بهترین شرکت طراحی لوگو در ایران (آپدیت 2023)

بهترین شرکت های طراحی لوگو

برای شناخت بهترین شرکت طراحی لوگو بهتر است اول با مفهوم لوگو آشنا شویم. ریشه این واژه لاتین می‌باشد که اصولا به صورت تصویر، نوشتار، نماد، علامت و یا ترکیب این موارد است. این کلمه به معنای نشانه گرافیکی بوده و معرف یک برند می‌باشد. منشاء طراحی لوگو یونان باستان و زمان اختراع هیروگلیف بوده و بعدها به سومر و ایران نیز رسیده است.

مفهوم و تاریخچه لوگو

نمادهای این چنینی در ابتدا روی سکه ها دیده شده است. جالب است بدانید لوگوی مدرنی که امروزه می‌شناسیم از زمان رنسانس یعنی حدودا قرن 13 پا به عرصه گذاشته است.

امروزه طراحان لوگوی بسیار حرفه ای در این عرصه فعالیت می کنند. که هرکدام در یکی از حوزه ها تخصص دارند، این طراحان طراحی لوگو شرکتی، طراحی لوگوی پزشکی، طراحی تایپوگرافی، طراحی لوگو تایپ، طراحی اسم، طراحی نشان تجاری و طراحی آیکون اختصاصی را به نحو احسن انجام دهد. این کار حتی به مناطق جزئی تر هم رسید. کافیست عبارتی مثل طراحی لوگو تبریز را جستجو کنید تا تعداد زیاد طراحان در این زمینه را به چشم ببینید.

شرکت های طراحی لوگو و طراحی آرم نیز وجود دارند که با استخدام طراحان کاربلد در هر حوزه می توانند تمامی این خدمات را ارائه دهند. قیمت لوگو یا همان قیمت طراحی لوگو به نسبت نوع طراحی و یا میزان حرفه ای بودن طراح قابل تغییر است. این افراد بعد از دریافت سفارش طراحی لوگو قیمت مد نظر خود را به صاحب کسب و کار ارائه می دهند.

بهترین شرکت طراحی لوگو در جهان

اصولا شرکت های طراحی لوگو نیز لیست قیمت لوگو ی متفاوتی به نسبت فرد به مشتری ارائه می دهند. در واقع می توان گفت این شرکت های طراحی به جهت اعتبار خود تعرفه طراحی لوگوی متفاوت و مختص خود را دارند. شرکت های طراحی لوگوی معروفی در ایران وجود دارند که بهترین لوگوها را در زمینه های مختلف توسط بهترین طراحان ارائه می دهند. به جرئت می توان گفت استودیو طراحی مونس خواه یکی از این شرکت ها می باشد.

شرکت های معتبری در کل جهان وجود دارد که طراحان معروفی در استخدام خود دارند. در این مقاله می خواهیم در مورد بهترین شرکت های طراحی لوگوی جهان و بهترین طراحان لوگو اطلاعاتی ارائه دهیم.

بهترین شرکت های طراحی لوگو
بهترین شرکت های طراحی لوگو

بهترین شرکت های طراحی لوگوی جهان

  • شرکت استاک لوگو

این شرکت از معروف ترین، گرانترین و بهترین شرکت های طراحی لوگوی جهان می باشد که از معروفترین لوگوهای این شرکت می توان به لوگوی بانک نیوزیلند و بانک استرالیا اشاره کرد.

  • Landor Associates

landor associates از دیگر شرکت های مطرح در زمینه طراحی لوگو می باشد، که از معروفترین لوگوهای آن می توان به لوگوی کمپانی اکسنجر اشاره کرد. این شرکت فعالیت خود را از سال 1941 آغاز کرده است. بنیانگذار این شرکت یعنی والتر لندور یکی از نوآوران این عرصه بود و روش های استفاده شده توسط او هنوز هم در برندینگ کاربرد دارد.

  • Wolff Ollins

کمپانی Wolff Ollins نیز یکی دیگر از بهترین شرکت های طراحی لوگوی جهان می باشد. از معروفترین اثرهای این کمپانی می توان به لوگوی بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن اشاره کرد. این شرکت فعالیت خود را از سال 1965 آغاز کرده است و علاوه بر طراحی لوگو، در زمینه خلق هویت برند هم فعالیت دارد. این شرکت با بیش از 150 نفر نیرو، دفترهایی در لندن، نیویورک و سانفرانسیسکو دارد.

  • Marque Agency

Marque Agency یک شرکت تبلیغاتی و مشاوره ای مشهور است که لوگوی بازی‌های ۲۰۱۴ گلاسگو را خلق کرده است.

در قسمت اول این نوشته به 5 مورد از بهترین شرکت های طراحی لوگوی جهان اشاره شد که توانسته اند با ارائه‌ی لوگوهای خاص نام شرکت خود را در لیست بهترین شرکت های طراحی لوگوی جا دهند. در ادامه می خواهیم به چند مورد از طراحان لوگوی معروف نیز اشاره کنیم:

بهترین طراحان لوگو در جهان

  • ریموند لووی طراح معروفی که با طراحی لوگوی شل و بریتیش پترولیوم به شهرت رسید.
  • والترلاندرو که یک طراح و گرافیست آلمانی است که لوگوی فدرال اکسپرس توسط این طراح خلق شده است.
  • ساگی هاویو نیز یکی از معروفترین و مشهورترین طراحان لوگو می باشد. از محبوب ترین طرحهای او می توان به لوگوی های آرمانی ، پارک ملی نیویورک و کتابخانه کنگره اشاره کرد.
  • ادوارد زهرابیان طراح معروفی که لوگوی ایران ایر را طراحی کرده است.

دیدن افرادی در این سطح و هنر آدمی را به فکر وا می دارد. هر صاحب کسب و کاری خصوصیات خاص خود را دارد. شاید پیدا کردن بهترین شرکت طراحی لوگو برای بسیاری از این افراد مهم باشد؛ اما کسانی هم هستند که فکر میکنند “یکی مرد جنگی به از صد هزار”. اگر جزو این دسته نباشید توصیه میکنیم ادامه مطلب را بخوانید تا شرکت های برتر در زمینه طراحی لوگو که در ایران فعال هستند آشنا شوید.

معیارهای انتخاب بهترین شرکت طراحی لوگو

همه ما می‌دانیم که برای انتخاب کردن باید معیارهای درستی داشته باشیم. اصولا هر چیزی که در دسترس باشد یا زودتر آن را ببینیم بهترین انتخاب نیست. داشتن یک دید خوب از شرکت‌ها بسیار مهم است اما باید بدانیم که قرار است چه فاکتورهایی از آن‌ها را با هم مقایسه کنیم. مهم ترین فاکتورهای تشخیص بهترین شرکت طراحی لوگو عبارتند از:

تجربه

می‌توان گفت که تجربه مهم ترین فاکتور در انتخاب بهترین شرکت است. کارهای هنری معمولا بر اساس زیبایی یا خلاقیت و مفهوم پنهانی خود سنجیده میشوند اما در طراحی لوگو این قضیه متفاوت است. یک طراح لوگو باید شناخت خوبی از بازار و اصول مارکتینگ داشته باشد. علاوه بر این باید بتواند به شما در مورد بهترین طرح ممکن برای کسب و کارتان مشاوره دهد.

سابقه کاری

سوابق کاری هر طراحی را می‌توان در نمونه کارهای او دید. شاید شخصی 20 سال در زمینه طراحی بوده اما فقط یک سبک از کار را طراحی کرده است. البته که به مهارت این شرکت یا فرد انتقادی وارد نیست، اما آیا انتخاب کسی که در زمینه شما فعالیتی نداشته است منطقی به نظر میرسد؟
در انتخاب یک شرکت یا یک طراح حتما باید نمونه کارهای آن را بررسی کرد. متاسفانه در سال های اخیر برخی از افراد با دادن اطلاعات نادرست در مورد سوابق کاری خود، سعی در گرفتن پروژه دارند و تنها راه برای شناخت آن‌ها، بررسی نمونه کارهای آن هاست.

رضایت مشتریان

حرفه ای بودن فقط در کار طراحی خلاصه نمیشود. هر طراحی که طرحی خوبی میزند یک حرفه ای نیست. داشتن اخلاق حرفه ای هم دقیقا به اندازه مهارت در طراحی مهم است. تنها راهی که می‌توان در این باره اطلاعات کسب کرد، پرس و جو از مشتریان قبلی است.
در بازار پر رقابت طراحی لوگو، طراحانی هم هستند که تلاش چندانی برای جلب رضایت مشتریان خود نمی‌کنند. اگر نمی‌خواهید به تور این طراحان بیوفتید، حتما قبل از شروع همکاری با یک شرکت، به مشتریان قبلی آن‌ها یک پیام بفرستید. اگر قبلا در کار طراحی لوگو برای اینفلوئنسرها بوده باشند این کار به مراتب ساده‌تر هم هست.

هزینه معقول

درست است که نمیتوان برای کارهای هنری قیمت گذاری دقیقی انجام داد اما حدود قیمت یک طرح برای همه مشخص است. توانایی طراحان باسابقه و قدیمی تقریبا با هم برابر است اما برخی به خاطر تبلیغات و رسانه های قویتر درخواست مبالغ نجومی برای طراحی لوگو دارند. چیزی که بسیاری از ما در بازارهای دیگر هم دیده ایم.

خلاقیت در طرح

مگر می‌توان از فاکتورهای انتخاب بهترین شرکت طراحی لوگو گفت و به خلاقیت اشاره نکرد؟ همه ما دوست داریم که نماینده های خوبی برای کسب و کارهای خود داشته باشیم. نماینده هایی که در یاد دیگران بمانند. چه نماینده ای بهتر از لوگو و چه عاملی بهتر از خلاقیت برای ماندگار شدن لوگو در ذهن مخاطب؟
در روزگاری که هر شخصی هزاران لوگو می‌بیند، داشتن یک لوگوی خلاقانه تنها عاملی است که میتواند شما را در ذهن کسی نگه دارد. خلاقیت طراحان را بررسی کنید اما فراموش نکنید که خلاقیت همه چیز نیست.

بهترین شرکت طراحی لوگو در ایران

پیدا کردن یک شرکت قابل اعتماد برای ساخت نماد کسب و کار سخت است. هیچ کس نمیتواند منکر این حقیقت شود که بسیاری از جاها، تنها لوگو است که میتواند نماینده شرکت شما باشد. شرکتی که چند سال برای سر پا کردن آن تلاش کرده اید.

هر چند که انتخاب یک شرکت در زمینه‌های هنری تنها وابسته به سلیقه مخاطب است و معیار دقیقی برای سنجش بهتر بودن شرکت ها نسبت به هم وجود ندارد، اما می‌توان چند شرکت را بر اساس تفاوت سطح کارهای هنری از بقیه جدا کرد.  امیدواریم بررسی این لیست به شما در انتخاب بهترین شرکت طراحی لوگو کمک کند.

استودیو مونس خواه

بهترین شرکت طراحی لوگو در ایران
بهترین شرکت طراحی لوگو در ایران

این شرکت که فعالیت خود را از سال 82 آغاز کرده است سابقه طراحی بیش از 250 نمونه لوگو را دارد. همکاری های بین المللی استودیو مونس خواه با شرکت‌های بین المللی در آمریکا، سوئیس، آلمان و کشورهای حاشیه خلیج فارس باعث شده است تا مشاورین این شرکت با دیدی باز به برندها کمک کنند. این موارد را می‌توانید در نمونه کارهای این استودیو مشاهده کنید.

طراحی‌های این استودیو بر اساس شناخت از مخاطب است. بازتاب این نگرش را می‌توان در تفاوت طراحی‌های آن برای کسب و کارهای محلی و بین المللی مشاهده کرد. نگرشی که به ساخت هویت بصری و بهبود وضعیت کسب و کارهای بسیاری کمک کرده است.

همین حالا کلیک کنید و نمونه کارهای استودیو مونس خواه را ببینید.

طراحی آنلاین

این شرکت بزرگ و نام آشنا جزو بزرگترین شرکت های فعال در زمینه طراحی لوگو در ایران است. خدمات طراحی آنلاین از ساخت لوگو و استوری اینستاگرام تا بنر شهری و مهر شرکتی گسترده است. البته این شرکت تنها محدود به طراحی نیست و در کارهایی مثل چاپ، طراحی سایت، برندینگ، ارتقای کسب و کار و غیره و غیره هم فعالیت دارد.

با وجود این که این شرکت کارهای بسیاری مثل عکاسی یا طراحی معماری هم انجام میدهد اما کارهای طراحی لوگوی آن‌ها هم زیباست و می‌تواند یک نماینده خوب بین بهترین شرکت های طراحی لوگو باشد.

آرمکده

شرکت بمان که با سایت آرمکده در زمینه طراحی لوگو فعالیت دارد مورد بعدی در لیست بهترین شرکت طراحی لوگو ماست. نمونه کارهای قابل توجه این شرکت زیاد هستند و می‌تواند سختگیر ترین بیننده‌ها را هم جذب کند. با وجود این که پروسه سفارش این سایت بسیار جذاب است و کارشناس را با سلیقه مخاطب آشنا میکند، اما مشخص نبودن تعرفه‌های آن برای بسیاری از مشتریان دلهره آور است.

از این که تا پایان این مقاله همراه ما بودید متشکریم. مطمئنا بهترین شرکت طراحی لوگو به همین لیست خلاصه نمی‌شود. این مقاله در حال گسترش و کامل شدن است. اگر از دید شما جای یک شرکت در این لیست خالیست، حتما در نظرات مطرح کنید تا در آپدیت های بعدی معرفی کنیم.

چطور می‌توانیم بهترین شرکت طراحی لوگو در ایران را پیدا کنیم؟

ما در این مقاله فاکتورهای کلیدی برای مقایسه طراحان لوگو را برای شما آماده کرده ایم. با مطالعه این لیست و مقایسه لیست طراحان می‌توانید در کمتر از چند دقیقه مناسب ترین طراح برای کسب و کارتان را پیدا کنید.

هزینه طراحی در این شرکت ها بالاست؟

گران‌ترین‌ها همیشه بهترین نیستند. برعکس این موضوع هم درست است و بهترین های یک صنعت همیشه گران‌ترین قیمت‌ها را پیشنهاد نمی‌کنند. همانطور که در لیست دیدید، نسبت کیفیت به هزینه هم یکی از فاکتورهای تاثیر گذار ما در انتخاب بهترین ها بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *