استودیو طراحی مونس خواه

ارتباط سریع
مشاوره اولیه رایگان :
star 2

سوالات متداول قبل از طراحی لوگو

star 2
نحوه پرداخت ها به چه صورت خواهد بود؟

– 50% از مبلغ کل قرارداد در تاریخ عقد قرارداد نقدا بعنوان پیش پرداخت دریافت میگردد.
– 50% از مبلغ کل قرارداد پس از تاییدطراحی اولیه و قبل ارسال پرداخت میگردد.

فایل لوگو به چه فرمت هایی ارسال میشه؟

تمامی فرمت های مورد نیاز برای مشتری ارسال خواهد شد.و یا هر موقع فایلی نیاز به ارسال دوباره به مشتری یا هر فرد و آدرسی که اطلاع داده شود ارسال خواهد شد.

فایل های ارسالی با فرمت های زیر :
ai , eps , pdf , jpeg , png , psd

و خروجی استاندارد مناسب برای استفاده در وب سایت ، شبکه های اجتماعی و خروجی مخصوص چاپ

آیا فایل برای مهر هم ارسال می کنید؟

بعد از اتمام مراحل طراحی لوگو و تایید توسط مشتری ،در فایلهای خروجی ارسال شده ،یک فایل هم به صورت سیاه سفید همراه با پیش نمایش مهر ارسال خواهد شد.

پروسه زمانی برای طراحی لوگو چقدر هست؟

در مورد تعیین مدت زمان طراحی لوگو زمان دقیق و مشخصی نمی شود تعیین کرد .زیرا پروسه زمانی هر لوگو بستگی به نوع لوگو (ترکیبی ، نوشتاری ، نماد ، مونوگرام) متغیر است. ولی اکثرا کارهایی که توسط استودیو مونس خواه انجام می شود تقریبا پنج روز تا دو هفته زمان نیاز هست که در این بازه اتودها طراحی و ارسال و تغییرات انجام و فایل نهایی در این بازه به مشتری ارسال می شود.البته ممکن در صورت تاخیر در پیگیری کار از طرف سفارش دهنده این زمان طولانی تر شود.

آیا فایل لایه باز طرح رو بهم میدید؟

اصطلاح لایه باز در نرم افزار فتوشاپ و فرمت PSD گفته می شود.در فایل‌های PSD تصاویر با کیفیت بیت مپ (BitMap) ذخیره می‌شوند. هر فایل لایه باز دارای رزلویشن خاصی بوده که این رزرولیشن برای چاپ های افست معمولا 300DPI می باشد.ما علاوه بر فایل لایه باز لوگو نهایی را در چند فرمت مخلف مورد نیاز برای انجام کارهای تبلیغاتی آتی ،در اختیار مشتری هم قرار می دهیم
خروجی استاندارد مناسب برای استفاده در وب سایت ، شبکه های اجتماعی و خروجی مخصوص چاپ با فرمت های زیر :

خروجی لایه باز وکتور – ایلوستریتور (illustrator (Ai✓
خروجی PNG (تصویر بدون زمینه) با کیفیت بالا در دو سایز

خروجی فتوشاپ Photoshop (PSD)✓

خروجی مخصوص تصویر پروفایل صفحات اجتماعی✓

قیمت های لوگو بر چه اساسی مشخص میشود؟

قیمت طراحی لوگو به صورت استاندارد بر اساس تعرفه انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران توسط طراحان اعلام می گردد.مجموعه های حرفه ای نیز در حوزه طراحی لوگو، معمولا هزینه طراحی لوگو را بر اساس میزان زمان و انرژی مصرفی و سطح کاری و حرفه ای بودن برای فرآیند طراحی لوگو ، تعریف می کنند.

آیا هزینه لوگو نوشتاری و تصویری با هم تفاوت دارد؟

در طراحی لوگوی استاندارد به هیچ وجه نوع لوگو چه لوگوی نوشتاری چه لوگوی تصویری و یا حتی زبان لوگو (فارسی، انگلیسی و یا هر دو زبان) تاثیری در هزینه نخواهد داشت در غیر این صورت به استاندارد بودن و منحصر به فرد بودن آن لوگو شک کنید.

به چه تعداد اتود طراحی و انتخاب خواهد شد؟

تعداد اتود در فرآیند طراحی لوگو به هیچ وجه ملاک کیفی به شمار نمیرود. شما میتوانید به تعداد نامحدود بر روی مفهوم انتخابیتان اتود داشته باشد.

تفاوت طراحی لوگو ، لوگوتایپ و لوگوی ترکیبی چیست ؟

لوگو یعنی نماد تصویری . بطور مثال لوگوی برند تجاری شرکت اپل و نایکی.
لوگوتایپ یعنی نماد نوشتاری مانند نماد کوکاکولا و گوگل
لوگوی ترکیبی یعنی ترکیب هر دو مدل لوگو تصویری و نوشتاری مثل لوگوی پوما که در کنار استفاده از نوشته اختصاصی نام برند ، تصویر نیز برای لوگو لحاظ شده است .

ثبت مادرید چیست؟

پروتکل ثبت مادرید معاهده ای است که به موجب آن تمام کشورهای عضو این معاهده (72 کشور) از طریق یک استاندارد واحد می توانند مالکیت معنوی علائم تجاری خود را به ثبت و انحصار برسانند .

در صورتی که از طرف اداره ثبت ایرادی به طرح وارد شد تکلیف چیست؟

در این صورت بدون دریافت هزینه ویرایش مدنظر انجام خواهد شد.

آیا لوگو ها قابلیت ثبت را دارند؟

بله . ما به قوانین و مقررات اداره ثبت آگاهیم و در طراحی لوگو به این نکات توجه خواهیم کرد. برا ی ثبت لوگو با علائم تجاری شما می توانید با مراجعه به سایت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به آدرس http://iripo.ssaa.ir  و تکمیل اظهار نامه و یا از طریق یکی از موسسات ثبتی اقدام نمایید

آیا همه مشاغل و کسب و کارها به لوگو نیاز دارند؟

پاسخ این سوال کاملا واضح است. همه کسب و کارها برای اینکه بتوانند خود را معرفی کنند نیاز به یک هویت بصری دارند. تصویری که باعث شناسایی آن برندها شود و بتواند در ذهن مخاطبین آن برند ثبت گردد. تصویری به نام لوگو.

تفاوت طراحی لوگوی استارت آپ و کسب و کارهای کوچک در چیست؟

کسب و کارهای قطع کوچک بیشتر کسب و کارهایی با سازماندهی رسمی و منظم ولی در ابعاد کوچک هستند و لازم است برای طراحی لوگوی این کسب و کارها مطالعات جامع روی ساختارهای این کسب و کارها انجام شود. اما استارت آپ ها به خاطر سبکتر بودن و مسطح بودنشان از مقیاس کمتری نسبت به مطالعات بهره می برند.

چرا تعرفه های قیمت طراحی لوگو متفاوت است؟

تعرفه های قیمت لوگو به عوامل مختلفی بستگی دارد: اولین عامل، استاندارد یا کپی بودن یک لوگو است. لوگوهای کپی یا طرح های آماده اصولا ارزان قیمت هستند. تعرفه لوگوهای استاندارد چون انحصاری ایده پردازی و طراحی می شوند، قیمتشان معمولا از سه میلیون تومن آغاز و تا 30 الی 40 میلیون تومن تخمین هزینه می شود. قسمت عمده ای از فرآیند طراحی لوگو به مطالعات و تحقیق در رابطه با برند اختصاص پیدا می کند. هر چه ابعاد یک برند بزرگتر و فراگیرتر باشد، میزان انرژی و مطالعات روی آن برند نیز وسیع تر می شود که این امر تاثیر مستقیمی روی هزینه یک پروژه طراحی لوگو خواهد داشت.

آیا هنگام طراحی لوگو، رنگ سازمانی هم تعیین می گردد؟

قطعا بله. رنگ به عنوان حاملی از مفاهیم در هنگام طراحی لوگو تعریف می گردد.

