طراحی لوگو صنایع نوشیدنی

طراحی لوگو صنایع نوشیدنی

اگر شما در ابتدای مسیر راه اندازی کسب و کار خودتان در حوزه تولید انواع نوشیدنی هستید و به دنبال آن هستید تا خیلی زود محصول شما در جرگه‌ی کالاهای پرطرفدار و پرفروش قرار گیرد، با سفارش طراحی لوگو برای محصول خود یکی از مهمترین قدم‌ها را در شناخت برند خود برداشته‌اید. طراحی لوگو صنایع نوشیدنی برای هر رده سنی با توجه به تولید نوشیدنی‌های متنوع، باید سبک و سیاق و ترکیب رنگ‌های مناسب خود را داشته باشد. کودکان در ویترین فروشگاه‌های بزرگ و منوی رستوران‌ها به دنبال نوشیدنی‌هایی با طرح‌های فانتزی و عروسکی هستند و افراد بزرگسال بیش از هر چیز در انتخاب نوشیدنی به لوگو محصولی که حاوی نکات کلیدی در خصوص فواید آن باشد، توجه می‌کنند.

طراحی لوگو نوشیدنی در چه جاهایی کابرد دارد؟

از لوگو نوشیدنی می‌توان در جاهای مختلف از جمله نوشیدنی‌های بسته‌بندی شده‌، آبمیوه‌ فروشی‌ها، فروشندگان نوشیدنی، شرکت‌های تولید کننده و وارد کننده‌ی نوشیدنی و حتی کافه‌ها و رستوران‌ها استفاده کرد. همچنین، لوگو برند نوشیدنی برای لوگو نوشیدنی گرم، لوگو نوشیدنی سرد، لوگوی چایی، لوگو دمنوش، لوگو فنجان، لوگو قهوه، لوگو آب معدنی و لوگو آبمیوه مناسب می‌باشد.

ویژگی های طراحی لوگو صنایع نوشیدنی:

طراحی لوگو برای هر کسب و کاری مزایای خود را دارد. در هنگام طراحی لوگو نوشیدنی، لوگو طراحی شده باید از برخی ویژگی‌ها برخودار باشد. در ذیل این ویژگی‌ها بیان می‌شود:

  • طراحی لوگو صنایع نوشیدنی از آنجا که با ذائقه افراد در ارتباط است؛ باید از رنگ‌های مناسبی که اشتهای مخاطب را تحریک کند، برخوردار باشد. در طراحی لوگو نوشیدنی (Beverage logo design) استفاده از رنگ‌های قرمز، نارنجی و زرد نشان دهنده‌ی اشتیاق و جسارت می‌باشد.
  • چنانچه نوشیدنی برای رنج سنی کودکان است باید از تصاویر کارتون‌های پرطرفدار بهره ببرید و اگر نوشیدنی مخصوص جوانان تولید می‌شود بهتر است که از رنگ‌های هیجان انگیز در طراحی لوگو استفاده کنید. در فصل تابستان، لوگوی یک نوشیدنی خنک می‌تواند عطش خرید مخاطب را چند برابر کند.
  • یکی از مهمترین ویژگی‌های طراحی لوگو صنایع نوشیدنی توجه به برداشت مخاطب نسبت به لوگو خواهد بود. همانگونه که همه ما می‌دانیم مخاطب در زمان تنها 3 ثانیه تصمیم می‌گیرد تا نوشیدنی شما را خریداری کند یا نه. پس محصول نوشیدنی شما می‌تواند برای مخاطب حاوی جلوه‌های بصری اعم از طرح لوگو متناسب با محصول، متناسب با سن مخاطب، طعم و مزه نوشیدنی و احساسی که از نوشیدن آن به مخاطب منتقل می شود؛ باشد.
  • گنجاندن پیام‌های کلیدی در لوگو در قالب تصاویر، رنگ‌ها و تایپوگرافی اثر گذار خواهد بود و سبب می‌شود تا در میان انبوهی از محصولات برند شما زودتر توسط مخاطب دیده شود. از اینرو خرید نوشیدنی شما در اولویت اول قرار می‌گیرد و این نیز از دیگر ویژگی های طراحی لوگو صنایع نوشیدنی خواهد بود.
  • استفاده از تصاویر ساده اما در عین حال خلاقانه در طراحی لوگو نوشیدنی، یک نوشیدنی را از دیگر محصولات مشابه متمایز می‌کند و باعث خواهد شد تا مشتری در ویترین فروشگاه‌ها در جستجوی مشاهده لوگو محصول شما باشد و این امر، سبب رونق کسب و کار شما خواهد شد. در بسیاری از موارد مشتری حتی بدون توجه به قیمت نوشیدنی تنها به دلیل لوگو یک برند آن را خریداری می‌کند.

