طراحی لوگو باشگاه های ورزشی

طراحی لوگو باشگاه ورزشی

بسیاری از باشگاه ها و تیم های ورزشی برای شناخته شدن نیاز به لوگو دارند. امروزه بسیاری از ما تیم هایی همچون استقلال و پرسپولیس ، تراکتور و سپاهان را تنها با دیدن لوگو آن ها به یاد می آوریم. طراحی لوگو باشگاه های ورزشی می تواند شامل باشگاه های بدنسازی، باشگاه های رزمی و یا فوتبال باشد.
بسیاری از افراد شاید فکر کنند که لوگو ورزشی تنها مختص به ورزش فوتبال است. اما اینطور نیست. بسیاری از باشگاه های ورزشی رزمی و بدنسازی امروزه برای خود یک لوگو منحصر به فرد دارند.
در حال حاضر بسیاری از باشگاه های بدنسازی از تبلیغات برای افزایش مشتری های خود استفاده می کنند. لازم است تا هر تبلیغاتی هدفمند و همراه با یک لوگو باشد تا در ذهن مخاطب باقی بماند.
نام و برند باشگاه ورزشی می تواند در طراحی لوگو تاثیر گذار باشد. نام برند و حوزه ورزشی می تواند تعیین کننده رنگ، فونت و تصاویر لوگو باشد.

رابطه بین لوگو و باشگاه

در دنیایی که در آن زندگی می کنیم، بسیاری از افراد توجه زیادی به سلامتی و تناسب اندام خود دارند. به گونه ای که امروزه تقریباً در هر منطقه ای چندین باشگاه ورزشی تاسیس شده است. هر فرد جدیدی که انگیزه ورزش کردن را پیدا کند به یک مکان جهت انجام ورزش های گوناگون احتیاج پیدا می کند.
طراحی لوگو باشگاه های ورزشی، یک نشان تجاری برای شما به حساب می آید. لوگو ورزشی شما می تواند نشان دهنده ارزش ها و اهداف باشگاه شما تلقی شود.
لوگوی باشگاه شما یک راه ارتباطی بین شما و مخاطب است. مخاطب با دیدن لوگو حتی به زمینه ورزشی شما نیز پی می برد. ترکیب کردن چند رشته در یک لوگوی کوچک یکی از اشباهات رایج در طراحی لوگو است که حتما باید از آن اجتناب شود.
لوگو های ورزشی بر خلاف دیگر لوگو ها باید الهام بخش و حالت انگیزشی داشته باشند تا افراد با مشاهده آن، انگیزه و جهشی برای ورود به باشگاه شما پیدا کنند.
در نظر داشته باشید که با طراحی لوگو می خواهید نشان دهید که به مخاطبین خود اهمیت می دهید و می خواهید آن ها را در مسیر سلامتی و موفقیت در آن رشته همراهی کنید. لذا طراحی لوگو شما باید به گونه ای باشد تا این پیام ها را به مخاطبین انتقال دهد.

ویژگی های طراحی لوگو باشگاه های ورزشی

اگر شما هم قصد دارید وارد دنیای باشگاه های ورزشی شوید حتما به یک لوگو نیاز خواهید داشت. در ساخت لوگو باید حرفه ای عمل کنید.
در طراحی لوگو باشگاه های ورزشی باید هدف، نوع ورزش و خدماتی که ارائه می دهید نمایان باشد. یادتان باشد که دو گونه از افراد لوگوی شما را می بینند.

  •  افرادی که هم اکنون مشتری شما بوده و در باشگاه شما عضو هستند.
  •  افرادی که هنوز عضویت در باشگاه شما را انجام نداده اند و در حال پرس و جو و جمع آوری اطلاعات می باشند.

در طراحی لوگو باید به سطح و نوع مخاطبین خود توجه کنید. فرضاً اگر باشگاه بدنسازی زنانه دارید باید از لوگویی استفاده کنید که نشان دهنده یک باشگاه اختصاصی برای زنان باشد. لذا جنسیت و سن مخاطبین، در طراحی لوگو باشگاه های ورزشی تاثیر گذار است. این موارد در مقیاس های بسیار بزرگتر هم صادق است. برای نمونه میتوانید لوگو آرسنال را مد نظر قرار دهید.
در طراحی لوگو باشگاه های ورزشی باید از تصاویر قوی و قدرتمند و پرانرژی استفاده کرد. در واقع شما قصد دارید تا حس دلگرمی و همراهی را به مخاطبین بدهید تا مخاطب، باشگاه شما را در بین چندین باشگاه دیگر انتخاب کند.
همچنین برای طراحی لوگو خود می توانید با جستجو در اینترنت، لوگو باشگاه دیگران را ببینید و از آن ها الگو برداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *