طراحی لوگو تایپ، اسم

طراحی لوگو تایپ، اسم یکی از انواع طراحی لوگوها می باشد که برندهای زیادی صورت بین‌المللی از آن جهت معرفی خود به مخاطبانشان استفاده می‌کنند. به علت ویژگی‌هایی که این نوع از لوگو دارد، می توان گفت این نوع از لوگو می تواند برای تمامی کسب‌وکارها مناسب نباشد و انتخاب آن باید بسیار زیرکانه صورت بگیرد. در این مقاله به مفهوم لوگو تایپ، مزایا و معایبش، اصول مهم در طراحی لوگو تایپ، اسم، می‌پردازیم.

لوگو تایپ، اسم چیست؟

لوگو تایپ، اسم شامل نام کامل یک کمپانی است که نوشتار آن به شکل کاملا حرفه ای و منحصر بفرد طراحی شده است. این نوع از لوگو با داشتن دانش و مهارت در نویسندگی و ایجاد فونتی انحصاری و مرتبط با فضای برند ، یا با استفاده از شکل و حروف به صورت انتزاعی طراحی شده است. و نام کامل برند به صورت خلاقانه در آن ظاهر می شود.

یک طراح زمانی می تواند از طراحی لوگو تایپ، اسم در طراحی خود استفاده کند که برند مورد نظر دارای نام کوتاه باشد.

معایب طراحی لوگو تایپ، اسم

  • این سبک لوگو به نسبت لوگوهایی که همراه با تصویر هستند جذاب نیست. چون بیشتر بر روی معرفی نام برند و شعار آن متمرکز شده‌است.
  • طراحی لوگو تایپ، اسم برای بیزینس های نوپا مناسب نیست. مگر شعار قدرتمندی داشته باشد.
  • طراح یک لوگوتایپ باید تجربه، مهارت و دانش کافی از عناصر گرافیکی و نمادها و مفاهیم ذهنی داشته باشد اگرنه لوگوی ساخته شده تاثیری که باید را بر روی مخاطب نمی‌گذار
  • اصولا برندهایی طراحی لوگو تایپ، اسم را برای معرفی خود به مخاطب انتخاب می‌کنند که سطح فعالیت گسترده‌ای در بازار رقابتی داشته یا افراد معروفی باشند که نامشان به تنهایی و بدون هیچ عنصر دیگری بتواند برای جلب مخاطب کافی باشد.
  • در این نوع از لوگو که بر پایه‌ی نوشتار می باشد به نسبت لوگوهایی که از تصویر و اشکال و نمادها در طراحی خود استفاده کرده‌اند دستتان برای تنوع دادن به لوگو باز نیست و باید بسیار خلاق باشید تا بتوانید طرحی منحصربه‌فرد برای جذب مخاطب خلق کنید.

لوگو تایپ، اسم

مزیت های طراحی لوگو تایپ، اسم

  • این سبک لوگو سبب تسریع در ترویج و تبلیغ برند می شود.
  • زمانی که از لوگو تایپ، اسم برای معرفی برندتان استفاده می‌کنید مخاطب در نگاه اول خیلی سریع شما را به خاطر آورده و شناسایی می‌کند.
  • به علت داشتن شکل نوشتاری در قسمت های مختلف مثل: سایت، اپلیکیشن، بیلبورد و … می‌تواند ارائه شود چون در اندازه‌های مختلف باز هم وضوح و کیفیت خود را حفظ می‌کند.
  • این نوع از لوگو برای برندهایی که به دنبال تغییر در طول زمان نیستند و ترجیح می‌دهند با یک طرح لوگو و یا حتی طراحی خاص برای محصولاتشان در خاطر بمانند کاربرد دارد. لوگوهای مربوط به شبکه‌های تلویزیونی در این دسته قرار می‌گیرند.

ما بارها و بارها گفته ایم که باید نکات مهم در طراحی لوگو، طراحی آرم و طراحی آیکون اختصاصی را شناخته و طبق این اصول طراحی را انجام دهید تا به نتیجه‌ای فوق العاده برسید. و گفتیم که شما باید قبل از طراحی لوگو، طراحی آرم و سفارش طراحی لوگو ابتدا تمام جوانب کسب و کار خود را بسنجید و سپس بر اساس آن رنگ بندی مناسب برای لوگو را تشخیص داده و سپس دنبال قیمت لوگو، تعرفه طراحی لوگو، قیمت طراحی لوگو و لیست قیمت لوگو از شرکت های طراحی لوگو باشید. همچنین گفته شد طراحی آیکون اختصاصی، طراحی نشان تجاری، طراحی اسم، طراحی لوگو تایپ، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی هرکدام دارای تعاریف مختلفی هستند. ما در این مقاله در مورد طراحی لوگو تایپ، اسم اطلاعاتی به شما ارائه داده ایم. این موارد به شما در این نوع طراحی کمک بزرگی می کند.

|
0
| 655
whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...