طراحی نشان تجاری، آرم

این روز ها رقابت در بین شرکت‌ها در تمامی حوزه کاری وجود دارد به همین علت لازم است که با داشتن یک طرح اختصاصی در ذهن افراد جای باز کنید. طراحی نشان تجاری، آرم در واقع قسمتی از هویت بصری برند شما را تشکیل می‌دهد. جهت طراحی نشان تجاری باید به نکات مختلفی توجه داشت. اصولا در طراحی لوگو، طراحی آرم و طراحی آیکون اختصاصی  و حتی طراحی اسم، طراحی لوگو تایپ، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگوی شرکتی و طراحی لوگوی پزشکی  طراح باید تمام تلاش خود را جهت تاثیرگذار کردن طراحی اش کند.

دلیل اصلی بالا بودن قیمت لوگو در  شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم این است که این شرکت ها نیروها و طراحان کاربلد را در استخدام خود دارند که به تمام نکات واقف اند. پس مطمئنا تعرفه طراحی لوگو و قیمت لوگو و در کل لیست قیمت لوگو که توسط این شرکت ها ارئه می شود متفاوت تر از قیمت های ارائه شده توسط فری لنسرها است.

 

جهت دریافت منظور کامل از تاثیر گذاری می توان مثال زیر را زد:

برای مثال طراحی نشان تجاری شرکت اپل به اندازه‌ای قوی و اثربخش است که اکنون شاید برخی به درستی نام این شرکت بزرگ را ندانند اما طرح لوگوی آن همیشه در ذهنشان است.

 

نکاتی که باید در طراحی نشان تجاری به آن ها توجه کرد:

 

  • طراحی اولیه

اگر بخواهید که طراحی نشان تجاری را انجام دهید و یا آن را به طراح واگذار  کنید، باید بدانید که هر طراح حرفه‌ای طرح اولیه خود را ابتدا بر روی کاغذ می‌کشد، بعد آن را با استفاده از نرم افزارهای متفاوت مربوط به این حوزه پیاده‌سازی می‌کند. انجام این کار کمک خواهد کرد که انرژی و هزینه زیادی برای طراحی لوگو صرف نکنید. در واقع تصویر کلی آن را ببینید و در صورت نیاز به اصلاح آن اقدام نمایید. همچنین این امکان وجود دارد که با اجرای طرح اولیه بر روی کاغذ ایده‌های بهتر و جدیدتری به ذهن‌تان برسد..

  • زیبایی را مد نظر قرار دهید

اگر شما هم به تازگی کسب و کاری را شروع کرده اید و قصد دارید برای آن طراحی نشان تجاری اجام دهید، باید توجه داشته باشید که امروزه طرح‌های شلوغ و پرکار چندان قابل پسند نیست. به همین علت بهتر است برای لوگوی تجاری یک شرکت تا حد امکان ساده بودن را مد نظر قرار داده و بتواند نمادی از کسب و کارتان را در این طرح نشان دهید. طرح‌های ساده بسیار راحت‌تر و سریع‌تر در ذهن افراد جای می‌گیرند و مردم آن‌ها را به آسانی به یاد خواهند آورد.

 

  • طراحی متقارن انجام دهید

تا به اکنون کمتر کسی به این موضوع توجه کرده است اما بسیاری از افراد طرح‌هایی را می‌پسندند و برایشان جذاب است که متقارن باشند و به نوعی تعادل داشته باشند. بدیهی است که اگر نشان تجاری از یک طرف آن باریک و طرف دیگر بزرگ‌تر باشد طرفداران زیادی نخواهد داشت. پس لوگو هرچه متقارن تر باشد جذاب تر است.

نشان تجاری، آرم

 

  • در طراحی نشان تجاری متفاوت باشید

از اشتباهات مرسومی که بسیاری از طراحان تازه کار انجام می‌دهند، کپی برداری از روی نمونه کارهای طراحان ماهر است. این کار بسیار اشتباه است زیرا شاید در ابتدا این‌طور به نظر آید که در این راه موفق هستید اما بعد از مدتی مشتریانتان را از دست خواهید داد ، یعنی مخاطبان به مرور زمان متوجه شباهت کارهایتان با طرح‌های بزرگ دنیا می‌شوند و دیگر برایشان قابل اعتماد نخواهید بود.

  • پالت رنگی مناسب انتخاب کنید

برای طراحی نشان تجاری از پالت رنگی مناسب و هماهنگ استفاده کنید. هوشمندانه عمل نکردن در انتخاب رنگ تمام زحمات طراحی را بر باد می دهد. در ابتدا باید به حوزه کسب و کارتان توجه کنید. به عنوان مثال اگر برند شما در زمینه دیجیتال مارکتینگ فعالیت‌ دارد بهتر است از رنگ‌های شاد و زنده استفاده کنید و یا اگر کسب و کار شما دارای فضایی رسمی است پیشنهاد می‌کنیم از رنگ‌های سنگین مانند سیاه و قهوه‌ای بهره گیرید.

 

  • هویت بصری به لوگو ها ببخشید

یکی از مفاهیمی که در حوزه مدیریت کسب وکار و بازاریابی حائز اهمیت می باشد هویت بصری است. هویت بصری به تمامی اجزای یک کسب و کار گفته می‌شود که سبب دیده شدن آن می شود. پس اهمیت دادن به هویت بصری امری ضروری در تجارت شما به حساب می آید. پس بهتر است لوگو تجاری دارای هویت باشد تا مخاطبان بتوانند بهتر آن را درک نمایند. طراحان حرفه‌ای زیادی وجود دارند که از تلفیق هویت بصری با متن لوگو نمونه کارهای فوق‌العاده‌ای ایجاد می‌کنند.

پس طراحی نشان تجاری، آرم در واقع قسمتی از هویت بصری برند شما را تشکیل می‌دهد.
|
0
| 306
whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...