استودیو طراحی مونس خواه

ارتباط سریع
مشاوره اولیه رایگان :

آنچه در این مقاله میخوانید

مطالعه موردی طراحی لوگو سازمان ملل متحد

لوگو سازمان ملل متحد

سازمان ملل یکی از مشهورترین سازمان های جهان است. کلیات سازمان ملل متحد در مورد چیست ، به شرح زیر است:

“اهداف سازمان ملل عبارتند از ترویج و تسهیل همکاری در حقوق بین الملل، امنیت بین المللی، توسعه اقتصادی، پیشرفت اجتماعی، حقوق بشر، حقوق مدنی، آزادی های مدنی، آزادی های سیاسی، دموکراسی و دستیابی به صلح پایدار در جهان”

پرچم سازمان ملل

نماد معروف طراحی لوگو سازمان ملل متحد در بالا دیده می شود، یک علامت سفید که در پس زمینه آبی معروف سازمان ملل متحد قرار گرفته است. در واقع این پرچم سازمان ملل متحد است. لوگو رسمی سازمان ملل متحد طلایی است، که در زیر نشان داده شده است.

لوگو سازمان ملل متحد

لوگوی اصلی در سال ۱۹۴۶ طراحی شد و در ۷ دسامبر ۱۹۴۶ تأیید و با پرچم سازمان ملل متحد در اکتبر ۱۹۴۷ انجام شد. به طور مستقیم از وب سایت سازمان ملل متحد استفاده می شود، این توضیح همان چیزی است که لوگوی آنها را توصیف می کند:

"طراحی یک نقشه جهان در رنگ طلایی است که نمایشی از نظام تصویر هم فاصله صفحه ای است که در مرکز قطب شمال واقع شده است و توسط یک حلقه متشکل از شاخه های متحرک درخت زیتون احاطه شده است و تمام قسمت های مربوط به دریا ها و اقیانوس ها به رنگ سفید می باشد. طرح ریزی نقشه با ۶۰ درجه جنوبی عرض جغرافیایی گسترش یافته و شامل پنج دایره متمرکز است. "

به سادگی، لوگو نقشه ای از جهان است که در یک زاویه قرار دارد و توسط شاخه های درخت زیتون احاطه شده است که نماد صلح است. لوگوی طلایی رنگ است و قسمت های مربوط به آب ، رنگ پس زمینه ای را که در آن قرار دارد را به خود میگیرد. لوگو شامل پنج حلقه است، یکی در داخل و بقیه با فاصله های مشخص تا بالای نقشه جهان قرار دارند.

بررسی لوگو سازمان ملل

به طراحی لوگو سازمان ملل متحد و نحوه استفاده از آن، بیایید دقیقتر نگاه کنیم:

  1. آیا طراحی لوگو سازمان ملل بیش از حد با جزئیات است؟

جزئیات زیادی در لوگو سازمان ملل متحد وجود دارد. بله، آنها سازمان ملل متحد هستند، آنها جهان را نمایندگی می کنند، آنها صلح را نشان می دهند و خیلی بیشتر، اما آيا لوگوی این سازمان باید اینگونه باشد؟ یک لوگو باید با ملایمت به چیزی را که شما هستید اشاره کند ، نه اینکه کاری که انجام میدهید را توضیح دهد ، و این چیزی است که می تواند در اینجا مورد بررسی قرار گیرد.

  1. آیا این نشانه جهان بهترین انتخاب است؟

عنصری که در لوگو ایراد بر آن وارد است ، نشانه جهان است. زاویه آن ، باعث غیر قابل تشخیص بودن آن میشود. بدیهی است که این یک نقشه جهان است. و هنگامی که در متن قرار می گیرید، می دانید که در مورد چه چیزی است. این نشانه می توانست با ایراد و جزئیات کمتر کار شود. روش های مختلفی برای نمایش جهان وجود دارد و آیا نمایش فیزیکی سیاره زمین بهترین راه است.

  1. چگونه میتوان اندازه آنرا کاهش داد؟

پیرو نکته اول و دوم ، پیچیدگی لوگو باعث میشود که نتوان لوگو را در مقیاس کوچک بکار برد. چگونه به عنوان یک آیکون توییتر و یا به عنوان یک آیکون وب کار خواهد کرد؟ آیا می توان آن را دوخت؟ یا بج سینه فلزی آنرا ساخت؟ پاسخ – احتمالا نه.

اگر لوگو کمتر طراحی شده بود، مقیاس پذیری مشکلی نداشت. همانطور که میبینید، با افزایش تکنولوژی تلفن همراه و دسترسی آسان به امور و حوادث جهانی، ممکن است وقت آن رسیده باشد که سازمان ملل متحد لوگو خود را سازگار کند.

