ایجاد افکت چاپ قدیمی در نوشته

در آموزش امروز با نحوه ایجاد یک اثر سه بعدی اساسی با استفاده از ابزار Blend آشنا خواهید شد و می آموزید که چگونه با  استفاده از پترن های نیمه پنهان می توان به طرح خود ظاهر چاپ شده روی صفحه نمایش داد. این دو تکنیک به تنهایی یک عنصر حیاتی برای مهارت های Illustrator می باشد و می تواند در همه کارهای تصویر و طراحی استفاده شود.

متن سه بعدی۱ استودیو مونس خواه

نمونه ای ما در این آموزش انتخاب کردیم معمولا به عنوان تصویر روی جلد کتاب هاب مصور استفاده می شود که برای این کار فونت های بزرگ بصورت سه بعدی بکار گرفته می شود. ما در این نمونه از پترن نقطه ای رنگی برای تداعی روش چاپ قدیمی استفاده کرده ایم.

متن سه بعدی۲ استودیو مونس خواه

برای شروع کار، ایلاستریتور را باز کنید و با ابزار Type یک کلمه را با فونت درشت بصورت  bold تایپ کنید.

متن سه بعدی۳ استودیو مونس خواه

به مسیر Object > Transform > Warp بروید و برای قسمت style گزینه ی Rise را انتخاب کنید.مقدار Bend را به ۴۵% و مفدار Horizontal Distortion را به -۴۰% تغییر دهید.

متن سه بعدی۴ استودیو مونس خواه

به مسیر Object > Expand بروید و گزینه ی Object را انتخاب کنید.

متن سه بعدی۵ استودیو مونس خواه

از نوشته کپی بگیرید و آن را پیست نمایید و سپس به پشت نوشته ی اصلی انتقال دهید. سپس این نوشته ی کپی شده را به سمت چپ جابه جا کنید و سپس هر دو نوشته را انتخاب  و به مسیر Object > Blend > Make بروید.

متن سه بعدی۶ استودیو مونس خواه

به مسیر Object > Blend برگردید و Blend Options را به صورت تنظیماتی که در تصویر مشاهده می نمایید، تغییر دهید.

متن سه بعدی۷ استودیو مونس خواه

به مسیر Object> Expand بروید تا طرح کلی را به اجزا تشکیل دهنده، تبدیل کنید، سپس گزینه Merge از ابزار Pathfinder را کلیک کنید تا تمام قطعات جداگانه را به یک شکل ترکیب کنید.

متن سه بعدی۸ استودیو مونس خواه

متن اصلی باید در کلیپ بورد شما کپی شود.  Ctrl+v را فشار دهید تا در Front قرار دهید و سپس رنگ را تغییر دهید تا یک ظاهر رنگی به اثر سه بعدی بدهید.

متن سه بعدی۹ استودیو مونس خواه

بخش سه بعدی متن را انتخاب کنید و رنگ متضاد اعمال کنید. یک استروک با همان رنگ اضافه کنید و سپس تنظیمات پهنای استروک را به حدود ۳pt تنظیم کنید تا قسمت  خارجی نوشته اعمال شود.

متن سه بعدی۱۰ استودیو مونس خواه

یک کپی و پیست از لایه ی رویی نوشته انجام دهید و سپس یک گرادیانت سیاه و سفید روی آن اعمال کنید. تنظیم گرادیانت را به صورت عمودی و با زاویه ی ۹۰ درجه تنظیم کنید.

متن سه بعدی۱۱ استودیو مونس خواهمتن سه بعدی۱۱ استودیو مونس خواه

به مسیر Effect > Pixelate > Color Halftone بروید و تمام  angles ها را روی ۴۵° تنظیم کنید و مقدار Max Radius را ۸ پیکسل وارد کنید.

متن سه بعدی۱۲ استودیو مونس خواه

این به این معنی است که ما باید از ابزار Live Trace برای برداری کردن استفاده کنیم. از مسیر Object > Expand Appearance گزینه ی Expand  را انتخاب کنید و  سپس به Object > Live Trace > Tracing Options بروید.مقدار Path Fitting و Minimum Area را به ۱px تغییر دهیدو سپس Ignore White را انتخاب کنید.

در Illustrator CS6 Live Trace در حال حاضر به عنوان « Image Trace » (Window > Image Trace)  شناخته می شود. تنظیمات کمی متفاوت است، اما تنظیمات مشابه می توانند اعمال شوند.

متن سه بعدی۱۳ استودیو مونس خواه

با انتخاب گزینه ی Expand شکل را بطور کامل به یک vector object تبدیل کنید.

متن سه بعدی۱۴ استودیو مونس خواه

رنگ پترن خود را به یک رنگ  تیره تر از رنگ متن تغییر دهید تا افکت گرادیانت جذابی خلق کنید.

متن سه بعدی۱۵ استودیو مونس خواه

یک کپی و پیست از لایه ی رویی متن انجام دهید و رنگ آن را پاک کنید و تنها استروک به پهنای ۲pt به آن بدهبد.

متن سه بعدی۱۶ استودیو مونس خواه

یک کپی از بخش سه بعدی متن بگیرید و سپس به مسیر Object > Expand Appearance بروید تا استروک را به shape تبدیل کنید. از پنل Pathfinder روی گزینه Merge کلیک کنید تا این دو بخش با هم ادغام شوند و یک شی واحد ایجاد شود.

متن سه بعدی۱۷ استودیو مونس خواه

یک گرادیانت سیاه و سفید به بخش سه بعدی متن بدهید  و سپس با استفاده از ابزار Gradient و استفاده از دستگیره های این ابزار، جریان گرادیانت را از پایین به بالا تنظیم کنید به گونه ای که رنگ سیاه پایین و رفته رته به سمت بالا سفید شود.

متن سه بعدی۱۸ استودیو مونس خواهمتن سه بعدی۱۸ استودیو مونس خواه

افکت را روی این بخش نیز مانند مراحل قبل اعمال و تمام تنظیمات  Expand  و Live Trace را دوباره روی این بخش تکرار کنید.

متن سه بعدی۱۹ استودیو مونس خواه

باز هم یک رنگ تیره تر از زمینه برای افکت خود انتخاب کنید.

متن سه بعدی۲۰ استودیو مونس خواهمتن سه بعدی۲۰ استودیو مونس خواه

یک بار دیگر بخش سه بعدی نوشته را انتخاب و به مسیر Object > Path > Offset Path بروید. مقدار ۲mm را برای گزینه ها انتخاب و روی OK کلیک کنید.

متن سه بعدی۲۱ استودیو مونس خواهمتن سه بعدی۲۱ استودیو مونس خواه

از المان جدید استروک را حذف کنید و آن را سفید کدر رنگ کنید . با کلیدهای مکان نمای کیبورد، جای آن را دقیق تنظیم کنید.

متن سه بعدی۲۲ استودیو مونس خواه

یک مستطیل بزرگ به عنوان بک گراند طرح رسم کنید و با ابزار گرادیانت یک گرادیانت سیاه و سفید دایره ای روی آن اعمال کنید.

متن سه بعدی۲۳ استودیو مونس خواه

تنظیمات بالا را بر روی بک گراند اعمال کنید.

متن سه بعدی۲۴ استودیو مونس خواه

به پترن halftone پس زمینه را رنگ بدهید و سپس blending mode را به Color Burn تغییر دهید تا آن را با رنگ پس زمینه مخلوط کنید.

متن سه بعدی۱ استودیو مونس خواه

طرح نهایی سه بعدی ما آماده شد. امیدواریم آموزش های استودیو طراحی و گرافیک مونس خواه مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

|
0
| 1,031

معنی اشکال و نحوه استفاده از آنها به صورت خلاقانه در طراحی شما – بخش اول

موفقیت هر داستان سرایی بصری یا استراتژی بازاریابی بصری بیشتر به آنچه که مخاطبان درک می کنند متکی است. امروز، می خواهیم به اصول اولیه برگردیم و در مورد چگونگی ارتباط همه چیزهایی که می بینیم با اشکال ساده و چگونه استفاده از این شکل ها بر نتیجه استراتژی های ما تاثیر میگذارد صحبت کنیم. […]

مطالعه موردی طراحی لوگو | جگوار

معنی و تاریخچه لوگو جگوار جگوار در سال ۱۹۲۲ به عنوان کمپانی Swallow Sidecar تاسیس شد و اولین وسایل نقلیه تولید شده توسط کارآفرینان بریتانیا نشان SS را بر روی کاپوت خودرو ها گذاشتند. “جگوار” به نام شرکت در سال ۱۹۳۵ اضافه شد. قبل از پایان جنگ در سال ۱۹۴۵ بخش “SS” از لوگو به دلایل […]

۱۰ مورد از روند لوگوها در سال ۲۰۱۹

  سال نو به معنای شروع تازه، فرصت های بیشتر و مهمتر از همه روند تغییر آرم است. ما از برخی طراحان گرافیک از سراسر جهان پرسش هایی کرده ایم و با طراحان داخلی خود مورد بررسی قرار داده ایم تا پیش بینی کنیم که بزرگترین روند لوگو در سال ۲۰۱۹ چگونه می تواند باشد. […]

سیر تکامل ۱۳ لوگوی مشهور

چگونه لوگوهای نمادین در طول زمان تکامل یافته‌اند؟ آیا تغییرات لوگو معمولاً با دوره‌های رشد درآمد برای برندها مطابقت دارند؟ برای فهمیدن این مسئله شرکت C + R تحقیقی انجام داده است که نشان‌دهنده تغییرات مهم لوگو در ۱۳ نوع برند معروف هست: استارباکس، اپل، گوگل، آمازون، Levi’s، مایکروسافت، Dell، توییتر، نایکی، کوکاکولا، آی بی […]

نحوه طراحی لوگو با برچسب یا شعار

همه چیز برچسب در مورد احساس است. آنها برند شما را به رنگ سیاه و سفید توصیف نمی کنند ، اما احساساتی را برمی انگیزند که به مشتریان شما اجازه می دهد برند شما را بشناسند. تصور کنید که هرگز نایک نشنیده اید. برچسب آشکار نمی کند که نایک یک برند ورزشی است ، اما […]

سفارش طراحی لوگو داروخانه

صنعت داروسازی و پزشکی، عرصه امیدها و آرزوهاست. بیماران دردمند و همراهان آنها، با بارقه های امیدی که در دلشان روشن است، به داروخانه ها مراجعه می کنند تا با کمک داروها، زندگی شادی و سلامتی که در آرزویش هستند را دوباره از سر بگیرند. همانطور که صاحب یک داروخانه، قادر است در زندگی مردم، […]

guest
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
whatsapp support
در حال بارگزاری
لطفا اتصال اینترنت خود را بررسی کنید...