طراحان حرفه‌ای لوگو در مجموعه مونس خواه با توجه به تولید انواع نوشیدنی، خدمات و در پایان بازار هدف شما به طراحی و ارائه لوگویی مناسب می‌اندیشند تا برند نوشیدنی شما در ویترین فروشگاه‌های بزرگ، میز غذای رستوران‌ها و خانه‌ها در اولویت قرار بگیرد.

طراحی لوگو صنایع نوشیدنی باعث می‌شود تا کسانی که با مجموعه شما آشنایی ندارند نیز ترغیب به پیگیری و خرید از آن شوند. تولیدی‌ها و شرکت‌های جانبی در حوزه انواع نوشیدنی نیز می‌توانند با داشتن یک لوگوی خوب، علاوه بر جذب مشتری، باعث جذب سرمایه گذار نیز شود و این باعث افزایش اعتبار محصول و برند شما خواهد شد.

اگر به دنبال ساخت یک لوگو برند نوشیدنی جذاب هستید، بررسی لوگو کوکاکولا و پپسی می‌تواند برای شما مفید باشد.

چند نکته مهم در مورد طراحی لوگو نوشیدنی

انتخاب نوشیدنی اغلب بخشی از کارهای روزانه ما هستند. صبح‌ها انتخاب نوشیدنی قهوه، یا شاید یک کامبوچا یا یک آبمیوه خنک بعد از اتمام کار به نظر خوب بیاید. فقط بیاید در مورد چند الگوی نوشیدنی که هر روز آنها را می‌بینیم فکر کنیم. با این وجود، ما همه آنها را به نمی توانیم به یاد آوریم؛ حتی برخی بیشتر از بقیه دارای فراوانی هستند.

داشتن یک آرم خلاق و خاطره انگیز برای نام تجاری شما بسیار مهم است. آرم‌های موفقیت آمیز برای نوشیدنی‌ها با گفتن داستان آنها و آنچه که آنها را ویژه می‌سازد، با مشتریان ارتباط قوی برقرار می‌کنند. در اینجا ما برخی از علائم نوشیدنی‌ها را برای الهام بخشیدن به طراحی لوگوی شما جمع آوری کرده‌ایم.

لوگو نوشیدنی
لوگو نوشیدنی

چه چیزی باعث طراحی لوگو برای صنعت نوشیدنی می شود؟

درست مثل آرم‌های غذایی، آرم‌های نوشیدنی هم باید به اشتهای ما توجه کنند. هنگام ایجاد یک آرم نوشیدنی، مهم است که بر تصاویر و رنگ‌های جذاب که توجه ما را جلب می‌کنند، تأکید کنیم. تصاویر باید نه فقط محتویات؛ بلکه طعم‌هایشان را نیز نمادین کنند. مثل برگ‌هایی که به دنبال چشمه ذلال هستند؛ دانه های قهوه برای آرم قهوه، میوه آبدار برای آبمیوه، نارگیل برای شیر نارگیل و یا انگور زیبا برای آرم دلستر است.

لوگوی شما نیاز به انتقال بیشتر از محتوای نوشیدنی دارد. میوه‌های رنگارنگ آبدار، ممکن است به نظر انتخاب درستی باشد اما این به تنهایی کافی نیست. بسیار مهم است که آرم شما فرمت تصویر کلی برند شما و هویت نام تجاری شما باشد. هنگام انتخاب آرم، خوب است که به یاد داشته باشید که آرم از طرف شما سخن می گوید. بنابراین، باید به صورت عاقلانه طراحی شده باشد و جزئیات آن بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

لوگوی شما باید بی وقفه و پایدار باشد. افرادی که روابط طولانی مدت با نوشیدنی‌های مورد علاقه خود دارند، وقتی با آنها روبرو می‌شوند و یا هر جا که آنها را می‌بینند، این آرم نوشیدنی می‌تواند یه حس آشنایی برای آنها داشته باشد. لوگو نوشیدنی باید به اندازه‌ای به یاد ماندنی و متمایز باشد تا بتواند جایگاه خود را در میان سایر نوشیدنی‌های به ظاهر مشابه حفظ کند. همچنین، لوگو برند نوشیدنی باید از قابلیت انطباق با هر تغییری که ممکن است نام تجاری شما در طول سال‌ها داشته باشد، برخوردار باشد.

لوگو نوشیدنی

ایده‌های شگفت انگیز برای طراحی لوگو نوشیدنی

در ادامه چند ایده‌ی جذاب برای طراحی لوگو صنایع نوشیدنی بیان می‌کنیم.