  1. حلقه های هم مرکز

در وب سایت خود، سازمان ملل متحد می گوید که لوگو به معنای صلح جهانی است. بله، شاخه های زیتون و مسلما نقشه جهان. با این حال، آن حلقه ها هم مرکز چطور؟

یا آنها به شما یک هدف یا یک تیر راس را یادآوری می کنند؟ چیزی که لازم به گفتن نیست ، این یک آیکون صلح آمیز نیست. شاید هم ممکن است یک رادار باشد، چیزی دیگری که با صلح ارتباط ندارد.

  1. آیا طراحی لوگو سازمان ملل موثر است؟

یک استدلال وجود دارد که طراحی لوگوی سازمان ملل در واقع بی اثر است. طراحی لوگو موثر باید به یاد ماندنی، ساده، همه کاره، مناسب و بدون محدودیت زمانی باشد.

به یاد ماندنی بودن : طراحی ابن لوگو به یاد ماندنی است و می توان آن را به سادگی بخاطر سپرد. (۰٫۵ نمره)

ساده بودن : این لوگو با تصویر جهان، حلقه های هم مرکز، برگ ها زیتون اطراف آن ، اصلا ساده نیست. (۰ نمره)

چند منظوره بودن : چون آنها هیچ علامت کلمه ای در کنار لوگو خود ندارند ، به طور خودکار همه کاره بودن را به آن اضافه می کند. با این حال، در وب سایت فعلی خود به آن نگاه کنید و بگویید که این کار می کند؟ (۰٫۵ نمره)

متناسب بودن : این لوگو کاملا خلاصه ای در مورد سازمان ملل متحد است، تمرکز بر جهان است و ساختن جهانی بهتر. رنگ آبی احساس امنیت و اطمینان می دهد. و رنگ طلایی، به دلیل اعتبار این انجمن است. (۱ نمره)

بدون محدودیت زمانی بودن : آیا مانند کوکاکولا یا مک دونالد بی انتها است؟ نه، در واقع به دلیل اینکه که از مد طراحی لوگو پیروی نمی کنند برای یک دوره طولانی مدت استوار خواهد بود. (۱ نمره)

در کل، این ۳ نمره از ۵ نمره ممکن، برای طراحی لوگو سازمان ملل متحد است. شاید به اندازه کافی خوب است. اما این لوگو می توانست بسیار قوی تر باشد، به خصوص برای اندازه و مقیاس سازمان که نشان دهنده آن است.

نتيجه گيري: مطالعه موردي سازمان ملل متحد

نمیگوییم که سازمان ملل متحد باید لوگو و برند خود را تغییر دهد. من فقط چند چیز را که در ذهن دارم برجسته می کنم. خود لوگو را به هیچ وجه بد نیست، اما یک لوگو کامل و عالی نیست.

به عنوان یک پاورقی، پیشنهاد می کنیم که سازمان ملل متحد به چگونگی استفاده از لوگو خود در وب سایت خود بپردازد. آنقدر کوچک است که تار شدن و تحریف شده است. بررسی کنید و ببینید چه نظری دارید.

شما در مورد آرم سازمان ملل چه فکر میکنید؟ آیا موثر است؟

سوالات متداول در مورد مطالعه موردی طراحی لوگو سازمان ملل متحد

۱. لوگوی سازمان ملل متحد چه ویژگی‌هایی را نمایان می‌سازد؟
لوگوی سازمان ملل متحد با شکل گلوبوسی که شامل نقاط شمال، جنوب، شرق و غرب است، نمایانگر تمایز جغرافیایی و یکپارچگی جهانی است. این نماد برای همکاری بین المللی، صلح و توسعه پایدار استفاده می‌شود و نمایانگر هدف‌های بلندمدت سازمان ملل متحد می‌باشد.
۲. چرا لوگوی سازمان ملل متحد به این شکل طراحی شده است؟
طراحی لوگوی سازمان ملل متحد با استفاده از گلوبوس به عنوان نمادی جهانی و اصولی انتخاب شده است که به توسعه، صلح، و همکاری بین المللی اشاره دارد. شکل گلوبوس نمادی از جهانیت و همبستگی جهانی را نمایان می‌سازد و ارزش‌های بنیادین سازمان ملل متحد را نمایان می‌کند.
۳. چگونه لوگوی سازمان ملل متحد می‌تواند تاثیرگذاری در ارتباطات بین‌المللی داشته باشد؟
لوگوی سازمان ملل متحد با بیان یکپارچگی و همکاری بین المللی، در تقویت ارتباطات بین‌المللی نقش بسیار مهمی دارد. این نماد به عنوان یک نقطهٔ مشترک و فراگیر برای تمام کشورها و فرهنگ‌ها، ایده‌ها و اهداف سازمانی سازمان ملل متحد را به خوبی نمایان می‌سازد و به عنوان یک نماد جهانی در ارتباطات بین‌المللی شناخته می‌شود.
دیدگاهی برای این مطلب ثبت نشده است.