طراحی لوگو خودرو و خدمات خودرویی

طراحی لوگو خودرو و خدمات خودرویی

طراحی لوگو خودرو یکی از مقرون به صرفه‌ترین و تاثیرگذارترین نوع تبلیغات به شمار می‌آید. این ایده‌های گرافیکی جذاب می‌توانند جایگزین مناسبی برای هزینه‌های گزاف انواع دیگر تبلیغات باشند. تمامی کسب و کارها این روزها به دنبال برندسازی و جذب مخاطب هستند و هر یک تلاش می‌کنند تا در این مسیر از هم سبقت بگیرند.

توجه به قالب، رنگ و دیگر اجزا در سفارش طراحی لوگو خودرو و خدمات خودرویی ( کارواش، تعمیرگاه، اتوگالری و شرکت خودرویی) باعث خواهد شد تا مشتری، جذب برند خودرویی شما شود.

از طراحی لوگو ماشین و اتومبیل در چه حوزه‌هایی می‌توان استفاده کرد؟

طراحی لوگو خودرو در حوزه‌های ذیل کاربرد دارند:

 • شرکت‌های خودروسازی: طراحی لوگو خودروسازی باعث ایجاد تمایز نسبت به سایر شرکت‌ها می‌شود و این امر می‌تواند به دیده شدن و شناخته شدن آن شرکت تولید کننده‌ی خودرو کمک کند.
 • نمایندگی‌های فروش: نمایندگی‌های فروش اتومبیل می‌توانند از طراحی لوگو اتومبیل، به منظور تبلیغات و بازاریابی استفاده کنند و به این طریق مخاطبین خود را جذب کنند.
 • نمایشگاه‌ها و اتوگالری‌ها: طراحی لوگو نمایشگاه ماشین به یک اتوگالری یا نمایشگاه هویت می‌دهد و در جذب مشتریان نقش دارد.
 • سایت‌ها خودرویی: طراحی لوگو ماشین برای سایت‌های خورویی و ماشین از جهت ایجاد اعتبار و تمایز بسیار موثر است.
 • فروشگاه‌های لوازم یدکی: این فروشگاه‌ها برای ایجاد اعتماد و همچنین بازاریابی، می‌توانند از لوگو خودرو استفاده کنند؛ تا به فروشگاه‌های خود اعتبار ببخشند.
 • مکانیکی‌ها و تعمیرگاه‌های ماشین: استفاده از لوگو اتومبیل و یا لوگو مکانیکی از منظر بازاریابی و شناخته شدن می‌تواند برای تعمیرگاه‌های خودرو و مکانیکی‌ها کاربردی باشد.
 • خدمات کارواش‌ و دیتیلینگ خودرو: داشتن لوگو دیتیلینگ خودرو برای شرکت‌هایی که در زمینه‌ی دیتیلینگ خودرو و کارواش فعال هستند، از جهت متمایز شدن و تبلیغات بسیار موثر است. دیتیلینگ خودرو به تمیز کردن تمامی قسمت‌های خودرو به صورت عمیق و با استفاده از تکنیک‌های خاص گفته می‌شود.
 • شرکت‌های اجاره‌ی خودرو: این گونه شرکت‌ها نیز از به منظور جلب توجه افراد، ایجاد اعتماد و هویت می‌توانند از طراحی لوگو ماشین استفاده کنند.

طراحی لوگو خودرو از چه نظر اهمیت دارد؟

از چند جهت طراحی لوگو ماشین دارای اهمیت است و می‌تواند موثر باشد:

 • ایجاد تمایز

طراحی لوگو خودرو، یک شرکت یا فروشگاه را از بقیه متمایز می‌سازد؛ یعنی آن را منحصر به فرد می‌کند. در جایی که همه‌ی شرکت‌ها و یا فروشگاه‌ها شبیه هم هستند، داشتن تمایز به دیده شدن بیشتر فروشگاه شما کمک می‌کند.

 • ایجاد هویت

لوگو خودروسازی و یا لوگو ماشین، به عنوان نماد و سمبلی از یک شرکت، به شرکت هویت و اعتبار می‌دهد. یک لوگو حرفه‌ای و قوی به خوبی می‌تواند هویت یک فروشگاه را تعریف کند و آن را قوی نماید.

 • تبلیغات

در تبلیغات و بازاریابی استفاده از لوگو خودرو می‌تواند موثر واقع شود. لوگو توجهات را جلب می‌کند و در نتیجه، افراد به محض دیدن لوگو با آن ارتباط برقرار می‌کنند و آشنا می‌شوند.

 • اعتمادسازی

داشتن لوگو اتومبیل می‌تواند اعتماد افراد را جلب کند. مخاطب در برخی موارد برای خرید کردن و یا مراجعه به یک شرکت یا فروشگاه تردید زیادی دارد. لوگو می‌تواند در این مواقع موثر واقع شود. لوگو هویت و شناسنامه برند است. لذا، می‌تواند اعتماد و اطمینان مخاطب را جلب کند.

 • رشد برندینگ

لوگو خودرو برای یک نمایشگاه ماشین هویت ایجاد می‌کند و به شناخته شدن برند آن کمک می‌کند. بنابراین، باعث توسعه و رشد برندینگ نمایشگاه اتومبیل می‌شود.

استودیو طراحی لوگو مونس خواه می‌تواند با استفاده از تجربه و توانایی بالای متخصصین خود، در طراحی لوگو اتومبیل و خدمات خودرویی به شرکت‌ها و فروشگاه‌های فعال در این عرصه کمک کند.

نکات مهم در طراحی لوگو خودرو و خدمات خودرویی

باید برخی نکات در زمان طراحی لوگو خودرو و ماشین رعایت شوند تا لوگو طراحی شده، از کیفیت و کارآمدی بالایی برخودار باشد. در ادامه این نکات بیان می‌شوند.

سازگاری

لوگو خودروسازی باید با اهداف و ارزش‌های آن سازگار باشد و مطابقت داشته باشد. لوگو اتومبیل باید هویت، ارزش‌ها و ویژگی‌های یک شرکت یا فروشگاه خودرویی را به خوبی نشان دهد و با آن هماهنگ باشد.

متناسب بودن

لوگو اتومبیل باید متناسب با حیطه‌ و حوزه‌ی کار شرکت و فروشگاه طراحی شود. به همین منظور، اگر لوگو برای یک تعمیرگاه خود یا مکانیکی طراحی می‌شود؛ باید با استفاده از اشکال و نمادهای مرتبط با آن طراحی شود. اگر هم برای یک شرکت اجاره دهنده‌ی خودرو و یا یک اتوگالری طراحی می‌شود؛ باید در طراحی لوگو از نمادها و شکل‌های مرتبط با آنها استفاده کرد.

سادگی

سادگی لوگو ماشین باعث می‌شود که مخاطب با آن ارتباط بهتری برقرار کند و مفهوم آن را بهتر درک نماید. در نتیجه، این امر می‌تواند به تثبیت شدن لوگو در ذهن مخاطب و ماندگاری آن کمک کند.

برخوداری از فونت‌ها و رنگ‌های مناسب

در طراحی لوگو خودرویی باید از فونت‌های خوانا استفاده کرد تا پیام لوگو به خوبی منتقل شود. همچنین، استفاده از رنگ‌های مرتبط با این حوزه نظیر سفید، قرمز، طلایی، نقره‌ای و آبی نیز، لوگو ماشین (Car logo) را جذاب و زیبا می‌نماید.

قابلیت استفاده شوندگی

در هنگام طراحی لوگو اتومبیل، باید دقت شود که آن لوگو در اندازه‌ها و محیط‌های مختلف قابل استفاده باشد؛ یعنی در اندازه‌های بزرگ وکوچک نیز خوانا باشد و در جاهای گوناگون نظیر بنرها،‌ رسانه‌ها و … هم بتوان از آن استفاده کرد.

طراحی لوگو خودرو و خدمات خودرویی توسط استودیو مونس خواه + نمونه کار

استودیو مونس خواه با آگاهی بر اصول برندینگ سازی و اجرای نمونه‌های بسیاری در این زمینه و بهره‌گیری از گرافیست‌های خلاق و مشتاق، آماده پذیرش سفارش طراحی لوگو خودرو و خدمات خودرویی (نظیر کارواش، دیتیلینگ، تعمیرگاه، اتوگالری، شرکت خودرویی) می‌باشد. شرکت‌های واردات خودرو، تعمیرگاه‌ها، اتوگالری‌ها و کارواش‌ها می توانند با قیمتی مناسب با داشتن یک لوگوی منحصر به فرد خود را در میان دیگر رقبا و مخاطبین به عنوان بهترین معرفی نمایند. طراحی لوگو خودرو و خدمات خودرویی می‌تواند نام شما را در ذهن مخاطب برای همیشه ماندگار کند. در ادامه یک نمونه کار از مجموعه‌ی مونس خواه ارائه می‌شود:

 • رخش خودرو دیزل

برند رخش خودرو دیزل، یک شرکت خودروسازی است که در حوزه‌ی تولید و فروش انواع کامیون‌ها فعالیت می‌کند.

هویت بصری برند ررخش خودرو دیزل تولید و فروش انواع کامیون -عکس کاور, طراحی لوگو خودرو, طراحی لوگو ماشین

لوگو ررخش خودرو دیزل تولید و فروش انواع کامیون -دوتایی, طراحی لوگو خودرو، طراحی لوگو ماشین

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه‌ی طراحی لوگو و هویت بصری و قیمت آن از طریق صفحه تماس با ما و واتساپ (09059000190) با مجموعه‌ی مونس خواه ارتباط برقرار کنید.

دسته بندی مجله طراحی
فهرست مطالب صفحه

مطالب مرتبط