طراحی لوگو حیوانات؛ ایده ها و دستور العمل ها

ایده ها و دستورالعمل های طراحی لوگو حیوانات

امروزه برندینگ فوق العاده مهم شده است و یکی از موثرترین فرم های برندینگ طراحی لوگو حیوانات است.

در دنیای پر هیاهوی برندها، لوگوها نقش حیاتی در ایجاد هویت و تمایز یک برند ایفا می‌کنند. در میان تنوع بی‌نظیر لوگوها، لوگوهای حیوانات جایگاه ویژه‌ای دارند. این لوگوها با بهره‌گیری از نمادگرایی و جذابیت ذاتی حیوانات، می‌توانند پیامی قوی و ماندگار به مخاطب منتقل کنند.

در این مقاله، به بررسی زوایای مختلف طراحی لوگو حیوانات می‌پردازیم. از انتخاب حیوان مناسب برای برندتان تا اصول طراحی لوگویی خلاقانه و چشم‌نواز، گام به گام با شما همراه خواهیم بود. همچنین، با ارائه نمونه‌هایی از لوگوهای حیوانات مشهور، الهام‌بخش ایده‌های جدید برای طراحی لوگوی خود خواهید شد.

برندینگ با لوگوی حیوانات

بخش اصلی از برندینگ ، لوگوی شماست. لوگوها را می توان بر روی هر چیزی قرار داد، از بسته بندی کنفرانس های رایگان تا تبلیغات. یک لوگو با طراحی خوب برای ساختن نام تجاری شما بسیار مهم است و تاثیر قابل ملاحظه ای بر فرهنگ دارد.

این ممکن است تنها چیزی باشد که شما می توانید برای شناسایی یک شیء یا قطعه رسانه ای مرتبط با سازمان خود استفاده کنید. بنابراین باید بلافاصله قابل تشخیص باشد، به اندازه کافی پیچیده باشد تا جالب باشد، اما به اندازه کافی ساده است تا بتواند به سرعت در ذهن ماندگاری یابد.

لوگوی حیوانی یک راه عالی برای تحقق این اهداف مهم در طراحی لوگو است. طراحی لوگو حیوانات به ابهام تاریخ برمی گردد. تصاویر حیوانات برای شناسایی افراد و ایده ها ، برای مدت بسیار طولانی استفاده شده است.بیشتر نشانه های قرون وسطایی، به ویژه اشکال قابل شناختی از نشانه های قرون وسطایی ، دارای حیوانات هستند که معمولا شبیه سازی شجاعت، استحکام، شفقت و یا برخی از فضایل بسیار ارزشمند است.

حتی اگر بیشتر به عقب برگردید به نمادهای حیوانی در مصر باستان فکر کنید، که در آن حیوانات نماد خدایان خاصی بودند که بر هر حوزه حیات حکمرانی میکردند.

لوگو حیوانات زیر مجموعه ای از لوگو تصویری است. آشنایی با چیستی، محدودیت‌ها و مزایای لوگو تصویری می‌تواند به شما در ساخت بهترین لوگو ممکن کمک کند.

لوگو حیوانات

شما می توانید نماد حیوانات ( لوگو حیوانات) را در هر فرهنگی در سراسر جهان و در طول تاریخ مشاهده کنید. یک لوگو حیوانات می تواند معنای زیادی داشته باشد، حتی در یک فرم بسیار ساده.

نمونه طراحی لوگو حیوانات
نمونه طراحی لوگو حیوانات

به همین دلیل، مهم است تا لوگو های حیوانات زیادی در ذهن داشته باشید. بعضی از حیوانات مانند عقاب ها معمولا در سراسر دنیا دارای یک علامت مثبت یا نجیب هستند، اما بعضی دیگر مانند خوک ها یا سگ ها چیزهای مختلفی در مکان های مختلف دارند، برخی از آنها خوب و بد است.

با گذشت زمان، و استفاده‌ی بسیار از لوگو های حیوانی مشابه، برخی از نمادهای حیوانی معنی خاصی در سراسر جهان ایجاد کرده اند، مانند اسب.

شناخت مخاطبان هدف و حیوانات خاص در فرهنگ آنها برای طراحی لوگو حیوانی بسیار مهم است.

این یک راهنما برای لوگو های حیوانی است که برای کمک به ایجاد طرح های لوگو قانع کننده و حیاتی برای سازمان شما می باشد. ما مفاهیم اصلی مختلفی را بررسی کردیم ، به برخی از لوگو های معروف حیوانی نگاه خواهیم کرد و نگاهی خواهیم داشت که حیوانات مختلف در فرهنگ های مختلف چه معنی می دهند. ایده های خوب لوگو حیوانات می تواند کمک بسیاری به شما برای ایجاد یک نام تجاری بزرگ که سال ها با مردم در میان باشد، بکند.

ایده های جذاب برای لوگو حیوانات خوب

استفاده از نکات زیر در طراحی لوگو حیوانات به شما در افزایش کیفیت کار کمک زیادی میکند.

1. شخصیت درست را انتخاب کنید

لوگو حیوانات
لوگو حیوانات

آنچه را که می خواهید لوگوی حیوانات خود درباره نام تجاری تان بگوید را بیابید. به عنوان مثال، اگر شما در حال تلاش برای فروش مکمل های غذایی برای وزنه برداری هستید، می خواهید نشان دهید که محصول شما به آنها کمک می کند تا قوی تر شوند.

احتمالا موش انتخاب خوبی برای این لوگو نیست. شما باید یک حیوان مرتبط با قدرت را انتخاب کنید، مانند فیل، ببر یا خرس. آرم های حیوانی اساسا استعاره هستند. چند مثال مانند استفاده از شیرها برای خاندان سلطنتی ، اسب برای سرعت، قوها برای ظرافت، جغدها برای عقل و روباه برای هوش.

حال ، اگر طراح خوب و باهوشی هستید، می توانید روش هوشمندانه ای را برای نقض این نوع، انتخاب کنید. برای مثال در مکمل های رژیم غذایی ، در لوگوی خود را به جای یک ببری که غرش میکند یک کاریکاتور موش با عضله هایی قوی استفاده کنید. این می تواند ریسک داشته باشد، زیرا می تواند به عنوان یک hokey به نظر برسد. بقیه نام تجاری شما باید مطابقت داشته باشند.

گاهی اوقات مردم از همپوشانی و غیر منتظره بودن این نوع نمادگرایی حیوانات قدردانی می کنند و گاهی اوقات آنها فکر می کنند که این احمقانه است. تحقیق در مورد مخاطب هدف خود و درک اینکه چطور فکر میکنند، کلیدی است. اگر نام محصول یا تاریخچه محصول خود را به انتخاب عجیب و غریب آرم حیوانات کمک کنید مفید است.

2. بزرگ فکر کن

 طراحی آرم حیوانات
طراحی آرم حیوانات

به یاد داشته باشید که لوگو حیوانات شما نماد برند شما خواهد شد و باید در طیف وسیعی از روشها کاربرد داشته باشد. بسته به آنچه که در حال فروش هستید، ممکن است بخواهید در نهایت (یا حتی بلافاصله) حیوان را در لوگو خود به عنوان خوش یُمنی استفاده کنید.

این می تواند یک حیوان خوش یمن در تبلیغات و یا حتی یک حیوان که کت و شلوار کت و شلوار پوشیده است باشد. بعضی از حیوانات با این روش ساده تر جلب توجه می کنند. برای مثال، قوها برای لوگو های بسیار با ظرافت بکار می‌روند، اما لباس پوشاندن به آنها ، به احتمال زیاد باعث می‌شود تا آنها فقط به یک اردک سفید نگاه کنند.

اگر این امکان برای کمپین تبلیغاتی شما وجود داشته باشد، شما باید همان تفکر را در مورد حیوانات و اسباب بازی ها نیز استفاده کنید. باز هم، برخی از حیوانات برای این کار بهتر از بقیه هستند. در رویدادهای بزرگ ورزشی به جای اینکه کودکان بسیار کوچک را مانند مورچه ها در نظر بگیرید بهتر است این کار را با پروانه ها یا سگ ها انجام دهید.

3. تصمیم گیری برای طراحی رئال یا فانتزی

لوگو گربه سگ
لوگو گربه سگ

آیا لوگو حیوانات شما باید کارتونی باشد یا دقیق؟ آیا باید یک طرح انتزاعی یاشد یا واقعی تر باشد؟ همه‌ی این ها بستگی به آنچه شما می خواهید لوگو حیوانات در مورد شرکتتان بگوید دارد. اگر شما غلات را به خانواده ها میفروشید، سبک کارتونی ممکن است بهترین انتخاب باشد.

اگر شما یک ماست سالم را برای زنان بازاریابی کنید، یک طراحی ظریف و طرح مانند احتمالا مناسب تر است. شبیه حیواناتی که در طراحی لوگو استفاده می کنید، سبک لوگو حیوانات در مورد محصول شما چیزهای زیادی خواهد گفت.

4. رنگ و شکل مناسب را انتخاب کنید

لوگو گربه
لوگو گربه

لوگو های حیوانی را می توان بدون متن شناسایی کرد، اما برای بسیاری از آنها، متن جزء کلیدی طراحی آنهاست. فونت مورد نظر برای استفاده از این متن هم بسیار مهم است.

5. مثالهای لوگو حیوانات

برای غلات یک سگ کارتونی خوش یمن خواهد بود و با یک متن سرگرم کننده و شادابانه بهتر خواهد شد، در حالی که یک ببر عصبانی در یک نوشیدنی انرژی زا بهتر می شود. البته شما می توانید با حیواناتی که در لوگو استفاده می کنید، انتظارات را از بین ببرید، اما این نیز باید با احتیاط انجام شود.

از هر فونتی که استفاده می‌کنید، مطمئن شوید که قابل خواندن است، به ویژه برای نام برند شما. اطمینان حاصل کنید که مردم می توانند نام و سایر اطلاعات مهم دیگر مانند عطر و طعم یا شعار برند را به وضوح از راه دور ببینند.

رنگ هم به همان اندازه مهم است. رنگ ها مانند حیوانات بسیار اهمیت دارند. قرمز پرشور است، در حالی که آبی به طور معمول آرام است و سبز با طبیعت ارتباط دارد.

رنگ ها را به دقت بررسی کنید و طرح های رنگی مختلف را برای لوگو خود بکار ببرید تا ببینید کدام یک بهتر است. اگر بخشی از برندینگ شما رنگ های مختلف برای محصولات مختلف دارد برای مثال آبی برای عطر و طعم زغال اخته و زرد برای عطر و طعم موز.

شانه شناسی حیوانات در فرهنگ ها

فرهنگ های مختلف از حیوانات به روش های مختلف استفاده می کنند. ما همه با شیوه ای که شیر برای نشان دادن شجاعت استفاده می شود آشنا هستیم. یا از قو برای نمایش ظرافت استفاده می شود. این تصاویر بسیار رایج هستند و به لطف اقتصاد جهانی ما و سهولت ارتباطات تقریبا جهانی شده است.با این حال، شما به فکر استفاده از همان لوگو حیوانات قدیمی برای برند خود نباشید. برای پیدا کردن ایده های تازه و درک جدیدی از نمادگرایی به فرهنگ های مختلف دست پیدا کنید.

این یک راه عالی برای پیدا کردن الهام برای طراحی لوگو حیوانات است، به ویژه هنگامی که همه ایده های بزرگ قبل از آن انجام شده است. بیایید نگاهی به دو فرهنگ متفاوت، سلتیک و چینی، و سمبل حیوانات مختلف بیاندازیم.

لوگو حیوانات سلتیک

ایده های طراحی لوگوی حیوانات
ایده ها و دستورالعمل های طراحی لوگوی حیوانات

مارها و افعی

بر خلاف استفاده های سنتی تر، مار در فرهنگ سلتیک صرفا نماد خطر یا فریب نیست. در عوض، مارها و افعی روند آفرینش، از جمله باروری، تولد دوباره، و بهبودی را نشان داده اند. آنها همچنین برای اتصال بین رودخانه ها و دریاها، و همچنین اتصال بین آسمان ها و زمین مناسب هستند.

اگر وارد دنیای دیگری شویم ، مار سلتی یک محافظ می باشد. همچنین به عنوان یک همدم به خدایان عمل میکند. از آنجایی که مارها یک بار در سال پوست اندازی میکنند، آنها نیز به عنوان نمادی از چرخه طبیعت زندگی مطرح می‌شوند.

