اهمیت سفارش طراحی لوگو! آیا طراحی لوگو برای کسب و کارتان اهمیت دارد؟

اهمیت سفارش طراحی لوگو

اهمیت سفارش طراحی لوگو آنجایی مشخص می شود که شما بخواهید روی اعتبار لوگوی خود حساب باز کنید. گاهی برخی از افراد هنگام تاسیس یا رشد یک کسب و کار، بدنبال صرفه جویی در هزینه ها هستند که شاید سکوی پرتابی باشد که بتوانند برند خود را با سرعت بیشتری رشد دهند. اما برخی دیگر به دنبال افزایش اعتبار از همان اول مسیر هستند. در ادامه این مقاله از سری مقالات شرکت طراحی لوگو مونس خواه، به بررسی اینکه کدامیک از این عقیده ها درست است می پردازیم.

سفارش طراحی لوگو با قیمت مناسب چگونه است؟

منظور از این که شما بخواهید لوگوی خود را با قیمتی مناسب سفارش دهید، این است که در کمترین زمان ممکن، بهترین بازدهی را دریافت کنید. قیمت طراحی لوگو مناسب، قیمتی پایین نیست؛ هنگامی که شما بتوانید با یکبار هزینه، اعتبار و شهرت را به برند خود اضافه کنید، آن قیمت برای سفارش طراحی لوگو مناسب محسوب خواهد شد.

برخی افراد با توجه به ذهنیت های مختلف خود تصمیم می گیرند که از لوگو های رایگان یا پلتفرم های طراحی لوگوی رایگان و سریع بهره ببرند. این برنامه ها برای ایجاد یک برند با اعتبار بالا و مشهور در آینده، منطقی نیست. شما می خواهید بیشترین بازدهی را از لوگوی خود بگیرید، پس هزینه ابتدایی برای آن باید لحاظ شود تا از هزینه های جانبی در ادامه کاسته شود.

اهمیت سفارش طراحی لوگو در چیست؟

طراحی لوگو برای هر برند و کسب و کاری الزامی است. بخصوص اگر بخواهید در زمینه مارکتینگ دیجیتال هم فعالیتی داشته باشید، باید شما با یک لوگو یا طرح خاص شناسایی شوید. برند شما نشان دهنده اعتبار کل کسب و کار شما است؛ لوگو هم نشان دهنده اعتبار برند شما. به معادله زیر توجه کنید:

لوگو => اعتبار برند => اعتبار کل کسب و کار

این اعتبار با یک روز یا یک هفته فعالیت بدست نمی آید. اما می توان با دانستن اهمیت سفارش طراحی لوگو، از میزان این زمان کم کرد. در ادامه، چند مورد از اهمیت سفارش طراحی لوگو را با هم می بینیم:

1. سفارش طراحی لوگو زمانی از شما نمی برد!

شما می توانید در کمتر از یک روز، سفارش طراحی لوگو را برای خود ثبت کنید. این زمان دقیقا می تواند در زمان های پرت شما جای بگیرد و در واقع زمانی از شما نخواهد برد. برخلاف زمانی که شخص بخواهد بدون داشتن تخصص، لوگوی حرفه ای طراحی کند. در این صورت، لوگوی نهایی آن چیزی نخواهد بود که شما انتظار آن را دارید.

اهمیت سفارش طراحی لوگو با هزینه مشخص، آنجایی مشخص می شود که شما لازم نیست بدنبال طراح لوگو بگردید یا با مشکلات دیگر مواجه شوید. لوگو برای شما با نهایت دقت و ظرافت طراحی خواهد شد تا بتوانید بهترین استفاده را از آن ببرید.

2. بیشترین بازدهی با کمترین هزینه مازاد

بازدهی بالا با هزینه ای پایین دقیقا همان چیزی است که برند شما به آن احتیاج دارد. شاید در اولین نگاه، برای کسب و کاری که می خواهد استارت کار را بزند، خط زدن هزینه های اولیه کار درستی محسوب شود. اما در واقعیت اینگونه نیست. شما نمی توانید هزینه یک بخش مهم از کسب و کار (داشتن لوگو) را براحتی خط بزنید.

اینگونه تصور کنید که شما چه از لحاظ زمانی و چه مالی، باید آن هزینه را متقبل شوید. حال اگر بخواهید بدون دغدغه این هزینه را در یکبار متقبل شوید، می توانید از همان ابتدا سفارش طراحی لوگو با هزینه ثابت را ثبت کنید تا خیالتان راحت شود.

لوگو در تبلیغات اهمیت زیادی دارد. بیشتر کارشناسان مارکتینگ اعتقاد دارند که 70 درصد پروسه مارکتینگ ارتباط مستقیمی با لوگو دارد. پیشنهاد میکنیم قبل از اقدام برای طراحی لوگو حتما مقاله اهمیت لوگو در تبلیغات را مطالعه کنید.

3. کمترین دردسر و صرفه جویی در زمان

زمان همان کلید طلایی مدیریت کسب و کار است. زمان است که مشخص می کند شما می خواهید چگونه در هزینه های خود هم صرفه جویی کنید. تصور کنید زمانی که می خواهید برای داشتن یک لوگوی حرفه ای صرف کنید به بودجه مالی شما تبدیل شود. پس هرچه در زمان صرفه جویی کنید، در بودجه و هزینه های مالی صرفه جویی کرده اید.

4. بیشترین اعتماد به برند

اعتماد به برند دو جنبه مختلف دارد؛ هم مدیر و کارکنان یک کسب و کار باید این اعتماد را داشته باشند و هم مخاطبان و مشتریان باید این اعتماد را همزمان در ذهن داشته باشند. به همین خاطر بررسی اینکه اعتمادی که با یک لوگوی حرفه ای ایجاد می شود، از موارد اهمیت سفارش طراحی لوگو است.

اعتماد به برند است که باعث می شود کسب و کار شما در روز های آتی، بهترین نتیجه را از فعالیت دریافت کند. در نهایت این کسب و کار شما است که در بین مخاطبان خاص شما بهتر شناخته می شود و هیچ رقیبی نمی تواند برای شما خطرساز شود.

5. کمترین نگرانی درباره آینده کسب و کار

اهمیت سفارش طراحی لوگو آنجایی مشخص می شود که شما درباره آینده کسب و کار خود بخواهید تصمیم بگیرید یا نظر بدهید. گاهی برخی افراد در کسب و کار ها، با ذهنیت غیر گسترش یافته خود اظهار می کنند که همین حد برای این برند کافی است! هیچگاه حدی برای یک برند و کسب و کار وجود ندارد.

آینده کسب و کار
آینده کسب و کار

گاهی نگرانی ها درباره آینده کسب و کار به حدی می توانند سر به فلک بکشند که تمرکز اصلی از اهداف برند برداشته شود. با سفارش لوگو با کیفیت و در قالب های مختلف، می توان بطور کامل از این نگرانی ها جلوگیری کرد؛ زیرا شما مطمئن هستید که همین لوگو برای سالیان سال می تواند مخاطبین را سوی شما جذب کند و بیشترین فروش و خدمات دهی را داشته باشید.

شاید دوست داشته باشید: ایده های طراحی لوگو حیوانات

جمع بندی

لوگو باید در زمانی کوتاه و با یکبار هزینه مشخص تولید شود تا از هزینه های جانبی جلوگیری شود. در صورت نیاز به طراحی دوباره لوگو، علاوه بر هزینه مازاد، زمان تلف شده بیشتر هم برای شما اتفاق خواهد افتاد. پس تصمیم با خودتان است که می خواهید یکبار یک هزینه پرداخت کنید و در بهترین شرایط لوگو (اعتبار برند) خود را داشته باشید.

البته می توانید از خدمات تغییر و ریدیزاین لوگو (طراحی مجدد) لوگوی  خودتان هم با استودیو مونس خواه در ارتباط باشید. سوالات خود را حتما در بخش کامنت های این پست از ما بپرسید و اگر برای سفارش طراحی لوگو به مشاوره نیاز دارید، از خدمات مشاوره رایگان طراحی لوگو استودیو مونس خواه استفاده کنید. اگر این مقاله برای شما مفید بود، حتما آن را برای دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

دسته بندی مجله طراحی
فهرست مطالب صفحه

مطالب مرتبط