لوگو ترکیبی چیست؟ چرا برای کسب و کار خود سفارش دهیم؟

لوگو ترکیبی چیست

یکی از انواع لوگوها برای کسب و کار های متفاوت، لوگو ترکیبی است. اگر بخواهیم یک تعریف مختصر و مفید برای این لوگو ارائه دهیم، می توانیم بگوییم که این لوگو از دو لوگوی نوشتاری و تصویری ساخته می شود. این لوگو علاوه بر ارتباط موثری که با ذهن ایجاد می کند، به دلیل داشتن قسمت نوشتاری می تواند یک معرف جامع و کامل برای کسب و کار یا صنف باشد. اگر شما هم از متقاضیان داشتن لوگو ترکیبی هستید، یا هنوز اقدام به ثبت برند خود نکرده اید، پیشنهاد می کنیم مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

چرا باید لوگو داشته باشیم؟

شاید برای عده زیادی از صاحبان کسب و کار این سوال پیش آمده باشد که ضرورت استفاده از لوگو چیست؟ هنگامی که شما بخواهید یک نماد را برای معرفی کسب و کار خود به کار ببرید، باید از لوگو استفاده کنید. لوگو ها در انواع منفاوتی طراحی می شوند. برخی از افراد علاقه دارند یک تصویر طراحی شده را که نشان دهنده نوع فعالیت آن ها است، به عنوان لوگو انتخاب کنند. در این مورد، مخاطب با دیدن لوگو صنف، ناخودآگاه فعالیت آن را در ذهن خود تجسم می کند. برخی دیگر ترجیح می دهند نام کسب و کار یا شرکت به شکلی زیبا، جذاب و گرافیکی حالت لوگو به خود بگیرد. در واقع لوگو می تواند یک چهره از برند باشد.

اگر می خواهید از یک سکوی پرتاب برای دیده شدن کسب و کار خود استفاده کنید، بهتر است لوگو ترکیبی داشته باشید. در جهان امروز رقابت شدیدی بین کسب و کارهای متفاوت و فضای تجاری وجود دارد. بدون داشتن لوگو احتمال پیشی گرفتن از رقیبان کاهش پیدا می کند.

لوگو ترکیبی نشان می دهد که شما حرفه ای و خاص هستید. اگر در ابتدای کسب و کار قرار گرفته اید و می خواهید هر چه سریع تر اعتماد مشتریان را به خود جلب کنید، بهتر است لوگو را انتخاب کرده تا به هدف خود نزدیک تر شوید.

لوگو ترکیبی، ترکیبی از طراحی یک تصویر تلفیق شده با قسمت نوشتاری است. با اطمینان می توانیم بگوییم که داشتن یک لوگو می تواند در بازاریابی بسیار تاثیرگذار باشد.

اهمیت داشتن لوگو
اهمیت داشتن لوگو

اصول طراحی لوگو و فواید داشتن لوگو ترکیبی

شاید بد نباشد بدانید که به طور کلی برای طراحی لوگو، هشت اصل مهم و اساسی را مد نظر قرار می دهند. از جمله این اصول می توانیم به سادگی طرح، ماندگار بودن، استفاده درست و استراتژیک از رنگ ها، تطبیق پذیری و چند منظوره بودن لوگو اشاره کنیم. همان‌طور که می بینید طراحی نشان به این سادگی ها هم نیست و نیاز به متخصص آن همیشه وجود دارد. گاهی با رعایت نکردن یکی از این اصول در فرایند طراحی ، ممکن است فاصله زیادی بین شما و رقیبان به وجود بیاید.

لوگو های ترکیبی می توانند در راستای پیشبرد اهداف شما کمک کننده باشند. این لوگو و سفارش آن می تواند فواید زیادی برای کسب و کار شما داشته باشد. برای مثال:

  • قابلیت شناسایی کامل در فواصل دور یا سایزهای کوچک
  • اثرگذاری فوق العاده در ذهن مخاطب
  • قابلیت تفکیک پذیری نوشته و تصویر
  • کاهش احتمال کپی برداری از طرح

حتما بخوانید: طراحی لوگو حروف

طراحی لوگو ترکیبی برای شما به چند صورت است؟

انواع لوگو ترکیبی
انواع لوگو ترکیبی

طراحی لوگو ترکیبی با توجه به کاراکتر ها، حروف و تصاویر انجام می شود. استودیو مونس خواه با تکیه بر اصول روانشناسی موجود در موارد ذکر شده، نیاز مخاطب را به درستی شناخته و جامع ترین لوگو را برای آن صنف طراحی می کند. البته این استودیو علاوه بر خدمات طراحی حرفه ای ، خدمات ثبت برند، باز طراحی برند بوک را نیز به بهترین شکل ممکن ارائه می کند.

اگر هنوز هم لوگویی را برای شرکت خود انتخاب نکرده یا سفارش نداده اید، لازم است بدانید که با برداشتن این گام مسیر صعود به سمت موفقیت را کوتاه تر خواهید کرد. اما بهتر است ابتدا بدانید که ما برای  ترکیبی، از دو نوع راهکار استفاده می کنیم: یکی لوگوی ترکیبی یا Combination است و دیگری لوگوی امبلم یا Emblem.

لوگوی Combination از دو بخش تصویری و نوشتاری تشکیل شده است که هر یک از این دو بخش به تنهایی نیز معنی می دهند. یعنی می توان آن ها را بصورت جدا استفاده کرد و به اصل لوگو لطمه ای وارد نخواهد شد. اما لوگوی امبلم نوعی دیگر از لوگو است که در آن عناصر نوشتاری و تصویری قابل تفکیک نیستند. شاید هم اگر این کار را بکنید، دیگر هر یک به تنهایی معنی خاصی ندهند! علاوه بر این، این لوگو ها معمولا سبک و سیاق قدیمی و سنتی دارند و از آن ها در جا های مختلفی استفاده می شود.

لوگو امبلم
لوگو امبلم

به هر حال این سلیقه شما و پیشنهاد ما است که مشخص می کند برای کسب و کار خود به چه نوع لوگوی ترکیبی احتیاج دارید.

شاید برای شما جالب باشد: معنی رنگ های لوگو

 

سخن آخر

داشتن لوگو و ثبت شدن برند برای یک صنف حکم شناسنامه برای انسان را دارد. یک شناسنامه جامع، حاوی مشخصات کامل فرد است. لوگو ترکیبی شباهت کاملی به شناسنامه ها دارد. چرا که از تمامی ابعاد می تواند معرف شرکت یا صنف باشد. برای ثبت سفارش همین الان اقدام کنید…

دسته بندی مجله طراحی
فهرست مطالب صفحه

مطالب مرتبط