۵ دلیل که شما باید یک لوگو داشته باشید

mini_اهمیت-لوگو۱-استودیو-مونس-خواه

حتی اگر نام برند در طرح آن‌ ادغام نشده باشد، احتمالاً حداقل ۹۹٫۹۹% از مردم روی کره زمین می‌توانند نام برند را تشخیص دهند و آن را مشخص کنند؛ اما اگر به رسمیت شناختن جهانی و سلطه جهانی در صنعتتان برای شما خوب نیست، چند دلیل دیگر هم وجود دارد:

۱. هویت خود را تغییر دهید

وسترن قدیمی را به خاطر بیاور که گاوچران‌ها چطور دامداری را برندسازی کرده بودند؟ آن‌ها این کار را برای نشان دادن مالکیت انجام دادند. لوگوی شما باید همان کار را انجام دهد؛ البته منهای درد علامت‌گذاری یک آهن‌داغ. بر روی محصولات خود، کارت ویزیتتان و وب‌سایتتان تمرکز کنید، لوگویتان با مالکیت ارتباط برقرار می‌کند. طراحی لوگو شما می‌تواند به مشتریان بالقوه دنیا و مشتریان احتمالی که دارید، بگوید که چه نوع محصول یا سرویسی را می‌فروشید و یا چه چیزی به مشتریان پیشنهاد می‌دهید.

چرا باید یک لوگو داشته باشید
چرا باید یک لوگو داشته باشید

لوگوی Swirl Frozen Yogurt در مورد محصولی که شرکت می‌فروشد شک کمی باقی می‌گذارد، درحالی‌که لوگوی Noble Pillow با نام پادشاهی شرکت بازی می‌کند و نشان می‌دهد که این بالش برای خانواده سلطنتی مناسب است. جغد به‌طورمعمول نماد عقل و خرد است و در لوگوی Little Minds Book Box نیز این حس را القا می‌کند که مشتریان افراد باهوشی هستند. به‌عنوان‌مثال، بچه‌های باهوش.

لوگوهای خوب برای شرکت های بزرگ نیستند. شاید تعجب کنید اما شرکت های کوچک به لوگوهای بهتری نیاز دارند.

چرا باید یک لوگو داشته باشید
چرا باید یک لوگو داشته باشید

۲. با لوگو مشتریان جدید را تشویق کنید تا شما را بشناسند

ما در دنیای تک‌رنگ زندگی نمی‌کنیم. افراد به طراحی و رنگ‌های جالب کشیده می‌شوند. لوگویی که بسته‌بندی شما را نشان می‌دهد یا آن را زینت می‌دهد باید برای جلب توجه و تحریک حس کنجکاوی مشتریان احتمالی شما طراحی شود و باعث شود که آن‌ها حداقل نگاه کنند و امیدوارانه محصول شما را بخرند.

رستوران Forager’s Table که در غذاهای خانگی تخصص دارد، غذای خوشمزه را با ایجاد لوگو که دارای سبک ارگانی است، در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. آن‌ها می‌توانند این لوگو را در تابلوها، منوها و وب‌سایتشان قرار دهند تا در جستجوی مصرف کنندگان گرسنه به دنبال این تجربه غذاخوری خاص باشند.

چرا به لوگو نیاز دارید
چرا به لوگو نیاز دارید

لوگو برای این نوع از لوازم آرایشی مراقبت از پوست به‌طور کامل مزایای محصول را به‌طور کامل و با طراوت، ملایم، طبیعی و سالم ارتباط می‌دهد. سادگی مؤثری مثل این باعث می‌شود که مشتری بخواهد آن را از قفسه بیرون کشیده و در سبد خرید خود قرار دهد.

۳. لوگو شما را از رقابت جدا می‌کند

علائم ویژه‌ای وجود دارند که به نمایندگی از صنایع یا محصولات خاص می‌آیند. به‌عنوان‌مثال، چند مکان پیتزا با لوگو دیده‌اید که یک آشپز ایتالیایی و سرآشپز عروسکی را با یک کلاه سفید بلند و یک پوزخند بزرگ نشان می‌دهد؟ شاید یک پیتزای فوق‌العاده بزرگ را در دست داشته باشد؟ یک لوگوی خوب نشان می‌دهد که شما چه کسی هستید، اما باید شما را از بقیه متمایز کند. یک لوگوی خوب باید متفاوت باشد.

چرا به لوگو نیاز دارید
چرا به لوگو نیاز دارید

اگرچه کسی به‌طورمعمول یک خرس را در جنگل با یک شرکت سرمایه‌گذاری همراه نمی‌کند و ممکن است از تصویر خرس و ارتباط آن با یک بازار بد اجتناب کند لوگوی Bear Creek Capital کار خوبی برای متمایز کردن این شرکت با یک تصویر روستایی دارد که با نام آن تطبیق داشته باشد؛ و قطعاً لوگوی Midnight Pizza از این آشپز ایتالیایی پوزخند به لب که قبلاً به آن عادت داشتیم اجتناب کرده است. به‌علاوه، همه ما می‌توانیم با زوزه گرگ برای پیتزا در اواخر شب ارتباط برقرار کنیم.

چرا به لوگو نیاز دارید
چرا به لوگو نیاز دارید

۴. وفاداری به برند

در زمان‌های مختلف، یک شرکت لوگو را مجدداً طراحی خواهد کرد، شاید برای به‌روزرسانی ظاهر و یا بازتاب برخی تغییرات شرکتی دیگر دست به این کار بزند. به‌عنوان یک بازاریاب، ما این کار را تائید می‌کنیم؛ اما به‌عنوان یک مصرف‌کننده، از آن متنفریم. وقتی به لوگوی مورد علاقه خود عادت کردیم و صاحبان کسب‌وکار آن را عوض کردند، احساس می‌کنیم به ما خیانت شده است. حالا باید ذهنمان را آرام کنیم تا چیز جدیدی پیدا کنیم. وفاداری برند بسیار مهم است و هر کسب‌وکار نیاز به رشد دارد. یک لوگوی آشنا راهی طولانی برای ایجاد وفاداری به برند دارد.

حتما بخوانید: معنی اشکال در طراحی گرافیک

هر دو این لوگوها روشن، متمایز هستند و به‌اندازه کافی جالب هستند که به‌یادماندنی باشند. با جای گرفتن این لوگوها روی محصولات، پیدا کردن آن‌ها در یک قفسه شلوغ بسیار آسان است.

۵. می‌تواند همه جا باشد

لوگوی خود را در انواع بازاریابی، بسته‌بندی، محصولات، رسانه‌های اجتماعی و وب‌سایت خود قرار دهید. این راهی است برای تبلیغ برند و پیام شما به‌طور پیوسته، چه در فروشگاه و چه در خانه مشتریان شما، به‌عنوان‌مثال، هر جایی که می‌خواهید باشید. اگر شما پیام برند خود را توسعه داده‌اید و با موفقیت آن را به لوگوی خود گره زده‌اید، هر کاری که می‌کنید و ایجاد کرده‌اید با لوگو و برند در ارتباط است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *