طراحی لوگو برای موسسات بازاریابی و مارکتینگ

طراحی لوگو شرکتی برای موسسات بازاریابی و مارکتینگ

برای شرکت‌های بازاریابی یکی از اصلی ترین موضوعات، ارتباط با مشتری است؛ یعنی این شرکت‌ها بتوانند با استفاده از ارتباط مناسب و موثر با مشتری، مشتری را برای خرید یک محصول یا سرویس ترغیب کنند. یکی از مهم ترین روش های بازاریابی، طراحی لوگو و جلوه‌های بصری (مانند لوگو) است. لوگو در واقع نماینده گرافیکی یک شرکت بازاریابی است که باعث می‌شود مخاطب شما با توجه به آن، به اعتبار و حرفه ای بودن نهاد و مجموعه شما پی ببرد.

کسب و کارهای مختلفی در زیرمجموعه‌ی بازاریابی وجود دارند. به همین دلیل، لوگوی آنها نیز باید با نوع کسب و کار هماهنگی داشته باشد. لوگوی شرکت های بازاریابی در حوزه‌های هنری، پوشاک، حقوقی، معماری، ورزش و تندرستی، صنایع غذایی، املاک، خودرو، کشاورزی و… می‌تواند، زیرمجموعه طراحی لوگو شرکت های بازاریابی و مارکتینگ محسوب شود.

اهمیت طراحی لوگو برای موسسات بازاریابی و مارکتینگ

فرض کنید که شما یک شرکت بازاریابی راه اندازی کرده اید. اما مخاطب شما با دیدن لوگو یا عنوان شرکت، نمی‌تواند اهداف بازاریابی شما را درک کند. قاعدتا اعتبار شما نزد مشتری از بین خواهد رفت. اما اگر طراحی لوگو شرکت شما کاملا جدید و خلاقانه باشد، قادر خواهید بود که مشتریان را جذب کنید. در ذیل چند نمونه از اهمیت طراحی لوگو مارکتینگ و بازاریابی بیان می‌شود:

 • تمایز یافتن: داشتن لوگو مارکتینگ باعث می‌شود که برند و مجموعه‌ی شما از سایر رقبا متمایز باشد و از این رو، می‌تواند باعث بیشتر دیده شدن برند شما شود. داشتن لوگو مارکتیگ (Marketing logo) سبب می‌شود که مجموعه‌ی شما چه از نظر هویت و چه از نظر برندینگ، متفاوت باشد و بیشتر شناخته شود و در نتیجه، در ذهن‌ها و یادها بهتر بماند.
 • تبلیغات و بازاریابی: داشتن لوگو مارتینگ یا لوگو بازاریابی برای خود موسسات بازاریابی و مارکتینگ، هم از جنبه‌ی تبلیغات و هم از نظر بازاریابی مزیت بزرگی محسوب می‌شود. این شرکت‌ها می توانند با استفاده از لوگو تبلیغات خود را گسترش دهند. در نتیجه، بازار آنها گسترش خواهد یافت.
 • هویت و برندینگ: هر مجموعه‌ی بازاریابی و مارکتینگی با داشتن لوگو، نسبت به سایر مجموعه‌ها منحصر به فرد می‌شود. لوگو برای یک موسسه بازاریابی یا مارکتینگ هویت ایجاد می‌کند و این امر، برای برند و برندینگ آنها امتیاز بزرگی محسوب می‌شود. در طراحی لوگو برای موسسات بازاریابی و مارکتینگ، باید لوگویی طراحی کرد که به آنها اعتبار دهد.
 • اعتبار و اعتماد سازی: عموما افراد به مجموعه، شرکت یا موسسه‌ای که دارای لوگو هستند، بیشتر اعتماد و اطمینان می‌کنند. این موضوع در حوزه‌ی بازاریابی و مارکتینگ نیز صادق است و مخاطبان، به موسسه مارکتینگ و بازاریابی که دارای لوگو هستند بیشتر توجه و اعتماد می‌کنند. بنابراین، چنین مجموعه‌‌ای دارای اعتبار می‌شود و در حوزه‌ی کاری خود روند رو به رشدی را طی خواهد کرد. پس لذا، با طراحی لوگو برای موسسه بازاریابی و مارکتینگ خود، می‌توانید اعتماد افراد جلب کنید و اعتبار موسسه‌ی خود را بهبود ببخشید.

