طوفان فکری و خلاقیت در طراحی لوگو (بخش دوم)

همانطور که در بخش اول مقاله “چگونه از طریق طوفان فکری نشانه خلق کنیم؟” گفته شد لوگوی شما چهره شرکت شماست و اولین چیزی است که مشتریان، رقبا و تقریباً همه افراد روی کره زمین از الان تا ابد با تجارت شما ارتباط برقرارخواهند کرد. بنابراین بهتر است لوگوی خوبی داشته باشید. اما طراحی لوگوی جذاب، آنقدرها هم آسان نیست. ما لیستی از نکاتی را که برای ایده پردازی در طراحی لوگو لازم است گردآوری کرده ایم که به وسیله ی آنها شما می توانید به یک رقیب جدی در میان سایر طراحان تبدیل شوید.

یک طراح لوگوی حرفه ای می‌تواند طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی را به نحو احسن انجام دهد. و افراد صاحب کسب و کار می توانند سفارش طراحی لوگوی مورد نظر خود را به طراح لوگو داده و با دریافت تعرفه طراحی لوگو اقدام به ثبت سفارش خود ‌کنند. حتی شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم نیز وجود دارند که تعرفه های متفاوتی به نسبت فریلنسرها به مشتریان خود ارائه می‌دهند. این شرکت ها قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگوی خود را بر اساس نوع کسب و کار و نوع لوگو از لحاظ حرفه ای یا ساده بودن و … ارائه می‌دهند.

ما در بخش اول مقاله‌ی چگونه از طریق طوفان فکری نشانه خلق کنیم؟ 2 مورد از راهکارها را برای شما توضیح دادیم و در این بخش از مقاله نیز میخواهیم 1 مورد دیگر از این طوفان های فکری را برای شما توضیح دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید:

3) عناصر طراحی لوگو که داستان برند شما را بازگو می کنند استخراج کنید

چگونه تصمیم می گیرید کدام عناصر طراحی مناسب برند شما هستند؟ ابتدا تابلویی از طرحهایی که الهام بخش هستند تهیه کنید. تابلوهای الهام به شما امکان می دهند همه چیزهای الهام بخش را خواه نقاشی باشد یا رنگ یا لوگو در یک مکان جمع کنید. سپس، می توانید به دنبال الگوها باشید. هنگام تهیه تابلوی الهام، احساس راحتی کنید و از همه جا و هر مکان الهام بگیرید. سپس از آنچه که برای شما الهام بخش است برای انتخاب الگوها استفاده کنید. این موارد می توانند به شما کمک کنند تا عناصر مهم طراحی را تشخیص دهید. این عناصر باید شامل موارد زیر باشند:

• لوگوتایپ

اگر نوع خاصی از لوگو یا طرح گرافیکی چندین بار در تابلوی الهام شما دیده می شود، این شاخص خوب نشانگر این است که باید همسو با برند حرکت کنید.

تایپوگرافی

فونتی که برای لوگو خود انتخاب می کنید می تواند کمک زیادی به تقویت نام تجاری شما کند. قلمی که انتخاب می کنید باید متناسب با مضمون برند شما باشد. مانند قلمهای گرد برای احساس دوستانه.

رنگ

انتخاب رنگ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. تابلو الهام شما احتمالاً دارای چند رنگ عالی خواهد بود. به آنها توجه کنید. پالت رنگی که در لوگوی خود قرار می دهید تأثیر زیادی بر مخاطبان شما دارد و می تواند به ایجاد احساسات ، احساسات و اعمال خاص کمک کند. آیا می خواهید حس اعتماد را به مخاطب خود القا کنید؟ از رنگ آبی به عنوان رنگ اصلی خود استفاده کنید. می خواهید مردم فکر کنند شما پیچیده هستید؟ سیاه یا خاکستری را امتحان کنید. آیا می خواهید مردم را وادار به خرید بیشتر کنند؟ راه حل رنگ قرمز است.

سبک

سبک کلی لوگوی شما به اندازه ی سایر عناصر مهم است. سبک لوگو شما می تواند به برقراری ارتباط با شخصیت برند شما کمک کند و مشتریان شما اجازه دهد تا بدانندکه چه انتظاری از شما دارند. به تصاویر و طرح های گرافیکی تابلو الهام خود نگاهی بیندازید و مضامین آن را یادداشت کنید. استفاده از سبک مینیمالیسم در لوگو جلوه ای زیبا به آن خواهد داد.

همانطور که در این مقاله یعنی” طوفان فکری و خلاقیت در طراحی لوگو(بخش دوم)” گفته شد راهکارهای زیادی وجود دارد که از طریق آن می‌توان نشانه خلق کرد. در قسمت اول این مقاله به 2 مورد از این راهکارها و در این مقاله به 1 مورد از این راهکارها اشاره شد. در ادامه و در بخش سوم این مقاله نیز در مورد مابقی این راهکارها صحبت خواهد شد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

|
+1
| 152

سیر تکامل ۱۳ لوگوی مشهور

  چگونه لوگوهای نمادین در طول زمان تکامل یافته‌اند؟ آیا تغییرات لوگو معمولاً با دوره‌های رشد درآمد برای برندها مطابقت دارند؟ برای فهمیدن این مسئله شرکت C + R تحقیقی انجام داده است که نشان‌دهنده تغییرات مهم لوگو در ۱۳ نوع برند معروف هست: استارباکس، اپل، گوگل، آمازون، Levi’s، مایکروسافت، Dell، توییتر، نایکی، کوکاکولا، آی […]

لوگوهای به یادماندنی در ساخت و ساز

  به دلیل گستردگی بازار، دامنه ی گسترده ای برای رشد شرکتهای ساخت و ساز وجود دارد. براساس برآوردهای انجام شده، درآمد سالانه صنعت ساخت و ساز در ایالات متحده حدود ۱٫۷۳۱ تریلیون دلار است. بنابراین، علی رغم رقابت سخت، شرکت های تازه تاسیس فرصتی برای رشد خواهند داشت. در عین حال رقابت نیز با […]

طراحی لوگوی شرکتهای شیمیایی

مواد شیمیایی در اطراف ما هستند، بنابراین ما به ندرت حتی در مورد آنها فکر می کنیم. مواد شیمیایی در محصولاتی هستند که ما برای تمیز کردن خانه های خالی، استفاده به جای سوخت مخزنی و گاز و محصولاتی که ما برای حمام کردن از آنها استفاده می کنیم. ما حتی مواد شیمیایی، مواد افزودنی […]

چگونگه طراحی لوگوی دایره ای نام تجاری شما را متحد می کند

  حلقه ها یک شکل امن و قابل تشخیص هستند که نشان دهنده وحدت، ثبات و یکپارچگی است. به عنوان مثال زمین و خورشید، آنها نیز یک نماد هستند که با سیاره و طبیعت ما مرتبط هستند. دایره ها را می توان به عنوان آیکون ها در آرم و یا به عنوان شکل در کل […]

۵۰ نکته حرفه ای در مورد طراحی لوگو – سری چهارم

حتی ایده بد را نیز به تصویر بکشید. حتما از خود می‌پرسید چرا باید ایده های بد را نیز طراجی کنیم؟ سوال بسیار خوبی است. اینکار به شما کمک می‌کند ذهن خود را از موارد مزاحم پاک کنید با استفاده از روش Smart طراحی کنید یک لوگو باید به روش Smart طراحی شده باشد. ایم […]

طراحی لوگو برای سالن های زیبایی و آرایشگاه ها

  قبل از اینکه اولین قرار خود را برای آرایشگاه رزرو کرده باشید، آیا به مشتریان خود در مورد سالن توضیحاتی میدهید؟ برای جواب این کار ساده است: آرم کامل را باید پیدا کرد که آن تمام کننده سالن شما باشد. در حقیقت، یک لوگوی شیک موفقیت آمیز، اظهارات بسیاری را می تواند به خود […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...