طوفان فکری و خلاقیت در طراحی لوگو (بخش دوم)

همانطور که در بخش اول مقاله “چگونه از طریق طوفان فکری نشانه خلق کنیم؟” گفته شد لوگوی شما چهره شرکت شماست و اولین چیزی است که مشتریان، رقبا و تقریباً همه افراد روی کره زمین از الان تا ابد با تجارت شما ارتباط برقرارخواهند کرد. بنابراین بهتر است لوگوی خوبی داشته باشید. اما طراحی لوگوی جذاب، آنقدرها هم آسان نیست. ما لیستی از نکاتی را که برای ایده پردازی در طراحی لوگو لازم است گردآوری کرده ایم که به وسیله ی آنها شما می توانید به یک رقیب جدی در میان سایر طراحان تبدیل شوید.

یک طراح لوگوی حرفه ای می‌تواند طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی را به نحو احسن انجام دهد. و افراد صاحب کسب و کار می توانند سفارش طراحی لوگوی مورد نظر خود را به طراح لوگو داده و با دریافت تعرفه طراحی لوگو اقدام به ثبت سفارش خود ‌کنند. حتی شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم نیز وجود دارند که تعرفه های متفاوتی به نسبت فریلنسرها به مشتریان خود ارائه می‌دهند. این شرکت ها قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگوی خود را بر اساس نوع کسب و کار و نوع لوگو از لحاظ حرفه ای یا ساده بودن و … ارائه می‌دهند.

ما در بخش اول مقاله‌ی چگونه از طریق طوفان فکری نشانه خلق کنیم؟ 2 مورد از راهکارها را برای شما توضیح دادیم و در این بخش از مقاله نیز میخواهیم 1 مورد دیگر از این طوفان های فکری را برای شما توضیح دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید:

3) عناصر طراحی لوگو که داستان برند شما را بازگو می کنند استخراج کنید

چگونه تصمیم می گیرید کدام عناصر طراحی مناسب برند شما هستند؟ ابتدا تابلویی از طرحهایی که الهام بخش هستند تهیه کنید. تابلوهای الهام به شما امکان می دهند همه چیزهای الهام بخش را خواه نقاشی باشد یا رنگ یا لوگو در یک مکان جمع کنید. سپس، می توانید به دنبال الگوها باشید. هنگام تهیه تابلوی الهام، احساس راحتی کنید و از همه جا و هر مکان الهام بگیرید. سپس از آنچه که برای شما الهام بخش است برای انتخاب الگوها استفاده کنید. این موارد می توانند به شما کمک کنند تا عناصر مهم طراحی را تشخیص دهید. این عناصر باید شامل موارد زیر باشند:

• لوگوتایپ

اگر نوع خاصی از لوگو یا طرح گرافیکی چندین بار در تابلوی الهام شما دیده می شود، این شاخص خوب نشانگر این است که باید همسو با برند حرکت کنید.

تایپوگرافی

فونتی که برای لوگو خود انتخاب می کنید می تواند کمک زیادی به تقویت نام تجاری شما کند. قلمی که انتخاب می کنید باید متناسب با مضمون برند شما باشد. مانند قلمهای گرد برای احساس دوستانه.

رنگ

انتخاب رنگ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. تابلو الهام شما احتمالاً دارای چند رنگ عالی خواهد بود. به آنها توجه کنید. پالت رنگی که در لوگوی خود قرار می دهید تأثیر زیادی بر مخاطبان شما دارد و می تواند به ایجاد احساسات ، احساسات و اعمال خاص کمک کند. آیا می خواهید حس اعتماد را به مخاطب خود القا کنید؟ از رنگ آبی به عنوان رنگ اصلی خود استفاده کنید. می خواهید مردم فکر کنند شما پیچیده هستید؟ سیاه یا خاکستری را امتحان کنید. آیا می خواهید مردم را وادار به خرید بیشتر کنند؟ راه حل رنگ قرمز است.

سبک

سبک کلی لوگوی شما به اندازه ی سایر عناصر مهم است. سبک لوگو شما می تواند به برقراری ارتباط با شخصیت برند شما کمک کند و مشتریان شما اجازه دهد تا بدانندکه چه انتظاری از شما دارند. به تصاویر و طرح های گرافیکی تابلو الهام خود نگاهی بیندازید و مضامین آن را یادداشت کنید. استفاده از سبک مینیمالیسم در لوگو جلوه ای زیبا به آن خواهد داد.

همانطور که در این مقاله یعنی” طوفان فکری و خلاقیت در طراحی لوگو(بخش دوم)” گفته شد راهکارهای زیادی وجود دارد که از طریق آن می‌توان نشانه خلق کرد. در قسمت اول این مقاله به 2 مورد از این راهکارها و در این مقاله به 1 مورد از این راهکارها اشاره شد. در ادامه و در بخش سوم این مقاله نیز در مورد مابقی این راهکارها صحبت خواهد شد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

|
+1
| 23

طوفان فکری و خلاقیت در طراحی لوگو(بخش اول)

لوگوی شما چهره شرکت شماست و اولین چیزی است که مشتریان، رقبا و تقریباً همه افراد روی کره زمین از الان تا ابد با تجارت شما ارتباط برقرارخواهند کرد. بنابراین بهتر است لوگوی خوبی داشته باشید. اما طراحی لوگوی جذاب، آنقدرها هم آسان نیست. ما لیستی از نکاتی را که برای ایده پردازی  در طراحی […]

لوگو حرف B

حرف B در زبان‌های مختلف حرف B دومین حرف و اولین حرف صامت (بی‌صدا) در تقریباً تمام الفباهای قدیم و جدید است. این حرف در خطوطی که پیش از خط اندیشه نگار در مصر موجود بوده شکلی زیبا داشته که از یک مربع بر روی مربعی دیگر، بسیار شبیه B بزرگ در الفباهای نوین، بوده […]

۵۰ نکته حرفه ای در مورد طراحی لوگو – سری هفتم

باید به این نکته توجه داشته باشید که حدود ۳۰ سال قبل ، طراحی لوگو توسط دست انجام می‌شد. لوگوهای مشهوری که ما امروز عاشق آنها هستیم (همچون لوگوی نایکی ، کوکا کولا و استار باکس) کلا با دست طراحی شده بودند   لوگو توسط دست طراحی شده است باید به این نکته توجه داشته […]

آرم های آینده نگر با سال نوری در حرکت هستند

  چرا اکنون زندگی می کنید در حالی که می توانید در آینده هم زندگی کنید؟ ماشین های زمان ممکن است وجود نداشته باشند (اما هنوز وجود ندارد)، اما تا زمانی که این کار انجام شود، می توانید برای قرار دادن نام تجاری خود در آینده با یک آرم آینده نگر تسویه حساب کنید. هر […]

۵۰ نکته حرفه ای در مورد طراحی لوگو – سری پنجم

طراحی بصری به معنای داشتن مهارت های طراحی است. اینکه چگونه می‌توانید ایده ای را اجرا کنید و سبک انتخاب شده را به کار ببندید. ممکن است مفهوم انتخابی قوی باشد، سبک مناسب انتخاب گردد اما اجرای ضعیف آن نتیجه بسیار بدی بر روی طراحی شما خواهدد داشت. سه اصل مهم: مفهوم ، سبک و […]

سیر تکامل طراحی لوگو بین سال‌های ۱۹۰۵ تا ۱۹۳۵ — اکسپرسیونیسم آلمانی

  تجلی گرایی آلمانی نوعی از طراحی لوگو است که با دیدگاه عاطفی و معنوی جهان تغذیه می‌شود. این سبک شکل نئو‌نوآر طراحی با خطوط زاویه‌دار مستقیم، اشکال هندسی، اشکال انتزاعی و عناصر مذهبی و فرهنگی را در رنگ‌های سیاه‌وسفید تطبیق می‌دهد. لوگوی VOLKSWAGEN پیش از جنگ دوم جهانی، هنگامی‌که تجلی گرایی آلمانی محبوب‌ترین اصطلاح […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...