 در طراحی لوگو برای موسسات بازاریابی و مارکتینگ به چه نکاتی باید توجه کرد؟

برخی نکات هستند که در طراحی لوگو مارکتینگ یا بازاریابی باید به آنها توجه کرد. در ادامه برخی از موارد را ذکر می‌کنیم:

 • قابلیت استفاده و مقیاس پذیری: باید در طراحی لوگو برای موسسات بازاریابی و مارکتینگ دقت کرد تا بتوان، آن را در اندازه و مقیاس‌های مختلف چاپ و استفاده کرد. همچنین، لوگوی طراحی شده باید سازگار با محیط‌هایی نظیر تبلیغات، رسانه، کارت ویزیت، بیلبوردها و … باشد.
 • رنگ: یکی از اصلی ترین موضوعاتی که در هنگام طراحی لوگو بازاریابی و مارکتینگ باید توجه کرد، موضوع رنگ است. رنگ در ذهن مخاطب و مشتری بسیار مهم است. هر رنگ یک نماد و مفهومی دارد و باید در هنگام طراحی لوگو برای موسسات بازاریابی و مارکتینگ، به آن توجه ویژه‌ای شود. اگر شما از رنگ خاکستری استفاده کنید، احترام و اعتماد را به مخاطب می‌رسانید. اگر هم بخواهید از رنگ ‌های تند مانند قرمز استفاده کنید، نشان دهنده شور و هیجان و جسارت شما است. در بازاریابی، استفاده از رنگ‌های تند می‌‌تواند مفید و مناسب باشد. لذا، باید رنگ مناسبی را برای طراحی لوگو مارکتینگ و بازاریابی انتخاب کرد. استفاده از روانشناسی رنگ در این زمینه می‌تواند کمک فراوانی کند.
 • سادگی: در طراحی لوگو موسسات بازاریابی و مارکتینگ، ساده بودن لوگو باعث می‌شود که لوگو در ذهن افراد بهتر و بیشتر بماند. مخاطب با چنین لوگویی ارتباط بهتری برقرار می‌کند و بهتر آن را خواهد فهمید. به یاد آوردن لوگوی ساده، آسان تر از یک لوگوی پیچیده خواهد بود.
 • فونت: با استفاده از فونت و تایپوگرافی مناسب در هنگام طراحی لوگو برای موسسات بازاریابی و مارکتینگ، می‌توان یک نماد و لوگوی جذاب طراحی کرد که در خاطر مشتریان هم ماندگار شود.
 • شکل و نوشته‌ی لوگو: در طراحی لوگو برای موسسات بازاریابی و مارکتینگ، می‌توان از نوشته‌ها، نمادها و شکل‌های مرتبط با این حوزه (مثل شکل‌ها و نمادهای تجاری) استفاده کرد. همچنین، می‌توان در طراحی لوگو، از حروف نام موسسه بازاریابی و مارکتینگ نیز استفاده کرد.
 • متناسب بودن: نکته مهمی که در بازاریابی وجود دارد این است که از آنجایی که سرویس و محصولات شما، متناسب با نیاز مخاطب است، لوگو مارکتینگ شما نیز باید به گونه ‌ای باشد که برای مخاطبان شما قابل درک باشد. به عبارت دیگر، مخاطب شما با دیدن لوگو به ماهیت محصول یا خدمتی که عرضه می کنید پی ببرد. یعنی جامعه هدف شما با دیدن آن لوگو، ماهیت و اصالت کسب و کار شما را متوجه شود و از آن طریق با آن ارتباط برقرار کنند.

نمونه کار استودیو مونس خواه برای طراحی لوگو شرکت های بازاریابی و مارکتینگ

ما در استودیو مونس خواه با استفاده از گرافیست‌های بسیار حرفه‌‌ای و استفاده از نرم افزارهای جدید و مدرن، آماده ارائه خدمات در حوزه طراحی لوگو برای موسسات بازاریابی و مارکتینگ هستیم. اگر یک شرکت بازاریابی هستید و قصد دارید فعالیت خود را آغاز کنید، می توانید برای طراحی لوگو شرکت خود روی ما حساب کنید.

معمولا مدیران در ابتدای ایجاد یک استارتاپ یا شرکت، تمرکز خود را روی موضوعات مالی می‌گذارند و شاید، زمان و تمرکز کافی برای ایجاد یک لوگوی جذاب نداشته باشند. شاید هم هنوز، گرافیستی برای شرکت خود استخدام نکرده باشند تا یک لوگو برای کسب و کار آنها طراحی کند. از این رو سفارش طراحی لوگو می تواند هوشمندانه ترین گزینه باشد تا هم در زمان و هم در هزینه صرفه جویی شود. به همین دلیل ما طراحی لوگو شرکت های بازاریابی و مارکتینگ را در کمترین زمان، با بهترین، زیباترین و البته خلاقانه ترین حالت ممکن در اختیار شما قرار می‌دهیم. در ادامه چند نمونه کار از استودیو مونس خواه بیان می‌شود.

 • طراحی لوگو برند اوداکو توسط استودیو مونس خواه

برند اوداکو، مجموعه‌ای است که در زمینه‌ی خدمات دیجیتال مارکتینگ به فعالیت می‌پردازد. لوگوی این برند توسط مجموعه‌ی مونس خواه طراحی شده است. با طراحی یک لوگو مناسب می‌توانید از لحاظ هویت و حوزه‌ی کاری، مجموعه‌ی خود را توسعه دهید.

لوگو اوداکو ارائه خدمات دیجیتال مارکتینگ-دوتایی, طراحی لوگو برای موسسات بازاریابی و مارکتینگ

 • طراحی لوگو برند مرتضی زبده توسط مجموعه‌ی مونس خواه

طراحی لوگو برند مرتضی زبده نیز توسط استودیو طراحی لوگو مونس خواه انجام شده است. با طراحی لوگو برای موسسه بازاریابی و مارکتینگ خود می‌توانید، متمایز باشید و اعتمادها را جلب کنید.

لوگو مرتضی زبده ثبت شرکت و علائم تجاری-دوتایی, طراحی لوگو برای موسسات بازاریابی و مارکتینگ

لوگو مرتضی زبده ثبت شرکت و علائم تجاری-بک گراندرنگی, طراحی لوگو برای موسسات بازاریابی و مارکتینگ

 • طراحی لوگو هویت بصری برند گروسس (Growces)

برند گروسس یک آژانس تبلیغاتی می‌باشد که در حوزه‌ی دیجیتال مارکتینگ و برندینگ فعال است. طراحی لوگوی این برند توسط مجموعه‌ی مونس خواه انجام شده است.

لوگوی گروسس, طراحی لوگو برای موسسات بازاریابی و مارکتینگ

لوگوگروسس فروشگاه لوازم تزئینی و دکوری خانه-دوتایی, طراحی لوگو برای موسسات بازاریابی و مارکتینگ

برای کسب اطلاعات بیشتر از هزینه‌ی طراحی لوگو و هویت بصری می‌توانید، از طریق واتساپ (09059000190) و یا شماره تماس های موجود در صفحه تماس با ما، با استودیو مونس خواه ارتباط برقرار کنید.

 

دسته بندی مجله طراحی
فهرست مطالب صفحه

مطالب مرتبط

طراحی وکتور موتور سیکلت
آموزش ایلاستریتور

طراحی وکتور موتور سیکلت

در این آموزش سعی داریم با تکنیک خطوط، یک وکتور موتور سیکلت جذاب را با ایلاستریتور ایجاد کنیم. نحوه شروع به کار طراحی وکتور موتور

ادامه مطلب »