آنچه در این مقاله میخوانید

طراحی لوگو شرکت‌های بورسی

طراحی لوگو شرکت‌های بورسی, لوگو بورس

طراحی لوگو شرکت‌های بورسی می‌تواند نقش به سزایی در رشد و توسعه‌ی مشاغل مرتبط با حوزه‌ی بورس و بازارهای مالی داشته باشد. این حوزه، تقریبا از ابتدای سال 1399 رشد قابل توجهی پیدا کرد و توانست، توجه خیلی از افراد را به سوی خود جلب کند. لوگو در ایجاد هویت حرفه‌ای قوی و برندینگ برای شرکت‌های بورسی و فعال در حوزه‌ی مالی بسیار پر اهمیت است. به همین جهت، باید برای طراحی یک لوگو فارکس یا بورسی اهمیت داد.

طراحی لوگو شرکت‌های بورسی چه اهمیتی دارد؟

لوگو برای شرکت‌ها و موسسات همانند شناسنامه است و هویت را مشخص می‌کند. همچنین، یک لوگو بورس یا مرتبط با حوزه‌ی مالی قادر است که تصویر و شناخت خوبی را در ذهن مخاطب ایجاد کند. به همین دلیل از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه چند نمونه از اهمیت طراحی لوگو بورس بیان می‌شود:

 • اعتماد سازی: یک لوگو سبب اطمینان و اعتماد مخاطب به آن می‌شود. یک مخاطب به یک شرکت یا موسسه‌ای که دارای لوگو است، بیشتر اعتماد می‌کند و اطمینان خاطر بیشتری دارد. بنابراین، نظر افراد بیشتری به چنین موسسه و شرکتی (که دارای لوگو است) جلب می‌شود و در تصمیم گیری آنها نیز اثر گذار خواهد بود. اعتماد سازی خصوصا برای موسسات و شرکت‌های فعال در بازار مالی و اقتصاد امری بسیار مهم است. لذا؛ با داشتن یک لوگو بورس یا  فارکس می‌توان، کمک شایانی به جلب اعتماد، اطمینان و تصمیم گزاری افراد کرد.
 • ماندگاری: لوگوی طراحی شده برای یک شرکت یا موسسه‌ باید بتواند ذهن افراد را درگیر کند تا از این طریق، بتواند به سرعت در ذهن مخاطب حک و ماندگار شود. ماندگاری لوگو به ویژه در نگاه اول بسیار مهم و اساسی است. لذا، باید یک لوگو بورسی از این ویژگی برخوردار باشد. ساده بودن و داشتن مفهوم یک لوگو، می‌تواند در حک شدن و ماندگاری آن لوگو در ذهن افراد تاثیر به سزایی داشته باشد. پس لذا، ضروری است که در طراحی لوگو کارگزاری یا فارکس به این موضوع توجه شود.
 • متمایز کردن با رقبا: طراحی لوگو شرکت‌های بورسی و مالی، منجر به متمایز شدن آنها با رقبا می‌شود. این متفاوت بودن شرکت‌ها رو منحصر به فرد می‌کند و سبب تفکیک آنها در قیاس با سایر شرکت‌ها می‌شود. با داشتن لوگو فارکس یا بورسی می‌توانید، نسبت به سایر رقبا تمایز داشته باشید. در نتیجه؛ توجه افراد بیشتری به سوی شما جلب خواهد شد و شما بیشتر دیده می‌شوید.
 • برندینگ: داشتن یک لوگوی منحصر به فرد، می‌تواند در ایجاد و ارتقاء هویت و برندینگ شما بسیار موثر واقع شود. بنابراین این امر می‌تواند، به خصوص در حوزه‌ی ‌مالی و اقتصادی منجر به رشد و پیشرفت حوزه‌ی کاری و مالی شما گردد.

اگر قصد طراحی لوگو شرکت های بورسی، کارگزاری، فارکس و ارز دیجیتال را دارید، می‌توانید با شرکت طراحی لوگو مونس خواه تماس بگیرید. ما قادر هستیم، صفر تا صد طراحی لوگو در حوزه بورس و اوراق بهادار را به شکل جذاب و زیبا برای شما انجام دهیم. استودیو مونس خواه در فعالیت های خود از لوگوتایپ، مونوگرام، تایپوگرافی و … استفاده می‌کند تا شما بتوانید یک لوگو جذاب داشته باشید.

کدام مشاغل نیازمند طراحی لوگو بورس، کارگزاری و فارکس هستند؟

لوگو بورس عموما برای مشاغلی که با بازار سرمایه، حوزه‌ی مالی و اقتصاد در ارتباط هستند، طراحی می‌شود. در ذیل، به چند نمونه از این مشاغل اشاره‌هایی می‌شود:

 • ‌کارگزاران بورس: کارگزاران بورس، نهادی هستند که برای تسهیل کردن انجام معاملات بورسی، سهام و اوراق بهادر ایجاد شده ‌اند. کارگزاران بورس، به عنوان نماینده‌ی حقوقی سرمایه گذاران عمل می‌کنند. یعنی؛ زمانی که فرد یا شرکتی یک کارگزاری بورس را انتخاب می‌کند، کارگزاری به نمایندگی از آنان معامالات را انجام می‌دهد. طراحی لوگو کارگزاری می‌تواند، برای کارگزاران مزیت‌های خوبی داشته باشد.
 • شرکت‌ها و موسسات بورسی و مالی: این گروه از شرکت‌ها و موسسات در حوزه‌ی بورس، بازار سرمایه و انجام معاملات مالی فعال هستند و با بازارهای مالی (نظیر فارکس)نیز، در ارتباط اند. همچنین، برخی از شرکت‌ها و موسسات مالی، از خدمات مشاوره‌ای نیز برخوردارند. یک لوگوی مالی (Financial logos) می‌تواند اعتمادها را جلب کند و سبب تمایز ‌شود. از آنجا که فارکس بزرگترین بازار مالی جهان است؛ توجه افراد زیادی برای سرمایه گذاری و انجام معاملات به سوی آن جذب شده است. لذا، با طراحی لوگو فارکس می‌توان با سایر شرکت‌ها و موسسات رقابت کرد و نسبت به آنها، برتری داشت.
 • موسسات و آموزشگاه‌های مرتبط با امور مالی و سرمایه گذاری: برخی از موسسات و آموزشگاه‌ها، دوره‌ها و آموزش‌های مرتبط با امور مالی و سرمایه‌گذاری را ارائه می‌دهند و برگزار می‌کنند.

بیشتر بخوانید: سفارش طراحی لوگو شرکت های حسابداری و مالی

ویژگی های مهم در طراحی لوگو شرکت‌های بورسی، کارگزاری و فارکس

طراحی لوگو از اصلی ترین ویژگی و مشخصه‌ی یک شرکت یا مجموعه‌ی فعال در حوزه‌ی بورس (مانند کارگزاران بورس)، بازارهای مالی (همچون فارکس) و ارزهای دیجیتال است. زیرا؛ لوگوی یک شرکت یا سازمان به عنوان نماد و هویت آن تلقی می‌شود. بنابراین، در طراحی لوگو شرکت‌های بورسی و ارز دیجیتال لازم است که لوگوی طراحی شده، دارای برخی ویژگی‌های مهم باشد. در ذیل به این ویژگی‌ها اشاره‌هایی می‌کنیم:

 • ساده بودن: سادگی یک لوگو باعث می‌شود که مخاطب بتواند به خوبی با آن ارتباط برقرار کند. همچنین، سبب ماندگاری در ذهن مخاطبان نیز می‌شود. فهم و درک یک لوگوی ساده بسیار راحت تر از لوگوهای دیگر است. لذا، تشخیص و ارتباط برقرار کردن با آن آسان تر است.
 • متناسب بودن: در هنگام طراحی لوگو شرکت های بورسی و فعال در حوزه‌ی بازارهای مالی، باید لوگوی طراحی شده متناسب با آن حوزه باشد؛ یعنی از نظر رنگ بندی، فونت، شکل و نماد، مرتبط با بورس، فارکس و ارزهای دیجیتال باشد. به همین منظور باید از رنگ های مرتبط با این حوزه (نظیر رنگ آبی و سبز) استفاده کرد. در طراحی شکل و نماد لوگو فارکس، کارگزاری و بورسی نیز باید گفت که در طراحی آنها می‌توان از نمودار، ارز و سایر شکل‌ها و نمادهای مرتبط با حوزه‌ی مالی و اقتصادی استفاده کرد. در مورد فونت و نوشته لوگو بورسی نیز باید، از نوشته‌ها و فونت‌های مرتبط با این حوزه‌ها استفاده کرد.
 • هدفمند بودن: در هنگام طراحی لوگو شرکت‌های بورسی و فعال در بازارهای مالی، باید به اهداف و نیازهای آنها توجه کرد. یک لوگو فارکس یا بورسی باید براساس اهداف و نیازها طراحی شود تا بتواند، با مخاطب ارتباط برقرار کند و ارزش و اهداف خود را نشان دهد.
 • تطبیق پذیر بودن: در طراحی لوگو شرکت‌های بورسی، فعال در بازارهای مالی و ارزهای دیجیتال باید لوگویی طراحی کرد که قابلیت استفاده در محیط و مکان‌های مختلف داشته باشد. یک لوگو بورس را باید بتوان در اندازه‌های متفاوت و محیط‌های مختلف (نظیر رسانه و تابلو) استفاده کرد.

رعایت همه‌ی این موارد در طراحی لوگو سبب می‌شود که شناخت، هویت و برندینگ مجموعه یا شرکت شما مخاطبین به بهترین شکل ممکن صورت بگیرد.

طراحی لوگو بورس و فارکس توسط استودیو مونس خواه

استودیو طراحی لوگو مونس خواه با تکیه بر تجربه، توانایی و دانش فنی خود در زمینه‌‌ی طراحی لوگو و هویت بصری، می‌تواند در صورت نیاز به طراحی لوگو بورس، کارگزاری، فارکس و ارزهای دیجیتال، آن را به بهترین و حرفه‌ای ترین شکل و با مناسب ترین قیمت ممکن انجام دهد و به رشد و توسعه برند شما کمک کند. در همین راستا شما میتوانید از مشاوره رایگان طراحی لوگو استودیو مونس خواه نیز بهره مند شوید.

شما می‌توانید جهت هماهنگی، دریافت اطلاعات از قیمت طراحی لوگو و هویت بصری، از طریق واتساپ (09059000190) و یا شماره تماس های موجود در صفحه تماس با ما، با استودیو مونس خواه ارتباط برقرار کنید.

سوالات متداول در مورد طراحی لوگو شرکت‌های بورسی

سفارش

طراحی لوگو.

با ما در ارتباط باشید
شبکه های اجتماعی

کالکشن

لوگو و هویت بصری