۶ اصل اساسی طراحی لوگو

 

هدف از یک لوگو این است که برند خود را به طور کامل برای مخاطب نشان دهید و در عین حال شما را از سایر افراد در آنجا نیز متمایز کند. وقتی شخصی به لوگو شما نگاه می کند باید بتواند دو چیز را تعیین کند: تمایل داشتن نسبت به محصول و خرید آن محصول از شما. اصول طراحی لوگو به شما در انجام این کار کمک می کند.

یادگیری نحوه طراحی یک آرم می تواند بسیار پیچیده به نظر برسد. از کجا شروع کنید؟ اینجاست که قوانین آرم زیر به کار گرفته می شود.

طراحی لوگو روندی است که با دانش ، تجربه و یک برنامه محکم به آن نزدیک می شوید. اگر می خواهید یک چیز عالی ایجاد کنید ، دانستن اصول طراحی گرافیک و یادگیری برخی اصول طراحی گرافیک مهم است. سپس مشخص کنید مشتری شما کیست و چه چیزی است که می خواهید به آنها بگویید. گزینه های طراحی آرم شما در ارتباط با ارسال پیام خود به مشتری تفاوت زیادی خواهد داشت.

اصول طراحی لوگو قوانینی است که در صورت ایجاد یک آرم موثر و موفق باید از آنها پیروی کنید. بنابراین بدون آگاهی بیشتر ، در اینجا ۶ اصل اساسی طراحی لوگو را که باید در مورد آنها بدانید ارائه شده است:

۱- سادگی

سادگی همان چیزی است که به یک آرم کمک می کند تا در برابر چالش های زمان ایستادگی کند و کارهایی که کار با آن را آسان می کند قابل تکرار کند.

شما می خواهید که لوگوی شما در عین حال که منعکس کننده زیبایی شناسی و انتقال فلسفه خود است ، تا حد ممکن شفاف و قابل مشاهده باشد. نماد نایک را در نظر بگیرید چیزی بیش از یک جوراب شلواری تک رنگ. ساده تر از این نمی شود.

انتخاب های اصولی در تایپ ، گزینه های رنگ و گرافیک برای این مرحله بسیار مهم است. آیا آرم شما از چندین سایه همپوشانی ، تصویر ، فونت ، حروف تشکیل شده است؟ فقط چند عنصر فعال را برای طراحی خود انتخاب کنید. یک آرم خوب با عناصر پر ازدحام مشخص نیست و نباید فضای سفید را فراموش نکنید! سادگی نیاز به استفاده عالی از فاصله دارد. عناصری که آرم شما را تشکیل می دهند ، باید نفس بکشند تا لوگوی شما کاملاً مشخص باشد و به وضوح با مخاطبان خود صحبت کند.

۲- اصالت

برای جلب توجه و به یاد ماندنی بودن باید آرم شما به اندازه کافی متفاوت باشد تا در ذهن مردم باقی بماند.

به تمام آرمهای فراموش نشدنی که در حافظه شما باقی مانده است فکر کنید: Starbucks ، UPS و Apple در صدر لیست هستند. شاید آنها را به خاطر بسپاریم زیرا آنها را بدون توقف می بینیم ، اما شاید به همین دلیل باشد که آنها اصلی و فراموش نشدنی هستند. آرم های موفق با متفاوت بودن ، اصیل بودن و به یاد ماندنی بودن جمع می شوند. آرم شما باید نگاه اول را به خود جلب کند که مردم به خاطر بیاورند و بعد از تعامل مکرر اعتماد و اطمینان را ابراز کنند.

طراحی لوگو منحصر به فرد خواستار یک طراحی منحصر به فرد است. این نکته در طراحی آرم است که در آن هنرمندانه با ایده های عالی و درک کاملی از طراحی مصرف کننده روبرو شود. یک طراح گرافیک ماهر می تواند با در نظر گرفتن تمام این ملاحظات ، به اهداف آرم شما پاسخ دهد و چیزی واقعاً اصلی ایجاد کند.

۳- تطبیق پذیری

آرم شما یک کار بزرگ را می تواند انجام دهد. این همه محصولات شما ، علائم فروشگاه ، تبلیغات دیجیتال و موارد دیگر را تزئین می کند (فکر کنید پیراهن و برچسب سپر!). بنابراین ، آرم شما باید در همه جای زمین متناسب و سازگار باشد. به همه مکانهایی که می خواهید از نماد خود استفاده کنید فکر کنید و مطمئن شوید که در هر یک از آنها خوب به نظر می رسد.

داشتن یک آرم ساده و به راحتی قابل تشخیص می تواند به تطبیق پذیری کمک کند. یک راه عالی دیگر برای دستیابی به تطبیق پذیری ، استفاده از یک آرم پاسخگو است. آرمهای پاسخگو تطبیقی هستند و دارای تنوع ، اندازه و پیچیدگی و حتی رنگی متفاوت هستند تا بتوانند در هر کجا که قرار بگیرند سازگار شوند.

قاعده كلی این است كه آرم شما نیز باید بتواند با هر رنگ و پس زمینه كار كند. این بدان معناست که باید سیاه و سفید بدون هیچ گونه تأثیر به نظر برسد این لخت ترین شکل استخوان آرم شماست. آیا هنوز هم منحصر به فرد و به یاد ماندنی است؟ آیا هنوز صدای شرکت شما را با خود یدک می کشد؟

 

۴- مقیاس پذیری

به همین ترتیب ، آرم شما باید بتواند با هر اندازه سازگار باشد. آیا می توان آن را روی یک بیلبورد غول پیکر و یک قلم ریز چاپ کرد؟ با مراجعه به اصل سازگاری ، می دانیم که نشان شما باید در هر مکانی از نشانگر شما مقیاس پذیر باشد.

یک آرم مقیاس پذیر باید حس کند زیبا به نظر می رسد و در هر اندازه قابل خواندن است. خواه آن را با کارت ویزیت ریز و یا در یک پوستر بزرگ چاپ کنید. اگر جزئیات بسیار زیادی را در آرم خود وارد کنید ، مقیاس بندی آن در اندازه کوچک سخت تر خواهد شد.

برای دستیابی به مقیاس پذیری در آرم شما ، طراح لوگوی شما آن را در قالب وکتور ایجاد می کند. فایلهای برداری با در نظر گرفتن ذهن ایجاد می شوند ، بنابراین وقتی اندازه آن بزرگ شود ، آرم شما به همان اندازه تیز به نظر می رسد.

 

۵- تعادل و نسبت

انسانها الگوهای متعادل را به عنوان زیبایی تشخیص می دهند. یک طراحی متناسب باعث تعادل بین عناصر مختلفی می شود که آرم شما را تشکیل می دهند.

وزن نسبت به هر یک از عناصری که آرم شما را تشکیل می دهند اشاره دارد. از منظر عملی ، نسبت های مناسب باعث می شود آرم شما کامل شود و به مفهوم آن کمک کند.

آرم های متقارن از طریق عناصر یکسان وزن با هم در تراز وسط قرار گرفته و در هر دو طرف یک خط وسط متعادل تشکیل می شود. از طرف دیگر ، آرمهای نامتقارن نیز می توانند متعادل شوند، این کار با وزنهای مخالف که برای ایجاد یک ترکیب بدون یکنواخت اما هنوز هم تعادل دارد استفاده می شود.

۶- تاریخ انقضا

یک آرم بدون تاریخ در ۱۰ سال گذشته به همان اندازه که امروز خوب به نظر می رسد می تواند قوی باشد. در هنگام طراحی لوگوی خود از قرار دادن مدهای کوتاه مدت خودداری کنید و به دنبال یک ظاهر کلاسیک باشید. آرم های Psychedelic با الهام از دهه ۷۰ ممکن است امروز باعث ناراحتی در صنعت شما شوند ، اما ممکن است در یک سال بین مشتریان گیم محبوب بوده باشد.

آرمهای حماسی ، آزمایش زمان را تحمل می کنند ، زیرا آنها به اصول و قواعد لوگو که ماندگار هستند ، توجه می کنند ، نه آنچه که اکنون دیگران انجام می دهند.

 

 

با رشد و تغییر شرکت شما ، یک آرم که اهداف و آرمانهای اساسی شما را در خود نگه می دارد ، همچنان جاری خواهد بود. موضوعی که در حوزه فرهنگی فعلی ممکن است عجیب به نظر برسد یا به موقع به نظر برسد ممکن است به برند شما کمک کند در حال حاضر توجه شما را جلب کند اما ممکن است در آینده این معنا را از دست بدهد. چیزی که با شما صحبت می کند و برای شما صحبت می کند ، مدت زمان در کنار شما خواهد ماند.

