آنچه در این مقاله میخوانید

طراحی لوگو طلا فروشی و جواهرات + نمونه کارها و مشاوره رایگان

طراحی لوگو طلا فروشی و جواهرات

این روزها طراحی لوگو یکی از ارزشمندترین کارها برای رونق بخشیدن به کسب و کارها به شمار می‌آید. هنگامی که تصاویر و رنگ‌ها جای کلمات را می گیرند، بدون شک زیبایی نمود بیشتری پیدا می کند. زیرا؛ زیبایی به هر شکلی تحسین برانگیز است. طراحی لوگو طلا فروشی و جواهرات باید بر خواسته از خلاقیت، آگاهی به علم برندینگ در تجارت، تدبیر و هنر باشد. برای چشمگیر بودن لوگو طلا و جواهر باید به نکات مهمی پرداخت تا بتوان چشم تماشاگر را به سمت خود جذب کرد. یک لوگو مناسب باید در نگاه اول نوع تجارت شما را به بیننده نشان دهد.

مهمترین نکات در طراحی لوگو طلا فروشی و جواهر فروشی

در طراحی لوگو جواهرات (Jewelry logo design) می‌توان از زیبایی و لوکس بودن، برای طراحی یک لوگو جذاب الهام گرفت. لازم است که در هنگام طراحی لوگو طلا فروشی، برخی از استانداردها و نکات رعایت شود. در ادامه پیرامون این استانداردها و نکات بحث می‌کنیم:

  • استفاده از رنگ مناسب در طراحی لوگو طلا فروشی و جواهرات: یکی از نکات مهم در طراحی لوگو جواهرات و طلا، انتخاب رنگ مناسب با زمینه لوگو و خود نام برند است. در بیشتر لوگوهای مربوط به طلا فروشی و جواهر فروشی از رنگ طلایی و نقره‌ای براق استفاده می‌کنند. رنگ طلایی کدهای رنگ مختلفی دارد ( مانند #EB300، F5CD00# و …) که هر کدام از آنها جذابیت خاصی دارند. استفاده از رنگ‌هایی نظیر سبز یشمی و زرشکی نیز می‌تواند لوگو جواهر فروشی را زیبا کند. رنگ‌های گرادینت (که ترکیب چندین رنگ هستند) نیز می‌توانند به لوگو زیبایی و جلوه‌ی خاصی دهند. طلا و جواهر جزو محصولات لوکس به شمار می‌آیند. بنابراین، استفاده از رنگ هایی که نمادی از تازگی، لوکس بودن و جذابیت هستند، می‌تواند توجه مخاطب را جلب کند. لذا گزینه های مناسبی خواهند بود.

طراحی لوگو طلا فروشی, طراحی لوگو جواهرات

طراحی لوگو طلا فروشی, طراحی لوگو جواهرات

طراحی لوگو طلا فروشی, طراحی لوگو جواهرات

  • ارتباط برقرار کردن لوگو جواهرات با مخاطب: می‌توان با طراحی یک لوگوی پویا که مرتبط با محیط باشد نیز، جلوه بصری زیبایی را فراهم کرد. با توجه به اینکه طلا و جواهر بیشتر برای بانوان مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ لذا بهره گیری از المان‌ها، رنگ‌ها و تصاویری که بیشتر مورد علاقه آنها است، باعث جذب مخاطب بیشتری خواهد شد.
  • متمایز بودن لوگو طلا فروشی: برای متمایز بودن لوگو نیازی نیست که به سراغ المان های مدرن رفت. مخصوصا در طراحی لوگو طلا فروشی و جواهرات می‌توان با استفاده از طرح های سنتی مانند ویکتوریا که خود نمادی از لوکس بودن و جذابیت است و یا استفاده از فونت های نستعلیق در لوگو، زیبایی را مقابل چشم تماشاگران آورد. ترکیبی از سنتی و مدرنیته نیز می‌تواند برای زیورآلات گزینه مناسب و موثری باشد.

ویژگی‌های مهم یک لوگو طلا فروشی و جواهرات

لوگو یک برند، هویت آن برند محسوب باشد. لذا، ضروری است که طراحی لوگو به بهترین و درست ترین شکل ممکن صورت گیرد تا بتواند، بازنمایی خوبی داشته باشد و بازخوردهای مثبتی از مخاطب خود بگیرد. از همین جهت، باید در طراحی لوگو جواهر فروشی از برخی ویژگی‌های مهم استفاده کرد. در ادامه به بررسی این ویژگی‌ها می‌پردازیم.

سادگی لوگو جواهرات

سادگی یک لوگو باعث می‌شود که آن لوگو در نگاه مخاطب، منحصر به فرد و جذاب باشد. چنین لوگویی در ذهن مخاطب بیشتر حک می‌شود و لذا، برای جذب مخاطب و مشتری بسیار موثر خواهد بود. طراحی لوگو طلافروشی و جواهرات ساده، خلاقانه و دارای مفهوم، می‌تواند به رشد و توسعه هویت و برندینگ یک فروشگاه جواهر فروشی (Jewelry store logo) کمک شایانی کند.

سازگاری با محیط‌ها و فرمت‌های مختلف

در طراحی لوگو جواهر فروشی باید لوگویی را طراحی کرد که کاربردی باشد؛ یعنی بتوان آن را در فرمت‌ها و اندازه‌های مختلف و در محیط‌های گوناگون (نظیر تابلو، وب سایت، کارت ویزیت و تبلیغات چاپی) استفاده کرد.

استفاده از فونت‌ها، نمادها و شکل‌های مرتبط با طلا و جواهرات

استفاده از فونت‌ها و نمادهای مرتبط با طلا فروشی باعث توجه و جلب نظران مخاطبان می‌شود. در طراحی لوگو طلا فروشی می‌توان از فونت‌های خوانا و نمادهایی مرتبط با طلا، جواهرات و یا تاریخچه‌ی آنها برای اثر گذاری بیشتر استفاده کرد. برای فروشگاه‌هایی که محصولات آنها از سنگ‌های قیمتی درست شده است؛ می‌توان در طراحی لوگو چنین فروشگاه‌هایی از سنگ‌های قیمتی الهام گرفت و استفاد کرد. در مورد فروشگاه‌هایی هم که محصولات آنها بیشتر از طلا و نقره است؛ می‌توان از طلا و نقره در طراحی لوگوی آنها استفاده کرد، تا حس لوکس بودن و مجلل بودن القاء شود.

نمایانگر بودن اعتماد و ارزش

لوگو جواهرات و طلا فروشی باید نمایانگر اعتماد و ارزش باشد. داشتن چنین لوگویی در یک فروشگاه جواهر فروشی، باعث می‌شود که افراد بیشتری به آن فروشگاه اعتماد کنند و در هنگام خریدن طلا از آن فروشگاه، اطمینان خاطر بیشتری داشته باشند.

لوکس بودن لوگو طلا فروشی

از آنجایی که طلا و جواهرات ارزش بالایی دارند و گرانبها هستند؛ در طراحی لوگو طلا فروشی نیز باید به این نکته توجه کرد تا لوگویی لوکس، مجلل و جذاب طراحی شود.

نمونه کارهای استودیو مونس خواه طراحی لوگو طلا فروشی و جواهرات

داشتن لوگو نشان دهنده‌ی آن است که کسب و کار شما در حال پیشرفت است و این امر، به جذب مشتری کمک شایانی می‌کند. اگر به دنبال آرم و لوگویی با خلاقیت و جلوه بصری خیره کننده هستید؛ در تیم مونس خواه طراحان گرافیک خلاق، مبتکر و هنرمندی حضور دارند که با تلاش و آگاهی از برندینگ، بهترین لوگو را برای شما طراحی خواهند کرد.

