جذابیت بصری لوگو از ویژگی های بسیار مهم در دنیای لوگو ها!

جذابیت بصری لوگو

جذابیت بصری لوگو از مهم ترین عواملی است که می تواند هم باعث زیبایی لوگو و هم باعث افزایش محبوبیت آن شود. در نگاه اول، شاید لوگو های مفهومی هم خوب بنظر برسند، اما تاثیری که یک لوگوی جذاب از لحاظ بصری روی مخاطب می گذارد، بسیار بیشتر است. شاید خلق یک لوگوی جذاب که بتواند هم مفهوم را القا کند و هم از لحاظ جذابیت بی نظیر خطاب شود سخت باشد؛ اما در ادامه این مقاله از مقالات مونس خواه همراه ما باشید تا شما را با نحوه به سرانجام رسانیدن این کار آشنا سازیم.

چرا جذابیت بصری در طراحی لوگو مهم است؟

اهمیت جذابیت بصری لوگو
اهمیت جذابیت بصری لوگو

جذابیت بصری یکی از عواملی است که لوگوی شما را نسبت به دیگر لوگوهای کسب و کار های دیگر، متمایز می کند. این پارامتر بسیار مهم می تواند علاوه بر افزایش ماندگاری لوگوی شما، باعث رقابت بهتر با دیگر رقبا هم شود. همانطور که تا کنون در لوگو های مختلف برند های مشهور مشاهده کرده ایم، لوگو هایی که صرفاً دارای مفهوم هستند و چشم نوازی بسیار زیادی در حیطه جذابیت ندارد، به مرور توسط مخاطبان مختلف دیده شده ولی نتیجه بسیار خوبی نخواهند گرفت.

با توجه به افزایش بازدهی لوگو پس از القای جذابیت به آن، می‌توان بهترین بازخورد را از استفاده از لوگو دریافت کرد. اما این تمام مسیر نیست! در بسیاری از لوگوهای طراحی شده در سراسر دنیا شاهد عوامل بسیار مختلفی هستیم که هر یک از آن‌ها نشان می‌دهند لوگوی شما می‌تواند تا چه حدی جذاب باشد.

یکی از پارامترهای مهم در طراحی لوگوی جذاب، در نظر گرفتن مخاطبان لوگو است. با توجه به موقعیت جغرافیایی، سن افراد مخاطب، سلیقه آنها و دیدشان نسبت به انواع لوگو، می توان جذابیت خاصی از لحاظ بصری به لوگو داد.

چطور جذابیت بصری لوگو را در طراحی تضمین کنیم؟

طراحی لوگوی جذاب
طراحی لوگوی جذاب

تضمین جذابیت بصری لوگو که طراحی می کنید، هم ساده است و هم سخت! بطور کلی پارامتر جذابیت از عواملی است که نمی توان بطور قطع گفت که یک لوگو جذاب است؛ این، خود کار طراحی لوگوی جذاب را سخت می کند. معمولا سلایق متفاوت اند و یک لوگو از نظر دسته ای از افراد جذاب است و از نظر دیگر افراد، نیست.

اما بطور کلی، شما باید لوگوی خود را طوری طراحی کنید که جذابیت بصری آن برای مواقع مختلف، به وضوح مشخص باشد. در استفاده های مختلف از لوگو هم باید این نتیجه را دریافت کنید تا هم باعث دلگرمی شما شود و هم برند شما معتبر تر محسوب شود. استفاده از تکنیک های طراحی لوگو هم میتواند به شما در انجام این کار کمک کند.

اما ما با 4 راه حل ترتیبی بسیار کاربردی، می خواهیم به شما بگوییم که چطور می توان یک لوگوی جذاب خلق کرد. برای این کار، این چهار مرحله زیر را به ترتیب و با نهایت دقت انجام دهید:

1. ایده پردازی مناسب

ایجاد طرح اولیه یک ایده می تواند مسیری هموار برای شما بسازد. برای مصارف مختلف، می توان لوگو ها را با یک ایده اولیه جذاب روی کار آورد و روی آن تکنیک های مختلفی پیاده کرد. اما پیشنهاد اصلی ما این است که برای افزایش واقعی جذابیت در لوگو، از ایده ای بی نظیر بهره ببرید.