آرم نوشیدنی‌های ارگانیک و طبیعی

همان طور که ما از آگاهی نسبت به چیزی که می‌خوریم و می‌نوشیم برخورداریم، سوء ظن‌های وجود دارد که آیا این نوشیدنی با شکر و مواد شیمیایی پر شده است یا نه. اغلب اولین قضیه این است که آیا نام تجاری، طعم‌های سالم و تمیز را در طراحی لوگوی خود بیان کرده است یا خیر؟

 اگر می‌خواهید نام تجاری خود را به عنوان مواد تشکیل دهنده آلی نشان دهید و بشناسانید، باید برای انتخاب یک طرح رنگی، از تک رنگ یا چند رنگ تازه که به نظر برسد از باغ میوه‌های رنگارنگ است، استفاده کنید. استفاده از تصاویر تولیدی واقعی، نقش به‌سزایی در رشد برندها دارد. به همین دلیل است که اگر از تصاویر جهان طبیعی مانند خورشید، پرندگان، گیاهان یا گل‌ها استفاده نمایید، می‌توانید سالم و طبیعی بودن محصولات خود را نشان دهید.

ظاهر لوگو نوشیدنی نیز بسلر مهم می‌باشد. ظاهر لوگو باید کنید مانند آب زلال ساخته شده باشد تا ارگانیک بودن مواد نوشیدنی را به رخ کشد.

این لوگوها برای برندهای فروش نوشیدنی‌های سالم بدون شکر و یا تک منبعی مانند چای و خیلی چیزهای دیگر مناسب هستند. به سادگی به دنبال اینگونه لوگوها باشید تا مشتریان احساس کنند که انتخاب سالمی داشته اند.

لوگو نوشیدنی

آرم برای نوشیدنی قدمت دار و تاریخی

نوشیدنی‌هایی وجود دارد که بشر را برای قرن‌های متفاوت تسخیر کرده است. قهوه، آبجو، دلستر و … از معروف‌ترین این نوشیدنی‌ها هستند. آنها تبدیل به نوشیدنی‌های جهانی و ماندگار شده‌اند.

اگر می‌خواهید هویت نامطلوب و بی‌نظیری داشته باشید که احساسات نوستالژی و لذت بی‌نظیری را نشان می‌دهد، یک آرم نوشیدنی روستایی برای شما مناسب است. رنگ‌های خاکستری و قهوه‌ای نشانگر وفور نعمت است که اگر آنها را با تصاویر دست ساز مثل یک کشاورز یا دستگاه قدیمی مخلوط کنیم، می توان نسخه کلاسیکی از آرم طراحی کرد.

ترکیب آنها با فونت serifs و استفاده از سایه خط به خوبی با این نوع آرم‌ها کار می‌کند؛ تا اظهارات محکم و با اعتماد به نفس را مانند سخنان عاقلانه پدربزرگ و مادربزرگ بیان کند.

لوگو آبجو

آرم‌های سرگرم کننده برای نوشیدنی‌های سرگرم کننده

نوشیدنی‌هایی که در حال شکوفایی هستند و شما را بلند می‌کنند نیاز به آرم برای مطابقت با انرژی خود دارند. شما باید به سادگی با نگاه کردن به آنها، توانایی افزایش و قدرت را در خود پیدا کنید!

نوشیدنی بچه‌ها، نوشیدنی‌های انرژی‌زا و نوشیدنی‌های خیره کننده از این نوع لوگو بهره می‌گیرند. چنین نوشیدنی‌هایی تمایل دارند که رنگ‌های پر جنب و جوشی داشته باشند. نوشتن متن در طراحی آنها شاید کمی درست نباشد. شکل منحنی‌ها و لبه‌های نرم به خوبی با این نوع آرم‌ها کار می‌کند.

در حالی که یک نوشیدنی برای بچه‌ها ممکن است شامل تصاویری از حیوانات کارتونی و زیبا باشد، در مقابل یک نوشیدنی انرژی‌زا ممکن است از تصویر یک ببر استفاده کند. همه این آرم‌ها دارای تصاویر و رنگ‌هایی هستند که به ما حس قدرت می‌دهند.

نوشیدنی
لوگوهای معروف نوشیدنی

طراحی لوگو نوشیدنی توسط استودیو مونس خواه

طراحی لوگو یک تخصص خاص از طراحی گرافیک است که شامل زیبایی شناسی، نام تجاری و بازاریابی، ترکیب، نظریه رنگ، تایپوگرافی و مهارت هنری است. استودیو مونس خواه با تکیه بر تجربه و مهارت بالای متخصصین خود، می‌تواند با طراحی لوگو برند نوشیدنی به توسعه‌ی برند و کسب و کار شما کمک نماید.

شما مخاطبین عزیز می‌توانید جهت اطلاع از قیمت طراحی لوگو و هویت بصری از طریق واتساپ (09059000190) و صفحه تماس با ما، با مجموعه‌ی مونس خواه ارتباط برقرار کنید.

دسته بندی مجله طراحی
فهرست مطالب صفحه

مطالب مرتبط