ترکیب زیبایی از رنگ، طرح، تصاویر در کنار هم یک لوگوی پویا را به شما ارائه می‌دهد. طراحی لوگو طلا فروشی و جواهرات شامل فروشندگان، تولید کنندگان و تمام افرادی که در این حوزه مشغول کار هستند، می‌شود. با سفارش طراحی لوگو جواهرات به استودیو مونس خواه، می توانید انتظار یک لوگوی خلاقانه با توجه به اهداف و خواسته‌های خود در مسیر تجارت داشته باشید. استفاده از لوگو بر روی فاکتورها، کارت فروشگاه و همچنین صفحات مجازی بیان کننده منحصر به فرد بودن تجارت شما است و باعث می‌شود تا مشتری با اعتماد بیشتری به سراغ برند شما بیاید. در ذیل چهار نمونه کار از این استودیو بیان می‌شود.

  • طراحی لوگو و هویت بصری برند گلدن دلتا

برند گلدن دلتا، یک برند عرضه کننده جواهر و زیورآلات لوکس و شیک است. در گالری گلدن دلتا، بیشتر جواهرات از سنگ های قیمتی تراش خورده تشکیل شده اند. به همین جهت، در لوگوی این برند نیز از فرم خود الماس استفاده شده است. طراحی لوگو و هویت بصری برند گلدن دلتا توسط مجموعه‌ی مونس خواه به بهترین شکل ممکن انجام شده است.

 

هویت بصری برند گلدن دلتا جواهر و زیورآلات لوکس-پرزنت2, طراحی لوگو برای طلا فروشی

هویت بصری برند گلدن دلتا جواهر و زیورآلات لوکس-پرزنت3, طراحی لوگو طلا فروشی

 

  • طراحی لوگو برند لاوامینس

لاوامینس، برندی است که در زمینه جواهرات فعالیت می‌کند و مشغول به کار است. طراحی لوگو این برند، توسط استودیو مونس خواه صورت گرفته است. طراحی یک لوگوی خوب جواهر فروشی، به کار و هویت یک فروشگاه طلا فروشی اعتبار می‌بخشد.

 

لوگو لاوامینس برند در زمینه جواهرات-دوتایی, طراحی لوگو طلا فروشی

لوگو لاوامینس برند در زمینه جواهرات-بک گراند رنگی, طراحی لوگو طلا فروشی

  • طراحی لوگو برند شربیانی

استودیو مونس خواه، طراحی لوگو برند شربیانی را انجام داده است. برند شربیانی در زمینه طراحی جواهرات فعالیت می‌کند. طراحی لوگو جواهر فروشی به جذابیت بصری یک فروشگاه طلا فروشی کمک می‌کند.

لوگوشربیانی طراحی جواهرات-دوتایی, طراحی لوگو طلا فروشی

 

لوگوشربیانی طراحی جواهرات-بک گراند رنگی, طراحی لوگو طلا فروشی

  • طراحی لوگو برند لیدا رهبر

برند لیدا رهبر، یک برند شخصی است که در زمینه فروش سکه طلا و جواهرات به فعالیت مشغول است. طراحی برند لیدا رهبر همچون موارد قبل، توسط استودی مونس خواه صورت گرفته است. طراحی لوگوهای مشاغل سطح بالا نظیر لوگو طلافروشی، کاری تخصصی و حرفه‌ای است؛ لذا لازم است که طراحی لوگوهای چنین مشاغلی، توسط استودیوهای طراحی باتجربه و توانا مانند استودیو مونس خواه صورت بگیرد.

لوگو لیدا رهبر فروش سکه طلا و جواهرات-دوتایی, طراحی لوگو طلا فروشی

 

لوگو لیدا رهبر فروش سکه طلا و جواهرات-بک گراند رنگی, طراحی لوگو طلا فروشی

شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر از طریق واتساپ (09059000190) و یا شماره تماس های موجود در صفحه تماس با ما، با استودیو مونس خواه ارتباط برقرار کنید.

همچین ما امکان مراجعه حضوری برای افرادی که به دنبال طراح لوگو در تبریز هستند را نیز داریم. شما می توانید با مراجعه به آدرس درج شده در قسمت فوتر سایت، از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید

سوالات متداول در مورد طراحی لوگو طلا فروشی و جواهرات + نمونه کارها و مشاوره رایگان

سفارش

طراحی لوگو.

با ما در ارتباط باشید
شبکه های اجتماعی

کالکشن

لوگو و هویت بصری