طراحی لوگو تک رنگ، معرفی معروف ترین لوگوهای تک رنگ

معرفی ویژگی های مهم لوگو؛ قابلیت تک رنگ شدن

طراحی لوگو تک رنگ بسیار اهمیت دارد. این قابلیت باعث می شود تا شما بتوانید لوگوی خود را در هر جا که نیاز داشتید، استفاده کنید. این قابلیت باعث می شود کارایی لوگو بیشتر شده و استفاده از آن برای شما راحت تر شود. علاوه بر این، باعث افزایش محبوبیت و استفاده های متنوع مشتریان و طرفداران شما نیز خواهد شد. در این مقاله از مقالات وب سایت مونس خواه، می خواهیم به بررسی یک ویژگی مهم لوگو ها یعنی تک رنگ شدن بپردازیم. ابتدا بیایید به دنیای رنگ ها سرکی بکشیم تا ببینیم رنگ ها تا چه حد مهم هستند!

طراحی لوگو تک رنگ
طراحی لوگو تک رنگ

رنگ ها بهتر و آسان تر از نام ها یا علائم در ذهن ثبت می شوند و می توانند تمایلات و احساساتی دقیق و مشخص تر به ذهن منتقل کنند که حتی کلمات توان بیان آنها را به طور کامل ندارند.

اثر رنگ‌ها بر ذهن انسان و جوامع مختلف متفاوت است و تا حدودی نگرش حس رنگ در افراد مختلف فرق می کند؛ اما تحقیقات نشان داده که تأثیر برخی از رنگ‌ها بر اساس روانشناسی رنگ، معانی یکسانی را به اکثریت انسان‌ها و در ناخودآگاه آنها القا می‌کند.

حال گاهی اوقات مثال نقض نیز برای طراحی لوگو با قابلیت تک رنگ شدن وجود دارد. لوگوی زیر که از آن برند RedBull است، به سختی تک رنگ خواهد شد؛ زیرا وجه تمایز این لوگو، در رنگ قرمز و زرد بین گاو ها و دایره زرد وسط است. این لوگو معمولا بصورت ترکیبی نوشتاری و تصویری دیده می شود که در اینجا فقط بخش نوشتاری آن را می بینیم.

قابلیت تک رنگ شدن لوگو چه مزایایی دارد؟

مزایای قابلیت تک رنگ شدن لوگو
مزایای قابلیت تک رنگ شدن لوگو

طرح آرم شما باید قابلیت لوگو تک رنگ شدن را داشته باشد. لوگو های بسیاری مشاهده شده اند که اگر آن ها را بصورت تک رنگ اجرا کنند، به سختی قابل تشخیص است؛ این ضعف عدم انعطاف پذیری طرح را نشان می دهد. در این امر باید به کاربری لوگوی خود در طولانی مدت توجه داشته باشید. لوگو های اگر توانایی تک رنگ شدن داشته باشند، می توانند مزایای زیر را برای شما به همراه داشته باشند:

1. لوگو تک رنگ همیشه قابل استفاده است

استفاده از لوگو پس از تک رنگ شدن می تواند بسیار جذاب تر نیز باشد؛ زیرا شما می توانید از لوگوی تک رنگ خود در همه جا و همه مکان استفاده کنید. فرض کنید می خواهید روی محصول خود لوگوی خود را بچسبانید. اگر لوگوی شما رنگی باشد و نتوانید آن را به صورت دیواری تبدیل کنید، شاید به مشکلات زیادی در این باره بخورید.

سطح توقع شما از لوگوی تک رنگ باید به حدی باشد که بتوانید آن را براحتی تشخیص دهید. اگر این مهم اتفاق بیافتد، مطمئن باشید که همه می توانند این تشخیص را انجام دهند.

حتما بخوانید: وکتور لوگو چیست و چه کاربردی دارد؟

2. لوگو تک رنگ را بدون اینکه لازم به رنگ باشد، می توانید چاپ کنید

شاید برخی اوقات نتوانید لوگو را با رنگ های اصلی آن چاپ کنید. قطعا در این زمان نیاز به چاپگر های رنگی دارید و اگر این امکان برای شما فراهم نباشد، می توانید لوگوی تک رنگ خود را بخرید. این لوگو با داشتن قابلیت تک رنگ شدن می تواند کاربرد های خود را بسیار متنوع تر از قبل کند.

چاپ لوگو های تک رنگ و ساده در خریدهای عمده نیز به کمک شما خواهد آمد. شما کافی است یک بازاریابی خوب با استفاده از لوگوی خود انجام دهید و کار را به تک رنگ شدن لوگو بسپارید.

3. گاهی اوقات که نیاز به صرفه جویی در وقت دارید، با یک کلیک، نسخه لوگو تک رنگ را استفاده می کنید.

گاهی اوقات اگر شما چاپگر رنگی نیز دارید، می توانید برای صرفه جویی در وقت، هزینه و کاهش هدر رفت انرژی، از نسخه تک رنگ لوگو استفاده کنید. این پیشنهاد به این منظور داده می شود که شما می توانید با تک رنگ شدن لوگوی خود، براحتی با آن کنار بیایید. به همین خاطر است که انتخاب تصاویر برای نمایش نام تجاری اهمیت بالایی دارد.

معروف ترین و محبوب ترین لوگوهای تک رنگ در دنیا

لوگوهای تک رنگ به دلیل سادگی و قابلیت انطباق بالا در برندسازی بسیار محبوب هستند. در اینجا به معرفی چند نمونه از معروف‌ترین لوگوهای تک رنگ می‌پردازیم:

  1. لوگوی نایک (Nike): شاید یکی از شناخته‌شده‌ترین لوگوهای دنیا، تیک نایک باشد که نمادی از پیروزی و موفقیت است.
  2. لوگوی اپل (Apple): سیب گاز زده اپل که نمادی از نوآوری و فناوری است و در سراسر جهان شناخته شده می‌باشد.
  3. لوگوی مرسدس بنز (Mercedes-Benz): این لوگو که شکل ستاره سه پر دارد، نمادی از کیفیت بالا و لوکس بودن این برند خودروسازی است.
  4. لوگوی آدیداس (Adidas): سه خط موازی که در لوگوی آدیداس به کار رفته، نشان‌دهنده کوهستان است که بیانگر چالش و موانع در ورزش می‌باشد.
  5. لوگوی مک‌دونالد (McDonald’s): معروف به “مارک طلایی”، این لوگو نمادی از فست فود و فرهنگ آمریکایی است.

این لوگوها با طراحی‌های بسیار ساده و تک رنگ خود توانسته‌اند به شکلی موثر برند خود را در ذهن مخاطبان نقش ببندند و نمادهایی جهانی شوند.

جمع بندی

در این مقاله از مقالات مونس خواه قابلیت لوگوهای تک رنگ را بررسی کردیم. گفتیم که یکی از بهترین مزایا برای لوگو تک رنگ، افزایش بالقوه مشتریان خواهد بود. البته یادتان نگه دارید که تک رنگ شدن لوگو به معنای فوق العاده بودن طراحی نیست! بهتر است طراحی شما هم در طراحی لوگو، عناصر دیگر و همچنین ترکیب رنگ لوگو قدرتمند باشد. رعایت این اصول ها باعث می شوند تا بتوانید بهترین نتیجه را از طراحی لوگو دریافت کنید.

دسته بندی مجله طراحی
فهرست مطالب صفحه

مطالب مرتبط