طراحی لوگو حیوانات با مار
طراحی لوگو حیوانات با مار

Ouroboros یک نوع خاص از مار سلتیک است. که تصویری از یک مار است که دم خود را در دهانش نگه داشته ، اغلب به نظر می رسد که خود را می خورد. برای نشان دادن انرژی پیچ خورده در داخل زمین و همچنین نماد ابدیت استفاده شده است. Ouroboros به طور همزمان یک نماد مخرب، نماد پایان جهان، و نماد تولد دوباره است.

اسبها

اسطوره های سلتیک اغلب اسب را به عنوان یک نماد در نبرد استفاده می کنند. این اسب به عنوان همراهان خدایان مطرح ده اند، که به خاطر توانایی، سرعت، زیبایی و باروری آنها شناخته شده اند. آنها همچنین بهبود، جوان سازی، توسعه و زندگی در حال حرکت نمادپردازی میکردند. مردی که می تواند چنگال الهه های اسب را بگیرد، Macha و Epona قدرتمندی بود که نیروهای بزرگ را کنترل می کرد.

اسب های سلتیک معانی مشابهی با این الهه ها داشتند، برای مثال شب اسرارآمیز و جادو. سلت ها تصور می کردند که کابوس ها توسط الهه Mare یا Epona با یک اسب عرفانی به خواب مردم ارسال می‌شود.

طراحی لوگو حیوانات با اسب
طراحی لوگو حیوانات با اسب

به دلیل ارتباط نزدیک آنها با سرزمین ها، اسب ها توسط سلت ها هم عشق ورزیده میشد و هم قربانی می کردند. حکاکی سلتیکی ها از اسب ها در صخره ها و مصنوعات در سراسر اروپا یافت می شود.

لوگو حیوانات و گوزن

طراحی لوگو حیوانات
طراحی لوگو حیوانات

با توجه به اسطوره های سلتیک، گوزن پیرترین موجود در جهان است. گوزن به طرز خاصی با خدای شکار شاخدار و طبیعت، Cernnunos مرتبط بود. که ، از سوی دیگر، با الهه های جنگل مانند Flidais و Saba مرتبط بود.

تصور می شد گوزن ها نشان دهنده فراوانی، باروری و تجدید حیات هستند. شاخهای گوزن اغلب با درختان در ارتباط بودند. آنها در بسیاری از مراسم مربوط به کاشت و برداشت دانه مورد استفاده قرار گرفتند.

گوزن سفید بسیار برجسته بود، سنت نمادینی است که در بسیاری از داستان های مدرن باقی مانده است. گوزن های سفید در حماسه های سلتیک، شعر و افسانه آنها رایج بودند. آنها از دنیای دیگری آمده بودند و قبل از یک تغییر بزرگ در زندگی شخصیت های داستان ظاهر خواهند شد.

سگ های شکاری

طراحی لوگو حیوانات با سگ
طراحی لوگو حیوانات با سگ

سگ های شکاری برای سلت ها بسیار مهم بودند. در اسکاتلند و ایرلند حیوانات را به شدت مورد توجه قرار می دادند و سگ های شکاری مقدس بودند، سگ های شکاری محافظان وفادار و نماد وفاداری، عزت و ایمان بودند – همانطور که امروزه سگ ها دیده می شوند.

گرگ

پسر عموی وحشی سگ های شکاری ، گرگ نشان دهنده یادگیری و شهود عمیق است. همچنین می تواند قدرت و خوی درنده را نشان دهد زیرا گرگ ها خطرات واقعی برای سلت ها در سراسر اروپا بودند.

کلاغ ها

این پرنده ها با مرگ مرتبط هستند ، چرا که آنها در سراسر وقایع مرگ و میر، مانند میدان های جنگ، دیده میشوند. کلاغ ها بصورت ویژه توسط پیشگوها برای پیشگویی استفاده میشدند، هنگامی که آنها در میدانهای نبرد پرواز می کردند، تصور می شد که خدایان سلتیک هستند.

عقاب

به طریقی که امروزه شاهد آنها هستیم، سلت ها عقاب ها را به عنوان نمادهای نجیب می بینند. آنها نیز با مرگ همراه بودند.

طاووس

اشکال حیوانات در لوگو
اشکال حیوانات در لوگو

طاووس به عنوان نماد خلوص توسط سلت ها مورد توجه قرار گرفته است.

درنا

درنا ها نماد سلتیک بودند. این به این دلیل است که بسیاری از قهرمانان و خدایان به درنا تبدیل شده اند. آنها اغلب به عنوان نشانه های مجازات برای فریب کاری شناخته می شوند.

حواصیل

شکل حیوانات در لوگو با حواصیل
شکل حیوانات در لوگو با حواصیل

این پرنده شبیه درنا است، اما سلت ها آن را مشابه نمی بینند. حواصیل جفتی برای زندگی و در گروه های عروسی سلتیکس به عنوان نشانه هایی از افتخار و تعهد استفاده می شود.

طوقی

به طور معمول به نام پرنده سیاه اوراسیایی شناخته شده است، طوقی نوعی پرنده شناخته شده برای رنگ تیره از گونه ی نر است. سلت ها آن را به عنوان نماد حفاظت مورد توجه قرار دادند. طوقی ممکن است کوچک باشد، اما به شدت از خود و دسته خود دفاع میکند.

ماهی سالمون

ماهی سالمون به خاطر سفر طولانی که در طی دوره زندگی ، از آب شیرین به اقیانوس و برگشت دوباره اش دارد به عنوان یک نماد دانش شناخته شده است. آنها همچنین به احساسات عمیق و اسرار مقدس باستانی گره خورده اند.

نمادهای حیوانات چینی

نمادهای حیوانات چینی در لوگو
نمادهای حیوانات چینی در لوگو

پروانه

در فرهنگ چینی، پروانه نشان دهنده عشق، به ویژه عشق جوان است. آنها با خوشحالی از گلی به گل دیگر میپرند. آنها یک نماد زندگی اجتماعی شاد برای جوانان و کسانی که دل جوان دارند هستند. در افسانه چینی، پروانه اغلب به عنوان نمادی از پیوند پایدار بین دوستداران استفاده می شود. پروانه ها همچنین نمادهای انرژی یانگ هستند که می توانند به مردم و عزیزانشان انرژی دهند.

خرچنگ

خرچنگ نماد رفاه و وقار است. به این دلیل است که کلمه چینی که به یک پوسته خرچنگ اشاره دارد، بالاترین نمره ای است که یک نامزد می تواند در امتحانات امپریالیسم چینی بگیرد.

درنا (یا حواصیل)

درنا شاهزاده از تمام حیوانات پرنده روی زمین است. این دومین نماد پرنده پرطرفدار چینی بعد از ققنوس است. درنا ها به دلیل طول عمرشان نماد طول عمر هستند. در چند افسانه ارواح سوار بر درنا هستند. آنها همچنین برای حمل ارواح مردگان به آسمان ها مطرح میشوند.

ماهی قرمز (Goldfish)

همانطور که رنگ و نام آنها نشان می دهد، ماهی قرمز با ثروت و فراوانی مرتبط است. آنها سمبل های چینی بسیار محبوب هستند.

یکی از محبوب ترین تصاویر استفاده شده در طول سال نو چینی، بچه ایی است که دارای ماهی قرمز و گل نیلوفر است که ثروت و هماهنگی را به ارمغان می آورد. ماهی قرمز گلدوزی شده بر روی کیسه ها و لباس ها به عنوان راهی برای جمع آوری وفور نعمت و ثروت به زندگی شما است.

اسب

اسب حیوان هفتم در طالع بینی چینی است. برای وفاداری، استقامت و خلوص به راه بودایی معنی می دهد. همچنین به عنوان نماد پیشرفت سریع در رتبه و به رسمیت شناختن قدرت مورد استفاده قرار می گیرد.

زاغ

زاغ ، پرنده شاد چینی است. در فرهنگ چینی، تصور می شود که زمانی که یک زاغ در خانه شماست، دلایل زیادی برای جشن و دیگر زمان های خوشحال کننده به ارمغان می آورد. زاغ ها توسط کسانی که می خواهند تشکیل خانواده بدهند استفاده می شود. بخاطر این که زاغ ها نیروهای مستقر شدن و آشیانه ساختن را جذب میکنند. آنها همچنین شادی را در ارتباط با فرزندان و ازدواج جلب می کنند.

