لوگو سه بعدی چیست؟

لوگو سه بعدی چیست؟

لوگو سه بعدی با استفاده از یک سری نرم افزار خاص، سمبل ها و یا متن به صورت سه بعدی طراحی می شود، به طوری که وقتی به آن نگاه می کنید فقط یک تصویر ساده نمی بینید و احساس می کنید که این تصویر واقعی بوده و حجم دارد.

چرا که به افزایش مخاطب و بهبود تصویر از برندتان در ذهن مخاطب کمک بزرگی می کند. سه بعدی سازی لوگو توسط نرم افزارهای سه بعدی سازی ایجاد شده و فایل های رندر شده از این لوگوی همراه با فایل های قابل ویرایش سه بعدی در اختیار مشتری قرار می گیرند. بنابراین باید توجه داشته باشید که قبل از انتخاب لوگو اصول زیادی را رعایت کنید تا در تمام بستر ها مانند تبلیغات چاپی، وب سایت ها و … بتوانید استفاده کنید. تمام شرکت ها باید لوگویی داشته باشند که مشتری را در نگاه اول جذب کرده و اصالت برند را نمایان کند، بنابراین برای ایجاد مزیت رقابتی در این بازارها بهتر است که لوگویی جذاب و فریبنده از جمله لوگوی سه بعدی انتخاب شود.

لوگو سه بعدی چیست؟
لوگو سه بعدی چیست؟

ویژگی ها و مزایای لوگو سه بعدی

لوگوی سه بعدی استاندارد ویژگی‌های به خصوصی دارد که به دیده شدن آن کمک می‌کند. رعایت اصول و پررنگ کردن این المان‌ها به کسب و کارها کمک می‌کند تا در هزینه‌ها صرفه جویی کنند و بتوانند مورد پسند افراد بیشتری قرار بگیرند.

1. مجذوب کننده باشد

این نوع لوگو جذاب تر و بروز تر است و مشتری را با نام برند بهتر درگیر می کند. جالب است بدانید که مسائلی از جمله چگونگی استفاده از رنگ و انتخاب اندازه متناسب باعث می شود طراحی لوگوی برندتان جذاب تر باشد که در این صورت هدف برند را بهتر به مخاطب انتقال می دهد.

2. برند را قوی و مورد اعتماد نشان دهد

با طراحی یک لوگوی سه بعدی مخاطبین دید گسترده تر و اعتماد به نفس بیشتری نسبت به تجارت شما پیدا خواهند کرد. طراح می تواند از لوگوی متحرک، لوگوی تصویری، لوگوی حرف انگلیسی و یا فارسی از حرف اول نام شرکت تان برای طراحی این لوگو استفاده کند.

3. متناسب با تمام بستر ها باشد

امروزه بیشتر برند ها و شرکت ها قصد دارند به صورت هم زمان لوگوی خود را در بستر های چاپی و دیجیتالی استفاده کنند به همین منظور انتخاب این نوع لوگو بسیار مناسب می باشد. با طراحی این لوگو می توانید آن را در تمام بسترها از جمله شبکه های اجتماعی، وب سایت ها و یا وب سایت هایی که تبلیغات ویدئویی دارند استفاده کنید.

4. به رشد کسب و کار بهبود بخشد

این لوگو باید به گونه ای طراحی شود که مشتری بدون زحمت و به راحتی برندتان را به یاد بیاورد تا قدرت برند شما و قابل اعتماد بودن آن را به خوبی نشان دهد چرا که استفاده از این لوگو باعث می شود مشتری دید وسیع تری به کسب و کار شما پیدا کند.

5. بالا بودن کیفیت

طراحی این لوگو در نرم افزارهای مختلف از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است، به طوری که وقتی به این لوگو یا لوگو متحرک نگاه می کنید کاملاً وضوح و شفافیت آن را در تمام ابعاد درک خواهید کرد.

لوگو سه بعدی
لوگو سه بعدی

 6. قابل تشخیص بودن

این لوگو نسبت به سایر لوگو ها که به شکل لوگو تایپ، انتزاعی، نمادین و ترکیبی طراحی می شوند، راحت تر توسط مخاطب تشخیص داده می شود که این ویژگی فقط با طراحی این لوگو امکان پذیر می باشد، پس شما می توانید با ترکیب رنگ ها، آیکون ها و شکل ها در طراحی این لوگو روی مخاطب خود تاثیر بگذارید.

7. متنوع بودن ابزارها

طراحی این لوگو نیاز به خلاقیت بسیار بالایی دارد و طراح باید بتواند با استفاده از ابزارهای مختلف، رنگ تصاویر را در سه بعد به طور کامل به نمایش دربیاورد. بنابراین اگر به برخی از نرم ‌افزارهای طراحی لوگو نگاهی بیندازید، می بینید که ابزارهای طراحی لوگو سه بعدی چندین برابر ابزارهای طراحی لوگو دو بعدی است که موجب می ‌شود دست طراح برای خلق یک لوگوی جذاب و منحصر به فرد باز باشد.

8. امکان به روز شدن با این طراحی

اگر بخواهید لوگو دو بعدی را به لوگو سه بعدی مشابه به آن طراحی کنید، می توانید با تکنولوژی های به روز و نرم افزارهای مدرن این کار را انجام دهید. چرا که در برخی از شرکت ها و کارهای بازاریابی دیجیتالی از جمله وب سایت ها، شبکه های اجتماعی و اپلیکیشن های موبایل به کار بردن این لوگو اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.

حتما بخوانید: ایجاد افکت سه بعدی روی نوشته

سخن نهایی

استودیو طراحی مونس خواه یکی از معتبرترین شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم می باشد که در زمینه طراحی لوگو، طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی تخصص دارد. این شرکت تعرفه طراحی لوگو مختص خود را دارا بوده و در مقابل هر سفارش طراحی لوگو، قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگو خاصی را ارائه داده و سفارش مورد نظر را طراحی می نماید. تخصص ویژه استودیو طراحی مونس خواه در زمینه طراحی لوگو فروشگاهی، لوگو شرکتی، لوگو آی تی، لوگو صنعتی، لوگو شخصی، لوگو صنایع غذایی، لوگو پوشاک، و حتی لوگو موسیقی غیر قابل انکار است.

جهت مشاهده نمونه کارها و سفارش طراحی می توانید به سایت استودیو طراحی لوگو مونس خواه مراجعه نمایید.

دسته بندی مجله طراحی
فهرست مطالب صفحه

مطالب مرتبط

طراحی لوگو شرکت‌های بورسی, لوگو بورس
طراحی لوگوی مشاغل

طراحی لوگو شرکت‌های بورسی

طراحی لوگو شرکت‌های بورسی می‌تواند نقش به سزایی در رشد و توسعه‌ی مشاغل مرتبط با حوزه‌ی بورس و بازارهای مالی داشته باشد. این حوزه، تقریبا

ادامه مطلب »
×