باز طراحی لوگوهای معروف – بخش اول

باز طراحی لوگوهای معروف بخش اول

مشتریان به‌راحتی می‌توانند برند را با لوگو شناسایی کنند و معمولاً با اعتماد به لوگو‌ها این کار میسر است. لوگو‌ها مشخص‌ترین سیاست برند‌سازی هستند که یک برند می‌تواند داشته باشد،  اکثر برندهای مهم به دنبال طراحی به‌روز لوگو‌های خود هستند، به‌طوری‌که لوگوی برند آن‌ها مدرن به نظر برسد.

به‌سختی می‌توان این حق تغییر لوگو را به دست آورد و معمولاً در میان مخاطبان واکنش‌های متفاوتی نسبت به این تغییر وجود دارد. معمولاً لوگوی جدید زمانی رونمایی می‌شود که برند یک رویکرد یا جهت‌گیری جدیدی را در محصولات یا خدمات خود در نظر بگیرد.اگر قصد بازسازی لوگوی خود را دارید، به ما اعتماد کنید، چون استودیو طراحی لوگوی مونس خواه با داشتن تجربه کافی درزمینه باز‌طراحی لوگو و کارنامه‌ای درخشان در ارائه سیاست‌های برندسازی به کسب‌وکارهای بزرگ بهترین انتخاب شما خواهد بود.

لوگوی قدیمی در برابر لوگوی جدید

در این نوشته نگاهی به برخی از این باز طراحی لوگو برخی برندها خواهیم انداخت و مورد قبول بودن و یا نبودن آن را بررسی می کنیم.

قبل و بعد از باز‌طراحی لوگو

Tampa Bay Buccaneers

Bucs یک تیم فوتبال آمریکایی است که در ایالت فلوریدا قرار دارد.

آن‌ها در لیگ جنوبی فوتبال آمریکایی (NFC) در لیگ ملی (NFL) بازی می‌کنند. ظاهر جدید لوگوی جدید آن‌ها یک نسخه بسیار جذاب است .

موسسه ورزش استرالیا

موسسه ورزش استرالیا یک موسسه آموزش ورزشی پیشرو در استرالیا است.

طلایی به‌عنوان یکی از رنگ‌های اصلی این برند انتخاب شده است و این نشان از پیگیری مدال طلا برای استرالیا هست. لوگوی جدید متشکل از پنج خط طلایی شبیه به خطوط آهن است که به شکل استرالیا انحنا پیدا کرده است.آن‌ها با شرکت «لندور سیدنی» همکاری کردند تا هدف باطنی این برند بیشتر نمایان شود.

موسسه ورزش استرالیا اندور سیدنی
موسسه ورزش استرالیا اندور سیدنی

فرهنگ لغت آکسفورد

لوگوی جدید آن‌ها شبیه یک نسخه انعکاس یافته از لوگوی Beats است که توسط دکتر Dre به رنگ آبی‌فام طراحی شده است. فرهنگ لغت آکسفورد احتمالاً کامل‌ترین پوشش انگلیسی را از سراسر جهان ارائه می‌دهد و به‌احتمال‌زیاد مهم‌ترین مرجعی است که در مورد کاربرد فعلی انگلیسی وجود دارد.

Oxford Dictionary
Oxford Dictionary

Fitness First

فیتنس فرست یکی از بزرگ‌ترین گروه باشگاه‌های سلامت خصوصی در جهان است که بیش از ۵۰۰ باشگاه با بیش از ۱ میلیون عضو در سراسر جهان دارد.

این ظاهر جدید با مونوگرام حرف F، بسیار قدرتمند به نظر می‌رسد. آن‌ها به‌تازگی از موقعیت جدید برند، استراتژی و هویت بصری جدید خود با همکاری شرکت TheClearing مستقر در انگلستان پرده‌برداری کردند.

 

Fitness First
Fitness First

مجموعه هتلهای ماریوت

آن‌ها طراحی لوگوی جدید خود را به آژانس طراحی Grey NY واگذار کردند. هتلهای ماریوت در تلاش است که حرف اول نام خود یعنی M را به جایگاه نمادین برساند به همین خاطر در لوگوی جدید خود نماد M را در مرکز قرار داده است.

Marriott Hotels Collection
Marriott Hotels Collection

Epicurean

اپیکیورین تعیین کننده استاندارد آشپزخانه‌های مجهز امروزه کیفیت عالی و لوازم ضروری است.

آن‌ها به مهارت و طرح‌های نوآورانه خود افتخار می‌کنند و هدفشان ایجاد محصولاتی با استفاده از مواد سازگار با محیط‌زیست و بادوام است. لوگوی جدید قطعاً این پیام را منتقل می‌کند که محصول، مرتبط با آشپزخانه است. هویت جدید توسط استودیو طراحی Duffy & Partners ایجاد شده است.

Epicurean
Epicurean

باز طراحی لوگو Black & Decker

بلک اند دکر تولید کننده ابزارآلات برقی و تجهیزات جانبی سخت‌افزار آمریکایی است.

آژانس مسئول طراحی این طرح جدید، Lippincott است. آن‌ها به‌تازگی از لوگوی مهره شش ضلعی سنتی خود که از سال ۱۹۲۱ به کار برده می‌شد، دست کشیده‌اند و از لوگوی جدید خود به‌عنوان Black+Decker رونمایی کرده‌اند.

باز طراحی لوگو Netgear

«نِت گیِیر» یک تولیدکننده آمریکایی سخت‌افزار و تجهیزات شبکه است.

اگر به این لوگوی جدید که محصول استودیو «سیگل و گیل» است از نزدیک نگاه کنید، متوجه می‌شوید که فرم حروف بسط داده شده است و حروف کلفت‌تر شده‌اند و این مسئله در اطراف حرف E و T کاملاً بدیهی است، همچنین فاصله بین این حروف کاهش یافته است که باعث شده لوگو حرفه‌ای به نظر برسد.

Netgear
Netgear

ویزا – باز طراحی لوگو

ویزا یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌ها در پرداخت‌های جهانی دیجیتال است.

این طراحی مجدد لوگو نشان می‌دهد که حتی بازیگران بزرگ یک کسب‌وکار نیز می‌توانند مرتکب اشتباه شوند. زمانی که این بازطراحی لوگو را بررسی می‌کنیم نیاز واقعی به این کار را متوجه نمی‌شویم.

Visa
Visa

کادیلاک- باز طراحی لوگو

کادیلاک یک بخش از شرکت جنرال موتورز است که وسایل نقلیه لوکس را به بازار عرضه می‌کند.

این شرکت به نام «آنتوان لاومه دِلاموت»، بنیان‌گذار کادیلاک و همچنین بنیان‌گذار شهر دیترویت، نام‌گذاری شد و تاج کادیلاک بر مبنای کت او قرار داده شده است.

Cadillac
Cadillac

ساخته‌شده در بریتانیا (Made in Britain)

لوگوی جدید از پرچم قدیمی بریتانیا الهام گرفته است و همچنین یک پیکان را به نمایش گذاشته است که به محصولات ساخته‌شده در بریتانیا اشاره می‌کند. این سازمان، قصد دارد محصولات ساخته‌شده در بریتانیا را به نمایش بگذارد، تشکیلات بنیان‌گذار این سازمان از یک لوگوی جدید که توسط شرکایش طراحی شده پرده‌برداری کرده است.

Made in Britain
Made in Britain

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 + 20 =