استودیو طراحی مونس خواه

ارتباط سریع
مشاوره اولیه رایگان :

آنچه در این مقاله میخوانید

انتخاب لوگو صنعت بازی

انتخاب لوگو صنعت بازی

در سال ۲۰۱۸، صنعت بازی حدود ۱۳۵ میلیارد دلار تولید درآمد داشت که در سال ۲۰۱۷ با ۱۰٫۹ درصد رشد همراه بود و ۴۷ درصد از درآمد این صنعت از حساب های تلفن همراه بود. این فرصت زیادی است، اما رقابت بیشماری برای شناختن آرم شرکت شما نیز وجود دارد.

این چیزی است که به راحتی می تواند بازیکنان با چرخیدن در قفسه های یک فروشگاه یا پیمایش از طریق فروشگاه اپلیکیشن بازی که آنها ممکن است بخواهند را به راحتی پیدا کنند. اگر این کار به خوبی انجام شود، لوگو شما به عنوان نماد کیفیت شناخته می شود و می تواند به سرعت بین طرفداران شما رایج شود و برای پیدا کردن دیگران این راه سهولت بیشتری خواهد داشت.

چه چیزی باعث بهتر شدن آرم بازی می شود؟

هنگامی که به طراحی لوگو صنعت بازی می رسید کمی کار پیچیده می شود. شرکت ها دارای آرم ها و اغلب موارد بازی های فردی هستند که انجام می دهند. (در دنیای بازی های موبایل، الگوی بازی های شخصی شروع به جایگزینی با آیکون های برنامه می شود.)

این یک تمایز مهم برای سازندگان بازی های تکنفره است که باید در ذهن بازی کننده ماندگار شود. نام تجاری شما در موارد کلی به چه معناست؟ عطر و طعم این بازی (که اساسا یک زیربرند است) چیست؟ و چگونه گیمرها و گیم را به یکدیگر متصل می کنند؟

انتخاب لوگو برای صنعت بازی
انتخاب لوگو برای صنعت بازی

به طور کلی، هر دو صنایع ویدئویی و بازی های تخته ای تمایل دارند که از رنگ های روشن و اصلی را در لوگوهای خود بهره گیرند. آنها نیز عمدتا از واژه ها برای آرم های خود استفاده می کنند.

در حالی که انتخاب پالت های جادویی محبوبیت خاصی دارد، اگر انتخاب شما غیر متعارف باشد، بازی شما می تواند یک حالت ایستادگی در بین بازیکن ایجاد کند و بازیکن از بازی با آن منصرف شود، فقط مطمئن شوید که رنگ نارنجی و استیل را انتخاب کنید که این نشان دهنده هویت نام تجاری شماست.

آیا در یک دوره زمانی مشخص تنظیم شده است؟ ویژگی های شخصیت بازیکن شما چیست؟ آیا کودکان، نوجوانان و یا بزرگسالها مشتری و جامعه هدف شما هستند؟ همه این چیزها می توانند به فونت مناسب و لوگوی شما کمک کنند. شما می خواهید سبک لوگو خود را به روشنی مشخص کنید که کدام یک از بازی ها در حال پخش است، و باید این کار را تا زمانی انجام دهید که به اندازه کافی متمایز شده اید.

ایده های شگفت انگیز برای لوگوهای بازی

حالا، اجازه دهید ما از طریق انواع مختلف آرم ها تعریف کنیم. ایده های خاص میتوانند در کری خواندن یا در یاد مخاطب ماندن تاثیرگذار هستند. البته شناختن بهترین جاها برای استفاده از لوگو هم در این قضیه مهم است.

آرم های سرگرم کننده و خنده دار

اگر به کاراکترهای نادقیق روی آورده اید و می خواهید یک فضای بی رحم ایجاد کنید یا با رنگ های روشن و پالت رنگ بازی کنید، پیدا کردن یک طراحی لوگو خوش بینانه و خنده دار ممکن است درست باشد تا مسائل دیگر.پ

لوگو برای صنعت بازی
لوگو برای صنعت بازی

 آرم بازی های داستان محور

دنیای فانتزی خود را از طریق ویژگی های درخشان لوگوی خود، به صورت تصور ساده ای یا پیچیده ترسیم کنید. بگذارید مخاطبان شما چگونگی مواردهای دیگر را تشخیص دهند.

آرم های بازی متمرکز بر تکنولوژی

به عنوان یکی از بیشترین آرم های فردی، شاید حتی بیشتر از آنچه که فکر کنید، طراحی با تکنولوژی متمرکز دارای قوی ترین توانایی برای ارتباط دقیق با همان چیزی است که شما می خواهید از طریق نمادهای روشن و یک پوشش زیبا شناختی آن را منتقل کنید.

طراحی لوگو برای صنعت بازی
طراحی لوگو برای صنعت بازی

آرم بازی های مدرن

اگر هدف شما جذب مخاطبان گوناگون و جذابیت مخاطبان پیچیده باشد، لوگوی خود را باید از طریق یک چشم انداز کوچک که مهمترین اولویت برنامه ای شماست، سازگاری دهید.

آرم بازی هیجان انگیز

شما به به عنوان یک کسب و کار می توانید یک روح و جسم نافرمان را از طریق لوگوی خود به طور مستقیم با بازیکنان ارتباط دهید. جزئیات کتک کاری و شخصیت های وحشی به دنبال آن است که علامت دائمی را برای کسی که چشم خود را بر روی طراحی شما قرار می دهد، ترک کند.

طراحی لوگو برای بازی
طراحی لوگو برای بازی

اصول طراحی آرم

طراحی لوگو یک تخصص خاص از طراحی گرافیک است که شامل زیبایی شناسی، نام تجاری و بازاریابی، ترکیب، نظریه رنگ، تایپوگرافی و مهارت هنری است. در اینجا برخی از نکات ضروری نحوه طراحی لوگو را در نظر خواهیم گرفت.

طراحی برای نام تجاری شما.

بهترین نوع آرم وجود ندارد – آرم هایی موفق ترین هستند که بهترین برندهای خود را نشان می دهند. تایپوگرافی قرمز و آرم قرمز کوکا کولا مناسب نام تجاری خوب است، اما انتخاب های مشابه طراحی باعث بروز برندهای آرام تر مانند یک استودیو یوگا و یا سالن ماساژ می شود که درنهایت لوگو می تواند این کار را برای شما انجام دهد.

با در نظر گرفتن نوعی از نام تجاری که می خواهید باشید شروع کنید «هویت نام تجاری شما». آیا شما یک برند قابل دسترس یا برند روزمره یا یک برند برتر هستید؟ انتخاب گزینه های طراحی شما رنگ ها، شکل ها و حروف را هدایت خواهد کرد.

رنگ ها، شکل ها و حروف.

هر رنگ و شکلهای متفاوت هیاهوهای مختلف را نشان می دهد – برای مثال، آرم هایی با رنگ سیاه و سفید بیش از حد پیچیده تر به نظر می رسد یا اینگونه آرم ها با بسیاری از محافل دوستانه تر به نظر می رسد. به همین ترتیب، انتخاب فونت، مانند serifs رسمی در برابر فونتهای غیر معمول مهم است. هر تصمیم در طراحی بر روی نام تجاری شما انعکاس می یابد، بنابراین هویت نام تجاری خود را از روی انتخاب های عاقلانه ایجاد کنید.

چگونه یک لوگو را بدست آوریم

برای ایجاد یک آرم در مقایسه با بهترین روش های ایجاد آرم، شرکت دارای چهار گزینه اصلی برای طراحی لوگو هستند. بیاید باهم مروری بر آنها داشته باشیم:

سازنده لوگو (DIY). شما می توانید لوگوی خود را از ابتدا با استفاده از یک سازنده آرم یا دیگر نرم افزار طراحی در سطح ابتدایی ایجاد کنید.

اجازه دهید دیگران کار را برای شما انجام دهند. تمام کارهای مربوط به طراحی لوگو را به کارشناسان در یک سازمان طراحی تحویل دهید، اما استعداد اضافی با هزینه اضافی همراه است.

