۵ سطح یک هویت بصری قوی

هویت بصری استودیو مونس خواه

تمایز

اولین مسئولیت یک طراح هویت بصری، تحلیل فضای رقابتی مشتری هست. این امر در شرایط کسب‌وکار یک حسابرسی رقابتی نامیده می‌شود، در این فرایند شما به فضای رقابت نگاه می‌کنید و می‌بینید چه محصولات و خدماتی ارائه می‌دهند، استراتژی برند آن‌ها چیست و موقعیت آن‌ها کجاست.

یکی از اهداف این کار، شناسایی یک استراتژی دیداری برای متمایز کردن مشتری در فضای رقابتی است. بیش از تصور شما، برخی صنایع دارای هویت‌های بصری شده‌اند؛ که ازنظر طراحی بد است، زیرا این امکان را به مشتری نمی‌دهد که انتخاب‌های مشخصی را بر اساس تصویر کسب‌وکار تعریف کند. این تعاریف طولانی برای گفتن این موضوع بود که لوگوها اشباع‌شده‌اند؛ اما این چیز بدی نیست چون یک فرصت دیگر فراهم می‌کند که توانایی‌های خود را بیازمایید و به مشتری نیز کمک می‌کند تا در سطح بالاتری رقابت کند.

انتخاب

از آنجا که در حال حاضر محصولات، خدمات و تجربیات همگی اشباع شده‌اند، پس فرآیند خرید اینک باارزش‌ها، اصول و ایده‌هایی در ارتباط خواهد بود که برای خریدار ارزشمند هستند. اکنون مسئولیت انتخاب بر روی شانه‌های مشتری قرار می‌گیرد و مسئولیت یک هویت بصری این است که این انتخاب را بسیار ساده‌تر ‌کند. ایده‌ها، ارزش‌ها و اصول شرکتی که با آن کار می‌کنید، به‌عنوان یک طراح باید در آن منعکس‌شده باشد تا بتوانید فرآیند انتخاب مشتری را آسان‌تر کنید.

پل رند می‌گوید: واکنش‌های مشتریان خود را پیش بینی کرده و نیازهای زیبایی‌شناختی خودتان را درک کنید.

این به آن معنی است که شما باید درک کنید که انتظارات و عناصر بصری که مشتریان در ارائه یک محصول می‌خواهند، چه هستند. اساسی‌ترین تجلی این اصل که همه ما شنیده‌ایم این است که باید چیزی ساخت که «حرفه‌ای» یا «با استانداردهای بالا» به نظر برسد.

شناسایی

زمانی که جاودانگی محصول یا خدمات خریداری‌شده، به مسئله بعدی تبدیل می‌شود. پل رند به خاطر توانایی‌اش در ایجاد نماد‌هایی که در طی زمان در صنایع بسیار رقابتی همچنان حفظ شده‌اند، مشهور است و این یکی از ویژگی‌های اصلی است که او را از بقیه متمایز می‌کند.

برای ایجاد جاودانگی یک هویت بصری، تحلیل دو مشخصات مهم است:

  1. چگونه رشد شرکت و تغییرات احتمالی در این صنعت بر درک نمادی که شما ایجاد می‌کنید، اثر می‌گذارد؟
  2. مهم‌ترین اصول بصری مانند تایپوگرافی، نسبت‌ طلایی و هندسه پایه که شما می‌توانید استدلال را از آن شروع کنید کدم‌ هستند؟

بازشناسی

آلینا ویلر طراحی هویت برند را با این جمله به ما یادآوری می‌کند: «به نظر می‌رسد که مشتریان ارزش‌هایشان را با خریدهای خود تطبیق می‌دهند.» مهم این است که شما به‌عنوان صاحب کسب‌وکار، داستان و نقاط عطف مخاطبان خود را قبل از خودشان بدانید و این چیزی است که بیشترین فایده را برای شما خواهد داشت.

با این ‌حال، اگرچه شما احتمالاً سعی کرده‌اید که بیش‌ترین معنی را در بخش «انتخاب» به مخاطب انتقال دهید، اما بازشناسی باری است که بیشتر روی شانه‌های شرکت قرار می‌گیرد. استراتژی‌های بازاریابی و رسانه‌ای که آن‌ها انتخاب می‌کنند و چگونگی استفاده از آن ‌استراتژی‌ها، بر درک مشتری تأثیر می‌گذارد.

همان‌طور که قبلاً در وبلاگ مونس خواه اشاره‌کرده‌ایم، وظیفه شما به‌عنوان یک طراح این است که این فرآیند را با تفکر به همه روش‌های جایگزین‌ احتمالی و استفاده از لوگوی خود و همچنین استفاده از بینش عمیق در روند طراحی خود، تسهیل کنید. آنچه بر روی یک بیلبورد بزرگ به طرز شگفت‌انگیزی خوب عمل می‌کند، ممکن است روی سربرگ همان عملکرد را نداشته باشد و در آن نقطه، ممکن است بخواهید همه‌چیز را حذف کنید.

فرهنگ

تحلیل عصری که ما در آن زندگی می‌کنیم، فرهنگ موجود در محیط شرکت، هم فرهنگ درونی (برای ایجاد حس آشنایی و استانداردها در شرکت) و هم فرهنگ بیرونی (برای ایجاد حس آشنایی، استانداردها و یا نوآوری یا سنت) در حوزه مسئولیت طراح است. همچنین مسئولیت جلوگیری از بازشناسی لوگو با نمادهای قبلی که قبلاً بدان معنا شناخته‌شده است، با طراح است.

بااین‌حال، القا کردن نماد با معنای مرتبط، زنده کردن طراحی ماندگار و نماد جذاب بصری، ایجاد یک داستان کامل، برند و فرهنگ در اطراف نماد، این‌ها همه مسئولیت شرکت هستند. چگونه یک قبیله در اطراف خود فرهنگی کامل ایجاد می‌کند که تنها توسط رهبری قوی ساخته می‌شود؛ داستان شرکت نیز همان‌گونه است.

همه ما نماد‌هایی را می‌شناسیم که با معنا، زمینه و احساسات بر اساس تاریخ و رفتار کسانی که از نماد‌ها برای شناسایی آن استفاده کرده‌اند، مرتبط است. صلیب شکسته نازی، صلیب یا لوگوی نایکی، همه این‌ها نمادهایی هستند که به ‌طور کامل با آن معنی که ما با آن آشنا هستیم مرتبط هستند.

طراحان به‌منظور اینکه ارزشمندتر شوند و استانداردهای زیبایی‌شناسی را بسازند، باید این ایده‌ها را درک کنند و آن‌ها را در فرآیندهای خود اجرا کنند. همه ما می‌دانیم که همه شرکت‌ها در سراسر جهان باید با این ایده‌ها زندگی کنند.

|
+1
| 422

۵۰ نکته حرفه ای در مورد طراحی لوگو – سری نهم

  لوگوی خود را تست کنید برای تست و بررسی لوگوی طراحی شده ، می‌توانید از افزونه ای به نام LiveSurface در نرم افزار ایلوستریتور استفاده کنید. این افزونه اپلیکیشن مک است که در نرم افزار ایلوستریتور ادغام شده است و به شما اجازه می‌دهد ایده های طراحی خود را در دیک دنیای واقعی و […]

۵۰ نکته حرفه ای در مورد طراحی لوگو – سری ششم

  بهتر است بر روی پیامی تمرکز کنید که با استفاده از یادداشت ۱۰ کلمه در مورد مزایای شرکت به دست آمده است. این واژه ها ممکن است احساسات ، صفات ، اشیا یا دوره های زمانی خاص باشند. لوگوی خوب معرف ماهیت شرکت شماست لوگو نمایش بصری همه مواردی است که رکت قصد دارد […]

سیر تکامل ۱۳ لوگوی مشهور

  چگونه لوگوهای نمادین در طول زمان تکامل یافته‌اند؟ آیا تغییرات لوگو معمولاً با دوره‌های رشد درآمد برای برندها مطابقت دارند؟ برای فهمیدن این مسئله شرکت C + R تحقیقی انجام داده است که نشان‌دهنده تغییرات مهم لوگو در ۱۳ نوع برند معروف هست: استارباکس، اپل، گوگل، آمازون، Levi’s، مایکروسافت، Dell، توییتر، نایکی، کوکاکولا، آی […]

نوشته‌ها را چگونه مانند یک طراح گرافیک بنویسیم؟

  شاید فقط ما این‌گونه هستیم. شاید علتش این است که ما چهار سال اخیر را در کنار طراحان گرافیک گذرانده‌ایم، به آن‌ها نگاه کرده، کار بر روی پروژه‌ها را تماشا کرده و از زیبایی آنچه انجام می‌دادند شگفت‌زده شده‌ایم. اغلب به استعدادهای آن‌ها حسادت می‌کنیم. نوشتن یک رسانه دیداری نیست. شما نمی‌توانید آخرین پست […]

مطالعه موردی طراحی لوگو – نایک (Swoosh مشهور)

در دنیای خلاق طراحی، Nike Swoosh بدون شک یک لوگو برند درخشان با یک پیام ساده و واضح است. مفهوم پشت Swoosh متفکرانه است – ظرافت در سادگی نهفته است. تقریبا نیم قرن پیش از آن در سال ۱۹۷۱، یک دانشجوی دختر دانشگاه کارولین دیویدسون، دانشگاه ایالتی پورتلند، با طراحی لوگو در سطح جهانی، Nike […]

باز طراحی لوگوهای معروف – بخش اول

مشتریان به‌راحتی می‌توانند برند را با لوگو شناسایی کنند و معمولاً با اعتماد به لوگو‌ها این کار میسر است. لوگو‌ها مشخص‌ترین سیاست برند‌سازی هستند که یک برند می‌تواند داشته باشد،  اکثر برندهای مهم به دنبال طراحی به‌روز لوگو‌های خود هستند، به‌طوری‌که لوگوی برند آن‌ها مدرن به نظر برسد. به‌سختی می‌توان این حق تغییر لوگو را […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...