طراحی آیکون اختصاصی

یکی از مهم‌ترین قسمت های هر نرم‌ افزاری آیکون آن نرم افزار می باشد. به وسیله‌ی این آیکون‌ها می‌توان به راحتی دلیل و هدف ساخت نرم افزار را متوجه شد. به همین علت شناخت انواع ایکون‌ها وعوامل تاثیر گذار در طراحی آن‌ها اهمیت و ارزش زیادی دارد. بنابراین بهتر است نکات مهم در طراحی لوگو، طراحی آرم و طراحی آیکون اختصاصی را شناخته و طبق این اصول طراحی را انجام دهیم تا به نتیجه‌ای فوق العاده برسیم.

نکات طراحی آیکون اختصاصی و ترفندهای آن

ما در ادامه به بررسی نکات طراحی آیکون اختصاصی و ترفندهای آن می پردازیم و به شما آموزش می دهیم که قبل از طراحی آیکون اختصاصی چه نکاتی را باید مد نظر قرار دهید. و بعد از دریافت سفارش طراحی لوگو و ارائه تعرفه طراحی لوگو ی خود، با رعایت این موارد، طراحی نشان تجاری، طراحی آیکون اختصاصی، طراحی اسم، طراحی لوگو تایپ، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگوی شرکتی و طراحی لوگوی پزشکی، سفارش گرفته‌ی خود را انجام دهید.

البته قیمت لوگو یا همان قیمت طراحی لوگو در شرکت ها متفاوت است و هرچه که طراحان شرکت مورد نظر حرفه ای تر بوده و روش های طراحی را بهتر بلد باشند، شرکت های طراحی لوگو لیست قیمت لوگوی متفاوتی ارائه می دهند. به همین علت بهتر است طراحان جهت دریافت درآمد با این نکات را بدانند.

اصولا طراحی آیکون اختصاصی برای اهداف زیادی انجام می‌گیرد. و می‌توان از آیکون طراحی شده جهت کسب و کار خود برای نرم‌ افزارها، پروژه‌های کوچک، و حتی برای طراحی کارت ویزیت نیز استفاده کرد. این مورد را باید در نظر داشته باشید که طراحی آیکون اختصاصی کار ساده ای نمی‌باشد.

در طراحی آیکون اختصاصی باید مد نظر داشت که:

  • آیکونی طراحی کنید که خوانا باشد و کاربر بتواند به راحتی متوجه آن باشد. البته منظور طراحی گرافیکی آن است.
  • برندینگ را مد نظر قرار دهید تا کاربران بتوانند هدف و کاربرد آن را به سرعت تشخیص دهند.
  • آیکون ها فقط تصویر نیستند و ممکن است یک عکس، قسمتی از یک نوشته، بخشی از لوگو و یا ترکیبی از این موارد باشد. فقط موردی که مهم است خوانا بودن و قابل تشخیص بودن آن می‌باشد.
  • از کلمات و نوشته استفاده نشود، چرا که در طراحی آیکون اختصاصی نباید کلمات یا عبارات را جای داد. زیرا در یک جعبه و کادر کوچک نمی توان نوشته ای را جای داد. پس بهتر است از کلمات و متن در طراحی آیکون اختصاصی به صورت نوشتاری استفاده نکرد. حتی اگر بخشی از نوشته استفاده شده باشد باید به لحاظ گرافیکی طوری طراحی شود که نوشته در آن شناسایی نشود.
  • از رنگ‌ها جسورانه استفاده شود. استفاده از رنگ های روشن می تواند مخاطب را به سمت خود بکشاند، پس از رنگ ها جسورانه استفاده کنید. این عمل سبب می شود که کاربران بتوانند به راحتی جذب آن شوند. آخرین چیزی که برای آیکون خود می‌خواهید این است که در میان دیگر آیکون‌ها و نرم‌افزارهای موجود گم شود.

آیکون اختصاصی

توصیه هایی جهت استفاده‌ی صحیح از رنگ ها

از رنگ های روشن در طراحی خود استفاده کنید. بهتر است در طراحی آیکون اختصاصی خود از رنگ آبی استفاده نکنید. دلیل آن هم این است که بسیاری از آیکون های اختصاصی که قبلا طراحی شده به رنگ آبی هستند. اگر شما هم در طراحی خود بخواهید از این رنگ استفاده کنید مطمئنا باخته اید، چون در این صورت آیکون طراحی شده ی شما هیچ برتریتی نسبت به مابقی آیکون ها ندارد. در صورتی که رنگ آبی، رنگ غالب سایت شما باشد برای طراحی آیکون اختصاصی سعی کنید از تناژهای روشن آبی که بانشاط تر هم هست استفاده کنید.

  • در طراحی آیکون اختصاصی ابعاد در نظر گرفته شود. این نکته باید در نظر گرفته شود که همیشه اندازه آیکون کوچک نیست، پس طراحی باید به گونه ای باشد که در ابعاد بزرگتر نیز قابل استفاده باشد. یکی از دلایل توجه به این موضوع این است که در سیستم‌ها و صفحات با سایزهای مختلف، سایز آیکون شما نیز با توجه به سایز صفحه تغیر خواهد کرد. پس بهتر است در ابتدا آیکون را در ابعاد بزرگ طراحی کنید و سپس سایز آن را کوچک کنید.
  • آیکون ها بدون رنگ طراحی شود زیرا اگر از آغاز کار طراحی، آیکون را تنها به صورت سفید و مشکی طراحی کنید. آنگاه می‌توانید تشخیص دهید که آیکون شما به راستی در چه مقطعی از طراحی، آمادگی عرضه به بازار را خواهد داشت.
  • به مربع بودن آیکون ها توجه شود، زیرا قالب ها اصولا به شکل مربعی نمایش داده می شوند. اما این به این معنا نیست که که نماد داخل آیکون شما باید کاملاً مربعی باشد؛ اما سایز و طول و عرض آن باید نمای درستی در قالب مربعی آیکون داشته باشد.

همانطور که گفته شد یکی از مهم‌ترین قسمت های هر نرم‌ افزاری آیکون آن نرم افزار می باشد. به وسیله‌ی این آیکون‌ها می‌توان به راحتی دلیل و هدف ساخت نرم افزار را متوجه شد، فقط کافیست نکات مهم در طراحی آیکون اختصاصی را مد نظر قرار داشت.

|
0
| 479
whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...