده‌اید که یک آشپز ایتالیایی و سرآشپز عروسکی را با یک کلاه سفید بلند و یک پوزخند بزرگ نشان می‌دهد؟ شاید یک پیتزای فوق‌العاده بزرگ را در دست داشته باشد؟ یک لوگوی خوب نشان می‌دهد که شما چه کسی هستید، اما باید شما را از بقیه متمایز کند. یک لوگوی خوب باید متفاوت باشد.

اهمیت لوگو۴ استودیو مونس خواه

اگرچه کسی به‌طورمعمول یک خرس را در جنگل با یک شرکت سرمایه‌گذاری همراه نمی‌کند و ممکن است از تصویر خرس و ارتباط آن با یک بازار بد اجتناب کند لوگوی Bear Creek Capital کار خوبی برای متمایز کردن این شرکت با یک تصویر روستایی دارد که با نام آن تطبیق داشته باشد؛ و قطعاً لوگوی Midnight Pizza از این آشپز ایتالیایی پوزخند به لب که قبلاً به آن عادت داشتیم اجتناب کرده است. به‌علاوه، همه ما می‌توانیم با زوزه گرگ برای پیتزا در اواخر شب ارتباط برقرار کنیم.

۴. وفاداری به برند

در زمان‌های مختلف، یک شرکت لوگو را مجدداً طراحی خواهد کرد، شاید برای به‌روزرسانی ظاهر و یا بازتاب برخی تغییرات شرکتی دیگر دست به این کار بزند. به‌عنوان یک بازاریاب، ما این کار را تائید می‌کنیم؛ اما به‌عنوان یک مصرف‌کننده، از آن متنفریم. وقتی به لوگوی مورد علاقه خود عادت کردیم و صاحبان کسب‌وکار آن را عوض کردند، احساس می‌کنیم به ما خیانت شده است. حالا باید ذهنمان را آرام کنیم تا چیز جدیدی پیدا کنیم. وفاداری برند بسیار مهم است و هر کسب‌وکار نیاز به رشد دارد. یک لوگوی آشنا راهی طولانی برای ایجاد وفاداری به برند دارد.

اهمیت لوگو۵ استودیو مونس خواه

هر دو این لوگوها روشن، متمایز هستند و به‌اندازه کافی جالب هستند که به‌یادماندنی باشند. با جای گرفتن این لوگوها روی محصولات، پیدا کردن آن‌ها در یک قفسه شلوغ بسیار آسان است.

۵. می‌تواند همه جا باشد

لوگوی خود را در انواع بازاریابی، بسته‌بندی، محصولات، رسانه‌های اجتماعی و وب‌سایت خود قرار دهید. این راهی است برای تبلیغ برند و پیام شما به‌طور پیوسته، چه در فروشگاه و چه در خانه مشتریان شما، به‌عنوان‌مثال، هر جایی که می‌خواهید باشید. اگر شما پیام برند خود را توسعه داده‌اید و با موفقیت آن را به لوگوی خود گره زده‌اید، هر کاری که می‌کنید و ایجاد کرده‌اید با لوگو و برند در ارتباط است.

اهمیت لوگو۶ استودیو مونس خواه

اهمیت لوگو۸ استودیو مونس خواه

|
0
| 1,175

شش اشتباه بزرگ طراحان لوگو

نمیتوان اهمیت لوگو را نادیده گرفت. لوگو نشانگر گرافیکی هویت یک شرکت است و این نماد کوچک چنان قدرتمند است که میتواند باعث شهرت یا صدمه زدن به شرکت شما شود. مهم نیست که چقدر خدمات شما شگفت انگیز است، اگر لوگوی شما به اندازه کافی خوب طراحی شده باشد، چگونه محصولات منحصر به فرد […]

مطالعه موردی طراحی لوگو | آئودی

در این پست شما تاریخچه طراحی لوگو آئودی و نام تجاری آن آشنا خواهید شد. آئودی به عنوان یکی از پیشروترین و برترین مارک های خودرو در جهان ظهور کرد. تقریبا بیش از یک قرن است که این شرکت رهبر برتر در طراحی خلاق و پیشرفت تکنولوژی در صنعت خودرو بوده است. با عملکرد و […]

۵۰۰ سال طراحی گرافیک در تصاویر چاپی

۵۰۰ سال طراحی گرافیک در تصاویر چاپی مسئله ای است که در کتاب تازه‌ای از انتشارات فایدون به نام «گرافیک: ۵۰۰ طرحی که مهم هستند» به آن اشاره شده. تاریخچه چاپ در سال ۱۴۵۵، معمار و نویسنده جوان ایتالیایی، اِنیا سیلویو بارتولومئو راسترلی (Enea Silvio Bartolomeo Piccolomini) در فرانکفورت بود که اولین نسخه کتاب مقدس […]

طراحی لوگو پزشکی

لوگو یا آرم عنصری گرافیکی از علائم یا برچسب‌ها است به‌طوری که با سبک حروف یا قلم خاصی تنظیم شده یا به صورت ویژه اما خوانایی چیده شده‌است. شکل، رنگ، سبک حروف و … باید مشخصاً از دیگر علایم مشابه بازار متفاوت باشد. به زبان عامیانه لوگو نشانه یا علامتی گرافیکی است که توسط سرمایه داران […]

خلاقیت و معنا در نشانه چه مفهومی دارد؟

بسیاری از افراد تصور می کنند طراحی نشانه کاری بسیار آسان است، از نظر آنها قرار دادن یک آیکون و نماد در کنار نام تجاری که با یک قلم مسخره تایپ شده است کاری آسان است. اما طراحی یک نشانه خلاقانه و پرمفهوم فراتر از آن است. گاهی طراح برای درک کامل برند و نمایش […]

ایده ها و دستورالعمل های طراحی لوگو حیوانات – بخش دوم

نگاهی به لوگو های حیوانی موفق هنگامی که شما شروع به تفکر در مورد آن کنید، شما قادر خواهید بود تمام انواع لوگو های حیوانات موفق را نام گذاری کنید. اکثر آنها برای برند ها و محصولات مورد استفاده قرار می گیرند که در واقع هیچ ارتباطی با حیوانات استفاده شده در لوگو یا کلا […]

guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...