یکی از راه های آزمایش این اصل طراحی لوگو ، تصور سناریوی این جمله است: به خودتان فکر کنید که در مورد آرم خود بارها و بارها توضیح دهید تا در سالهای آینده باشد. آیا توضیح شما هنوز برای ۵ یا ۱۰ سال معتبر است؟

برای بدست آوردن نتیجه برجسته از این اصول طراحی لوگو استفاده کنید

آرم شما نشانگر صدا و چهره برند شما است. این لوگو از طرف شما مسئولیت زیادی را به عهده دارد و بنابراین شما برای ایجاد آرم بیشتر فکر و مسئولیت بیشتر بر عهده خود دارید.

این ۶ اصل طراحی لوگو برای راهنمایی و کمک در آزمایش ایده های شما وجود دارد با استفاده از این قوانین آرم می توانید ببینید که چه نقصی در طراحی لوگو شما دارد و چه عیب هایی را نشان می دهد.

این که آیا این اولین آرم یا صدمین آرم شماست و آیا خودتان یک آرم طراحی می کنید یا با یک طراح گرافیک کار می کنید ، حتما اصول طراحی لوگو را در ذهن خود داشته باشید.

 

سخن نهایی

استودیو طراحی مونس خواه یکی از معتبرترین شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم می باشد که در زمینه طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی تخصص دارد. این شرکت تعرفه طراحی لوگو مختص خود را دارا بوده و در مقابل هر سفارش طراحی لوگو ، قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگو خاصی را ارائه داده و لوگوی مورد نظر را طراحی می نماید.

جهت دیدن نمونه کارها و سفارش طراحی به سایت استودیو طراحی مونس خواه مراجعه نمایید.

|
0
| 489

مطالعه موردی طراحی لوگو | جگوار

معنی و تاریخچه لوگو جگوار جگوار در سال ۱۹۲۲ به عنوان کمپانی Swallow Sidecar تاسیس شد و اولین وسایل نقلیه تولید شده توسط کارآفرینان بریتانیا نشان SS را بر روی کاپوت خودرو ها گذاشتند. “جگوار” به نام شرکت در سال ۱۹۳۵ اضافه شد. قبل از پایان جنگ در سال ۱۹۴۵ بخش “SS” از لوگو به دلایل […]

فرآیند طراحی لوگو های موفق و جذاب

  لوگو در اولین ملاقات با مشتری یا کارفرما، مهم‌ترین چیزی است  که جلب توجه می‌کند بنابراین یک امر ضروری و حیاتی برای موفقیت یک برند در بازاریابی است. اگر برند‌ی قوی و جذاب برای خود ایجاد نکنیم به سرعت در اقیانوس بازار رقبا سقوط خواهیم کرد. یکی از برداشت‌های نادرست در دنیای کسب‌وکار این است […]

طراحی لوگو برای سالن های زیبایی و آرایشگاه ها

  قبل از اینکه اولین قرار خود را برای آرایشگاه رزرو کرده باشید، آیا به مشتریان خود در مورد سالن توضیحاتی میدهید؟ برای جواب این کار ساده است: آرم کامل را باید پیدا کرد که آن تمام کننده سالن شما باشد. در حقیقت، یک لوگوی شیک موفقیت آمیز، اظهارات بسیاری را می تواند به خود […]

طوفان فکری و خلاقیت در طراحی لوگو (بخش چهارم)

همانطور که در بخش اول، بخش دوم و بخش سوم مقاله‌ی طوفان فکری و خلاقیت در طراحی لوگو گفته شد، لوگوی شما چهره شرکت شماست و اولین چیزی است که مشتریان، رقبا و تقریباً همه افراد روی کره زمین از الان تا ابد با تجارت شما ارتباط برقرارخواهند کرد. بنابراین بهتر است لوگوی خوبی داشته باشید. […]

۵۰ نکته حرفه ای در مورد طراحی لوگو – سری هشتم

برخی از اوقات برای اینکه طراحی خوب و قابل قبولی داشته باشید باید طراحی خود را با چشم اصلاح نمایید. این موضوع در طراحی تایپوگرافی رایج است اما در طراحی لوگو نیز اعمال می‌شود. اصلاحات چشمی را درک کنید اگرچه ما یکی از طرفداران گریدها و خطوط راهنماها هستیم اما برخی از اوقات نمی‌توان به […]

اهمیت لوگو در تبلیغات

هنگامی که یک کسب و کار تبلیغ می کنید، برای اطمینان از اینکه یک برند در بالاترین سطح پتانسیل خود به نمایش گذاشته شده است انواع مختلفی از روش ها وجود دارد. لوگوها یکی از روش های تبلیغاتی هستند که توسط بسیاری از شرکت ها نادیده گرفته می شوند، اما می توان آنها را برای […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...