ققنوس

ققنوس نوعی مخلوق بالدار است. یک نماد موفقیت، فرصت و ثروت است. همچنین یک نماد قدرت و انعطاف پذیری است، زیرا از خاکستر خود پدید می آید تا به ارتفاعات آسمانی برسد.

در کنار آن، ققنوس نماد یانگ است، به دلیل ارتباط آن با “چهار باد” و “انرژی آتش”. هنگامی که با یک اژدها برجسته می شود، آن نشان دهنده انرژی یین است. ققنوس نشان دهنده پنج ویژگی انسان از انرژی کیهانی خوب یا همان “chi” است، : فضیلت، وظیفه، هماهنگی، محبت و وفاداری.

خروس

خروس ها نمادهای تمایل به پیشرفت هستند. تاج خروس گوان نامیده می شود، که یک بازی است و در زبان چینی به معنای مقام دولتی است.

آنها همچنین به عنوان حیوانات اهلی مطرح هستند که قادرند ارواح شیطانی را پنهان کنند. در افسانه، خروس آسمانی کوه Dusu با صدای بلند آواز میخواند و تمام خروس های دیگر در جهان همراه با او آوا میخواندند. این دیوار بزرگ از صدا، ارواح شیطانی ترسانده و دور میکرد.

لوگو حیوانات : ببر

ببر نماد چینی شرافت، درندگی، سرسختی و شجاعت است. به تنهایی استفاده می شود و نماد انرژی یین است. ببر یک نماد حفاظت است. ببرها اغلب بر روی لباس و یا به عنوان دکور خانه استفاده میشوند تا آسیب را دفع و مردم را خاطر جمع کنند.

در بعضی نقاط چین و دیگر مناطق آسیا، ببر خدای ثروت است. خدای ثروت چینی، Tsai Shen Yeh، بر روی یک ببر نشسته است. این تصویر به معنای برتری نیروهای نامشهود و توانایی استفاده از قدرت است که ببر در زندگی فرد نمایان می شود.

نگاهی به نمونه هایی از لوگو حیوانات موفق

هنگامی که شما شروع به تفکر در مورد آن کنید، شما قادر خواهید بود تمام انواع لوگو حیوانات موفق را نام گذاری کنید. اکثر آنها برای برند ها و محصولات مورد استفاده قرار می گیرند که در واقع هیچ ارتباطی با حیوانات استفاده شده در لوگو یا کلا با حیوانات ندارند.

در عوض، ایده ها را به سرعت و با حس ظریف، سرگرم کننده یا قدرت احساسی که برند نیاز دارد، ارتباط می دهند. اجازه دهید نگاهی دقیق تر به برخی از لوگو های مشهور حیوانات داشته باشیم تا بتوانید ببینید چه چیزی برای ایده های لوگو حیوانی مناسب است.

فراری: اسب پرشور

شکل حیوان اسب در لوگو فراری
شکل حیوان اسب در لوگو فراری

لوگوی Ferrari بسیار به یاد ماندنی است. یک نگاهی به آن در جلوی یک ماشین ورزشی و شما می دانید که این یک وسیله نقلیه خوب، لوکس و سریع است.

خود لوگو بسیار ساده است. یک اسب سیاه نر در یک پس زمینه زرد دارد. طرحی از Paulina Barracca، که در سال ۱۹۱۸ درگذشت.

او پیشنهاد کرد که Enzo Ferrari ، یکی از شخصیت های کلیدی در بنیان گذاری این شرکت، نماد اسب را برای موفقیت در جلوی اتومبیل مسابقه خود قرار دهند.

به دلایل خوبی از آن زمان به بعد باقی مانده است. اسب نر ، سرعت، خشم و ماهیت غیر قابل پیش بینی اتومبیلهایی را که Ferrari به فروش می رساند ار ارتباط می دهد.

جگوار: گربه وحشی

شکل حیوان جگوار در لوگو ماشین جگوار
شکل حیوان جگوار در لوگو ماشین جگوار

جگوار یک شرکت انگلیسی است که خودرو های لوکس را تولید می کند. این شرکت به خاطر پیچیدگی و سبک آن شناخته شده است.

لوگو مشهور براق جگوار برای اولین بار در سال ۱۹۴۵ مورد استفاده قرار گرفت. به این معنی که میخواهد ارزش اصلی این شرکت را نشان دهد، ارزشهایی که به تمام مدل های ماشین خود قرار داده است : ظرافت، قدرت و جاه طلبی.

