مطالعه موردی طراحی لوگو هیوندای

طراحی لوگو هیوندای

هیوندای یک شرکت خودروسازی کره ای است که توانسته در سال های اخیر سومین شرکت خودروسازی دنیا لقب بگیرد. در این مقاله به بررسی لوگو هیوندای خواهیم پرداخت.

معنی و تاریخچه لوگو هیوندای

شرکت موتورسازی هیوندای در سال ۱۹۶۷ تأسیس شد و یکی از جوانترین شرکتهای خودروسازی در بازار جهانی است. با این وجود، در کمتر از ۵۰ سال، شرکتی که در شهر سئول کره قرار دارد موفق به رسیدن به سطح تولید کنندگان خودروی ژاپنی، اروپایی و آمریکایی شد و با تعداد فروش ها به عوامل پیشرو تبدیل شد.

با این حال، در سالهای اول ، هیوندای خودروهای فورد کورتینا را مونتاژ می‌کرد. بعدها آنها یک دسته از مهندسین و طراحان بریتانیایی را استخدام کردند و مدل خود را به نام Pony توسعه دادند که عمدتا بر اساس سامانه تولید و انتقال نيرو موتورهایMitsubishi  بود. این ماشین کوچک ثابت کرد که موفقیت در داخل و فروش بین المللی آغاز شده است.

Pony
Pony

مدل های دیگری را نیز تولید کردند و هیوندای همچنان به سرعت رشد می کرد. امروز این شرکت تولید کننده انواع وسایل نقلیه، از جمله اتومبیل، وسایل نقلیه ورزشی ، حمل و نقل تجاری و همچنین وسایل نقلیه هیبریدی است. شرکت هیوندای همچنین مالک یک تولید کننده کره ای Kia Motors و بخش لوکس Genesis Motors است.

شروع فعالیت

همانند بسیاری از تولیدکنندگان آسیایی، این شرکت برای سال ها از ابتدای شروع فعالیت از نام ساده هیوندای در اتومبیل خود استفاده کرد. با این حال، با گسترش تجارت شرکت، مشخص شد که یک لوگوی مناسب برای مشتریان برای ارتباط وسایل نقلیه با نام تجاری مورد نیاز است. طراحان هیوندای پس از آن یک تصویر ساده و در عین حال موثر ارائه دادند. لوگو اساسا یک حرف کشیده شده H بود که در شکل بیضی تعبیه شده بود.

HYUNDAI LOGO
HYUNDAI LOGO

مقامات هیوندای گفتند که این دو نماینده دو شخصیت انسانی است که یکی مشتری و دیگری نماینده شرکت می‌باشد که با یکدیگر در حال دست دادن هستند. این به معنای نماد اعتماد و احترام متقابل است. به طور کلی، لوگوی Hyundai یک تصویر دوستانه ایجاد می کند که در سراسر جهان قابل تشخیص است.

توضیحات لوگو

هیوندای تولید کننده جوان با استانداردهای صنعت خودرو است. اما لوگوی آن در حال حاضر لوگویی شناخته شده در سراسر جهان به عنوان شرکت تولید کننده خودرو موفق کره ای به عنوان یکی از رهبران در بازار جهانی ظهور کرد.

بیشتر بخوانید: تاریخچه طراحی لوگو

بیشتر لوگوهای موجود برای شرکت‌های خودروسازی در جهان برای شرکت صاحب برند معنایی جز یک ارتباط بین جمعیت مشتری و گروه تولیدی آن شرکت ندارد. نمادی که طراحان آن در صورت زیبا جلوه دادن و قابل‌تشخیص و تمایز بودن آن از شرکت‌های دیگر به هدف خود خواهند رسید. 

معانی متفاوت و مخفی در این طراحی‌ها وجود داشته و این معانی توسط برند شرکت مذکور به مردم و مشتریان منتقل می‌شوند. نماد زیبا و مفهومی شرکت هیوندای که یک H کج در درون یک بیضی است نیز از این قانون جدا نبوده و توانسته هویت این شرکت و فلسفه رضایت‌مندی مشتریان آن را در خود همراه کند. به گفته هیوندای، این نشانگر اعتماد یا دست دادن بین شرکت و مشتریانش است، به عنوان انرژی جریان بین میله های جانبی لوگو است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانید به طراحی لوگو خودرو مراجعه کنید.

شکل لوگو هیوندای

 Hyundai logo
Hyundai logo

قبلا در لوگو هیوندای حروف HD وجود داشته است. این خودروساز کره ای نگران بود که آرم H این شرکت با لوگوی H شرکت ژاپنی هوندا اشتباه گرفته شود که این یک نگرانی معقول است. طراحی لوگو Hyundai ابتدا با علامت هوندا اشتباه گرفته شد، با این حال، این شرکت کره‌ای به یک قدرت بزرگ خودرویی تبدیل شد. اساسا، حرف H، تشکیل دهنده لوگو هیوندای، به سمت راست کشیده شده و نرم تر و سیال به نظر می رسد ، که برای ارائه یک تصویر دوستانه و جذاب از نام تجاری طراحی شده است. باوجود شباهت‌های بین این دو نماد از دو شرکت و کشور متفاوت، امروزه شاید کمتر کسی پیدا شود که لوگوی هیوندای را با هوندا اشتباه بگیرد.

رنگ لوگو هیوندای

آبی و نقره‌ای رنگ هایی هستند که با نام تجاری Hyundai مرتبط هستند. در حالی که علامت سه بعدی در چند رنگ از رنگ نقره ای طراحی شده است و رنگ آبی به طور گسترده ای در عناصر طراحی و تبلیغاتی استفاده می شود.

دسته بندی مجله طراحی
فهرست مطالب صفحه

مطالب مرتبط