۵ سطح یک هویت بصری قوی

هویت بصری استودیو مونس خواه

تمایز

اولین مسئولیت یک طراح هویت بصری، تحلیل فضای رقابتی مشتری هست. این امر در شرایط کسب‌وکار یک حسابرسی رقابتی نامیده می‌شود، در این فرایند شما به فضای رقابت نگاه می‌کنید و می‌بینید چه محصولات و خدماتی ارائه می‌دهند، استراتژی برند آن‌ها چیست و موقعیت آن‌ها کجاست.

یکی از اهداف این کار، شناسایی یک استراتژی دیداری برای متمایز کردن مشتری در فضای رقابتی است. بیش از تصور شما، برخی صنایع دارای هویت‌های بصری شده‌اند؛ که ازنظر طراحی بد است، زیرا این امکان را به مشتری نمی‌دهد که انتخاب‌های مشخصی را بر اساس تصویر کسب‌وکار تعریف کند. این تعاریف طولانی برای گفتن این موضوع بود که لوگوها اشباع‌شده‌اند؛ اما این چیز بدی نیست چون یک فرصت دیگر فراهم می‌کند که توانایی‌های خود را بیازمایید و به مشتری نیز کمک می‌کند تا در سطح بالاتری رقابت کند.

انتخاب

از آنجا که در حال حاضر محصولات، خدمات و تجربیات همگی اشباع شده‌اند، پس فرآیند خرید اینک باارزش‌ها، اصول و ایده‌هایی در ارتباط خواهد بود که برای خریدار ارزشمند هستند. اکنون مسئولیت انتخاب بر روی شانه‌های مشتری قرار می‌گیرد و مسئولیت یک هویت بصری این است که این انتخاب را بسیار ساده‌تر ‌کند. ایده‌ها، ارزش‌ها و اصول شرکتی که با آن کار می‌کنید، به‌عنوان یک طراح باید در آن منعکس‌شده باشد تا بتوانید فرآیند انتخاب مشتری را آسان‌تر کنید.

پل رند می‌گوید: واکنش‌های مشتریان خود را پیش بینی کرده و نیازهای زیبایی‌شناختی خودتان را درک کنید.

این به آن معنی است که شما باید درک کنید که انتظارات و عناصر بصری که مشتریان در ارائه یک محصول می‌خواهند، چه هستند. اساسی‌ترین تجلی این اصل که همه ما شنیده‌ایم این است که باید چیزی ساخت که «حرفه‌ای» یا «با استانداردهای بالا» به نظر برسد.

شناسایی

زمانی که جاودانگی محصول یا خدمات خریداری‌شده، به مسئله بعدی تبدیل می‌شود. پل رند به خاطر توانایی‌اش در ایجاد نماد‌هایی که در طی زمان در صنایع بسیار رقابتی همچنان حفظ شده‌اند، مشهور است و این یکی از ویژگی‌های اصلی است که او را از بقیه متمایز می‌کند.

برای ایجاد جاودانگی یک هویت بصری، تحلیل دو مشخصات مهم است:

  1. چگونه رشد شرکت و تغییرات احتمالی در این صنعت بر درک نمادی که شما ایجاد می‌کنید، اثر می‌گذارد؟
  2. مهم‌ترین اصول بصری مانند تایپوگرافی، نسبت‌ طلایی و هندسه پایه که شما می‌توانید استدلال را از آن شروع کنید کدم‌ هستند؟

بازشناسی

آلینا ویلر طراحی هویت برند را با این جمله به ما یادآوری می‌کند: «به نظر می‌رسد که مشتریان ارزش‌هایشان را با خریدهای خود تطبیق می‌دهند.» مهم این است که شما به‌عنوان صاحب کسب‌وکار، داستان و نقاط عطف مخاطبان خود را قبل از خودشان بدانید و این چیزی است که بیشترین فایده را برای شما خواهد داشت.

با این ‌حال، اگرچه شما احتمالاً سعی کرده‌اید که بیش‌ترین معنی را در بخش «انتخاب» به مخاطب انتقال دهید، اما بازشناسی باری است که بیشتر روی شانه‌های شرکت قرار می‌گیرد. استراتژی‌های بازاریابی و رسانه‌ای که آن‌ها انتخاب می‌کنند و چگونگی استفاده از آن ‌استراتژی‌ها، بر درک مشتری تأثیر می‌گذارد.

همان‌طور که قبلاً در وبلاگ مونس خواه اشاره‌کرده‌ایم، وظیفه شما به‌عنوان یک طراح این است که این فرآیند را با تفکر به همه روش‌های جایگزین‌ احتمالی و استفاده از لوگوی خود و همچنین استفاده از بینش عمیق در روند طراحی خود، تسهیل کنید. آنچه بر روی یک بیلبورد بزرگ به طرز شگفت‌انگیزی خوب عمل می‌کند، ممکن است روی سربرگ همان عملکرد را نداشته باشد و در آن نقطه، ممکن است بخواهید همه‌چیز را حذف کنید.

فرهنگ

تحلیل عصری که ما در آن زندگی می‌کنیم، فرهنگ موجود در محیط شرکت، هم فرهنگ درونی (برای ایجاد حس آشنایی و استانداردها در شرکت) و هم فرهنگ بیرونی (برای ایجاد حس آشنایی، استانداردها و یا نوآوری یا سنت) در حوزه مسئولیت طراح است. همچنین مسئولیت جلوگیری از بازشناسی لوگو با نمادهای قبلی که قبلاً بدان معنا شناخته‌شده است، با طراح است.

بااین‌حال، القا کردن نماد با معنای مرتبط، زنده کردن طراحی ماندگار و نماد جذاب بصری، ایجاد یک داستان کامل، برند و فرهنگ در اطراف نماد، این‌ها همه مسئولیت شرکت هستند. چگونه یک قبیله در اطراف خود فرهنگی کامل ایجاد می‌کند که تنها توسط رهبری قوی ساخته می‌شود؛ داستان شرکت نیز همان‌گونه است.

همه ما نماد‌هایی را می‌شناسیم که با معنا، زمینه و احساسات بر اساس تاریخ و رفتار کسانی که از نماد‌ها برای شناسایی آن استفاده کرده‌اند، مرتبط است. صلیب شکسته نازی، صلیب یا لوگوی نایکی، همه این‌ها نمادهایی هستند که به ‌طور کامل با آن معنی که ما با آن آشنا هستیم مرتبط هستند.

طراحان به‌منظور اینکه ارزشمندتر شوند و استانداردهای زیبایی‌شناسی را بسازند، باید این ایده‌ها را درک کنند و آن‌ها را در فرآیندهای خود اجرا کنند. همه ما می‌دانیم که همه شرکت‌ها در سراسر جهان باید با این ایده‌ها زندگی کنند.

در کل ۵ سطح یک هویت بصری قوی مواردی است که در بالا به آن اشاره شد. دانستن این موارد در طراحی یک هویت بصری مهم است

|
+1
| 782

بایدها و نبایدها استفاده از گرادیان در طراحی لوگو

طراحی مسطح برای بسیاری آرم ها در این روزها گشترس یافته است، اما لزوما به این معنی نیست که طراحی گرادیانی برای همیشه کنار رفته است. این بدان معنی است که بسیاری می توانند استفاده از گرادیان را در طراحی آرم ها بیشتر از آنچه استفاده می شوند، استفاده کنند. این روش می تواند به خوبی انجام […]

روند طراحی لوگوی موزه‌های معروف جهانی

  روند طراحی لوگوی موزه‌ها چندی پیش، موزه هنر متروپولیتن (the Metropolitan Museum of Art) لوگوی خود را تغییر داد. تغییر لوگوی موزه هنر متروپولیتن باعث شد که به کار جذاب و هیجان انگیز  بررسی و تجزیه و تحلیل لوگوی موزه ها بپردازیم. لوگوی موزه ویکتوریا و آلبرت (The Victoria and Albert Museum) را مبنای شروع […]

بررسی چند لوگو از لحاظ روانشناسی شکل و رنگ

روانشناسی طراحی لوگو برای طراحی یک لوگوی تاثیر گذار باید در مورد تاثیر یکایک اجزای لوگو بر مخاطب اطلاعات کافی داشته باشید و با علم و آگاهی شروع به طراحی کنید. علم مطالعه تأثیر عوامل مختلف بر ذهن و رفتار انسان به‌عنوان روان‌شناسی شناخته می‌شود. آگاهی به اصول روانشناسی، به درک خواسته‌ها و انگیزه‌های انسان‌ها کمک […]

معنی اشکال و نحوه استفاده از آنها به صورت خلاقانه در طراحی شما – بخش اول

موفقیت هر داستان سرایی بصری یا استراتژی بازاریابی بصری بیشتر به آنچه که مخاطبان درک می کنند متکی است. امروز، می خواهیم به اصول اولیه برگردیم و در مورد چگونگی ارتباط همه چیزهایی که می بینیم با اشکال ساده و چگونه استفاده از این شکل ها بر نتیجه استراتژی های ما تاثیر میگذارد صحبت کنیم. […]

لوگوی طراحان داخلی و آرم دکوراتور آنها

  برای طراحان داخلی و دیگران که در زمینه طراحی و تزئینات مشغول به کار هستند، ایجاد یک لوگوی به یاد ماندنی راهی عالی برای ایجاد هویت کسب و کارشان است. برای شروع روند آگاهی از تفکرات مغزی، در مورد تأثیرات کار شما در زندگی مشتریانتان فکر کنید. طراحان فضای بسیار مقدس را در زندگی […]

مطالعه موردی طراحی لوگو – نایک (Swoosh مشهور)

در دنیای خلاق طراحی، Nike Swoosh بدون شک یک لوگو برند درخشان با یک پیام ساده و واضح است. مفهوم پشت Swoosh متفکرانه است – ظرافت در سادگی نهفته است. تقریبا نیم قرن پیش از آن در سال ۱۹۷۱، یک دانشجوی دختر دانشگاه کارولین دیویدسون، دانشگاه ایالتی پورتلند، با طراحی لوگو در سطح جهانی، Nike […]

guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...