کتاب راهنمای لوگو چیست؟

هنگامی که هر برند یا سازمان، از ابتدا تا رسیدن به آن نقطه از ایده آل خود که همانا بزرگ و قدرتمند بودن است قدم میگذارد، نیاز به یک مجموعه از دستورالعمل ها و قوانین متفاوت برای حفظ و گسترش هویت خود دارد . این سند میتواند از یک و یا دو صفحه تا چند صد صفحه در زمینه ها و رشته های مختلف مورد بررسی و ارائه قرار گیرد . این کتابچه حاوی قوانین و اصول پایه برای رعایت یکپارچگی و وحدت میان تمام جلوه هایی است که یک برند دنبال میکند .با پیروی از دستورالعملی واحد، وقار و شخصیت محکم یه برند یا سازمان، تثبیت و بدین روش مخاطبین او را به رسمیت می شناسند.در نتیجه رعایت چنین عملکردی ، نظام مدیریتی آن نام تجاری دیده شده و اعتماد مشتریان، سرمایه گذاران و کارمندان جلب می گردد .این سند به مجریان فرآیند برند و هر آنکه در رابطه با جلوه بصری یک برند در حال تلاش هستند این امکان را میدهد تا با رعایت استانداردی از پیش کارشناسی شده ، در کمترین زمان به بهترین نتیجه ممکن دست یابند. بدین روش جایگاه برند ساخته و تقویت میشود .کتاب هویت سازمانی ، مسیر مشخص و روشن را طبق استانداردی بی نقص برای تمامی مجموعه ها، زیر مجموعه ها و افراد وابسته خود، به زبان ساده بیان میکند. این کتاب مقدمه ای برای تمام اقدامات رشد و توسعه برند میباشد . کتابی که شامل تمام باید ها، نباید ها و شاید های تصویری و هویتی برند در طول حیات آن است . بطور کلی، کتاب راهنمای هویت سازمانی، شخصیت، تصویر ذهنی، ماهیت، ارزش ها و ویژگی های یک برند را پایدار میکند.

آیا به غیر از لوگو کارهای دیگه مثل کارت ویزیت و ست اداری هم کار میکنید؟

استودیو مونس خواه به صورت تخصصی در زمینه طراحی لوگو و هویت بصری مشاغل فعالیت دارد. از این رو طراحی ست اداری هم بخشی از هویت بصری شرکت ها و کسب و کارها می باشد. بنابراین فقط برای مشتری های خود در صورت نیاز توافق اولیه با در اختیار قراردادن مشخصات شرکت میتوانیم ست اداری کامل که شامل کارت ویزیت ،سربرگ A4 A5، پاکت نامه و یاداشت طراحی کنیم

پروسه طراحی لوگو را چگونه میتوان پیگیری و نظر داد؟

بعد از ثبت سفارش ،مدت زمان معین برای انجام پروسه طراحی لوگو در نظر گرفته میشود که به اطلاع می رسد. بعد از گذشت این مدت زمان معین ، فعالیت انجام شده ، از طریق راه های ارتباطی هماهنگ شده ارسال و نظرات و پیشنهادات شما دریافت و اعمال خواهد شد.

امکان دیدن اتودهای سفارش لوگو قبل از پرداخت هست؟

 خیر، متاسفانه به این دلیل که برای هر سفارش ایده پردازی خاص خودش انجام میشود و ارزش واقعی طرح به ایده است، و ایده پردازی و مطالعه روی طرح لوگو نیازمند زمان و انرژی می باشد ،انجام این کار امکانپذیر نیست.

مراحل انجام سفارش چگونه خواهد بود؟

 نوع ارتباط بین مشتری  و استودیو مونس خواه کاملا غیرحضوری از طریق وبسایت و شبکه های اجتماعی خواهد بود. مشتریان از سراسر کشور از طریق اینترنت به سایت ما مراجعه میکنند. ما خدمات طراحی رو به صورت حرفه ای و تماما آنلاین انجام میدهیم و از طریق سایت و تلگرام با مشتریان در ارتباطیم.

  • تکمیل فرم بریف
  • ارسال پیش فاکتور
  • دریافت نصف مبلغ به عنوان بیعانه
  • ارائه  اتود اولیه در زمان مقرر
  • اعمال تغییرات و انجام اصلاحیه های لوگو
  • تسویه حساب طراحی لوگو
  • تحویل فایل اصلی و با کیفیت لوگو به مشتری
چگونه مطمئن باشیم که میتوانید لوگویی طراحی کنید که مورد پسند ما باشد؟

پیشنهاد می کنیم نمونه لوگوهای طراحی شده در وبسایت را همراه با نوع فعالیت ها و توضیحات ارائه شده ،مشاهده کنید و خود را جای مشتری ها تصور کنید که چه نیازی داشتند و چه نتیجه ای گرفتند.شما میتوانین با مقایسه کارهای ما به خلاقیت و توانمندی استودیو مونس خواه اعتماد کنید.نزدیک به شانزده سال و بیش از صد لوگو برای انواع مشاغل نشان از حرفه ای بودن تیم ما دارد.