تاثیر شبکه های اجتماعی بر طراحی لوگو

تاثیر شبکه های اجتماعی بر طراحی لوگو

[vc_row kd_background_image_position=”vc_row-bg-position-top”][vc_column][vc_column_text]

 

 

 

لوگو اپلیکشین لیگ جزیرههویت این اندازه قطعا تاثیر مستقیمی بر چگونگی طراحی لوگوهای ورزشی خواهد داشت، اما من انتظار دارم که تاثیر گستردهتری نیز داشته باشد. طراحي با رسانه هاي اجتماعي قطعا راهي براي پیشرفت است، به خصوص اگر شما بدانيد رسانه هاي اجتماعي جايي است كه مخاطبان اصلي شما با برند شما ارتباط برقرار مي كنند.

 

لوگوها برای سازگاری و تغییر طراحی می‌شوند

با توجه به اینکه ما چگونه با برند ها ارتباط برقرار می کنیم و ارتباط لوگوها فورا تغییر می یابد. این فرصت منحصر به فردی را ارائه می دهد که در آن لوگوها می توانند در هر نقطه ای برای آگاهی از ایده ها، مباحث و موقعیت ها سازگار شوند.

اصطلاح “سیستم های لوگو” برای توصیف این نوع لوگو مورد استفاده قرار گرفته و به عنوان یک چارچوب طراحی شده است که می تواند اصلاح شود، در حالی که قابل شناسایی باقی می ماند.

هویت جالب تر آن نوع لوگو طراحی شده توسط شریک پنتاگرام ، مایکل بیور برای نامزد ریاست جمهوری هیلاری کلینتون است. این یک آرم دیگر است که به طور موثر در اندازه های فوق العاده کوچک در رسانه های اجتماعی کار می کند، اما من متوجه شدم که چگونه بکار رفته است که بسیار جالب شده است. لوگو به عنوان یک پنجره قابل تشخیص برای افزایش آگاهی عمل می کند و توجه به مسائل سیاسی، حوادث و ایده ها را جلب می کند.

این قدرت و تأثیر زیادی دارد. هیلاری کلینتون با تغییر آیکون توییتر خود به لوگوی دیگر خود، قادر شد توجه رایخ هر موضوعی جلب کند، بدون استفاده از کلمات و یا تصاویر دیگر در لوگو خود.

 

لوگو هیلاری کلینتونجالب تر این است که عموم مردم می توانند با ایجاد سفارشی کردن لوگو برای چیزهایی که برای آنها اهمیت دارد، همزمان در روند انتخابات از کاندید ریاست جمهوری حمایت کنند. لوگو به اندازه کافی ساده است که توسط هر کسی کشیده شود، درب های بی پایان را برای به دست آوردن نام تجاری به راحتی توسط هرکسی باز کند.

 

بازخورد منفی و طراحی هویت برای تحت تاثیر قرار دادن

هنگامی که لوگو راه اندازی می شود، بحث های آنلاین را جرقه می زند. با تشکر از رسانه های اجتماعی ما می توانیم بلافاصله نظر خود را از یک لوگو به اشتراک بگذاریم، و هر کسی نظری برای به اشتراک گذاشتن دارد. ترسناک این است که این بازخورد فوری است و در سطح جهانی برای هر کسی قابل مشاهده است، به این معنی که هم نماینده ای برای شرکت است و طراح مسئول تمامی بازخورد را می بیند. و این مسئله به طراحان فشار وارد می کند و بر تصمیم های طراحی آنان تأثیر می گذارد.

مردم تغییرات را دوست ندارند، این به این معنی است که هر تغییری، حتی اگر خوب باشد، حس منفی را به وجود خواهد آورد. علامت های تجاری بخش مهمی از زندگی مردم است، لذا مسخره کردن هویت نام تجاری به هر نحوی می تواند ناراحت کننده باشد. اما رسانه ها و حتی برخی از طراحان حرفه ای چنین بازخورد منفی تکان دهنده ای را ارائه می دهند که اگر شما در پایان آن طراح هستید، احتمالا برخی از آن ها را به دل خواهید گرفت.

(توجه: لطفا اگر طراح هستید، نباید یکی از آنهایی باشید که فورا نظر منفی ارسال می کنند. غیرمنصفانه است که در عموم کارهای دیگر طراحان را موشکافی کنید. برای فهمیدن به خود زمان دهید که چرا به این ترتیب طراحی شده است ،اگر فکر می کنید چیزی درست نیست، شاید شما کمبود دانش داشته باشید، بیشتر بخوانید یا با طراح صحبت کنید تا از آن یاد بگیرد).

 

حتما بخوانید: بهترین شرکت طراحی لوگو

 

خلاقیت در لوگو شبکه های اجتماعی

موفق ترین لوگوها آنهایی هستند که به درستی آنچه که برند برآن استوار است را نشان دهد و با موفقیت اهداف تعیین شده را دنبال می کند. لوگوی لازم نیست که هوشمندانه یا اورجینال باشد، اما دنیای اجتماعی می خواهد “خلاقیت” و “کار هوشمندانه و اصلی” را ببیند – اگر اینطور نیست، آنها آن را دوست ندارند.

به عنوان یک طراح اگر شما موفق به دنبال کردن اهداف شده اید و می توانید تصمیمات خود را پشت سر بگذارید، می توانید با افتخار با کار خود ایستادگی کنید و بدانید که چیز فوق العاده ای طراحی کرده اید. بله، شما می توانید جزییات منفی دریافت کنید، اما آن را نادیده بگیرید و با کار سطح بالای بعدی و پروژه موفق، آن را ترک کنید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row kd_background_image_position=”vc_row-bg-position-top”][vc_column][vc_column_text]

تقریبا هر کس یک گوشی هوشمند دارد و تقریبا همه ما از شبکه های اجتماعی استفاده می کنیم. شبکه های اجتماعی نحوه ارتباط و مصرف محتوای روزانه را تغییر داد. این تغییر تاثیری مستقیم بر طراحی طراحان لوگو دارد و در این مقاله می خواهم از چندین پیشرفت که متوجه شده ام صحبت کنم.

ما باید برای اندازه های فوق العاده کوچک طراحی کنیم

شبکه های اجتماعی تبدیل به یکی از سریع ترین، ارزان ترین و ساده ترین راه برای برقراری ارتباط با مخاطبان هدف شما شده اند. به همین دلیل، این رسانه ها به مکانی که مردم ، بیشتر هویت نام تجاری شرکت را ببینند و با آن مشغول باشند شبیه شده است. این به این معنی است که لوگو شما باید بلافاصله در حدود ۸ میلیمتر قابل تشخیص باشد (بسته به نوع گوشی شما).

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row kd_background_image_position=”vc_row-bg-position-top”][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”13583″ img_size=”large” css=”.vc_custom_1672214691548{margin-top: 0px !important;margin-right: 0px !important;margin-bottom: 0px !important;margin-left: 0px !important;border-top-width: 0px !important;border-right-width: 0px !important;border-bottom-width: 0px !important;border-left-width: 0px !important;padding-top: 0px !important;padding-right: 0px !important;padding-bottom: 0px !important;padding-left: 0px !important;}”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

طراحی برای اندازه های کوچک چیز جدیدی نیست. تمرین ساده ای است که لوگویی را طراحی کنیم که همه کاره باشد ، اما قبل از رسانه های اجتماعی، لوگوی فوق العاده کوچک خیلی اهمیت نداشت. در عصرِ قبل از گوشی های هوشمند، لوگو بیشتر در امضای ایمیل، در بالای نوار وب سایت، در بسته بندی، و در خروجی مغازه – به این معنی که ۵۰ میلی متر کوچکترین لوگو دیده شده بود.

امروزه ،طراحی لوگو به دلیل رسانه های اجتماعی، برای اینکه یک هویت تاثیری داشته باشد، باید در اندازه های فوق العاده کوچک به به خوبی به دیده شود.

یک نمونه از هویت نام تجاری که به دلیل تحولات در رسانه های اجتماعی تکامل یافته است، لیگ برتر انگلیس است که در فوریه ۲۰۱۶ لوگوی جدیدش را که توسط آژانس های طراحی”DesignStudio” و”Robin Brand Consultants” طراحی شده است، راه اندازی کرد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row kd_background_image_position=”vc_row-bg-position-top”][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

لوگوی قبلی لیگ برتر انگلیس شامل یک شیر کامل، تاج بر سر که یک توپ فوتبال را با پنجه نگه داشته بود. در اندازه کوچک، تصویر در داخل لوگو، بیش از حد پیچیده و مبهم بود، ظاهرا تا حدودی غیر حرفه ای بود. باز طراحی شامل تنها سر شیر شد که نماد بسیار ساده تر بود که به نظر می رسد در رسانه های اجتماعی عالی است، اما هنوز هم تاثیر چشمگیری در اندازه های بزرگ دارد.

شاید برای شما جالب باشد: آشنایی با لوگو تصویری

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”13584″ img_size=”full”][/vc_column][/vc_row]

دسته بندی مجله طراحی
فهرست مطالب صفحه

مطالب مرتبط

طراحی وکتور موتور سیکلت
آموزش ایلاستریتور

طراحی وکتور موتور سیکلت

در این آموزش سعی داریم با تکنیک خطوط، یک وکتور موتور سیکلت جذاب را با ایلاستریتور ایجاد کنیم. نحوه شروع به کار طراحی وکتور موتور

ادامه مطلب »
چند ویژگی یک لوگو بد
لوگو و برندینگ

چند ویژگی یک لوگو بد

طراحی یک لوگو بد می‌تواند تاثیر منفی در کسب و کار شما داشته باشد. امروزه طراحان غیر حرفه ای برای طراحی لوگو به شکل کاملا

ادامه مطلب »