شما می توانید یک طراح حرفه ای آزاد را پیدا کنید تا لوگو را برای شما طراحی کند.

طراحی یک مسابقه، شما در یک جلسه تمرینی می توانید، از جمله تنظیمات بصری و اهداف کسب و کار را توضیح دهید. طراحان از نزدیک و دور می توانند نمونه ها بر اساس جلسه شما ارائه دهند. سپس می توانید یکی از بهترین ها را انتخاب کنید یا  تجدید نظر داشته باشید. شما فقط برای نمونه ای که انتخاب می کنید هزینه آن را پرداخت می کنید.

برای شروع، سازندگان DIY و آرم فقط در شرایط شدید توصیه می شود، اگر در بودجه خود چیزی نداشته باشند به خاطر مهم بودن لوگو بهتر است آن را به دست یک حرفه ای بسپارند و به آنها اعتماد کنید تا اطمینان حاصل شود که آن لوگوی موثری خواهید داشت.

 اگر شما هنوز مطمئن نیستید که چه سبک و نگاه مناسب برای شماست، یک مسابقه به نفع شماست. پس آن موقع ممکن است بدانید که چه نوع طراحی لوگو برای شما مناسب است تا زمانی که ببینید دیگران چه می خواهند. قدرت مغز بیشتر = ایده های درخشان تر.

آیا شما آماده دریافت لوگوی بازی هیجان انگیز هستید؟

اگر شما قبلا می دانید که چه سبک و نگاهی به آن دارید، بهترین کاری که می کنید، مستقیما با یک طراح بصورت آزاد کار کنید. شما می توانید فهرست طراح را برای پیدا کردن بهترین حالت از لحاظ زیبایی شناسی مرور کنید، سپس می توانید با کارشناس آزاد کار کنید تا دقیقا همان چیزی را که می خواهید جستجو کنید.

پیدا کردن بازی بصری به همان اندازه مهم است که ماریو برای نجات شاهزاده خانم از مرگ در قلعه ثابت شده است. جذب مخاطبان بزرگتر باعث عصبانی شدن آنها در شخصیت های اطراف خود می شوند. آنچه را که قبلا به وسیله نام تجاری ایجاد کرده اید را بیابید. بازی شما سزاوار آن خواهد بود. در صورت نیاز هم سری به صفحه طراحی لوگو گیم بزنید.

سوالات متداول در مورد انتخاب لوگو صنعت بازی

۱: چه عواملی برای انتخاب لوگو در صنعت بازی مهم هستند؟
خلاقیت: لوگو باید بسیار خلاقانه و منحصر به فرد باشد تا برند از رقبا تمایز پیدا کند. قابلیت شناسایی: باید به راحتی قابل شناسایی و قابل به یادآوری باشد، حتی در ابعاد وسیع. هماهنگی با محتوا: باید با موضوع و سبک بازی مطابقت داشته باشد و احساسات و ایده‌های بازی را به خوبی منعکس کند.
۲: چه استراتژی‌هایی برای طراحی لوگو در صنعت بازی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟
تحلیل رقبا: بررسی لوگوهای رقبا و مشابه‌ها در صنعت بازی برای ایجاد تمایز. استفاده از عناصر گرافیکی: استفاده از اشکال هندسی، ایکون‌ها، کاراکترها و رنگ‌هایی که بازی را بهتر نمایش دهند. آزمون و بازخورد: تست لوگو با مخاطبان و دریافت بازخورد قبل از تصمیم‌گیری نهایی.
۳: چه نکاتی برای انتخاب لوگو در صنعت بازی باید در نظر گرفت؟
هدف گروه هدف: لوگو باید با گروه هدف بازی همخوانی داشته باشد و احساسات و علایق آنها را به خوبی منعکس کند. سادگی: لوگو باید ساده و قابل فهم باشد تا در هر اندازه و شرایطی قابل شناسایی باشد. قابلیت چندمنظوره: لوگو باید قابل استفاده در مختلف پلتفرم‌ها و محیط‌ها باشد، از جمله صفحات وب، برنامه‌های موبایل و محصولات چاپی.
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.