لامبورگینی: توروس (دومین برج فلکی از دایرةالبروج است)

شکل حیوان گاو در لوگو لامبورگینی
شکل حیوان گاو در لوگو لامبورگینی

لامبورگینی اغلب به عنوان رقیب و همکار تولید کننده خودرو ایتالیایی فراری در نظر گرفته شده است. قرار دادن علامت گاو نر طلایی در زمینه سیاه که خود را نمایان میکند ، شباهت زیادی به اسب فراری دارد. این قدرت، سرعت، جاه طلبی، مردانگی و استحکام را به انتقال می دهد.

لامبورگینی گاو را پذیرفت زیرا Ferruccio Lamborghini، بنیانگذار آن هم طرفدار گاوبازی (Corrida) اسپانیایی بود و همچنین تئوروس نماد طالع بینی او نیز می‌باشد. نشانگر این است که او این نماد را انتخاب کرد تا به عنوان راهی برای ترویج رقابت با رقیبش فراری باشد.

 Metro-Goldwyn-Mayer : لئو شیر

شکل حیوان شیر در لوگو
شکل حیوان شیر در لوگو

شیر آشنای MGM از سال ۱۹۲۴ ، به عنوان تیتراژ آغازین فیلم های بیصدا شروع به استفاده شده است. این شرکت از فیلم بسیاری از شیرها برای عناوین خود استفاده کرده است. از فیلم فعلی شیر لئو از سال ۱۹۵۷ استفاده کرده است که در مقایسه با بقیه طولانی ترین آنهاست.

شیر MGM با تمام متعلقات آن ها مرتبط است، از جمله کازینو لاس وگاس ، که خارج از ورودی اصلی دو شیرهای عظیم نشسته اند. که قدرت و اشراف را نشان می‌دهد. شیری که غرش میکند فورا توجه شما را جلب می کند و به طرز قابل ملاحظه ای جذاب ترین عنوان تصویر فیلم است.

لوگو حیوانات سیاره حیوانات: فیل (آرم قدیمی)

شکل حیوان فیل در لوگو
شکل حیوان فیل در لوگو

سیاره حیوانات از یک کانال کشفیات بوجود آمده است. این روش عالی است که توسط حیوانات سرگرم می شود در حالی که بیشتر در مورد آنها یاد می گیرد. پیگیری بین المللی گسترده ای دارد و برای حفاظت بسیار مناسب است.

از آغاز کانال در سال ۱۹۹۶ تا سال ۲۰۰۸، سیاره حیوانات یک فیل برای لوگو خود استفاده کردند. فیل ها حرمت، وفاداری، قدرت، و حتی حس بازیگری هوشمند را به ارمغان می آورند.

در سال ۲۰۰۸، آنها با راه گزینی M در نام خود برای تعدادی حیوانات مختلف، فیل را جایگزین کردند. با این حال، فیل یک لوگو فوق العاده موفق بود که ۱۲ سال طول کشید و به آنها کمک کرد تا به طور باور نکردنی محبوب شوند.

WWF (صندوق جهانی حیات وحش یا صندوق جهانی برای طبیعت): پاندا

شکل حیوان پاندا در لوگو
شکل حیوان پاندا در لوگو

صندوق جهانی حیات وحش سازمانی است که برای حفاظت از طبیعت در سراسر جهان کار می کند. آنها از زمان تاسیسشان در سال ۱۹۶۶ خرس پاندا به نام Chi Chi را به عنوان نماد خود دارند. در آن زمان، Chi Chi تنها پاندایی بود در نیمکره غربی میزیست.

پانداها به لطف رنگ و سادگی آنها فورا توجه شما را به خود جلب می کنند،. آنها یک گونه شناخته شده آسیب پذیر هستند، و یک لوگو حیوانات پاندا برای یک سازمانی که همه چیزش در مورد حفاظت است مناسب است. از کودکان کوچک تا بزرگسالان سالخورده همه می دانند، که این پانداها به شدت در معرض خطر هستند و به کمک ما نیاز دارند.