شاید در طراحی لوگو های مختلف، بخش ایده پردازی از مهم ترین بخش ها باشد؛ زیرا می تواند مسیری را که شما در ادامه طراحی پیش می برید، مشخص کند. اما این تمام ماجرا هم نیست. لوگوی طراحی شده توسط شما باید هم کارایی خوبی در مصارف مختلف داشته باشد، هم دارای مفهوم و اصول طراحی باشد و هم جذاب و خلاقانه طراحی شده باشد.

2. جذابیت در ترکیب رنگ

جذابیت در ترکیب رنگ لوگو
جذابیت در ترکیب رنگ لوگو

ترکیب رنگ اصولی و خاص می تواند ادامه مسیر افزودن جذابیت بصری لوگو را ادامه دهد. رنگ ها در خانواده های مختلفی وجود دارند که می توانید از هر یک از آنها با توجه به پالت های رنگی مختلف، استفاده کنید. در هر پالت رنگی، شما می توانید احساس مخاطبان هنگام مشاهده لوگو را درک کنید، برای افزایش حس مثبت نگاه مخاطب تلاش کنید و در ضمن، از دایره طراحی اصولی خارج نشوید.

در رنگ بندی لوگو و افزایش جذابیت آن با ترکیب رنگ، دقت کنید که:

  •  باید لوگوی خود را با نهایت دقت و ظرافت طراحی کنید.
  •  لوگوی شما از چارچوب طراحی اصولی خارج نشود.
  •  دید مخاطبان را نگاه کنید.
  •  دقت کنید که طراحی ریسپانسیو لوگو و قابلیت تک رنگ شدن آن آسیبی نبیند.
  •  به آینده چند ساله لوگو دقت کافی داشته باشید.

3. اجرای صحیح و اصولی

اجرای صحیح و اصولی لوگوی ایده پردازی شده، می تواند هم باعث افزایش کیفیت طراحی لوگوی شما و هم باعث افزایش جذابیت آن شود. در ایجاد یک دید کلی نسبت به لوگوی جذاب خود، می توانید طراحی و پیاده سازی اصولی را با هم ترکیب کنید.

در ترکیب پیاده سازی اصولی، باید دقت داشته باشید که رنگ ها سر جای خود باشند. چشم نوازی لوگو آسیبی نبیند و جذابیت آن فدای القای مفهوم نشود! مفهوم در طراحی لوگو تا حدی که بتواند کسب و کار و خدمات شما را نشان دهد، کافی است و بیش از آن، ممکن است به جذابیت و دلنشینی لوگو آسیب وارد شود.

4. ویرایش در صورت نیاز

اگر تا اینجا را از مسیر القای جذابیت بصری لوگو خوب پیش آمده اید ولی نتیجه کار آن چیزی نیست که می خواستید، لوگوی خود را تمام جسارت ویرایش کنید! بله؛ ویرایش لوگو شاید در چندین مرحله انجام شود تا به نتیجه ای که می خواهید برسید. در سفارش طراحی لوگو هم به این شکل است که شما پس از دریافت طرح اولیه، می توانید منتظر خروجی اولیه کار باشید.

اگر از خروجی راضی نبودید، می توانید درخواست ویرایش دوباره لوگو را بدهید تا به هدف خود از سفارش برسید.اما اگر خودتان طراحی می کنید هم که نیاز به صبر کردن ندارید و اگر دیدید لوگوی شما به حد کافی جذاب نیست، سعی کنید کمی در ترکیب رنگ، استفاده مناسب از سایه ها و حتی سه بعدی کردن لوگو تمرکز کنید.

حتما بخوانید: آشنایی با لوگو تصویری

جمع بندی

در این مقاله، جذابیت بصری لوگو ها و راه های رسیدن به این مهم را بررسی کردیم. لوگو ها بهتر است هم دارای مفهوم باشند، هم کارایی خوبی در استفاده های مختلف ارائه دهند، هم ترکیب رنگ مناسبی داشته باشند. اما مهم تر از این موارد، جذابیت بصری لوگو است. بهتر است لوگویی که طراحی می کنید، جذابیت بصری بالایی داشته باشد تا با ویرایش های مختلف هم از جذابیت آن بطور کامل کاسته نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *