استودیو طراحی مونس خواه

ارتباط سریع
مشاوره اولیه رایگان :

آنچه در این مقاله میخوانید

طراحی انتزاعی وکتور گوزن

طراحی انتزاعی وکتور گوزن

آموزش امروز در شرکت طراحی لوگو مونس خواه، طراحی لوگو با استفاده از خطوط صاف به شکل گوزن می باشد، که این سبک یکی از سبک های بسیار کاربردی در طراحی لوگو با استفاده از ایلاستریتور است.

نحوه شروع به کار

هر یک از این شکل های انتزاعی تنها با استفاده از خطوط مستقیم ایجاد می شود تا ظاهر چند ضلعی تلطیف شده ایجاد کند با وجود اینکه هر شکل یک حیوان کاملا متفاوت است، سازگاری را در سرتاسر سری تصویر فراهم می کند.

طراحی انتزاعی وکتور گوزن ایلاستریتور

یک صفحه ی جدید در ایلاستریتور باز کنید و با استفاده از ابزار grid صفحه را شطرنجی نمایید. برای این کار به بخش View and select بروید و سپس گزینه ی Snap to Grid را انتخاب کنید.

طراحی انتزاعی وکتور گوزن ایلاستریتور

ابزار Pen را انتخاب کنید و یک خط مستقیم بعنوان بینی گوزن رسم کنید. این خط نقطه شروع خوبی برای شماست. با استفاده از Google Images به عنوان یک مرجع، همچنان به رسم خطوط، بعنوان سر حیوان ادامه دهید. اما هدف این است که تا حد امکان طرح کلی را به منظور ارتقاء موضوع هندسی انتزاعی، بهینه کنید.

طراحی انتزاعی وکتور گوزن ایلاستریتور

اگر نصف صورت حیوان را رسم کنید با کپی گرفتن و یک چرخش می توانید قسمت دیگر صورت را نیز پیاده سازی کنید.

 

طراحی انتزاعی وکتور گوزن ایلاستریتور

کلید دستیابی به دید هندسی این است که با تقسیم نقاط گوشه شکل به بخش های مختلف تفکیک می شود. این نه تنها حالت خیره کننده ای به تصویر نهایی ما می دهد، بلکه به شما کمک می کند که جزئیات بیشتری را برای نمایش گرافیکی موضوع مورد نظر خود، در نظر بگیرید.

طراحی انتزاعی وکتور گوزن ایلاستریتور

در مورد این تصویر گوزن، شکل مثلثی که از گسترش مسیرها از گوش ایجاد شده است، نقطه ای عالی برای نمایش یک بخش اضافی به عنوان پوزه ی گوزن است. این مسیرهای اضافی برای نمایش چشمان خشمگین و دهان کمک میکنند.

 

طراحی انتزاعی وکتور گوزن ایلاستریتور

از ویژگی snap to grid برای رسم شاخ های گوزن در یک سمت سر استفاده کنید و حالتی انتزاعی برای شاخ های گوزن فراهم کنید.

 

طراحی انتزاعی وکتور گوزن ایلاستریتور

به دلیل اینکه انتقال شاخ های گوزن به سمت دیگر سر مشکل است مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. شاخ را بطور انتخاب کنید.
  2. به مسیر Object > Transform > Reflect بروید.
  3. گزینه ی Vertical را انتخاب و سپس کپی بگیرید.
  4. شاخ را به سمت دیگر سر انتقال دهید.

 

طراحی انتزاعی وکتور گوزن ایلاستریتور

در این مرحله ما برای اضافه کردن جزئیات باید از حالت grid خارج شویم بنابراین قابلیت Snap to Grid را غیرفعال کنید و شروع به اضافه کردن ویژگی هایی مانند چشم کنید. Smart Guides را فعال کنید تا بتوانید نقاط موجود را انتخاب کنید.

 

طراحی انتزاعی وکتور گوزن ایلاستریتور

بعد از اینکه چشم ها را با ابزار Pen رسم کردید، چشم ها و بینی را سیاه رنگ کنید تا صورت قابل تشخیص تر شود.

 

10 8

 

در قسمتی که شاخ ها روی سر قرار دارد بخشی از سر، شاخ ها را قطع می کند با استفاده از ابزار Scissors آن بخش های اضافی را پاک می کنیم.

 

طراحی انتزاعی وکتور گوزن ایلاستریتور

کل تصویر را انتخاب کنید و استروک را به ۲pt برسانید. خطوط ضخیم تر تاثیر زیادی در طراحی دارند.

 

طراحی انتزاعی وکتور گوزن ایلاستریتور

تصویری که مشاهده می کنید، یک طرح ضخیم تر است، اما یک مسیر پیوسته برای انتخاب وجود ندارد. به جای برش دادن و پیوند دادن تمام مسیرها، ما می توانیم به سادگی یکی دیگر را از روی طرح اولیه رسم کنیم. برای جلوگیری از تصادم انتخاب یک نقطه موجود، تصویر را قفل کنید، سپس یک رنگ روشن را انتخاب کنید تا بخوبی مشخص شود. از اطلاعیه های ارائه شده توسط Smart Guides برای رسم یک طرح کلی استفاده کنید، بین هر نقطه پایانی برای رسم شکل کاملا دقیق، کلیک کنید.

 

طراحی انتزاعی وکتور گوزن ایلاستریتور

شکل را از حالت قفل خارج کنید و پهنای استروک را به ۳pt افزایش دهید و آن را طوری تنظیم کنید که استروک بیرون بیافتد.

 

طراحی انتزاعی وکتور گوزن ایلاستریتور
همانطور که مشاهده می کنید تیزی سر شاخ ها کم است برای اینکه این تیزی را افزایش دهید مقدار Limit را در پنل Stroke به ۱۵ افزایش دهید.

 

طراحی انتزاعی وکتور گوزن ایلاستریتور

رنگ استروک سبز را به سیاه تغییر دهید تا با قسمت های دیگر شکل هماهنگ شود. این تفاوت پهنای خطوط جذابیت بالایی به تصویر می دهد.

 

16 7

 

با استفاده از این سبک می توانید اشکال مختلفی را به شکل حیوانات طراحی کنید و در طراحی لوگو از این سبک استفاده نمایید. چنانچه علاقمند به حوزه طراحی لوگو و آموزش بیشتر در این زمینه هستید میتوانید در دوره های آموزش طراحی لوگو استودیو مونس خواه شرکت کنید. امیدواریم این آموزش نیز رضایت شما کاربران عزیز را جلب کرده باشد.

سوالات متداول در مورد طراحی انتزاعی وکتور گوزن

اشکال هندسی چه نقشی در طراحی گرافیک دارند؟
اشکال هندسی به عنوان عناصر پایه‌ای در طراحی گرافیک استفاده می‌شوند. آنها به طراحان کمک می‌کنند تا ساختار و هماهنگی در طرح‌های خود ایجاد کنند. از دایره‌ها، مربع‌ها، مثلث‌ها و سایر اشکال هندسی برای ایجاد تعادل، توازن و تمرکز در طرح‌ها استفاده می‌شود.
چگونه می‌توان از اشکال هندسی برای ایجاد تاکید در طراحی استفاده کرد؟
با استفاده از اشکال هندسی با رنگ‌ها و اندازه‌های متفاوت می‌توان بخش‌های مهم یک طرح را برجسته کرد. به عنوان مثال، یک دایره بزرگ و قرمز می‌تواند به عنوان یک نقطه تمرکز در طراحی استفاده شود، در حالی که مربع‌های کوچک و خاکستری می‌توانند به عنوان پس‌زمینه عمل کنند.
چه تفاوتی بین استفاده از اشکال منظم و نامنظم در طراحی گرافیک وجود دارد؟
اشکال منظم مانند دایره‌ها، مربع‌ها و مثلث‌ها حس نظم و سازماندهی را منتقل می‌کنند و معمولاً در طراحی‌های رسمی و شرکتی استفاده می‌شوند. از سوی دیگر، اشکال نامنظم حسی از خلاقیت و غیررسمی بودن را به همراه دارند و در طراحی‌های هنری و خلاقانه بیشتر کاربرد دارند.
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.