خود  لوگو ساده و با ذوق است. از آنجا که فقط یک تصویر سیاه و سفید است، به راحتی قابل یادآوری و استفاده در بسیاری از مکان های مختلف است. چندین بار در طی سال یان لوگو بازطراحی شده است، اما آنها کاملا مشابه لوگوی حیوانی حیوانات مورد استفاده در سال ۱۹۶۶ بوده است.

ساخت لوگوهایی ساده مثل WWF بسیار ساده است. طراحی وکتور با ایلاستریتور می‌تواند به شما در این کار کمک کند.

لوگو حیوانات: نستل

شکل حیوان و پرنده در لوگو نستله
شکل حیوان و پرنده در لوگو نستله

احتمالا نستل بزرگترین شرکت غذا و نوشیدنی در این سیاره است. این شرکت در سال ۱۸۶۶ توسط هنری نستل تاسیس شد. لوگوی اصلی حیوانات، پرنده ای که از لانه و جوجه های خود مواظبت می‌کند، از سال ۱۸۷۵ بکار گرفته شد. این لوگو به اساس استفاده ی امروز تبدیل شده است.

اولین پیش طراحی آن بیشتر شبیه یک تاج بود. این لوگو چندین بار باز بینی شده است، اما در طول سالها، همان ایده اصلی را حفظ کرد. این لانه پرنده ، مجموعه ای ارزشمند برای یک شرکت مواد غذایی برای انتقال شفقت، ایمنی و آرامش  به والدین مراقب و مردم است.

Lacoste: تمساح

شکل حیوان تمساح در لوگو Lacoste
شکل حیوان تمساح در لوگو Lacoste

Lacoste یک شرکت فرانسوی لباس، عطر و کفش است که در سال ۱۹۳۳ تأسیس شد. شما می توانید لوگو کروکودیل را بر روی همه محصولات Lacoste، از جمله کفش، پولو، کالاهای چرمی و لباس ورزشی پیدا کنید.

این علامت معروف از یک داستان در مورد Rene Lacoste می آید. ده سال پیش از آن که این شرکت تاسیس شود او یک بازیکن تنیس بود ، او با کاپیتان تیم تنیس خود درباره یک چمدان تمساح شرط بندی کرد. اگر Lacoste برنده شود، به او چمدان با نام تجاری جدید داده خواهد شد.

او این کار را نکرد، اما یک خبرنگار از این شرط شنید و در مقاله ای با عنوان “مبارزه مانند یک تمساح درست” به عملکرد تنیس Lacoste اشاره کرد.

از آن زمان Lacoste هم تبدیل به نام مستعار جدید شد و هم نماد شخصی شد و در نهایت با خود تا شرکتش ادامه داد. اخیرا Lacoste نماد Croc خود را با حیوانات در خطر انقراض جایگزین کرده است که سود حاصل از آن خرج حفاظت می‌شود

توییتر: پرنده

استفاده از حیوانات و پرنده در طراحی لوگو توئیتر
استفاده از حیوانات و پرنده در طراحی لوگو توئیتر

توییتر شروع به استفاده از نسخه اول حیوان خوش یمن پرنده آبی در سال ۲۰۱۰ کرد. نسخه فعلی در سال ۲۰۱۲ استفاده شد و بلافاصله قابل تشخیص است. اگر پرنده را می بینید، حتی نیازی به دیدن نام شرکت ندارید. می دانید که این لوگوی توییتر است شما می دانید که اگر روی لوگوی پرنده کوچک کلیک کنید، می توانید صفحه ی وبی را که دنبال می کنید در توییتر به اشتراک بگذارید.

این طراحی لوگو حیوانات بسیار ساده است، که بخشی از اثربخشی آن است. یک پرنده ساده با آبی کمرنگ از نیمرخ که شبیه یک پرنده آبی کوهستانی است. همانطور که می بینید، شما نیازی به ایجاد لوگو های حیوانی با جزئیات برای ایجاد یک لوگو حیوانی عالی ندارید.

سخن پایانی در طراحی لوگو حیوانی

لوگو حیوانات می تواند یک فرم بسیار مفید از نام تجاری باشدکه تعداد زیادی از راه های ایجاد آنها وجود دارد. با تفکر دقیق، می توانید یک لوگو حیوانی را برای نسل های مختلف در جهان شناخته شده باشد طراحی کنید.

دسته بندی مجله طراحی
فهرست مطالب صفحه

مطالب مرتبط

×