تعرفه طراحی لوگو

لوگو یک واژه لاتین می‌باشد که اصولا به صورت تصویر، نوشتار، نماد، علامت و یا ترکیب این موارد است. این کلمه به معنای نشانه گرافیکی بوده و معرف یک برند می‌باشد. منشاء طراحی لوگو یونان باستان و زمان اختراع هیروگلیف بوده و بعدها به سومر و ایران نیز رسیده است. این مورد در ابتدا روی سکه ها اجرا شده. جالب است بدانید لوگوی مدرنی که امروزه می‌شناسیم از زمان رنسانس یعنی حدودا قرن 13 پا به عرصه گذاشته است.

امروزه طراحان لوگوی بسیار حرفه ای در این عرصه فعالیت می کنند. که هرکدام در یکی از حوزه ها تخصص دارند، این طراحان طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی را به نحو احسن انجام دهد.

شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم نیز وجود دارند که با استخدام طراحان کاربلد در هر حوزه می توانند تمامی این خدمات را ارائه دهند. قیمت لوگو یا همان قیمت طراحی لوگو به نسبت نوع طراحی و یا میزان حرفه ای بودن طراح قابل تغییر است. این افراد بعد از دریافت سفارش طراحی لوگو قیمت مد نظر خود را به صاحب کسب و کار ارائه می دهند.

اصولا شرکت های طراحی لوگو نیز لیست قیمت لوگو ی متفاوتی به نسبت فرد به مشتری ارائه می دهند. در واقع می توان گفت این شرکت های طراحی به جهت اعتبار خود تعرفه طراحی لوگوی متفاوت و مختص خود را دارند. شرکت های طراحی لوگوی معروفی در ایران وجود دارند که بهترین لوگوها را در زمینه های مختلف توسط بهترین طراحان ارائه می دهند. به جرئت می توان گفت استودیو طراحی مونس خواه یکی از این شرکت ها می باشد.

 عوامل موثر در تعرفه لوگو

در کل می توان گفت که نوع کسب و کاری که برای طراحی لوگو ی آن به سراغ طراح می رویم به بزرگی یا کوچکی برند نیز مربوط می شود و این امر سبب می شود که در قیمت نهایی لوگوی ارائه شده موثر باشد. برای مثال: یک شرکت جدید و تازه تاسیس که دارای تعداد کمی کارمند می باشد جهت طراحی لوگو به یک شرکت طراحی مراجعه می کند، در این میان هم یک برند دارای اسم و رسم که تعداد زیادی کارمند و شعبه دارد نیز به یک لوگو برای کسب و کار خود مراجعه می کند. مسلما تعرفه طراحی لوگو که به برند معروف ارائه می شود با تعرفه طراحی لوگو که به شرکت کوچک و گمنام گفته می شود یکسان نیستند.

هر یک از شرکت ها تعرفه طراحی لوگوی متفاوتی را دریافت می کنند. این امر به سبب میزان درآمد کمتر یا بیشتر هر یک از شرکت ها نیست. بلکه به این دلیل است که برای آن شرکت یا برند که بزرگتر و معروفتر و شناخته شده تر است، وقت و انرژی بیشتری صرف شده و کاری با سطح کیفی بسیار بالا و حتی گاها در سطح بین المللی ارائه می شود تا مورد پسندشان بوده و قابل رقابت با رقبای آن شرکت ها باشد. حتی این امکان وجود دارد که تعداد افرادی که برای این آن به کار گرفته شوند چندین نفر شوند تا خروجی نهایی کاملا مطلوب باشد.

تعرفه طراحی لوگو

این در حالی است که برای شرکت کوچکتر این میزان فشار و جزئیات بر دوش طراح نیست. در نتیجه هزینه ای که برای هریک برآورد می شود با دیگری متفاوت است. مسلما شرکت ها و طراحان دارای پلن های معاملاتی مختلف بود و براساس معیارهایی که دارند اقدام به قیمت گذاری کارهای خود می کنند.

همچنین علاوه بر شرکت ها، طراحانی هستند که کار طراحی لوگو را انجام می دهند. این افراد اصولا در قالب فریلنسری کار می کنند و وابسته به هیچ ارگان و شرکتی نیستند. جالب است بدانید که این طراحان فریلنسر تعرفه طراحی لوگوی متفاوتی به نسب شرکت ها دارند.

همانطور که بزرگی و کوچکی و یا قدیمی و جدید بودن یک شرکت در ارائه تعرفه طراحی لوگو تفاوت دارند، تازه کار یا ماهر بودن طراح نیز امری تاثیرگذار در این مورد است.هر طراح به سبب مهارت خود و نوع لوگوئی که می خواهد طراحی کند تعرفه جداگانه ای ارائه می دهد.

لوگوی تصویری

نماد ها یا به موضوع فعالیت اشاره میکنند و یا مفاهیم خاصی را به همراه دارند. آنها با استفاده از اشکال ، نماینده انتقال واضح و یا انتزاعی از سازمان شما می باشند.این لوگو ها نسبت به لوگوتایپ ها غیرمستقیم تر می باشند، اما میدان را برای تفسیر گسترده تر باز میگذارند .مزیت لوگوهای تصویری این است که به راحتی چشم بیننده با هر ملیت و زبانی متوجه آن می شود و به راحتی در ذهن بیننده بخاطر سپرده می شود

لازم به ذکر است در این نوع لوگو و در صورت لزوم نام برند بصورت “فونت آماده” در کنار تصویر درج می شود

خود نشانه تصویری دارای چهار دسته تقسیم بندی میباشد

رابطه مستقیم : مثل تصویر یک مرغ برای نشان دادن یک مرغداری
رابطه غیر مستقیم : تصویر خورشید و درخت نخل برای نشان دادن شرکتی در خوزستان
نه مستقیم نه غیر مستقیم : نمایش نقوش سنتی ملی و اساطیری ایران مانند لوگوی بانک پاسارگاد
بدون ارتباط : که هیچ ربطی ندارد و خود باعث شناخت و به وجود آمدن یک برند جدید میشود مانند لوگوی اپل که یک سیب میباشد

لوگو های حرفنماد / مونوگرام / لترمارک:

لوگوهای حرفنماد با استفاده از حرف یا حروف اول نام شرکت یا برند طراحی می‌شوند. گاهی مواقع حروف یک نام زیاد و طولانی است و خواندنش دشوار معمولا در این صورت از این سبک لوگو برای طراحی استفاده می‌شود. حرفنمادها به راحتی حروف اول نام برند را در ذهن مخاطب ثبت می‌کنند. لوگو تایپ در نگاه نخست خوانده می شود، اما یک مونوگرام ابتدا دیده شده و با کمی مکث حروف تشکیل دهنده آن قابل درک می‌شود.

آرم فونتی / تایپوگرام / لوگو تایپ / لوگو نوشتاری :

لوگو تایپ می‌تواند شامل دست‌نوشته، کارکتر یا سمبل‌هایی‌ باشد و به طریقی طراحی شود که علاقه مخاطبین را جذب نماید. همچنین میتوان تصاویر را به صورت لوگو تایپ جهت تاثیر بیشتر طراحی نمود. اولویت اول در انتخاب یک لوگو تایپ خوانایی و سهولت آن در تشخیص می باشد. لوگو تایپ طراحی نام کسب و کار، وب سایت، گروه، فعالیت و یا اشخاص حقیقی است که حروف آن به گونه های مختلف، خلاق و متمایزکننده طراحی می‌شود.

لوگوی ترکیبی

لوگوهایی که ترکیب تصویر و نوشتار (لوگو تایپ) را به همراه دارند لوگوهای ترکیبی نامیده می‌شوند. در لوگوی ترکیبی تصویری به عنوان نماد برند و نوشتار منحصربفرد و اختصاصی برای نام برند طراحی می‌شود. یک لوگوی ترکیبی متشکل از ترکیبی از لوگوهای حروفی یا کلمه‌ای، لوگوی تصویری، لوگوی انتزاعی و یا کاراکتری است. تصویر و نوشته میتوانند کنار یکدیگر یا در بالا و پایین یکدیگر قرار گرفته و یا در یکدیگر ادغام شوند تا تصویری را شکل دهند.

نمونه لوگوهای استودیوی طراحی و گرافیک مونس خواه

|
0
| 1,555
whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...