ایجاد افکت چاپ قدیمی در نوشته

در آموزش امروز با نحوه ایجاد یک اثر سه بعدی اساسی با استفاده از ابزار Blend آشنا خواهید شد و می آموزید که چگونه با  استفاده از پترن های نیمه پنهان می توان به طرح خود ظاهر چاپ شده روی صفحه نمایش داد. این دو تکنیک به تنهایی یک عنصر حیاتی برای مهارت های Illustrator می باشد و می تواند در همه کارهای تصویر و طراحی استفاده شود.

متن سه بعدی۱ استودیو مونس خواه

نمونه ای ما در این آموزش انتخاب کردیم معمولا به عنوان تصویر روی جلد کتاب هاب مصور استفاده می شود که برای این کار فونت های بزرگ بصورت سه بعدی بکار گرفته می شود. ما در این نمونه از پترن نقطه ای رنگی برای تداعی روش چاپ قدیمی استفاده کرده ایم.

متن سه بعدی۲ استودیو مونس خواه

برای شروع کار، ایلاستریتور را باز کنید و با ابزار Type یک کلمه را با فونت درشت بصورت  bold تایپ کنید.

متن سه بعدی۳ استودیو مونس خواه

به مسیر Object > Transform > Warp بروید و برای قسمت style گزینه ی Rise را انتخاب کنید.مقدار Bend را به ۴۵% و مفدار Horizontal Distortion را به -۴۰% تغییر دهید.

متن سه بعدی۴ استودیو مونس خواه

به مسیر Object > Expand بروید و گزینه ی Object را انتخاب کنید.

متن سه بعدی۵ استودیو مونس خواه

از نوشته کپی بگیرید و آن را پیست نمایید و سپس به پشت نوشته ی اصلی انتقال دهید. سپس این نوشته ی کپی شده را به سمت چپ جابه جا کنید و سپس هر دو نوشته را انتخاب  و به مسیر Object > Blend > Make بروید.

متن سه بعدی۶ استودیو مونس خواه

به مسیر Object > Blend برگردید و Blend Options را به صورت تنظیماتی که در تصویر مشاهده می نمایید، تغییر دهید.

متن سه بعدی۷ استودیو مونس خواه

به مسیر Object> Expand بروید تا طرح کلی را به اجزا تشکیل دهنده، تبدیل کنید، سپس گزینه Merge از ابزار Pathfinder را کلیک کنید تا تمام قطعات جداگانه را به یک شکل ترکیب کنید.

متن سه بعدی۸ استودیو مونس خواه

متن اصلی باید در کلیپ بورد شما کپی شود.  Ctrl+v را فشار دهید تا در Front قرار دهید و سپس رنگ را تغییر دهید تا یک ظاهر رنگی به اثر سه بعدی بدهید.

متن سه بعدی۹ استودیو مونس خواه

بخش سه بعدی متن را انتخاب کنید و رنگ متضاد اعمال کنید. یک استروک با همان رنگ اضافه کنید و سپس تنظیمات پهنای استروک را به حدود ۳pt تنظیم کنید تا قسمت  خارجی نوشته اعمال شود.

متن سه بعدی۱۰ استودیو مونس خواه

یک کپی و پیست از لایه ی رویی نوشته انجام دهید و سپس یک گرادیانت سیاه و سفید روی آن اعمال کنید. تنظیم گرادیانت را به صورت عمودی و با زاویه ی ۹۰ درجه تنظیم کنید.

متن سه بعدی۱۱ استودیو مونس خواهمتن سه بعدی۱۱ استودیو مونس خواه

به مسیر Effect > Pixelate > Color Halftone بروید و تمام  angles ها را روی ۴۵° تنظیم کنید و مقدار Max Radius را ۸ پیکسل وارد کنید.

متن سه بعدی۱۲ استودیو مونس خواه

این به این معنی است که ما باید از ابزار Live Trace برای برداری کردن استفاده کنیم. از مسیر Object > Expand Appearance گزینه ی Expand  را انتخاب کنید و  سپس به Object > Live Trace > Tracing Options بروید.مقدار Path Fitting و Minimum Area را به ۱px تغییر دهیدو سپس Ignore White را انتخاب کنید.

در Illustrator CS6 Live Trace در حال حاضر به عنوان « Image Trace » (Window > Image Trace)  شناخته می شود. تنظیمات کمی متفاوت است، اما تنظیمات مشابه می توانند اعمال شوند.

متن سه بعدی۱۳ استودیو مونس خواه

با انتخاب گزینه ی Expand شکل را بطور کامل به یک vector object تبدیل کنید.

متن سه بعدی۱۴ استودیو مونس خواه

رنگ پترن خود را به یک رنگ  تیره تر از رنگ متن تغییر دهید تا افکت گرادیانت جذابی خلق کنید.

متن سه بعدی۱۵ استودیو مونس خواه

یک کپی و پیست از لایه ی رویی متن انجام دهید و رنگ آن را پاک کنید و تنها استروک به پهنای ۲pt به آن بدهبد.

متن سه بعدی۱۶ استودیو مونس خواه

یک کپی از بخش سه بعدی متن بگیرید و سپس به مسیر Object > Expand Appearance بروید تا استروک را به shape تبدیل کنید. از پنل Pathfinder روی گزینه Merge کلیک کنید تا این دو بخش با هم ادغام شوند و یک شی واحد ایجاد شود.

متن سه بعدی۱۷ استودیو مونس خواه

یک گرادیانت سیاه و سفید به بخش سه بعدی متن بدهید  و سپس با استفاده از ابزار Gradient و استفاده از دستگیره های این ابزار، جریان گرادیانت را از پایین به بالا تنظیم کنید به گونه ای که رنگ سیاه پایین و رفته رته به سمت بالا سفید شود.

متن سه بعدی۱۸ استودیو مونس خواهمتن سه بعدی۱۸ استودیو مونس خواه

افکت را روی این بخش نیز مانند مراحل قبل اعمال و تمام تنظیمات  Expand  و Live Trace را دوباره روی این بخش تکرار کنید.

متن سه بعدی۱۹ استودیو مونس خواه

باز هم یک رنگ تیره تر از زمینه برای افکت خود انتخاب کنید.

متن سه بعدی۲۰ استودیو مونس خواهمتن سه بعدی۲۰ استودیو مونس خواه

یک بار دیگر بخش سه بعدی نوشته را انتخاب و به مسیر Object > Path > Offset Path بروید. مقدار ۲mm را برای گزینه ها انتخاب و روی OK کلیک کنید.

متن سه بعدی۲۱ استودیو مونس خواهمتن سه بعدی۲۱ استودیو مونس خواه

از المان جدید استروک را حذف کنید و آن را سفید کدر رنگ کنید . با کلیدهای مکان نمای کیبورد، جای آن را دقیق تنظیم کنید.

متن سه بعدی۲۲ استودیو مونس خواه

یک مستطیل بزرگ به عنوان بک گراند طرح رسم کنید و با ابزار گرادیانت یک گرادیانت سیاه و سفید دایره ای روی آن اعمال کنید.

متن سه بعدی۲۳ استودیو مونس خواه

تنظیمات بالا را بر روی بک گراند اعمال کنید.

متن سه بعدی۲۴ استودیو مونس خواه

به پترن halftone پس زمینه را رنگ بدهید و سپس blending mode را به Color Burn تغییر دهید تا آن را با رنگ پس زمینه مخلوط کنید.

متن سه بعدی۱ استودیو مونس خواه

طرح نهایی سه بعدی ما آماده شد. امیدواریم آموزش های استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

سخن نهایی

استودیو طراحی مونس خواه یکی از معتبرترین شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم می باشد که در زمینه طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی تخصص دارد. این شرکت تعرفه طراحی لوگو مختص خود را دارا بوده و در مقابل هر سفارش طراحی لوگو ، قیمت لوگو، قیمت طراحی لوگو و در کل لیست قیمت لوگو خاصی را ارائه داده و لوگوی مورد نظر را طراحی می نماید.

جهت دیدن نمونه کارها و سفارش طراحی به سایت استودیو طراحی مونس خواه مراجعه نمایید.

|
0
| 871

طراحی انتزاعی وکتور گوزن

آموزش امروز طراحی لوگو با استفاده از خطوط صاف به شکل گوزن می باشد، که این سبک یکی از سبک های بسیار کاربردی در طراحی لوگو با استفاده از ایلاستریتور است. هر یک از این شکل های انتزاعی تنها با استفاده از خطوط مستقیم ایجاد می شود تا ظاهر چند ضلعی تلطیف شده ایجاد کند […]

ساخت وکتورهای کودکانه

  در این آموزش نحوه ی ایجاد وکتورهای جالب و کودکانه را با اشکال ساده، خواهید آموخت. در این آموزش، نحوه ی طراحی ۴ وکتور را آموزش خواهیم داد. ما ابتدا کارمان را با رسم اشکال بسیار ساده ی هندسی شروع خواهیم کرد و سپس با تکنیک های پیشرفته و بهره گیری از ابزار های […]

خلق اثر هنری انتزاعی با ایلاستریتور

ایلاستریتور یک ابزار عالی برای خلق هنر انتزاعی با خطوط و اشکال پایه ای، می باشد. در آموزش امروز نحوه ی ایجاد نوارهای هندسی با  Art Brush خواهیم داشت.

نحوه ایجاد سایه در نوشته با ایلاستریتور

یکی از روشهایی که هنرمندان برای تاکید به گرد بودن فونت ها استفاده می کنند، استفاده از سایه است. در این آموزش شما یاد می گیرد که چگونه با استفاده از سایه ها یک افکت خاص به نوشته خود بدهید. اثر هنری که ما در این آموزش ایجاد می کنیم، عبارت «LOVE»  را با یک […]

طراحی یک قطب نما با ایلاستریتور

آموزشی که امروز دنبال خواهیم کرد، آموزش طراحی قطب نما با استفاده از اشکال ساده می باشد. این قطب نما به صورت متقارن طراحی شده است. روند طراحی را مرحله به مرحله آموزش می دهیم.   با استفاده از ابزار ستاره یک ستاره ی ۴ پر رسم کنید. از کلید های مکان نما برای تعدیل […]

اعمال افکت سه بعدی به نوشته در ایلاستریتور

با افکت هایی خاص می توانیم نوشته های ساده را نوشته هایی بسیار جذاب  در ایلاستریتور تبدیل کنیم و آثار هنری خارق العاده ای خلق کنیم.در آموزش امروز ما نگاهی به Appearance Panel می اندازیم که چگونه می توان از آن برای ایجاد لایه های افکت های non- destructive  استفاده کرد که می تواند به […]

whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...