طراحی لوگو برای رستوران خود

طراحی لوگو برای رستوران

طراحی لوگو برای رستوران باید با توجه به ذائقه مشتریان، منطقه جغرافیایی، نوع غذاهای شما در منو و سلیقه خودتان انجام شود. طراحی لوگو رستوران هم می تواند با در نظر داشتن نیاز های رستوران شما انجام شود، هم می تواند با توجه به نظرسنجی های مختلف از مشتریان به سرانجام برسد. اما اگر می خواهید تازه شروع به کار کنید و از همان ابتدا لوگوی خاص خود را می خواهید، تا انتهای این مقاله بازاریابی هویت برند همراه ما باشید.

بهترین طرح برای لوگو رستوران

بهترین طرح برای لوگو رستوران
بهترین طرح برای لوگو رستوران

انتخاب بهترین طرح لوگوی رستوران کار ساده ای نیست؛ زیرا رقابت در این حوزه بسیار زیاد است. این رقابت زیاد باعث می شود تا شما لوگوی یونیک را با حساس بسیار بالایی طراحی کنید. این وسواس بالا ممکن است گاهی اوقات منجر به فاصله گرفتن لوگو از اصول طراحی استاندارد شود.

علاوه بر رقابت زیاد، لوگو های رستوران ها باید در تمامی جنبه ها قابل استفاده باشند. برای مثال، پیک غذایی که سفارش مشتری شما را می برد، بهتر است لوگو رستوران اختصاصی شما را داشته باشد. کارت ویزیت، پیج اینستاگرام، وب سایت و حتی بنر های شما در سطح شهر، لوگو را در دل خود جای می دهند. این عامل خود باعث می شود تا لوگوی شما کاربرد بسیار زیادی داشته باشد. پس طراحی لوگو برای رستوران دارای اهمیت فراوانی است.

البته این اهمیت زیاد نباید به دل شما شک بیاندازد که آیا طرح ایده پردازی شده من خوب است یا خیر. بهتر است ادامه توضیحات را در این مقاله بخوانید تا بطور کامل طراحی لوگو رستوران خود را با اصول پیش ببرید.

اصول بسیار مهم در طراحی لوگو برای رستوران

اصول طراحی لوگو برای رستوران
اصول طراحی لوگو برای رستوران

اصل های مختلفی برای طراحی لوگو برای رستوران وجود دارد. سعی کنید لوگویی که طراحی می کنید، تمام 4 اصلی که در ادامه گفته شده است را داشته باشد. این اصول باعث می شوند تا در نهایت لوگوی شما با کیفیتی بی نظیر، محبوبیت چند برابر نسبت به رقبا و همچنین بازار کار فوق العاده در جلوی چشم مخاطبین قرار بگیرد. بیایید هر یک از این اصول را بطور کامل بررسی کنیم:

1. رعایت رنگ بندی مناسب و اشتها آور

رنگ بندی مناسب در هنگام طراحی لوگو رستوران بسیار مهم است. شما باید به دنبال رنگ هایی باشید که بتوانید با بیشترین جذابیت، مخاطب را به خود جذب کنید. معمولا استفاده از رنگ های اشتها آور مثل نارنجی، قرمز و زرد بسیار محبوب اند. به همین دلیل در اکثر رستوران ها و فست فودی ها، این 3 رنگ و ترکیب آنها را در لوگو می بینیم.

2. خاص بودن طرح ابتدایی و لوگوی نهایی

کمی تصور کنید که لوگوی شما همانند لوگوی دیگر رقبا باشد. این عیب باعث می شود تا مخاطب پس از مشاهده لوگوی شما، رغبت خاصی به آن نداشته باشد؛ زیرا شبیه لوگوی شما را قبلا دیده است و الان نمی تواند ارتباط خوبی نسبت به خاص بودن برند شما برقرار کند. بهتر است از همان طرح اولیه لوگو را خاص طراحی کنید. اگر بخواهیم کمی ادبی تر بررسی کنیم: « طرح اول چون نهد طراح کج، تا ثریا می رود لوگو کج!»

لوگوی رستوران خاص
لوگوی رستوران خاص

فارغ از قافیه نداشتن ضرب المثل قبلی (!)، اگر بخواهید طراحی لوگو برای رستوران انجام دهید، بهتر است دیگر رقیبان خود را هم ببینید. این نگاه به رقبا باعث می شود بتوانید براحتی لوگو های مشابه که ایده پردازی کرده اید را از لیست خط بزنید. در انتها، به یک طرح واحد خواهید رسید که هم خاص است و هم جذاب.

رعایت اصول همیشه به بهتر شدن طرح نهایی کمک میکنند. در این رابطه میتوانید مقاله جذابیت در طراحی لوگو را مطالعه کنید.

3. تناسب لوگو با موقعیت جغرافیایی و مخاطبان

با توجه به موقعیت جغرافیایی، شما می توانید طرح های جالبی به لوگوی خود بدهید. برای مثال، تصور کنید رستوران شما در یک محیط جنگلی قرار دارد. می توانید از رنگ ها و طرح های مرتبط با جنگل و درختان استفاده کنید. همچنین دقت کنید که مخاطبان شما چه کسانی هستند. اصول رنگ های بسیار شاد و با اشباع بالا، برای مخاطبان با سنین جوان تر مناسب است. به تبع، رنگ های جا افتاده تر و سنگین تر، می توانند برای مخاطبین با سنین بالاتر مناسب باشند.

4. نگاه به آینده کاری رستوران

تصور کنید شما اکنون می خواهید منوی کوچکی داشته باشید و سپس کار خود را گسترش دهید. یا مثال اگر الان در منوی خود غذاهای سنتی دارید و می خواهید بعدا به آن فست فود و دسر هم اضافه کنید. این افزایش و گسترش منو می تواند هم جذاب باشد و هم دردسر ساز!

جذاب در صورتی است که بتوانید با لوگو، نام برند و محیط رستوران، تمام نیاز مشتریان را پوشش دهید. حال در صورتی دردسر ساز می شود که نتوانید با لوگوی خود نشان دهید که هم غذای فست فودی دارید و هم غذای سنتی. البته که می توانید بعد از مدتی لوگوی خود را ویرایش هم بکنید؛ اما پیشنهاد ما این است که از همان ابتدا به این فکر بیفتید تا هم دید مشتریان نسبت به شما خوب و ثابت بماند و هم برای خودتان دوباره کاری نشود.

معنی لوگو هم نقش زیادی در جذابیت آن دارد. حتی اگر مفهوم لوگو پیچیده هم نباشد باز هم از یک طرح خالی از معنا بهتر است. لوگو بی ام و نمود بارز این حرف است.

جمع بندی

در این مقاله بازاریابی هویت برند از مقالات مونس خواه، تمام نیاز های شما عزیزان در خصوص اصول و نکات طراحی لوگو برای رستوران را مورد بررسی قرار دادیم. گفتیم که لوگوی رستوران باید خاص باشد، مشتری پسند باشد، طرح ساده آن همیشه در ذهن بماند و حتی الامکان، تماشای آن باعث تحریک اشتها هم شود!

البته این موارد بخشی از بازاریابی هویت برند را تشکیل می دهند. مهم این است که شما بتوانید از لوگوی طراحی شده خود به خوبی استفاده کنید. همچنین باید آینده کاری رستوران خود را هم در نظر بگیرید تا بهترین نتیجه را از لوگوی طراحی شده خود دریافت کنید. اگر سوالی دارید، می توانید مشاوره رایگان از مونس خواه دریافت کنید؛ با راه های ارتباطی با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *